V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

marketka.27
4. nov 2009

Dobré ráno, u nás se nespí. Dnes mě moje dítě premiérově pokadilo. To byla palba, fuj. Byly ty hovínka všude, ale nejvíc jsem to schytala já. Spaní cca od 20,30h do 02,00 - kojení - potom až skoro do pěti, jen se zase najedla a chrněla dál.

petrajurinova
4. nov 2009

My máme za sebou premiéru "strašné" noci. Isa usla ve třičtvrtě na osm, ale v děvět se vzbudila a hodinu visela na prsu než zase zalomila. Pak se vzbudila před půlnocí a od té doby co hodinu a půl a pokaždé se vrhala na kozu jako bych jí kdovíjak dlouho trápila hladem. Teď zase byla půl hodiny přicucnutá (normálně běžně saje tak 10 minut) a konečně se tváří, že je trošku spokojená. 😅 Doufám, že to byla vyjímka a nebude tohle praktikovat víckrát.
Ale ať si na ni moc nestěžuju, včera se začala smát i na mě (nejenom na Bastíka). Když jsem byla u ní a mluvila na ni, tak se na mě smála a když jsem jí zmizela z dohledu, tak začala kňourat a jak jsem se k ní vrátila, tak se zase rozesmála 😵 .

ivca08
4. nov 2009

Ahojky, tak jsme vcera byli u doktorky. Zapal plic definitivne prepran 🙂 Akorat se mi smudlik osypal z olejicku Hipp, tak se zase vracim k mliku Seba med. No a dneska najizdim na novou stravu, protoze ty jeho koliky a zacpy pry muzou byt z moji stravy, ze nejim skoro nic. Takze se vrham na svestkovy kompoty, duseny zeleniny, celozrnny vyrobky a doufam, ze se to zlepsi. Jeste nam nakazala 40ml nutrilon Comfort, napred rekla nekolikrat denne a pak pred kazdym kojenim, ale to se mi moc nelibi, ze by to kojeni asi moc nepomohlo. Tak mu to zatim budu davat jenom vecer pred spanim a uvidim.

filkova
4. nov 2009

Přidala jsem konečně pár fotek do alba, tak kdo chcete koukněte a já vás jdu dočítat. 🙂 🙂 🙂

akinom55
4. nov 2009

Ahojky,
tak ja som práve zistila, že vždy keď sa vykakáme (čo bolo teraz po 4 dňoch) tak našu malú pochytí vlčí hlad....papkáme, papkáme a papkáme... ani v noci si nedáme dlhšiu pauzu, tak ako to má rada....

Inak včera som si bola zacvičiť a tatino strážil... keď som prišla domov, vyzeral akoby ho prešiel parný valec.... bol strašne smiešny, ale musela som to v sebe držať aby som ho nenaštvala, lebo vo štvrtok chcem ísť zase... ako išlo na malú kakanie, tak bola uplakaná a umrnčaná, potom keď sa pokakala tak chytila totálny hysterický záchvat, a navyše museli zvládnuť i kúpanie...našla som ich oboch ležať na sedačke s totálne odovzdaných výrazom 😀 😀 😀

akinom55
4. nov 2009

fil myslím, že obe majú po tebe krásne kukadlá....a terka má úžasné vlásky, úplne závidím, my máme iba také strašne kratučké a navyše si naša malá vyrobila vzadu na hlave plešinu... ale tak divne, asi z toho ako vrtí hlavou doprava doľava tak tam má normálne taký vydratý kruh veľkosti 50 koruny 😠

filkova
4. nov 2009

aki děkuji, očka mají obě veliký,po mě tmavý ale velký po tatínkovi, ten je má strašlivě velký a ty dlouhý řasy,až mu to závidím.
Aki tak to se mě ještě nestalo že by malá kadila až po čtyřech dnech,je schopná nakadit do plíny třeba třikrát po sobě,vždycky do tý nový,takže je u nás docela velká spotřeba.
Kasenko vidíš že se blýská na lepší časy,pokud se už usmála tak to bude den odedne víc,malá tak taky začínala a teď už se usmívá na celý kolo.
U nás už začíná večerní odobí klidu,po tři večery už usínáme bez protestů a pláče, tak doufám že to není jen přechodný stav,ale jak už tu bylo zmiňováno, strašně pomáhá děťátko pevně zabalit do zavinovačky až se tam nehne,a strašně to uklidňuje,alespoň u nás to tak platí.
Na procházky v takovém počasí mě nikdo nedostane, navíc u nás na vesnici nejsou ani prohrnutý silnice a máme tu docela pěknou nadílku sněhu asi 5 místy i 10cm, takže by to chtělo sněhové řetězy i na kočár.
Máme rodinný domek s verandou kde se netopí a je tam něco kolem 10stupňů.takže tam malou dávám když nemůžeme ven.

joodi
4. nov 2009

Zdar ženy 🙂 dočítám vás pravidelvě během noci když odsávám, ale psát jednnou rukou se mi nechce a jsem stejně moc ospalá 😅
Přidala jsem pár fotek naší Elenky a dokonce i jednu s tím vytouženým úsměvem 😵 Jinak záchvaty pláče snad pomalu ustávají, ale zase má rýmu tak odsáváme a vysavač hučí i v noci no chudáci sousedi 😕 😅 Včera jsme radši jeli k Mudr. tak jí vyšetřila a plíce jsou čisté, dala nám jen další kapky atd.. Takže na procházky do toho marastu teď radši nechodíme..

akinom55
4. nov 2009

No tak u nás sneží u 2 deň, ale akosi z toho nič není a sa to topí... včera som vyrazila bez pláštenky na kočiar a docela mi premokol... dnes sa už začínajú trochu belieť chodníky, tak asi sa to začne držať... my chodíme na prechádzku tak 1,5 hoďky každý deň, a niekedy keď idem i s manželom tak dáme dlhší výlet tak okolo 3 hoďky...askosi ma zatiaľ neláka kojiť po reštauráciach, v aute som to už zlvádla, ale akosi pri tom ešte potrebujem kľud a súkromie...

mauik83
4. nov 2009

Bré ráno...

Tak u vás se věci zlepšují, u nás zhiršují... ☹ poslední asi 3 dny neusne před půlnocí a pak vychrupává do oběda... 😠 Máme holt asi sovu, ale radši bych, aby spala od 20h do 8. Myslíte, že se to nějak upraví ještě???

Navíc ji ted skoro pravidelně u večerního krmení v 23h chytaj prdíci - teda já nevim, jestli to jsou prdící, ale kroutí se u toho a brečí, ale že by celej den nic a v pravidelnym čase chodili prdíci??? není to divný??? Nevíte někdo, co jinýho by to mohlo být??? Včera už nám nepomohla ani gymnastika, nic z ní nevyšlo a pořád plakala a kroutila se. Pak docela zabrala masáž bříška s Pupíkem (nevim, zda zabral Pupík nebo masáž), tak se sklidnila, tak jsem ji pak dala do zavinky (z který jsem ji musela při tom kojení vyndat, jak se kroutila), dala dudel a šeptala do ouška. Začla usínat, tak jsem ji dala do postýlky, ale jakmile jí ze spánku vypadl dudel, ozvala se. Jenže já už chtěla jít spát, tak jsem ji přelstila - dala jsem ji dudel, počkala až usne a dudel jsem jí zase opatrně vytáhla 😀 za chvilku se sice probrala, tak jsme zopakovali postup a už to vyšlo... spala i bez něj 😀 Kdybych jí ho nevyndala, tahala by mě co 5 min z postele... 😠 Usnula ve 12 a spala do 7h, pak jsem ji nakojila a spí do teď... Sůva jedna. Myslíte, že je šance, aby se ten režim ještě srovnal a spala od večeře doo snídaně a nikoliv od půlnovi do oběda??? Je sice fain se vyspat do 11h, ale ty večery stojej za prd, zvlášt když K musí jít spát před ranní směnou brzo, tak jsem na to úplně sama... 😒

Nevíte někdo, co s tím večerním kroucením, prosím? 😔

Díky a hezký den - dnes jdeme na KO kyčlí, tak snad to nebude nějaká jobovka... 🙄

joodi
4. nov 2009

Mauik, kéééž by naše malá spala od 12 do 7!!!!!!!!!!!!!!!!To bych se konečně vyspala 😅 Eenka má sice taky dlouhé spaní večer, ale od cca 6-8 do cca 12-3 hod. a nškdy ani to ne, takže jdu spát a třeba za hodinu vstávám a krmím, pak odsávám takže mi to zabere hodinu a půl a když usnu, vzbudí mě zase za hodinku nebo hodinku a půl protože už spala ty svoje 3 hodiny a má hlad 😀
Všude je něco, nemysli si, že se máme líp 😉 😀 😅 🙂

joodi
4. nov 2009

Jo Mauik a do toho ještě ta rýma, takže v noci kapu kapky a odsávám jí frňáček...no masakr nevim co dřív a pak když jí uložím a jdu odsávat mlíko, ta začne znova chroptět a ječet a já tak přerušuju odsávání 😅 A ještě jsem sama nějaká nastydlá tak mi není dobře... 😝

bibi78
4. nov 2009

mauik, mozno si mala uz sama vytvara takyto rezim. a je mozne, ze ked spi cely den, tak vecer potrebuje byt hore a potom ju opat o polnoci chyti unava a spi az do rana. mne sa zda, ze sa Ti celkom zije a mala je zlata, co sa spanku tyka. mozno keby si ju postupne zacala ucit byt hore vecer a hrat sa s nou, tak by sa unavila skor...

moj maly uz 3. noc tiez prespal celu noc. bud je to od 8 vecer do 4 rana alebo ako vcera od 11 vecer do pol 6 rano. no je to zataz na prsia, kedze neodsavam, ale som rada, ze sa vyspim. vraj od 4. mesiaca by mali (v idealnom pripade 😀) babatka prespat celu noc bez kojo prestavok. je mozne, ze by moj maly uz takto skoro prespal celu noc? no v inych veciach je lenivy, tak aspon v niecom by mohol byt popredu 😀 😉.

a este mauik, to krutenie mame aj my, ale v poslednej dobe takmer pri kazdom kojeni. takze, ked to mavate v pravidelnom case, moze to byt kolika... ja som obcas davala fenikelove kvapky malemu, ale teraz to uz moc neriesim, hadam to skoro prejde aj same 😉

kasenka, mam radost z Tvojej malej, aj nas sa rozbieha so smiechom, uvidis, kazdy den to bude castejsie a viac 😵

kasenka228
4. nov 2009

No holky dam vam vedet co s tim smichem nebo spis usmevem, dneska na me zatim nic, celkem s tim bude asi dost setrit. Na Michala se usmala, kdyz na ni silhal, on ma takovy velky oci celkem, tak se ji to asi libilo...to ja neumim...

natali1401
autor
4. nov 2009

joodi mi spime podone ako vy 😒

lynn77
4. nov 2009

mauik, nevim cim muze to krouceni byt, mame to nekdy taky, nekdy u kazdeho kojeni, tedka uz jenom nekdy, tech duvodu muze byt nekolik. POdle me to mohou byt prdy (podle mne klidne i ve stejnou dobu), nase Laura ma takhle ranni kadeni v 5 (kazdy den na minutu presne, dokud se nevykadi, neni klid) 😀 Taky jsem meli problem kolem 7 tydnu (a dovedela jsem se ze to muze byt od 6-8 tydnu), kdy klesa v tele matky hladinu poporodnich hormonu a laktace prestava byt rizena hormonalne, ale v podstate funguje na bazi nabidka-poptavka a to mliko uz treba tak netece jako na zacatku. Laura se hrozne vztekala, protoze i kdyz mlika je dost, ted ji to dava vice prace si ho vzit (lemra jedna), ale uz se to zlepsilo. Ted se mi tyden pro jistotu krouti protoze ma tu rymu a nemuze pit.... taky to neni u kazdeho kojeni. To se vzdy prisaje, jednou polkne a hned sepusti, rve u toho a takto kojime i 15 minut... jo, kdej sou doby kdy d 10 minut vytuhla a spala 🤐 Tak asi to muze byt cimkoliv. 😅

lynn77
4. nov 2009

kasen, ja zas nekdy nechapu ze se Laura smeje furt (nekdy i kdyz vidim, ze zas tak veselo ji neni), treba i na hole zdi, na krtecka na zdi, na televizi..... nejvic ji pobavi, kdyz me pokadi, to se chlemta jak pominuta 😉

lynn77
4. nov 2009

natali, ale Megan je jeste malicka, to se zlepsi uvidis 🙂

natali1401
autor
4. nov 2009

lynn ja mam to iste..mala saje v pohode..a potom ma niekedy take stavy ze mi prsa odmieta a pri tom chce pit..si da..a po chvili vypluje a rev a nechce si ho uz vziat..alebo si da na par sekund a vypluvne a zase rev a neviem cim to je...ja si myslim ze bud ju boli brucho alebo teda je leniva a ked to uz tak dobre netece tak nechce sat.. lebo niekedy ked jej vymenim prso tak v pohode saje..niekedy teda nechce ani ten alebo ho zacne odmietat po chvili... a niekedy som z toho uz zufala ako place a pri tom jej davam a ona nechce..

mauik83
4. nov 2009

díky holky

když jak ji mám udržet bdělou? když je unavená, tak prostě zabere, at dělám co dělám... což je většinou dopolko a po obědě, nespí celej den, ale většinu dne jo a pak si chce do půlnoci hrát nebo se kroutí... Pokud je to kroucení kolika, co to znamená? Kdy to přejde? S tím režimem nevim nevim, nevim, jak ji donutit být vzhůru, aby se jí to posunulo... 😢

A vypadá to, že máme už pěknýho závisláčka na dudlíku... 😅 ted leží pod hrazdou, ale vypadá to, že zase usíná, dudlá a když jí vypadne, brečí, takže jí ho vracím... 😅

Chjo, a já bych teda radši vstávala s ní v 8 ráno a šla večer nějak normálně spát, než křepčit do noci a uspávat a chrnět do 11 nebo 12 hodin, protože to je pak půlka dne v .... a čllověk je ještě víc unavenej z toho spaní... No a vstát ráno, když ponocujem, to je nad moje síly... To prostě nedávám... 😅

Tak už zase spí 😔

A rozbor moči má čistej!!! 🙂 Aspon něco 🙂

mauik83
4. nov 2009

a s krmením to máme podobně jako Natali - saje, pak se začne vztekat, ale při tom chce sát, tak zase saje, u toho se kroutí, pak zase řev, tak dáme druhý a tam je podobnej postup... 😒 Ale ne vždycky...

pospecka
4. nov 2009

Ahoj mamky, tak jak válčíte? Obdivuju, že stíháte koníka. Zdenda přes den moc nespí a tak nějak je mi blbý nechat ho "svýmu osudu" a nevěnovat se mu, tak ho nosím po bytě, povídám mu, občas mu i něco "zazpívám" asi má hudební hluch, protože u toho kupodivu neplače. 😀 Ale roste jako z vody. Už se z 62 začínám poohlížet po větším oblečení 😕 . Strašně to utíká. V sobotu bude mít už 3 měsíce a příští týden nás čeká první očkování hexavakcíny. Vůbec se na to netěším. Snad to zvládnem v pohodě. Jinak je Zdenda zlatej. Včera jsem ho nakojila při VKVčkách, takže mezi 20 a 21 hod, pak usnul a vzbudil se až v 5:15 a to ani ne hladem, ale trápil ho prdík. No nic, Zdenda "něco povídá", tak jdu za ním. Zatím pa

bibnka
4. nov 2009

Ahoj,

tak se zase hlásím.

mauik:já si myslím, že to Nelinka dělá, protože to pomaleji teče. Tomášek mi to dělá taky, ale u nás zabírá dát mu druhé prso.

Jinak já chodím ven min na 1,5 hod. Tady jdeme vždycky dopoledne k ségře, to je tak 40 min a pak odpoledne zpátky. Tomáška předám taťkovi, ten vozí tak do 58, takže máme splněno.

mauik:s tím vaším večerním režimem podle mě ještě nic neuděláš. Nelinku ještě neudržíš vzhůru, až ji budou víc zajímat hračky, tak to můžeš zkusit. Řekla bych tak od 3. měsíce. Ale asi ji to budeš muset přeučit, aby ti spinkala z večera a pak v noci a ne celé dopoledne. Ale to nebude tak strašné, to zvládneš. 😉 🙂

Tady hodně sněží. Mazec 😀 😉 😀 😀

gabulka26
4. nov 2009

ahojte tak my nastastie problem so spinkanim nemame-zaspavame tak okolo 22-23:00 a spime minimalne do 10:00..tak som spokojna.u nas prsi a tak som dala maleho do kocika a do veranda-je tam 10 stupnov,tak ma sviezo..a ja mozno konecne dozehlim..

achalteke
4. nov 2009

Docela vám to spaní závidím, my chodíme spát cca v 19:30 + - a budíme se okolo 23, pak okolo 2, 5 a 7,30 a přes den spí asi 4 x půl hoďky. Kéž by spal v noci aspoň 4 hoďky v kuse, co bych za to dala....já pak než usnu, no naspím za noc přerušovaně 4 hodiny, víc ani ťuk a přes den nemám kdy...připadám si občas jako mrtvola. Každej den večer si říkám: "Tak třeba dneska..." a nic 😢

lynn77
4. nov 2009

achal, my to mame stejne, spat chodi kolem 19, nekdy uz v 18, budi se kolem 22-24, pak ve 2, 5 a 7,30-8 uz budicek, pres den ale spi taky , venku + pote doma v kocare 4 hodky, jinak tak po pulhodkach pres den. Ale kazdy den je jiny, dneska se vzbudila treba v 6,30 a do 8!!! lezela v postylce a povidala si tam sama, tak jsem ji nechala 😀 To jsem jeste nezazila 🙂 Ale treba dneska v noci jsem furt chodila davat dudlika a nektere noci dudlika vubec nema, nechapu 😅

gabulka26
4. nov 2009

teda aby ste si namysleli-samozrejme s prestavkami na kojenie a prebalenie,co nam vsak zaberie par minut..

lynn77
4. nov 2009

achal, to ja jsem vlastne tim chtela rict, ze jsem spokojena, ze se i pri tomto vyspim oproti tomu, ze se mi donedavna budila co 2 hodky na kojeni i v noci, takze tohle je tedka vlastne luxus 😉

achalteke
4. nov 2009

lynn jasan, ná kojím cca 10 minut + přebalko a vyprdění dohromady 40 minut, přebalit chce vždy, sakra už je vzhůru, běžím...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre