V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibi78
31. dec 2009

po dlhsom case... nas maly silvestruje s nami, vobec nechce spat... tak vsetkym ŠNR!!!

rpinguin
31. dec 2009

zeny, ja nechapem, moje decka spia, to bude asi tym, ze mame take hrube rolety, kde ani svetlo neprenikne, tak kym sa vonku dostriela, tak sa odsminkujem a idem spat,
dobuuuuu

aktekram
31. dec 2009

Ahojky v Novém roce....

soja01
1. jan 2010

Ahojte septembrovky 🙂
Môžem sa k Vám pridať?Rodila som síce o dosť skôr ako som mala ale v spetembri 🙂

petrajurinova
1. jan 2010

Dobré ráno v Novém roce 😎
Tak Isabellka půlnoc prospinkala jako andílek, i když tady na sídlišti byl rachot jako v první válečné linii. Usnula před 19. hodinou a vzbudila se až na krmení ve 3:30. 😅 Peťka s Bastíkem vydrželi ponocovat do 1 hodiny v noci a po půlnoci koukali jako u vytržení na všechny ty rachejtle a světlice. A ráno vstával Bastík o půl sedmé a Isinka o půl osmé a tatík s Peťulou ještě vyspávají

Maja, ze stolních her se u nás nejvíc hrajou Osadníci z Katanu - vždycky když se sejdeme s bráchou a švagrovou.

Soja, ahoj. A o kolik dřív se Sofia narodila?

achalteke
1. jan 2010

My jsme měli úžasnou noc: Šimon strhl rekord - usnul ve 20 a vzbudil se až 1:30 a pak v 5:30 a pak až v osm 😀 😀 😀 😀 ohňostroj ho nezajímal, kdežto pes měl pocit že se s nim chce někdo prát 😀 😀 😀 já šla spát v půl desáté, dvě minuty po půlnoci jsem se vzbudila, koukla na ohňostroj (máme odtud nádherný výhled), ťukla s našima a zase dobrou 😀 😀 😀

Osadníky z Katanu a Carcassone zbožňuju 😵 😵 😵 😵 😵

achalteke
1. jan 2010

...jo a Aktivity, nikdy nezapomenu když jsem musela ztvárnit tělesný pach 😀 😀 😀 😀

kasenka228
1. jan 2010

Cauky v novem roce! 🙂
Anketni otazka: mate ve zvyku delat na Novy rok cocku? Jestli ano, jak to vyresite? Pry kdyz se do ni da varit mrkev, a ta se vynda, tak pak nenadyma. A nebo uvarite radsi cervenou? Ta pry nenadyma vubec...

achalteke
1. jan 2010

kasen my jsme si teda uvařili už včera novoroční gulášek, ale tu čočku bych zvolila tu červenou, opravdu tolik nenadýmá a mě víc chutná 😉

pospecka
1. jan 2010

Ahojte mamky, od loňska jsem tu nebyla ... 😀 😀 😀
kasenka: zajímalo mě jakou UM bys zvolila. 🙂
ad čočka: moje mudr. mi už někdy před čtvr rokem řekla, že na luštěninách nadýmají ty obaly-šlupky a tak to nadme možná mě, ale ne Zdendu, takže čočku normálně jím a malýmu to nic nedělá a navíc teď už má tolik pohybu, že si myslím, že by to vysportoval. 🙂

pospecka
1. jan 2010

jo a spánek, dítě, rachejtle: usnul kolem 3/4 na 9, pak se dvakrát vzbudil,ale pak už usnul a že se o půlnoci něco dělo ani neví. 😀

kasenka228
1. jan 2010

Pospec, ja bych zvolila Bebu, a ty vis proc, vzpomen na jarni sraz, na cokolady. Stejna firma.
A ta cervena cocka se vari stejne jako normalni cocka?

pospecka
1. jan 2010

kasenka: já vím. Proto jsem se ptala. 😉 Jestli seš loajální. 😀

ewwe
1. jan 2010

cauko nina spala ako zabita od 22-3 hod, tak sme s mm odbehli aj do mesta po polnoci ku kamosom a babka strazila

jeden moj postreh neviem ako u vas ale ja som pila sampanske a tak sa mi naliali prsia ze som myslela ze mi strelia, som musela odsavat, moze to byt tym sampusom? lebo nic ine ma nenapada cim by to mohlo byt, ze je to podobne ako vinea 🙂

leonina
1. jan 2010

Ahoj tak my jsme měly užasnou noc, malá usnula v sedm a probudila se až v půl šestý na kojení, rachejtle nerachejtle, spala jako dřevo 🙂
Kasen já čočku nedělám, ale jinak jsem četla to co píše pospec, že nadýmají ty obaly.
ad hry: my máme Investora - podobný jako Monopoly, karty, Fantom Prahy a Lví srdce, ale nato jsme nepřišli jak se hraje 😀

pospecka
1. jan 2010

ewwe: to je nápad. Začnem chlastat víno. Budeme mít balóny, dětska nebudou trpět hlady a ještě se jim bude krásně spát a my budem v dobré náladě. 😀
leo: tak to je super. Ten náš usnal celonočně až kolem desáté a v sedm vstával. 😠

mauik83
1. jan 2010

tak my do půl 12 vyháněli prdy, pak usla a vzbudila se znova v půl 1 a usla v půl 2 😠 takže u nás hrůza 😠 čočku uvařim Karlovi, ale jíst ji nebudu, co píšou na netu, že jídlo nadýmá matku a dítě ne je pěkná kravina.... 😠 a s těma slupkama mi to přijde totéž sorry Posp 😅

achalteke
1. jan 2010

Ewwe na tom asi něco bude - já vypila 2 litry toptopicu a myslela jsem že půjdu v noci odstříkat jak mě prsa narvaný mlíkem bolela 🙂..

Já nevim, já hrách, čočku i zelí jim, nadýmá mě to tak normálně a prcka vůbec, zato ořechy mu stopro vadí 🙂

rpinguin
1. jan 2010

ewwe, no parada, ze mas niekoho na strazenie 😉
leonina, myslis od 19.00 do 5.30? Wow, tak tomu ja vobec nerozumiem, preco ja nemam take decka, ja musim kojit 10x denne a v noci kazde 2h vstavat 😠 Tak si to uzivaj 😵

a vcera ktosi pisal, ze ked baby nekaka, ze strka teplomer. Ewwe, nebola si to ty? Naco to je dobre vobec? Matilda tiez kaka asi raz tyzdenne, ale teplomer nestrkam, zda sa mi to uplne neprirodzene a zbytocne. Ved ked sa jej chce, tak si zakadi...vcera to mala zasa az za krkom 😀

achalteke
1. jan 2010

ping jde o to, že třeba už po několika dnech se už šimon kroutí, že by už jako kadil, ale prostě mu to nejde, tak strčím lehce teploměr a už to jede. Nepřirozený mi to až tak nepřijde, když miminkům ho do zadečků když jsou nemocná strkaj třeba desetkrát denně...každopádně radost mi to nedělá, když z něj musim dolovat hoví timhle způsobem 😢

mauik83
1. jan 2010

achal - ořechy? to mě nenapadlo... 😅 že by to měla nela z ořechovýho cukroví??? 😅 😕

já teda ty luštěniny zatím neriskla 😒

pospecka
1. jan 2010

mauik: no možná ti to připadne jako blbost,a le u nás to funguje, 🙂
acha: a nechalas vyprchat bublinky nebo to už neřešíš?
rping: miminko by nemělo být víc jak 100dní bez bobku. Nám se Zdenda jednou tak zabetonoval, že 10dní nic a poslední dva dny už byl rozmrzelej, že se mu asi chtělo a nešlo to. Mudr.nám doporučila prošťourat trochu rekt.rourkou a nepomáhalo to. Tím teploměrem by se nemělo, ale nakonec jsme to riskli a pomohlo to. Jinak nám Zdenda bobkuje taky tak jednou týdně. Občas je i 2x, ale to je vyjímka. Občas i dvakrát denně, ale to je extra vyjímka a způsobuje to, když si dám kačenu nebo prostě mastný jídlo.

mauik83
1. jan 2010

pospp - a to tu čočku teda loupeš nebo jak? 😅 když na dýmaj slupky, tak ale ty je sníš, takže to co se znich vstřebá do tebe a nadme tě může stejně tak jít i do mlíka, ne???

pospecka
1. jan 2010

mauik: no o těch ořechách taky mudr. mluvila i jsem to tu párkrát psala, u nás taky ořechy pohroma. 😠

kasenka228
1. jan 2010

Posp: 100 dni je fakt hodne. 😀 😀 😀

kasenka228
1. jan 2010

a co mandle? Ty jsou pry dobry na vapnik. Ja je miluju.

achalteke
1. jan 2010

Maui maloše teda kroutěj hodně a navíc mě z nich pálí žáha 😠
Posp na bublinky prdím - speciálně na to jsem se ptala mudry jestli bublinky nadýmají a prý je to blbost, že bublinky do mlíka fakt nepřecházej a nám teda problémy nedělaj. Jo řeknu ti že rektální rourka je pěkně na hovno 😀 nám se ucpe bobkem a šlus...čoveče to mastný jídlo mě nenapadlo, asi něco ultra mastnýho zbaštim a uvidim 😉

achalteke
1. jan 2010

Kasen mandle nevim já je jedla jen na vánočce, ale třeba bari mandle bych si sakra dala 😀 😀 😀

pospecka
1. jan 2010

mauik: neloupu, to bych se na to mohla ... normálně si nám čočku jako kdybych nekojila a Zdenda je fakt v pohodě. Tka si zkus dát jen trochu a uvidíš.

achalteke
1. jan 2010

chlápek se mi včera opil s tátou jablíčkama a vytuhl se Šimkem 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre