V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
7. jan 2010

akte: díky. No právě, že jste jak 6ti měsíční, mě už to připadne přehnaný. Jako byste jim měli zvedat skóre úspěšnosti rehabilitace. Cílem by mělo být srovnat krok a ne být dva kroky napřed nebo ne? 😅 😕
ad odsávání: já kdykoliv to jde, ale malej mě moc nenechá, tak většinou než jdeme večer spát a když mě ráno vzbudí balony, ta jeden odsaju a hotovo.
leo: to je fakt masakr. A kam budeš dávat ten novej? Dneska aby člověk všechno tahal domů. 😠

pospecka
7. jan 2010

ema: např, že když plače, tak máš snahu vypátrat příčinu a odstranit ji. Že když plače poté co ho položíš, tak ho vezmeš zase do náruče, atd. Bude z něho závislák. 😀
Jo a včera jsme měli návštěvu, kamoška přišla poprvé kouknout na malýho, tak jsem jí ho dala asi 3minuty po přichodu a jemu to bylo uplně fuk, že je u cizího člověka, kterýho vidí prvně. Asi špatně rozmazluju. 😀

mauik83
7. jan 2010

lovely - 2 týdny po sobě - 22.12. měla 1. hexu a včera 1. synflorix... a za měsíc jdem na druhý dávky obojího!

já tahám do byt celej kočár, odmítla jsem pokaždý sundávat korbu a nechávat na chodbě podvozek... takhle ti je pohodlný, mám na kočáře pořád i tašku a furt do ní chodim,a v košíku mám pořád pláštěnku a deštník... takže všechno sundávat z podvozku by mě asi štrejchlo... ale je fakt, že si ted tím domů tahám škváru a písek... 😠

marketka.27
7. jan 2010

K těm kradeným kočárkům ... kočárek dáváme domů, ukradli nám i blbé dřevěné zarážky do dveří, teď mi ukradli lžíci na boty a pod. A to máme na patře jen jedny sousedy (normální lidi), bydlíme v 10. patře (posledním), takže k nám už ani nejede výtah a není důvod, aby sem někdo lezl, je tu sice sušárna, ale do té chodí jen jedna paní. Kočárek - teda jen podvozek - nechávám přede dveřma jen "okapat" a to ho pořád hlídám.

pospecka
7. jan 2010

mauik: my máme děsně blbou předsíň do které bby se nevešel a zavazel a do Zd. pokoje ho dávat nechci protože tam mám sušárnu. 😀 Co bafík, spinka?

mauik83
7. jan 2010

mám pocit, že nám rostou zuby... 😒

danielasr
7. jan 2010

tak vam chcem tiez napisat k noci 🙂 u nas sa obcas prespi cela noc, napr. od 20 do 8 🙂 v noci sice obcas mrnkne, ale staci podat dudlik a je 🙂 su vsak noci, ked sa place viac a dudlik sa vypluje 2x, vtedy treba podat mliecko 🙂 myslim si vsak, ze ma skor mala zle sny, dnes plakala o 0.30, ked sa nedala utisit, zdvihla som ju na ruky, ale bez mlieka ci caju, ved nemohla byt hladna, ked jedla o 20tej 🙂 sice sme zobudili aj tatina, ale ja som len chcela aby sa utisila, nakolko mala aj zavrete oci a plakala 🙂 po par minutach prestala a polozila som ju, spala do 6.15 🙂 a potom po najedeni do 8.30, a to len preto, lebo tlacila do plienky 🙂
a inak kazdu noc parkrat zaplace, poda sa dudlik 🙂
a pretaca sa z chrbatika akurat na jej lavy bok 🙂 a hlavu ma moc v zaklone, aby sa jej to podarilo na brusko a nevie co s rukou, na ktorej tiez lezi 🙂 snad na to pride 🙂

marketka.27
7. jan 2010

Jo mauik, ten bordel z kočárku mi taky vadí, ale je tu řešení a vážně o něm uvažuju: http://www.bilezbozi.cz/preview?img=15589327

mauik83
7. jan 2010

ty jo, je protivná a pořád řve s rukou v papule,... můžou to být ty zuby,?? Jinak uspávání přes den jde čím dál hůř, přestože ospalá je... 😔

market - nebyly by levnější ty návleky na kola, co má ema? Ctěla jsem je koupit už před vánocema, ale měli je vyprodaný... no, začla břečka, tak se po nich jen zaprášilo... 😠

marketka.27
7. jan 2010

mauik, my máme trojkolku, na přední kolo ten návlek nedám, taky jsem je chtěla.

leonina
7. jan 2010

pospec opět do garáže ale už do tý zamykací klece a budu brát domu jedno kolečko. Do bytu se nám nevejde, máme chodbu 3x1m takže když už horko těžko bych ho vytáhla do bytu tak není kam dát. Budu se modlit že si nikdo nepůjde pro kolo, protože se pro něj nedostane a hledám nový byt, smůla je v tom že je tady tříměsíční výpovědní lhůta,takže dřív než 1.května se neodstěhujeme nebo zaplatit skoro 50 tisíc což teda fakt teď nemám

marketka.27
7. jan 2010

ruka v puse a slintání u nás probíhá taky, včera jsem byla v poradně, do pusinky se jí dívala a o zubech neříkala nic.

marketka.27
7. jan 2010

leoni, není pak už lepší nechávat podvozek v autě a korbu smýkat nahoru? Já vím, to se mi to kecá, když se mě to netýká ☹

jafnina
7. jan 2010

Teda Mája je proti vám celkově nějak pozadu, ještě se neumí přetočit ani na bok.
No a u nás naštěstí noc v pohodě, takže ho klidně můžu chválit dál. Akorát nechtěl večer spinkat, takže usnul až v 11, ale zato vstával až v 8. Fakt vám přeju taky takhle pohodový noci.

pospecka
7. jan 2010

market: já teda nevím jaký návleky tu řešíte, ale ema má kočár jak já - trojkolku a ten má v předu dokonce dvojkolečko.

pospecka
7. jan 2010

Jo než jsem začla dávat kočár za dveře, tak jsem na kolečka doma navlíkala pytlíky z Globusu - zdarma a účel to splnilo. 😀

marketka.27
7. jan 2010

pospec, na dvojkolečko to asi navlíknout jde - ta kolečka jsou připevněná na kostrukci z boku, ale když je jen jedno kolečko, tak tam tomu brání právě ta konstrukce 🙂 http://www.nej-kocarky.cz/peg-perego-gt3-comple...

pospecka
7. jan 2010

mark. ahá. 😎

emamamamu
7. jan 2010

posp ty si komik 😉 😀 😀 😀
např, že když plače, tak máš snahu vypátrat příčinu a odstranit ji
to jsem si ja mlada husa myslela, ze to jsou prirozene veci 😅 😅 😅 😅

mauik83
7. jan 2010

market - a dát návleky na zadní, jet jen po nich a pod přední pak dát nějakej igelit, až ho zaparkuješ třeba v chodbě??? já vim, krkolomný, ale pořád levnější než ten vysavač... 😵

pospecka
7. jan 2010

ema: mám asi divný dítě, ale Zd. nikdy neplače jen tak. Slzičky zásadně jen hlad a očkování. Zatím jsme příčinu vždy vypátrali. Často je mu vedro a to doma netopíme!!!!!!!!!!!! Nebo si stěžuje na blbou polohu, případně hladeček a plínečka.

emamamamu
7. jan 2010

no dyt jo vole, tak to neni rozmazlovani, ne??? 😀 😀 😀 😀 😀

zinevra
7. jan 2010

Ja mam pod kocarem takovou podlozku, ktera se prodava jako podlozka do kufru auta a slouzi vyborne. Mam kamaradku, ktera na kolecka pouzivala z drogerie koupene cepice na koupani. Pry to vyslo levneji nez kupovat navleky na kolecka.

marketka.27
7. jan 2010

Já ho mám na podložce zaparkovaný celý🙂, ale stejně se to víří. Ten kousek si ho přenesu, to není problém, to mi dá více práce ty návleky nasadit a pak manévrovat po těch zadních kolech 🙂 Chtěla jsem koupit kus zátěžového koberce, ale mají jen šířku 4m, nemáte někdo zbytek? 120x80 ???? 😀 😀 😀
A ten vysavač asi stejně chceme, kočárek je navíc dobrá záminka, proč si ho pořídit 😀 😀 😀 A mají ho v oranžové, zelené a fialové barvě 😀 A dá se z něj vyjmout ten stolní vysvač samostatně 😉

pospecka
7. jan 2010

ema: však já neříkám ,že to považuju za rozmazlování já, ale Pospec a spol. 😠
Jian ksuper máme tip jak utišit řev, když malej neví co chce. Jednou jsem mu v autě osolila rádio a bylo ticho a včera jsem dala malýho taťkovi do postele, že se jdu umýt ať hlídá a malej začal řvát, taťka sledoval film a zrovna jela úvodní písnička (PITI PITI PA), tak si to zesílil, malej zjistil, že nám šanci to přeřvat a bylo ticho. 😀 😀 😀 Když řve jen z rozmaru, tak to pomáhá. 😎

marketka.27
7. jan 2010

zinevra, ta podložka je dost dobrý nápad. Nevíš, kolik stála? A dá se to obstřihnout, aby to bylo akorát pod kočár?

zinevra
7. jan 2010

uz si nepamatuji kolik ta podlozka stala, ale vim, ze se prodava nekolik velikosti, takze ja jsem si poridila velikost akorat pod kocarek

emamamamu
7. jan 2010

posp to jsou nazory jak svine...hlavne, ze oni si umi udelat jidlo, kdyz maji hlad..co ma delat mimino? svliknout se samo, kdyz je mu teplo, prebalit se a jit do lednice?
jezisi, to bych zavrela do klece a cekala na jejich projevy potreb.....

pospecka
7. jan 2010

Tak nějak. 😠

zinevra
7. jan 2010

u nas se tedy nejvic breci, kdyz je Zuza pretazena. Mne si ocicka a nemuze zabrat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre