V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kasenka228
3. jan 2010

No ja jsem si to myslela. Tak ja se budu modlit, abysme z tech hor prijeli v cajku, bez rymicky, a abysme to ockovani zvladli. I kdyz nadsena z dvou pigar taky nejsem, to je jasny... 😒

kasenka228
3. jan 2010

Akte, a nemysli se to tak, ze ty si to zacalujes a pak to budes chtit po pojistovne zaplatit?

aktekram
3. jan 2010

Pospecka: to lítání nám dělá naše rehabilitační sestra při pohybových testech, zvedá ji různě. Drží nohu a ruku a zvedá ji bočně a měla by nohu skrčit a zareagovat hlavou, dokonce dělá i jeden test že drží jen nohy a zvedne Petrušku hlavou dolů. Doma to určitě nemáme napodobovat a zkoušet, ale už jsem to viděla s mým dítětem 🙂

A na očkování jsme neměli nárok, přebývalo nám 200g 😖 , měli nárok nedonošené děti s porodní váhou do 1600g a nemocné děti.

pospecka
3. jan 2010

kasen: když vydržíš do 7/1, tak Ti to řeknu. Ale, že bych to platila a pak mi to dali mi připadne blbý, protože kde chceš jen tak vzít 1500kč i když ti je pak daj. 😕

aktekram
3. jan 2010

Kasen: sama jsem zvědavá jak to bude v praxi, mám strach že i doktoři v tom zítra nebudou mít jasno. Ale kde se zeptat na pojišťovně??? Chtěla bych to tento týden vyřešit.
My už máme za sebou 2 hexy, a nevím kdy se očkuje třetí

pospecka
3. jan 2010

akze: tak to je mazec, že jen do 1600g. 😕

pospecka
3. jan 2010

akte: já mám mudr. volat až 7/1 odpoledne, že už by měla mít info. Mazec. A 3tí hexu nám píchne v únoru v 6ti měs.nezávisle na tom, jestli tu pneumo necháme píchnout nebo ne.

kasenka228
3. jan 2010

Jasny, Pospec, do 7.1.vydrzim, tak pak dej prosim vedet. Diky moc.

majamisutka
3. jan 2010

kasenko, ty už jezdíš se sporťákem? 😕 😕
No Domíno má 7kg a 65cm a ještě se mi vejde do korby. A já mu dávam pořád na sebe bodýčko s dlouhym, tričko s dlouhym a chlupatej nebo teplejší kabátek nebo mikču, punčocháče a kalhoty a pak už je jen ve fusaku a je pokaždý teploučkej, ikdyž je minus, ale někdy dám na kočár ještě pláštěnku, aby mu tam moc nefoukalo.

Jinak sousedka má 7měsíč. kluka a má taky 7kg jako Domča 😀

Prevenar chci taky nechat očkovat. Ja myslela, že mudr napíše recept a podle data narození to lekarna dá zdarma., nebo nééé????

majamisutka
3. jan 2010

My jdeme k mudr 6.1 zrovna na Domíčkovi narozeniny 😒 , jde si pro druhou dávku Rotarixu.

kasenka228
3. jan 2010

Jojo, Majo, uz je to tak. Brzo, co?
Holky, anketni otazka 😅 : V kolik davate ditka spinkat? My az v osm, ale uvazujeme o posun alespon na pul osmy.

majamisutka
3. jan 2010

My na osmou hodinu, už je tak naučený. O půl osmé koupeme. Kasen a Proč dřív?

mauik83
3. jan 2010

zdar, my taky o půl 8 koupem a spát jde v 8

jina já budu dr. kvůli pneumokokům volat zítra, tak pokud bude mít info, pak vám ho sem hodim 😉

lovelygirl
3. jan 2010

my dáváme spinkat mezi šestou a sedmou, koupeme v půl šesté..

leonina
3. jan 2010

Ahoj já mám taky volat mudr. zítra tak dám info. Jinak Naty chodí spát cca v 7, v půl 7 se koupe, ale teď jsem zjistila že když spí od 5 do 6 tak dávám spát až v půl 8, protože pak se jí spát nechce

leninek99
3. jan 2010

Zdravím mamky,
jdu na dotaz nevíte,někdo zda jak se má snižovat mateřská se bude i letošních maminek týkat??trochu se bojím,že nás jo☹,a pokud by tak bylo musím od července nebo srpna už do práce☹

mauik83
3. jan 2010

lenin - ano, i nás se to bohužel týká, klesne zhruba o pětinu 😔

lovelygirl
3. jan 2010

Ale to se má snižovat jen mateřská, ne? rodičovský příspěvek už nee? nebo je to jinak? 😲

aktekram
3. jan 2010

kasenka: my koupeme v 19:30, spinkat dáváme v 20 hod., faktucky usne až okolo deváté, ale spinká až do 5 do rána 😉

leninek: ty tví kluci už mají půl roku, to už by jsi měla být na rodičovském příspěvku, ne??? U dvojčat je to 34týdnů, nebo ne??? Rodičovský příspěvek se nesnižuje, ten je podle výběru délky

achalteke
3. jan 2010

náš malej chodí spát v rozmezí 19:30 až 20:30, koupeme o půl sedmé + - a je to takovej malej obřad, patří k tomu masáž, pasení, mazlení a zabere nám to tak půl hoďky

...jo dala jsem krátké video Šimonova smíchu na Facebook tak mrkněte 🙂

joodi
3. jan 2010

zdar ženy 🙂
trochu opožděně přeji vše nej do nového roku! 🙂 Vůbec sem teď nestíhám chodit, pořád někde lítáme a hlavně už neodsávám MM a tím pádem nesedím na zadku u PC půl dne :-Koukala jsem, žejavascript:addEmoticon('😀','vBody') jste pobíraly problémy s kojením a možný přechod na UM.. No, já jsem nad tím přemýšlela už dýl, byla jsem z toho odsávání hrozně unavená, musela jsem odsávat v podstatě po každým krmení i v noci protože jsem měla mlíka většinou jen tak tak.. Takže jsem spala třeba hodinu, pak byla hodinu a půl vzhůru, pak spala hodinu a půl, pak hodinu vzhůru...asi vám nemusím povídat, jak jsem se pak ráno cítila 😝 😅 I manža už mi říkal, abych hodila odsávačku do skříně, že už to stačí.. Takjavascript:addEmoticon('🙂','vBody') jsem to vydžela tři měsíce a pak dávala UM postupně nejdřív jen před spaním, pak i ráno atd... až jsem jí úplně odstavila. Bála jsem se, že mě budou bolet prsa, ale jak jsem postupně ubírala, tak to šlo krásně a během dvou dnů od 24.12. jsem měla prsa bez mlíka. Nejdřív mi to bylo taky líto toho nechat, protřebuje maminu, která má čas a energii si s ní hrát a né vystresovanou vycucnutou trosku 😅 😀 😀 Takže pokud vám kojení už nejde, berte to sportovně, opravdu se svět nezboří 😉 🙂 jenom vám to trochu profoukne peněženku 😀 😀

Přidala jsem nějaké nové fotky, tak když tak jukněte 🙂
jdu vás dočíst

joodi
3. jan 2010

tak koukám, co mi to zase píše za bludy, ten noťas někdy fakt nechápu 😅 no snad je to srozumitelný 😀

majamisutka
3. jan 2010

Jinak já ty očkování kombinovat nechci, takže je máme s 14ti denním odstupem.

EMO, snad netrucuješ?? já to myslela dobře. Chápu, že jsi nešťasná, ale to, že někdo nemůže kojit neznamená, že je neschopnej. Uvidíš, že bude líp, jen se tím nesmíš tak stresovat, to se ještě zhoršuje. Byla o tebe laktační?
A ještě mě napadlo...má Dorka nějaký režim? Jestli ne, tak možná zavedeným pravidelným režimem bys určitě nic nezkazila, ba naopak 😉

Achal, a tebe to bolí? to je divný? to by nemělo bolet, není třeba špatně přisátej? A s odsávačkou se nekamarádíš? Tu mu to dávej odstříkaný, hmm ??

achalteke
3. jan 2010

Májo já mám nemocný bradavky, proto mě to bolí (mám syndrom bělavých bradavek), měla jsem tu laktační a ta mi to potvrdila - je to špatné nervové zakončení v bradavce...teď to bylo několik dní supr, ale zase se to vrátilo 😝

majamisutka
3. jan 2010

achal, aha ☹ No každopádně si myslím, že maminka by měla být v pohodě, a né trpět, tak zálěží jen na tvých pocitech.
Ale ty jsi to vydržela takovou dobu, tak klobouk dolu.
Mě kojení baví a je mi příjemné, tak si nedokážu představit, kojit s bolestí .... to bych asi nezvládla. Já mám nízký práh bolesti. Ani zubař na mě nesmí sáhnout, dokud mi nedá injekci na umrtvení 😅

emamamamu
3. jan 2010

majo nebyla jsem doma 😉 😀
nevim, jak se rezim zavadi a asi ho na kojeni nepotrebujem... 😕 potrebujem jen save dite, nic jineho...🙂
ale dneska pila fakt krasne, trebato neni ztraceno..docela pomaha byt dlouho venku, tim nepije casto a nalivaji se mi prsa... 😅
kasen co rikala Terka na novy pojezd? 😀

achalteke
3. jan 2010

Májo mě to taky štve, taková blbost a zrovna já tim trpim (ale už v těhotenství jsem to tušila jak mě kolikrát strašně ty bradavky bolely) a furt si říkám, že ho postupně odstavím a furt se k tomu nemám, ale je fakt, že když je nejhůř dostává UM a hned je to pak poznat, že ty bradavky si dávaj o něco větší pauzu a je o pak o malinko lepší...no nějak se s tim budu ještě prát dál 😅

leninek99
3. jan 2010


sakriš,já nechci,aby to klesalo,takhle pak se nebudou rodit žádné děti,jelikož rodiče nebudou je mít z čeho živit:-/

akterkam:
jj jsem na rodičovském příspěvku,ale o mateřskou se zajímám stále ne kvůli nim,ale kvůli tomu kdybych otěhotnila,což takhle to nechávám na delší dobu i více,jsem dříve plánovala kolem 25let si pořídit další,ale teď nějak nevim:-/no uvidíme jak to vše dopadne teď nejsou ani peníze na důchody a skoro každý penízky se opozdí,nikdy nic nechodí včas jak by mělo:-/

emamamamu
3. jan 2010

leninku tak si nasetri a muzes mit deti plny pytel🙂

majamisutka
3. jan 2010

emo, já myslela celkově režim, né jen na kojení, ale na ukládání ke spánku.

Kasenko a co Terezka? Pořád je hodná? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre