V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

rpinguin
24. okt 2009

no to vyrvat ani nie, ale postupne chodit do izby, v urcitych intervaloch, nejako po troch minutach a postupne stupnovat, nie nechat viac revat ako 7min.
Ja ten link nemozem najst, ale mam to na pdf v compe. Na ucenie je ale aj tak este cas, tak sa tym nezatazujme zbytocne.

emamamamu
24. okt 2009

no tak to stejne asi delat nebudu...musim si najit jinou metodu..nebo prestat kojit...😀

rpinguin
24. okt 2009

ale neboj, vsetko bude.....na ucenie su nase deturence aj tak este male....vsetko zvladneme a o tebe som uz tym duplom presvedcena, ze to super zvladas a aj nadalej tak budes zvladat.
Takze zeny ja padam, konecne zalomila 😀
Tak dobrou....

emamamamu
24. okt 2009

no ping ja nechci sedet zbytek meho zivota na zachode a chodit za malou co pet minut k postylce..:D u nas to jine nebude...😀 ja uz jsem spat sla a pak jsem si to rozmyslela...🙂) tak pro dnesek dobrou🙂 mala uz tak pres hodku spi, asi uz se vyporadala se zazitky... 😀 😀

ivca08
25. okt 2009

ahojky,
tak se porad hlasime z nemocnice. Prijde mi, ze nas stav tak trochu stagnuje, porad v nem chudakovi chrci. V noci krasne spinka (dneska zase od 8 do pul 3 v kuse), ale pres den proste ne a ne zabrat (je tu docela rachot od tech jinych deti, navic pravidelne, kdyz zabere, tak mu treba prijdou dat injekci, nebo prijde vizita nebo tak). Uz je vzdycky uplne hotovej, ocicka otekly a nezabira nic. Navic uz nas tu zase nasli i zly prdici, takze jsme vecer hodinu nosili na brisku (nic jinyho nezabira, uz jsem mela ruku drevenou, ale v tomhle stavu ho proste nenecham brecet, kdychom mela padnout).
Aspon ze se dneska rano po trech dnech vykadil, uz ho to muselo tlacit silene.

achalteke
25. okt 2009

Ivčo přeju moc brzké uzdravení Adámkovi, snad se z toho co nejdřív vylíže a ten stav už stagnovat nebude, chudák malej...

U nás už téměř každej večer hysterčení, začíná to tak o půl šesté a v lepším případě to trvá do půl osmé, ale jinak max do půl desáté....naštěstí má občas i dobrej večer. Dneska jsem spala v obýváku, Honza mi ho vždycky donesl na kojo, pak jsem ho přebalila, dala ještě cuc a hned vytuhl...dneska jsem celkem friško a tak přemýšlíme že si zajedeme někam na nějakej opulentní obídek 😀

ivca08
25. okt 2009

Achal, to znam. Presne to samy mame - kvuli prdikum. Pravidelne to zacne kolem paty a kdyz mi pred sedmou konecne usne, tak ho prijdou vzbudit na antibiotika, pak to jeste umocnime inhalaci a zaciname znova. A jak ho tady nemam komu strcit do naruce a nechci ho nechat plakat ani vterinu, protoze v nem pak hrozne chrci, tak jsem treba vcera vecer ani nejedla - kdyz po osmy vytuhl, tak jsem byla tak ko, ze jsem odpadla taky bez jidla.

akinom55
25. okt 2009

Ahojky,
tak ja sa teda musím pochváliť nám to večerné uspávanie ide celkom dobre... máme síce raz za čas taký nespavý a nekľudný večer, ale je to fakt zriedkakedy....Včera sa nám opať podarilo zaspať tak 10 minút po kúpaní, hovorím si, že našťastie ju kŕmime pred kúpaním, ona by bola schopná zaspať i hladná snáď.... vôbec netuším čím to je, ale rozmýšľam, že keď jej to tak dobre robí začneme ju kúpať každý večer i keď neviem či je to dobré ju tak často máčať??? kúpete niekto každý deň?

Inak naša malá Kajka nemá rada keď ju pusinkujeme... špeciálne tatino keď jej dáva pusinky na líčko tak ona sa tak krúti preč, že keby mohla otočí hlavu snáď i o 360 stupňov aby mu unikla 😀 😀 Ale zase po ránu sa vždy tak krásne na mňa usmieva a až šťastím hýka, ale poobede alebo večer už je na tie úsmevy fakt skúpa, tak rozmýšľam čím to je???

achalteke
25. okt 2009

Ivčo a co teda mu přesně je, diagnostikovali to nějak? Taky mi vadí, když brečí páč pak chrčí mnohem víc, v nosíku nic nemá, má to níž....

Jinak odsavačku na vysavač jsem začala používat ústně, ale stejně jen jednou, dvakrát za den

bibi78
25. okt 2009

akonom, teda zavidim. tvoja mala je o par tyzdnov mladsia, ako nas, a uz sa usmieva uplne vedome, to nas drobec je vyskereny stale (ked je napany, ale aj pocaj papania - to je strasne vtipne 😀 ), ale vedome sa na mna vobec nesmeje a o hykani sa neda ani hovorit, to este sa nacakme...

inak, vase baburence zaspia vzdy po kojeni? teda aspon pocas dna? moj maly spi stale ako dudok. najma rana su take ospale az do obeda, iba s prestavkami na jedlo. popoludni je chvilu hore, mozno hodinku, max. 2 a potom zase spi. kto ma este takeho spachtosa?

a este toto, ze pisete svojim drobcom dennik alebo obcasnik? ja stale cakam na nieco velke, co pride, ale asi to treba zapisovat postupne, aj tie male vykony... 😉 😀

inak, peknu nedelu vsetkym!!!

aktekram
25. okt 2009

Krásné ráno,
tak my taky zápasíme s rýmou už třetí den, odsávám 2x denně, ale zdá se že nos má úplně čistý a tečou ji hleny v krku, chrčí jen v noci. Achal jak používáš odsávačku ústně???
Ivi přeji brzké uzdravení Adámkovi.
Akinom: u nás máme usměvavé taky jen dopoledne, pak už to není tak časté. Koupeme co 3 den, spinkáme hezky i bez něj,

petulig
25. okt 2009

ahojte..tak aspon viem ze nie som sama s tym vecernym nekludom. Niekedy je schopna od osmej do polnoci rucat a pritom jej nic neni. Uz sama nevie co by chcela, chvilku na cicke vydrzi potom sa odtrhne a reve a reve. Vcera sa nam nejakym zazrakom podarilo zaspat ale pre zmenu ju prdy zobudili a tak dokola.
Dokedy to zvykne trvat tento vecerny neklud? Nam to zacalo ako prekrocila mesiac, dovtedy pohodicka.

ivca08
25. okt 2009

Achal - slabsi zapal plic na prave plici. Ale nastesti se to chytlo vcas. Nicmene prave jsme po vizite a zapal uz tam pry slyset neni 🙂 Zahlenenej je chudak jeste dost, ale to pry jeste chvilku bude trvat. Nejdulezitejsi je pry, ze ho to v noci necha pekne spinkat a to je pry dobry znameni.

ivca08
25. okt 2009

jo a pozitivni zprava - dneska se mi konecne po dvou dnech vykakal 🙂 takze snad budou ty bolesti briska mensi. A ted uz plni plinku dneska podruhy 😀 To by clovek nerekl, jakou muze posr... udelat radost 😀 😀

bibi78
25. okt 2009

ivca,tak nech sa drobcek rychlo vyzdravi, chudacik malinky, snad ho cakaju uz len lepsie a lepsie dnicky. a teba tiez!
inak, tam horevyssie, som chcela napisat akinom, samozrejme, nie akonom 😀

rpinguin
25. okt 2009

a ja som si myslela, ze ekonom 😀 😀 😀 😝

wwcko
25. okt 2009

Dobry.

Achal a podla coho vyberies nevestu? podla vena? 😉

Inak u nas nic nove. Vcera sme ali 50 tak sme sa trosku prejedi a dnes v tom pokracujem 😀 majonezak, kacka, kolace...... 🙂 mnam 🙂

akterkam my mame sopliky uz od porodnice a tiez chrcime len v noci. Ja si myslim ze je to tzm vzduchom. V noci uz nevetrame a tam suchy vzduch jej asi nerobi dobre. cez den nic, ani nechrci, ani jej spoliky netecu, tak zajtra mam poradnu a musim sa na to spytat dr.

petrajurinova
25. okt 2009

Ahoj. Tak koukám, že přesun do nového tématu se uskutečnil a hned jste se i rozdatlovaly 😅 .

Bibn, obdivuju, že jste zvládli týden se třemi mrňousky. My byli včera u babičky a byla tam zároveň i neteřinda, co je o půl roku mladší než Bastík a i to jedno odpoledne byl pořádný záběr a nervy ať ti dva ďáblíci neublíží při svých projevech lásky a péče malé Isabelle, po týdnu by mě asi vezli do cvokárny.
A všechno nejlepší Robinkovi k narozeninám, nás to čeká za týden. Je to šílené jak rychle ty tři roky utekly. Dort budu péct s Peťulou, tak uvidíme jak to dopadne 😅 .

Rping, Maxík má na odnaučování plín ještě čas, třeba k tomu dospěje sám a nebudeš se muset nijak snažit. Náš Bastík si okolo druhých narozenin sám řekl, že chce na nočník a plínu nechce a od té doby je bez plínek a v pohodě (bylo za ten rok jenom pár "nehod").

Teda s tím večerním ukládáním jsem ráda, že to je u nás tak jak to je a to jsem si říkala, že Ise trvá dlouho než zabere. U nás se střídavě kojí a houpá na rukou při uspávání asi tak hodinku a to je maličká celkem klidná, jenom se prostě asi chce před spaním potulíkovat, nebrečí, usmívá se, ale nesmím ji dát do postýlky dřív než je v polospánku - to by se ozvala docela hlasitě, že chce zpátky do náručí.

petrajurinova
25. okt 2009

Ww tak zkus večer na topení dát mokrou osušku, jestli Ninka chrčí ze suchého vzduchu, tak by to mělo pomoct. U nás to zabírá.

wwcko
25. okt 2009

petra uz sme dali misko so slanou odou, ale v spalni sa nam nekuri tak s to voda neodparovala.

lynn77
25. okt 2009

ww, nam doktroka radila dat na spani do zvysene polohy, pak ty hleny odchazeji smerem dolu a pak ven 🙂

akinom55
25. okt 2009

Tak ja som práve prvý krát od narodenia Karol úplne sama doma 😎 stihla som si už poupratovať, poumývať podlahy, prezliecť postele a teraz v kľude robím obed... je to strašne zvláštny pocit, ešte som fakt bez nej nebola ani chvíľku a príde mi to až divné 😲 😲

Inak my máme soplíky už 2 týždeň, začali sme dávať tie kapičky libenar a odsávame stále pravidelne 3 krát denne, je to už trochu lepšie ale trápi ma, že to trvá tak dlho... asi chúďa chytila tú rýmu odomňa a dlhšie s ňou bojuje... i keď teplotu nemá, ani nekýcha...

lynn77
25. okt 2009

akinom, nam doktorka rikala, ze odsavat jen v pripade, ze nemuze dychat tj. kdyz vidis v dirce fakt hodne hlenu), jinak pry zbytecne vysusujeme slizici a to neni pry dobre, protoze se pak ty hleny tvori aby ji zase zvlhcily

akinom55
25. okt 2009

No my odsávame vtedy keď jej to začne v nosíku akoby preskakovať pri každom nádychu...vtedy má totiž ten nosík úplne plný... inak nie, radšej vždy najskôr kapnem ten libenar a potom po 10 minútach zisťujem ako sa jej dýcha....

bibnka
25. okt 2009

Ahoj,

moc všem děkuji za přání Robinkovi k narozeninám. měl je 20.10. Dort měl moc velký úspěch, dárečky taky. Moc jsme to nepřeháněli, dostal oteplováky, sanitku z lega dupla a takovou mašinku Tomáše do vody a jednu knížku a omalovánky. Ale měl radost a se vším si hodně hraje.

Petruš, já se toho taky bála, ale musím říct, že to bylo v pohodě. Robinek s Ivankou si spolu moc hezky hráli. Občas byly scény, Robinek moc rád ivanku provokuje, ona se vždycky krásně žensky rozčílí a toho baví 😀 .je to náš po´touchlík. A máš pravdu, ty tři roky utekly jako nic až mi to bylo líto.

Rpin, já bych si taky nedělela nervy z plínkama. Robinek byl bez líny přes den jen doma, když měl dva roky a dva měsíce. byla zima, takže ven ji nosil. Když měl 2,5 roku začal chodit ven a jednou si sám řekl, že je nechce v noci a bylo to. A taky jsme měli jen pár nehod. S Tomáškem to zkusím o prázdninách před druhými narozeninami a když to nepůjde, odložím to na později.

Tomášek má zase rýmu 😠 ☹ . Já odsávám jen večer a když má opravdu plný nos. kapu libear a 3x denně mu dávám sterimar, je to lepší na zvlhčení. A bojujeme, jak se dá. Spí se skoro jen na rukách, hodně pláče, je unavený a nemocný. Ale zase bude dobře.

Akinom, dneska jsi poprvé sama? To já si libovala, že jsem měla teď první návštěvu 😉 🙂

Add večerní usínání: u nás, ťuky, ťuky, úplně v pohodě. o půl osmé koupeme, pak nakojím, položím do postýlky, to je kolem osmé. Nechám mu otevřené dveře a než se Robinek okoupe je Tomášek ťuhýk 😵 😵 😵 . Tak mezi půl a třičtvrtě na devět. Spí do dvou, do tří nebo do čtyř, jak kdy, pak se vzbudí za tři hoidny a pak ještě dá tak hodinku a půl. 😵 😵 😵 V tomto je úžasný, Robinka jsme na rukách uspávali snad do osmi měsíců

bibnka
25. okt 2009

Akinom, já koupu každý den, hlavně kvůli režimu. Tomášek to má moc rád, pak jak ho mažu, ho masíruju a to leží na stole vyvalený jak žába a rochní si 😀 😉 😵

achalteke
25. okt 2009

Ivčo tak brzké uzdravení malému ještě jednou, snad už to bude jen a jen lepší....

Akte normálně chytnu ten konec co se strká do vysavačovej hadice a vycucnu hleny pusou....

Jinak vřele doporučuji zvýšenou polohu postýlky a promazávání nosních direk MM, já to dělám tak, že na nosošťour nakapu pár kapek mlíka a vytřu mu s tím obě dírky. Chrčení se zlepšilo, jen v noci je to horší, nebo když pláče...

S tim zvlhčováním, nevim jestli v tom je jádro pudla, my máme zvlhčovač vzduchu, ručník na topení (ten je na hovno, protože je za hoďku suchej), mokrou plenku hozenou přes kolotoč a ještě misku s vodou na topení. Máme vlhoměr a ukazuje komfortní vlhkost, ale malej chrčí stále. Topení máme teda jen tak že lehce hřeje a kuchyni (místnost co navazuje na ložnici) máme otevřenou ventilačku skrz čerstvý vzduch....

Náš prcek když nepláče tak se směje, docela dost a vydává skoro pořád slabiky kvéééé a guááááá.... 😀 a v nějaký chytrý knize jsem četla, že když na miminko začnete vyplazovat jazyk, začne to za chvilku napodobovat - malej je v tom už docela šikovnej 😀

ewwe
25. okt 2009

baby ako sa hrate so svojimi detmi teraz?? ja mam pocit ze mala sa nudi v postielke, bavi ju iba telka, co jej samozrejme nedovolim, tak co robite vy?? okrem kolotoca nad postielkou? hraju sa na tych hracich dekach???

ewwe
25. okt 2009

som docitala, my mame tiez ,,super vecery,, asi uz tyzden, vecer od 22 zacne plakat, ani neviem preco, len chce byt na rukach trva to do 01 hod, a potom spi do 6 hod, tak aspon vtedy si oddychnem,

cez den je to zlate babatko

a kupeme kazdy den, v harmancekovej vode

majamisutka
25. okt 2009

ewwe,

my máme hrací deku s hrazdou a malýmu se moc líbí, na hračky reaguje, plácá do nich a brouká si u toho uuuua uaaaaaaa 🙂 a směje se 🙂 ty hračky cinkají a jedna dokonce hraje.

jsem ráda, že jsem mu to pořídila 🙂

jinak se rad nosí a má rád veškerou pozornost, tak si spolu povídáme 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre