V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tlenka
7. jan 2010

🙂 3 MESIACE:

VäCSINA DETI DOKAZE:
- udrzi hlavu vzpriamenu
- smeje sa
- vymizol reflex uchopenia

VELKY SIKOVNIK DOKAZE:
- vydava zvuky ako reakciu na znamu osobu
- pozna hlas matky
- zacina mat zmysel pre jednoduche zarty

🙂 4 MESIACE:

VäCSINA DETI DOKAZE:
- bez problemov udrzi hlavu vzpriamenu
- zaujima sa o nove veci, miesta a zvuky
- hrka hrkalkou

VELKY SIKOVNIK DOKAZE:
- vie chytit hracku
- zacina dvihat ruky, aby si ju vzalo
- pretoci sa

🙂 5 MESIACOV:

VäCSINA DETI DOKAZE:
- reaguje na usmev aj hnev, hanbi sa pred neznamymi
- dokaz sa pretocit z burska na chrbat a naopak
- udrzi sa na predlakti

VELKY SIKOVNIK DOKAZE:
- rozprava sa so svojim obrazom v zrkadle
- dava predmety do ust
- pozna svoje meno

🙂 6 MESIACOV:

VäCSINA DETI DOKAZE:
- vie sa pretocit
- vie udrzat flasu a prevziat predmet z jednej ruky do druhej
- snazi sa o nadviazanie kontaktu

VELKY SIKOVNIK DOKAZE:
- zacina napodobnovat jednoduchu cinnost a ziada si jej opakovanie
- sedi bez opory
- natahuje sa za hrackou

leonina
7. jan 2010

No jo pořád pátrám, neštvou mi ani tak peníze jako to že to byl Natálky 1.kočárek. A ještě k tomu se už ten náš typ nedělá, už je novější verze a tam se mi nelíbí.
Pospec: Je to novostavba a garážové stání jako je v nákupních centrech, prostě garáž a tam je namalováno 20 okýnek a každý okýnko je jako garážový stání, bohužel to oplocené nijak není, do garáže se dostanou jen majitelé přes ovládání nebo dveřma z chodby, které jsou ale na kouli z obouch stran, takže zase musíš mít od toho klíč. Je tady jedna malá klícka na kola, která je na zámek ale ta je plná bordelu a kol, takže kočár se tam nevejde. Když jsem to říkala správci a domovníkovi tak ty mi řekli něco ve smyslu že kdo dřív přijde ten dřív má místo a s tím bordelem nic nenadělají protože to už se bojuje co ten barák stojí aby se tam dávali jen kola a kočárky ( nevím teda kam ty kočárky 😠 ) Proto jsme měli kočár za autem a byl přivázaný zámkem na kola ale jen aby s ním nešlo odject protože k ničemu ho tam není možné přivázat. Teď jsem byla dva dny po sobě v garáži a vrata dokořán a nikde nikdo, tak jsem akorát nas.... protože můžu zase čekat kdy mi ukradnou nový kočár

pospecka
7. jan 2010

ivca: mudr. říkala, že na tu první máme do konce ledna čas. Já ted přemýšlím jestli se s ní nedomluvit, že by nám dala zítra třetí hexu, 6.2.první pneumo, na zač. března duhý pneumo a do 6.4. třetí pneumo. To bude mít furt 7m i když jen pár dní. Moc se mi nelíbí ta hexa a pneumo zaráz. To bude zase slziček. 😢

emamamamu
7. jan 2010

zacina mat zmysel pre jednoduche zarty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivca08
7. jan 2010

ja nevim posp radsi si to nekde over, protoze z info, co mi davala nase dr. to musi absolvovat do ukoncenyho 7. mesice a to vy mate uz v breznu ne? aby pak na vas nevyvalili, ze to mate platit.

ivca08
7. jan 2010

a pro tu verzi moji dr. je i to, ze prvni na koho se to vztahuje jsou srpnovy deti. Podle toho, co ti rekla ta vase by to stihli i cervencovy.

kasenka228
7. jan 2010

my tu brozuru mame taky doma, v cestine 😉
Mate nekdo velkeho sikulu ve smyslu, ze zveda ruce, aby si jej vzala? 😕

emamamamu
7. jan 2010

kas me prijde, ze kdyz Dorce podam hracku, tak se na ni natahne rukou....jestli jako mysli tohle?

kasenka228
7. jan 2010

ne, to nemyslim, myslim, jakoze k tobe zveda, natahuje ruce, aby sis ji vzala k sobe/zvedla od nekud...

emamamamu
7. jan 2010

kas aha, ja jsme fakt dement, ja myslela, ze mluvis o tom, ze zveda ruce k hracce...😀
no tak to urcite nehrozi..a co si pamatuju, tak synovec to urcite nedelal driv, jak v pul roce..mozna ani to ne...

leonina
7. jan 2010

Mně říkala doktorka že Prevenar 13 snad v půlce února ale taky to není 100%, proto jsme dali taky Synflorix

pospecka
7. jan 2010

leo: tak to seš frajer, žes tam ten kočár vůbec nechala a dokonce i s fusakem. Já bych ho za těchto podmínek tahala domů. My máme kočarkárnu taky malou plnou krámů, ale ještě bysme se tam vešli. Přesto si kočárek tahám k nám k bytu. Mám ho nepřivázanej na chodbě za dveřma, ale pouze ten rám korbu beru do bytu. Měla bych strach, že na to bude někdo šahat a štítila bych se tam pak malýho dát. Na tohle jsem cvok.
Co má melej umět bnebudu ani komentovat. Je to blbost. Většina umí. hmm, tak my prostě neumíme. 😀

emamamamu
7. jan 2010

mne se nejvice libi to s tim zertem...😀 to je tak roztomile, kdyz si predstavim, ze dorce rikam vtipy a ona se tomu smeje..😀 "a tenhle znas?" 😀 😀 😀 😀

kasenka228
7. jan 2010

😀 😀 😀

pospecka
7. jan 2010

ema: ty Dorku tak rozmazluješ a ona k tobě ještě nenatahuje ručičky??? No teda. 😀 😀 😀 😀

ad očkování co nás teď vlastně kromě hexy a toho pneumo čeká? 😕 😕 😕

emamamamu
7. jan 2010

ne pospec, ja se o ni staram, trimesicni dite se nerozmazluje, pokud vim...😀

tlenka
7. jan 2010

ema: 😀

olalka
7. jan 2010

a my ideme dneska uz na druhu hexu a pneumo, uf, to zasa bude vecer 😒
ale zazrak, dieta spi uz hodinu a to si zvycajne dava doobeda 20 min. asi sa pripravuje na to ockovanie 🙂 keby som vedela, ze tak pospi,mohla som si pospat s nou, dnes som skoro vstavala bola som u gyndosa na krv

tlenka
7. jan 2010

no podla tej tabulky ze v 5. mesiaci dokaze velky davat predmety do ust, moja alex uz v 4 mesiacoch davala hryzatka a hrkalky take mensie do ust 😀

lovelygirl
7. jan 2010

mauik: jak dlouho časově od sebe jste dávali to očkování? s pesošem mě to mrzí, my to máme doma tak dvakrát do roka, jeden z našich vennku vždycky sežere nějaké svinstvo, onemocní, krev a voda, pak s ním jedeme, pak to chytí ten druhý, tak s ním jedeme, no hrůza..
leonina: my máme nejblíž bazar na průběžné, nevím, jaké číslo, tam berou.. ale taky si myslím, že je to celkem zbytečné, navíc to fakt nemůžeš dokázat.. ale jestli chceš, kouknu se ti tam 🙂

ivca08
7. jan 2010

U nas se nenatahujou rucicky, ale "mostuje se". Uz jsme vypozovali, ze kdyz chce vzit a naklonime se nad nej, ze zvedne prdelku a nasponuje se smerem k nam.

Jinak posp. jeste bych si na tvem miste fakt zavolala na pojistovnu, jak to je. Ted jsem nasla na strankach nekterych pojistoven, ze ockovani musi byt zahajeno do 5. mesice, aby to podlehalo uhrade. Tak abys tam na ni jeste pripadne dneska stihla naklusat, nebo zitra a domluvit se, aby to napsala na dnesek. Nechci te strasit, ale prijde mi zbytecny prijit o dost penez zmatkama v informacich.

No nic my vyrazime za chvili na kycle.

olalka
7. jan 2010

tlenka, moja takisto uz dlho pcha hracky do ust

marketka.27
7. jan 2010

Ze zad na bok se nepřetáčíme, kdyžjsem před Vánocemi jásala, že jo, tka to byla asi náhoda.
kasenko, jestli nemáš do čeho odsávt, mám plno Tesco sáčků na MM do mrazáku a jak to tak vypadá, už je nepoužiju☹
ruce, že se chce nosit zvedá taky 🙂
Jinak musím své dítě pochválit, absolvovala se mnou cestu na polikliniku - byla jsem na krev, pak na rehabku se objednat, DMko, zase cestu busem zpět, nákup a malou procházku. Doteďka spala. Myslím, že poprvé po dlouhé době nemá hlad. A ráno byly v plínce po dvou měsících žluté vody zase míchaný vajíčka, tek nevím, že by to UM ???

lovelygirl
7. jan 2010

Tak jsem volala doktorce a jdeme nakonec dnes na obě vakcíny, hexu a sinflorix, nebo jak se to píše 🙂

lovelygirl
7. jan 2010

konečně se nám podařilo zaznamenat hlasitý smích 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=0YZqzpMrZ6s

ten kůň v pozadí je její maminka 😀

emamamamu
7. jan 2010

market ano, UM..Dorka po tom taky mela konecne ty vajicka, ktere jsme od narozeni neznala...furt mela jen zeleny hlen...
a neboj, nezustanes na UM, ja uz taky nedavam, jen uplne vyjimecne, kdyz se vzteka u prsa, az se zalyka...🙂 zase jsme jen kojenci🙂

aktekram
7. jan 2010

pospecka: na rehabku chodím, v pondělí nás moooooooooooc pochválili (a to jsme to přes svátky pěkně flákali), vypadáme na 6-ti měsíční miminko na zádech, otáčení na bok jí ukázala, tak teď posilujeme lopatkové a břišní svaly. Všechny cviky co jsme doposud měli nám zrušila a dala jen jeden na boku pro trénování otáčení. Cvik se mi líbí, Peťka u něj tolik neřve a vždycky vyletí prdíky 😀 😀 😀 Na otočení na bříško máme ještě čas.
Nikde nám týdny neodečítají 🙂
S Julinkou to nemůžu srovnávat, při narození měla 4,40 Kg a byla moc šikovná, vždy napřed. Cvičit by ale měla i ona, protože zanedbali prstíky a ona nenarovná palec, má zkrácenou šlachu.

Jinak vše nejlepší k narozkám 😀 😀

Kasen: otáčíme se asi týden na pravý bok, myslím že cvičením dosáhnu toho aby se točila i na druhý (ikdyž myslím že tak nejdřív za 14 dní)

petka035: moc ráda vidím dušičky jako jsme my

holky když píšete že odsáváte, tak po každém kojení nebo jen třeba večer??? já nemám žádné zásoby v mrazáku, protože Peťka mlíko z mražáku nechce

leonina
7. jan 2010

pospec já ho domu tahat nemůžu, bydlíme ve 2.patře bez výtahu a schody jsou tady hnusný,vysoký, mám co dělat když jdu z malou to jdeme troje z garáže. A ještě k tomu jsou schody úzký takže s podvozkem tam ani neprojdu, kamarádka co sem šla na návštěvu tak ho musela nechat taky v garáži. A když jsme se sem nastěhovali tak mi ten majitel řekl, že se tady ještě nikdy nic neztratilo. V tý garáži má spoustu lidí věci jako jsou gumy, krabice, věci na auto atd... Takže by mně v životě nenapadlo že se tady něco ztratí když je to všechno zamčený.

pospecka
7. jan 2010

ivca: díky za snahu. Já to nakonec nechám dle původní domluvy. Vakcinu má mudr. u sebe, tak bysme neměli nic platit a jak si to vykáže pojišťovně je na ni. 😀
ema: já rozmazluju a navíc jsem zlá, protože mu nechci dát nic jinýho než MM (tím myšleno norm.jídlo) on by si totiž dal, jak na mě kouká, když jím. 😠

Je tu někdo kdo si poctivě přečetl tu brožuru - informace pro rodiče - příloha Zdravotního a očkovacího průkazu? 😀 Já to teď louskám a jsou tam celkem zajímavý info. 🙂

emamamamu
7. jan 2010

posp jak se rozmazluje tak male mimino?😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre