V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
30. dec 2009

ja piju taky melty, tri druhy kojiciho caje, fenyklovy caj, dva litry top topicu denne, homeo mam doma..a hovno hovno zlata rybko.... 😖

pospecka
30. dec 2009

ema: a rovnou se zeptej jestli by to moje slavný puntíkatý nechtěli do Muzea, že jsem ochotná vyměnit za nový. 😀 😀 😀 Hele, tak zkus když se bude Dorka vztekat, ať si ji převezme Fil, naflaškuje ju a ty zatím zkus odsát mlíko. Já jsem dřív když Zdeník řval odsávala a Zdenek zatím malýho utěšoval a flaškovali jsme ho a tak jsem zjistila, že když se u prsa vzteká a já si myslím, že mlíko je protože po zmáčknutí bradavky se mlíko objeví, že ve skutečnosti je tak uplný prd a ani odsávačka z toho nic nevytáhne. Kolik vypiješ denně vody a kolik kojočajů?

lovelygirl
30. dec 2009

Já jsem teda dost vypozorovala, že když moc nejím, že se malá jednak vzteká víc a jednak že ji i víc bolí bříško.. a když jím, ať už cokoli, tak je mnohem spokojenější.. takže možná tudy vede cesta 🙂 a lepší spokojené dítě s UM než řvoucí..

emamamamu
30. dec 2009

to kojeni je pro me fakt ocistec...od porodu problemy, nejdriv jsem se to musela uplne sama naucit, pak to bolelo jak cert, az mi to krivilo prsty, pak bojkotovala kompletne, pak pohoda a ted se deje nevim co... 😖

majamisutka
30. dec 2009

emo to bude stresem , únavou a i to, že ti nebylo dobře. A pot prej taky kazí mlíko.

lovelygirl
30. dec 2009

Já to měla taky jak na houpačce, nejdřív jsem měla mlíka, že jsem zásobovala novorozenecký oddělení, pak přišla ta příšerná bolest, změnila jsem techniku a pak super, pak zase bojkot, ale zvládly jsme bez příkrmů.. prostě jsem ji měla třeba co hodinu u prsu, střídala jsem jedno a druhý a první a druhý.. a po nějakých třech dnech se to upravilo.. spurt to už teď nebude, spíš si zvykla na jinou chuť.. zkus jíst víc sladkého, ono by se to mohlo dostat do mlíka a děti to mají radši, víc jim to jede 🙂

pospecka
30. dec 2009

macek: no nazdár matko ... žila byla a měla pět dcer 😉 To je dost, že ses ukázala. Zdenda taky nepásl a tak jsem ho furt po chvilkách dávala, jak začal řev hned otočit a už mu to jakž takž jde.
ema: a kdy jedete domů? Já když vypiju denně aspoň tři litry čisté vody, tak mlíko mám a přes noc se mi i bal=ony stihnou udělat. Když ne, tak nemám skoro nic.

macek28
30. dec 2009

Holky,kolik vypijete denně tekutin?

rpinguin
30. dec 2009

ema, si nejaka vystresovana? mne sa nezdas, jednoducho to tak je a hotovo....myslite, ze vsetko sa da oddovodnit? Ja si myslim, ze nie a hotovo,
tak dnes to uz balim, takze dobrou bez kobry 😀

pospecka
30. dec 2009

ema: a bojkotuje uplně furt nebo se občas zadaří? Nemůže jí vadit třeba prostředí? Nebo, že je oblečená? Vždyť vyfurt někde výletujete a teď už ty prťata to prostředí víc vnímaj.

rpinguin
30. dec 2009

Macek, ja vypijem asi liter, malo, ale na viac sa nezmozem 😒

lovelygirl
30. dec 2009

Jak kdy, aspoň litr teplých a co nejvíc obyč vody, už to ani nepočítám..
Ema: ještě jedna dobrá rada, co se hodně osvědčila, před kojením vypít něco hodně teplého, ono se to mlíko pak rychlejc spustí.. může řvát taky proto, že v tomhle čase už to trvá dýl, než se mlíčko rozteče .-)

majamisutka
30. dec 2009

Emo, neboj to rozkojíš 😉 věř tomu, musíš veřít a chtít , ono to půjde, zavolej laktační, ona ti poradí.

já piju docela malo, zapomínám 😅 nedam ani 2l, ale mlíko zatím stačí.

pospecka
30. dec 2009

macek: první dva měsíce jsem vypila minimálně 3l čisté vody denně, pak jsme nakoupili rajce bylinka a šlo to do pr... ale snažím se zase vrátit ke třem litrům vody. To jsem měla mlíka dost. 🙂
rping: Gutte Nach! 🙂

pospecka
30. dec 2009

ema: to je fakt a co třeba ty prsa před kojením nahřát? Doma třeba fénem nebo přiložit přežehlenou plínku 😅 a na ven si kup takový ty pytlíky co v nich lupneš ten plíšek a ony hřejou. Už to vedou i vietnamci. 🙂

majamisutka
30. dec 2009

nebo višnové pecky

lovelygirl
30. dec 2009

Akorát zase pozor, aby se ti v tom neudělal zánět, moc bych to nepokoušela.. sestřička u mé gyn mě zaříkala, že na prsa teplý nepatří, vyjma pár dnů po porodu.. já měla zánět nebo spíš náběh na zánět dvakrát a docela to bylo blbý ☹ Ale zkusila bych to, třeba pomůže 🙂

macek28
30. dec 2009

No to jste dobrý,já maximálně 1,5l.No budu si muset dát předsevzetí do NR.Emuš,zkoušela jsi nahřívání prsének?Mě to někdy zabralo.No jdu vypít litérek.V noci budu lítat a uvidím.

macek28
30. dec 2009

pospec,bereš mi slova. 🙂

lovelygirl
30. dec 2009

A ještě bys mohla zkusit nějakou alternativní techniku.. to by si pak mohla zase zvyknout 🙂

pospecka
30. dec 2009

tam mám pocit, že Emča šla na kutě a my tady špekulujem naprázdno. 😀

lovelygirl
30. dec 2009

Třeba je u mimíska 🙂 No nejhorší je, že jak se do toho člověk začne zamotávat a pochybovat, projeví se to, aniž by chtěl.. to je fakt na houby..
ema, odkud jsi, jako z které Prahy?

lovelygirl
30. dec 2009

A ty pospecka bydlíš kde? Mám v Brně bráchu 🙂

pospecka
30. dec 2009

lovely: sever. To jako, že bys mi ho dohodila? Já už jednoho chlapa mám. 😀 😀 😀 A kde bydlí on?

lovelygirl
30. dec 2009

To nééé, on nuž má dvě děti a vlastně bych ti ho ani nedoporučila, je troch uzkaženej 😀 😀 😀 bydlí spíš na jihu, jihovýchodě, nemůžu si teď honem vzpomenout.. je tam vlakové nádraží, zastávka 🙂

majamisutka
30. dec 2009

pospec to máš pravdu, Domínovi je nejlíp doma, je to jeho prostředí. Všude jinde je nevrlej.

lovelygirl
30. dec 2009

A co tvůj malej poklad? já nevím, jestli se to tady už neprobíralo.. ta naše dračice má novou zábavu, že by si už chtěla sedat.. a když jí to nechci dovolit, tak se vzteká..pořád se přitahuje, ale jako je pořád schoulená do klubíčka, jen tak zvláštně péruje, aby co nejvíc viděla.. mám ji spíš povzbuzovat nebo jí bránit? 🙂

pospecka
30. dec 2009

maja: tak to tomu našemu je naštěstí uplně fuk kde je.
lovely: probíralo, zrovna tohle jsem psala i já. Malej se chytá všeho co to jde (i svýho pyžama 😀 ) a snaží se si sednou. Petra psala, že jí mudr. řekla, že když se sám snaží, tak ho nechat sednout, ale musí sám a nenechat sedět dýl jak půl minuty.

lovelygirl
30. dec 2009

Díky, to mně uklidnilo.. říkala jsem si, že je nějaká šílená, takhle brzo 😀 ale mohlo by to znamenat, že bude sedět relativně brzo, že? nebo taky ne 🙂 Třeba Esterka už ve dvou měsících se zvládla přetočit na bok, pak ještě párkrát a pak dlouho nic 🙂

pospecka
30. dec 2009

lovely: kamoščin malej toto dělal v 3,5m. V 7m se přichycenej nohy stolu sám posadil a od 10m chodil bez opory. 😀 Brr jen at si zdenda pěkně posedí. At za ním nemusím běhat moc brzo. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre