V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

leonina
7. jan 2010

Holky pražandy mám na Vás prosbu, mohli by jste mi prosím vypsat bazary jestli máte ve svém okolí kde berou kočárky. Díky moc

kasenka228
7. jan 2010

Jo tak jo, ja mela pocit, ze jsme jedini, kdo to jeste neumi. Vcera mi psala kamoska, ze ten jeji se pretaci od zacatku 3m, no superman.
A holky, tady to pisou, potvory to jsou 😀 : V období kolem 4 – 5. měsíce, používá dítě pláč již vědomě. Často po chvíli pláče přestane, aby zjistilo, jaká je reakce a není-li mu vyhověno, pokračuje dál. Už ví, že pláč způsobí zvýšenou pozornost okolí a bude toho v dalším období i zneužívat.

emamamamu
7. jan 2010

kas je to dobry, my mame jeste tri mesice, nedela to schvalne..a i kdyz bude mit ty mesice ctyri, tak priklusu kdykoli si usmysli... 😀 😀 😀 😀

pospecka
7. jan 2010

Ahoj holky, to je strašný co tady čtu. Raději nebudu psát jaká byla naše noc.
kasen: a jak dlouho malá pije, když je teda "po kojení" a plače? Já teda za nás musím říct, že u nás je velkej slzičkovej pláč vždycky hlad!!! Přišli jsme na to po dvou slzičkových večerech, kdy už jmse fakt nevěděli co mu je a nešel utišit vůbec ničím a byl taky "nakojenej". Oni čím jsou větší tím víc potřebujou a aspoň u mě se ta produkce nějak moc nezvětšuje, takže bych se přikláněla k Emčinu názoru, že i nakojený dítě může mít hlad. Máš nějaký zásoby na mražáku co bys jí mohla šoupnout?

aktekram: Tě obdivuju, že se toho cvičení furt tak držíš. A to neber ve zlým. Jak to tak pozoruju, tak jste s Petruškou dál než většina dětí tady - donošených někdy i přenošených. Já osobně bych řekla,že teď už se jen honíte za tabulkama. Vždyť Petruška je šikovná, tak proč tam ještě chodíš a morduješ ji tou Vojtovkou? Náš malej se otočí maximálně z koníka na záda a na zádíčkách na bok, dál nehrozí a mě to teda ani nijak netankuje. Až příjde čas otočí se dál. Vždyť vy máte pod střechou ještě tu Julinku ne? Ta uměla tyhle psí kusy v Petruščině věku (a podle mudr. v porodce bys měla ještě odečítat měsíc)?

rping: MY DNES MÁME 5 MĚSÍCŮ. 😀 😀 😀

rpinguin
7. jan 2010

zeny, noc hruza, kde su tie casy, ked po kojeni zaspala do minuty. Teraz len cumakuje, spala od 8.00 do 22.30, potom o 23.30 dalsie kojenie a zaspala o 1.30 do 3.30, potom 4.30 kojenie a o 6.00 hore do 7.00. Muz odisiel do prace, stihol zobudit nejako Maxika, takze ten tie dobehol o 7.00 😠 Jeho som odniesla naspät, ten zaspal a Matilda si mrmlala, ze som jednoducho isla spat do obyvaku a bolo mi jedno co robi.
No a teraz vstala, potvora jedna. Preco v noci nespi 3h v kuse?

Neni nieco vo hviezdach? 😝

natali1401
autor
7. jan 2010

baby musim sa pridat..NOC DESNA vsetko je desne..neviem co jej je..zeby zuby???v noci to bol des..hruza..a najhorsie na tom ze ona taka nebola..aj v postielke vedela zaspat sama..a teraz?vobec nechce spat, vecer problem uspat, cez den..teraz tiez..ona je unavena, oci ma cervene..zaspava mi na rukach a zrazu rev a jeduje sa a je po spani.. a to robi dokola..teraz pre zmenu ju nemozem dat do lahu ani naznakom hned sa hneva a reve..furt tu vydava zvuky take jedovite a cucka mi palec hrozne uz par dni..ja neviem..som zufala..este aj zo 120ml presla na 90..chapete to?ja nie.. vobec neviem co s nou je a co robit.. nic na nu nefunguje co doteraz ☹

rpinguin
7. jan 2010

a ozi Pospec 😵 No gratulace 🙂

petka035
7. jan 2010

Ahojte môžem sa pridať k vám do témy?Chodím síce do témy oktobroviek ale malá sa narodila predčasne 8.9. Nekojím ju ale odsávam jej mm,čiže niečo ako Akte 😉 a otáčanie teda tiež ešte nehrozí,ked tak len na ten bok

pospecka
7. jan 2010

leonina: jestli furt hledáš, tak tě obdivuju. Ten nebude v bazaru, ale už u novejch lidí. Pokud nebyl přímo na zakázku, tak ho někdo dotáhl do hospody a tam vyměnil za pár kaček. Navíc kočárek nemá VIN, ani jiný výrobní číslo, jak chceš v tom bazaru dokázat, že je to ten tvůj? 😅 Já jsem takhle lítala kvůli mobilu a marně a tam bla přecejenom šance přes IMEI, ale kočárek? 😕 Já pořád nechápu kde jsi ho měla. To jako v baráku v takových těch garážích jak jsou třeba u obchodních center jen postavenej na vašem vyhrazeným??? Nebo máte to stání oplocený?

kasenka228
7. jan 2010

Petka vitej!
Pospec, abych rekla pravdu, je docela rychle hotova s tim kojenim, v ruce stopky nemam, ale myslim, ze se vlezeme do 10ti minut...ale ja myslim, ze fakt mliko mam, klidne i odsaju, kdyz na to prijde, ale v mrazaku nemam vubec nic, nikdy jsem zadnou zasobu nedelala...zkusim jeste vydrzet, to budu radsi kojit kazdou hodinu, dokavad nepadnu. 😀

kasenka228
7. jan 2010

Leo, ja bych se na to patrani asi taky vyprdla, to vic protelefonujes....

pospecka
7. jan 2010

petka: ahoj, však na to otáčení maj ještě spoustu času.
rping. nepsala jsem to kvůli gratulaci, ale jak to strašně letí.
A k tomu nespání v noci a přes den a tak. No nás to potkalo už před těma dvouma měsícema, teda hlavně to denní. Přes den se prostě nespí a hotovo. 😠 Už jsem si zvykla, aspoň že už se jakž takž aspoň na chvilku sám zabaví.
No nic, jdu dělat tuning na kočárek, tak budu jen nakukovat. Pa

pospecka
7. jan 2010

kas: jestli můžeš odsávej!!!! Já vím ,že jsem s tím už trapná jak vám to všem vnucuju, ale já jsem teď uplně zoufalá, že nemám zásoby a tak se mi nechche do UM, když už mí zbývá jen měsíc do 6m, tak se vás snažím varovat.

mauik83
7. jan 2010

u nás zatim hlad snad není, ale jak vás čtu, začínám se zásobovat do mrazáku, ale to odsávání už taky není co to bývalo... dohromady 70 ml a jsem ráda... 🤐 ale i ty se budou jednou hodit ... ale myslela jsem, že budu zamrazovat po 150 ml, jako dřív... ze starých zásob mám 1,3 litru, ale to je tak na pohlídání... ze zad na bříško se teda ještě určitě neotáčíme, jen ze zad na boky a nebo z koňů padá na boky...

odbočim- pes dostal 3 injekce + něco do vody a dalších 5 dní budem jezdit na ATB injekce... 😔 a ještě dnes nesmí žrát, takže už je 2 dny o hladu... se tady plouží kolem nábytku jak stín... 😔 o tom, co nás to bude stát ani nemluvim... 😖

ivca08
7. jan 2010

Gratulace Zdenulikovi 😀
U nas spanek pres den nehrozi, protoze malej usne na max. 30 minut, takze nez bych usnula ja, tak bych vstavala. 😀 😀 😀 U nas to neni rev (tak daleko to dojit nenecham), ja sebou zacne hazet a jako poknouravat, tak si ho beru, protoze se pritom spat neda a kdybych ho nechala, tak se pak asi rozbreci a bude to horsi. Verzi hlad odmitam, vzdyt po tom vecernim kojeni prece jen 4 hodky spal a zacal blbnout az pak a to uz byly cisterny docela nality, dokonce se mi rano povedlo 60 odsat (me, nekamaradce s odsavackou a to by to teklo jeste, ale uz jsem mu to chtela nechat, kdyby mel chvili na to hlad).

pospecka
7. jan 2010

mauik: to je mi moc líto. My jsme měli pejska taky jako člena rodiny, tak držím pěsti, ať jemu líp.

mauik83
7. jan 2010

posp - díky a taky gratulujem 🙂 včera to byl rok, co jsem našla // 🙂

ivca08
7. jan 2010

Posp. me sice UM taky nijak nenaplnuje nadsenim, ale kdyby to melo byt hlady, tak mu ho vecer klidne vzdycky dam. Kdyz by k tomu furt dostaval MM, tak si myslim, ze na tom neni nic spatnyho a spokojena mama i dite bude vzdycky lepsi nez se stresovat s odsavackou (fakt jsme si nejak nesedly 😀 😀 😀 ) a resit, jestli mam dostatecny zasoby. Hlavne u tebe bych to uz vubec nehrotila a poradila se s mudr. jestli v pripade hladu nezacit s prikrmama. Vim, ze jako prvni jsou na rade deti na UM a kojeny az pak, ale co jsem koukala do srpna, tak tam uz vetsina jede na prikrmech a to i do ty doby plne kojeny deti a vetsinou je to na doporuceni mudr.

petka035
7. jan 2010

No nám sa malá začala budiť čoraz častejšie, tak neviem kto to vymyslel,že čím staršie dieťa tým dlhšie spí 😝 pred týždnom sa začala budiť 2krát za noc čo sa predtým len raz a posledné dva dni sa budí 3krát a hlad určite má,ked vypije 135ml. potom si tam kecá a kecá, vykrikuje-no zábavu tam má v plnom prúde 🙂

kasenka228
7. jan 2010

Pospec, dyt ja nemam ani do ceho odsavat, odsavacku mam pujcenou, jeden Aventi kelimek co byl muj jsem pujcila dal...ja si proste nemyslim, ze by mela hlad, vim, ze umi spat, kdyz se ji chce ( pres den)...

tlenka
7. jan 2010

natali: ja som mala pred 3 tyzdnami take stavy s malou, ze jej akoby prestalo chutit a zo 150 presla na 120, ale uz sa to zacalo upravovat a opät papa ako predtym

ewwe
7. jan 2010

cauko na SR je ockovanie proti pneumo povinne

otacanie? iba z chrbatika na jednu stranu, z bruska sa 2x otocila ai pred 2 tyzdnami odvtedy nic

a noc? zaspavanie zaberie tak hodinu, musim ju drzat za ruku, spi dobre od 21-8h, 1x kojo prestavka, ale budi sa castejsie, ale hladna nemoze byt, kedze najprv jej dam cumel a ona spi dalej, ked nezaberie cumel tak vytahujem prso

ale tiez neviem preco sa budi len tak, zeby fakt tie sny lebo niekedy aj vykrikne a spi dalej a ja od laku infarktove stavy

tlenka
7. jan 2010

baby, mozem tu prepisat tabulku rozdelenu na 2 stlpce co mam v knizocke od nestle, co dokaze väcsina deti a co dokaze velky sikovnik podla mesiacov

ewwe
7. jan 2010

tleni sem s tym, nech viem kam malu zaradit 😀 😀 😀 je tam aj skupina lenivec?

pospecka
7. jan 2010

mauik: uplyne rok a co všechno se změní, že? 😀 😀 😀
ivca: však UM jsou dneska na vysoké úrovni, ale mě děsí ta příprava, tak raději odsávám a piju vodu. A co se týká příkrmů, tak uvidím co mi řekne mudr. jak Z. prospívá.
POZOR:

ivca08
7. jan 2010

Tak smudlik se opet posrandil... 😀 😀 😀 😀 aspon s necim mi dela radost.

tlenka
7. jan 2010

ewwe: lenivec nie 😀

pospecka
7. jan 2010

pozor mělo být ad pneumo: ted jsem mluvila s MUDr. Dnes jim dodali vakciny, ale pouze Synflo, že Preve snad do týdne a Preve na 13kmenů snad do konce ledna, ale to mi nemůže slíbit. Protože by nám to čekání nabouralo následný očkování Hexy a i poradny a nakonec by stejně dostal možná synflo, tak jsem se domluvila na zítra na Synflorix. Že je to prý taky vynikající a hlavně na ty uši, takže tolik info z Brna.
Tak mi zase usnul u kozy. To je čert.

zinevra
7. jan 2010

Ahoj, me se mala v noci take budi casteji, ale zatim to nastesti neni s brekem. To jsem si uzila jen jednou a musela jsem s ni chodit asi hodinu po byte nez zase zabrala. Jinak s tim brecenim pres den jsem si uzila taky jeden tyden. Uz jsem ji davala k prsu kazdou chvili a ona se mi vztekala i u prsa. Uz jsem mela i pocit, ze prichazim o mliko. Kdyz jsem uz nevedela co s ni, zacala jsem si davat pozor, abych kojila vzdy po 3 az 4 hodinach a ono se to najednou srovnalo a Zuza je zase klidna. tuk, tuk, tuk ... nerada bych to zakrikla

ivca08
7. jan 2010

posp. preve na 13 kmenu byste vy vubec nemeli sanci stihnout. Vzdyt musi byt ty 3 davky do 7 mesice a vy uz jste prece jen velky. Uz takhle vy podle me budete mit jen tak tak, aby to toho nesahla nejaka rymicka nebo neco.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre