V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petrajurinova
5. nov 2009

Markétko, ten a to se mu chce v té zimě na kole? Manžel jezdí do práce (do Vítkovic) na kole přes jaro a léto, když je teplo, ale jak je teď zima, tak už má kolo promazané a uložené ve sklepě a jezdí autobusem.

achalteke
5. nov 2009

Čauves, dnešní noc opět děs... 😝 no nebudu už to komentovat.. 😝

Mauik na FB si tě najdu, tvý jméno znám 😀 ...jo a fotky maloše v Becu mám myslím v albu 😉

Akte hemeroidy mě taky minuly, ještě to, bych si asi hodila to už..

Ty jo o tom tělísku taky přemýšlím, s dalším potomkem už stejně nepočítáme, tak čim dýl by tam bylo tim líp, ale ještě jsem neslyšela o nikom kdo by s tím byl spokojenej

kasenka228
5. nov 2009

Cauky holky, tak u nas dnesni noc taky nic moc, zase jsem cumakovaly do jedny, nebo do dvou? Ja uz ani nevim....Ted lezi v lehatku, remca, tak ji houpu nohou...

marketka.27
5. nov 2009

Tak se nám to nepovedlo, spala asi 15 minut 🙂 No aspoň jsem se převlékla, nacpala nádobí do myčky a ustlala 😀, to jsou teda výkony 😝
Jo Petro, on je lední medvěd🙂 Jezdí raději v mrazu, než když je vlhko (zašpinil by si totiž kolo 😀) Ale tak raději bych ho viděla zase do práce běhat, to aspoň k něčemu bylo😉
Mrňous je asi tak dvě minuty v klidu a hraje si s hračkama v lehátku - šance, že se namaluju 🙂

achalteke
5. nov 2009

Kasen čekám jak na smilování kdy to dítě vynechá aspoň jedno kojo a bude spát aspoň 4 hodiny v kuse...nic víc si nepřeju víc, už jsem zase chodící mrtvola ☹

achalteke
5. nov 2009

Markét 😀 😀 😀 😀 😀 he he to znám - chvilka klidu - rychle vyčistit zuby a dát se do pucu, další chvilka klidu - rychle něco zdlábnout, páč uírám zrovna hlady - další chvilka - rychle na velkou 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gabulka26
5. nov 2009

ahojte tak my mame za sebou peknu noc.od 22:00 spal do 1:30,rychlo prebalit,nakojit,odgrgnut a spali sme do 8:00.ja som uz po kontrole u gynekologa,ale zaidne lieky brat nebudem.

petrajurinova
5. nov 2009

Já vás chci taky najít na FB 😅 jak to udělám? Nějak se s FB ještě úplně nekamarádím 😅 .

achalteke
5. nov 2009

Petro zadej naše jména a přijmení - to je rada co? 😀 😀 😀 😀

kasenka228
5. nov 2009

holky, ja FB nemam, mela bych mit? Sakra, vsichni ho maji a me se taaaak nechce....
Acha: nase prťavka je schopna udelat i 4 hodky, ale pres den, venku na balkone se ji to povedlo tenhle tyden, ale kdyz sviti slunicko, tak ji tam dat nemuzu....

rpinguin
5. nov 2009

dobre ranecko,
tak uz som sa aj ja z postele vykotulala a Matilda este spi a my s Maxikom ranajkujeme. Dnes sa vyspavat nebude, pojdem ju budit, chcem totiz do mesta kupit Maxikovi topanky na zimu, dufam, ze nieco najdem. Je vzdy taky zmoceny z piesku a cizmy mu este nechcem davat.

Achal, vy uz nechcete druhe? Preco nie? To teliesko ma teda neoslovilo vobec, ked som citala clanky o tom. Som teda zvedava, co vymysli gynekologicka zajtra na prehliadke 🙂

Jeeeho, Matilda ma dnes 2 mesiaca, to ale leti....

kasenka228
5. nov 2009

Ping, tak gratulace Matilde k druhemu vymesici. 🙂
U nas je dneska krasne, musime se taky vykopat ven, ale ja jsem vzdycky po te noci jak prejeta parnim valcem....

emamamamu
5. nov 2009

caute delohy, jdu pozdravit po ranu...😅 jdem na "cviceni", tak se tesim(e😅)... 😀

emamamamu
5. nov 2009

kasen ty jdes dneska na tu neurolku? tak dobre porizeni!

achalteke
5. nov 2009

Ping ne nechceme, nejsem zrovna extra mateřskej typ a jeden potomek mi opravdu bude stačit bohatě ...

kasenka228
5. nov 2009

emus, nee, jdeme tam az pristi ctvrtek, Michal mel mit dneska dovolenou, proto jsem psala, ze cvico dneska ne, ale nakonec musel do prace a doma bude az zitra, zitra jdeme na kycle, pristi ct na neurologii, nenudime se. 😉
Jo, a musim nahlasit, ze se nase dceeerenka vcera i dnes "zubila" na tatinka, potvora jedna, na me porad nechce....

luskata
5. nov 2009

achal, kasen, market - u nas ten isty obraz, nie ste v tom samy 😀 😀 😀 cez den spime len v kociku vonku za pohybu, neznasam ked vonku leje a musime kysnut doma.

kasenka228
5. nov 2009

lus: ja vim, neee, ze bych vam to prala, ale jsem rada, ze to tak nemame jedini...vzdycky kroutim nevericne hlavou jak holky pisou kolik jim toho mimca naspi...

luskata
5. nov 2009

kasen cha[em, ja to dokonca mam v rodine, brachova mala je o 2 tyzdne starsia od nasej, od naodenia sama zaspava v postielke, cez den v poho aj 4 hodiny v kuse prespi, vecer dokonca aj hodinu vydrzi v postielke len tak pozerat kym zaspi.... pravy opak nasek princeznej, ale nema zmysel porovnavat. kazde babo je ine, sak sa naspime na dochodku.....

achalteke
5. nov 2009

za náma asi tak 40 minut nedefinovatelného řevu....masakr!!!! Jdu sežrat čokoládu nebo se zbláznim 😅

holky drsný co? Mě to přijde až neuvěřitelný, že někomu mimčo prospí noc 😅

danielasr
5. nov 2009

ja vas nechcem hnevat, ale nasa mala spala od 22 do 4, a potom uz klasicky po 3 hodinkach, 7, 10 pytala jest, teraz sa prave hra, pozera na hracku, chce si zjest celu past , dokonca si v poslednej dobe obzera vlastne ruky, naco hracky 🙂

kasenka228
5. nov 2009

Danielo: 🙄 🙄 🙄 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀
Acha: no des, zname to taky....Cokoladu taky zeru, a pak si nadavam, jestli ji z toho neboli brisko... ja jim tak nejak vsechno, protoze kdybych do toho mela jeste drzet nejakou dietu, tak me odvezou....

achalteke
5. nov 2009

Daniel 😀 😀 😀 😀 😀 gratuluji k spavému miminku 😀 😀 😀 😀 😀 já kopu za nespavce a kopat budu ještě asi dlouho

Kasen já tláskám raději bílou, bojim se aby se zas neosypal 😉 sem se včera vážila na gyndě a už tu svojí "vyhublost" dohánim - mám už jen o 2 kila míň než jsem otěhu

kasenka228
5. nov 2009

ja nejak vahu neresim, mam asi o kilco vic, ale to jsem nabrala uz za kojeni, z porodnice jsem odchazela skoro se svou vahou, ale nesmirne mi ted chutna a jak me ditko vysava, tak mam porad hlad....spis se bojim,aby ji nebolelo brisko, z osypavanim problemy zatim nemame

achalteke
5. nov 2009

kasen o bříšku raději nemluv...obě jsme si to zažily, naštěstí už je to mnohem mnohem lepší a snad už se to nevrátí 😉

kasenka228
5. nov 2009

ze by pomohly probio kapky? My je davame radsi porad...i kdyz casto je vyblindi...

akinom55
5. nov 2009

Ahoj žienky,
tak mi sme boli dnes prvý krát na plávaní, ale bola to iba lekcia na "sucho"... bola tam taká pani, ani neviem či doktorka, ktorá s Kájou cvičila, preťahovala ručičky, nožičky, chrbátik... potom sledovala ako koníkujeme... a dala mi neskutočne veľa cenných rád 🙂 A nakoniec zkontštatovla, že Karolína je úplne normálne dieťa so "zdravým" vývinom na svoj vek (pchá, že vek keď má 2 mesiace dnes).... tak som strašne rada zato, že je normálna a na budúci týždeň už máme hodinu vo vani....

Inak bola malá strašne zlatá, celú hodinu poslúchala, cvičila ako divá, ukazovala čo už všetko vie, dokonca aj koníkovala... usmievala sa na tetu, a tá ju chválila... Samozrejme nakoniec už mala toho dosť a aby sme si nemysleli, že je všetko pohoda spustila taký hysterický rev, že som ju nemohla ani obliecť... a teraz z toho vyspáva 😝 Proste sa ukázala vo svojej plnej paráde 😀 😀 😀

No a dietu som ako takú začala držať tento týždeň, nie ani kvôli malej, ale nechcem do konca života chodiť v teplákoch...gate síce už zapnem ale som v tom ako jelítko 😠 takže čokoláda a sladké je pre mňa tabu, inak jem všetko okrem pikantných vecí, strukovín a ovocie bez šupky... proste aby ju to zbytočne nenadýmalo...

kasenka228
5. nov 2009

zrovna dlabu jabko, tak jsem si durhou pulku teda aspon oloupala, na popud akinom... mala usnula v lehatku, jdu se svalit na gauc, to ji 100% probudi 😉

pospecka
5. nov 2009

Ahoj maminy,
nechci být poslem špatných zpráv 😀 😀 😀 , ale čokoláda se při kojení nesmí!!!! 😠 😠 😠 Ptala jsem se Zdendovi mudr. a ta mi vysloveně zakázala kakao, čokoládu a oříšky. Jednou jsem si zobla pár oříšků a Zdenda měl pak tak velký bolení bříška, že jsem tady brečela s ním, takže se toho držím. Navíc čokoláda brání!!!!!!!! ukládání vápníku a je jednou z příčin řídnutí kostí. To se Pospec dočetl v čekárně na ortopedii, když tam vezl babičku. Takže čokoládu jsem zrušila. Neříkám, že si občas nezobnu, ale max tak na oplatku.
A to celonoční spaní není jen tak. Zdenda na noc dostává Pampers Premium care - kus 5,20kč a spinká s maminkou pod peřinou. Včera papkal v 21:30, pak usnul a něco kolem čtvrt na pět ho potrápil prdík, tak dostal sabík na dudlík a zase usnul. Pak pár minut před šestou to stejný a pak v sedm a to už jsem mu dala prso, ale to jsem mu spíš vnutila 😅 . Nespí mi ale moc přes den. Je hrozně zvědavej. Rád se nosí na rameni a kouká po bytě.
Dneska jsme byli u zápisu do plavání a příští týden začínáme. 🙂 Ještě musíme koupit Zdenulkovi plavky. 😀

kasenka228
5. nov 2009

Pospec neděs, jo? Ja jim cokoladu snad denne a hned jsem nasla tohle:

2. Proč by kojící matka neměla jíst čokoládu?
Dotaz: Prý kojící matka nemá jíst moc čokolády a sladkosti vůbec, proč? Já jsem totiž sladkomil....

rada: Co se týče čokolády a sladkostí. 🙂 Tak neslyšela jsem, že by se obecně nemohly sladkosti při kojení, to jedině proto, že se to moc neslučuje se zdravým životním stylem, ale ke kojení to kontraindikace není. 🙂 Čokoláda je docela silným alergenem, tak proto se moc nedoporučuje, ale pokud nejste nikdo alergici, tak to zase nemusíš tak řešit, klidně si občas trochu dej.

je to z www.kojeni.net

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre