V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
11. jan 2010

mauik když jsem s ním byla venku, tak jsem měla rozepnutou bundu a hřála ho svým tělem. sice bundu nezapnu, ale hřejeme se navzájem a nožíčky i ručičky měl teploučký 🙂
jinak mám koupený i termopunčocháče, když by byla větší kosa.

jutkapn
11. jan 2010

Ahojte maminy. Chcem sa spytat, ze kedy chcete nabehnut na mrkvovu stavicku a tak postupne na prikrmi. Ja len kojim a mala zacina 4mesiac. A naviam ci jej mozem uz po ukonceni 4mesiaca zacat davat aj nieco insie. Na poradnu idime az na konci 5mesiaca A teda neviem ci jej mozem davat aj daco ine nez len kojit.

petrajurinova
11. jan 2010

Ping, mi stávkuje internet, takže fakt i kdybych se uklikala, tak vás nestíhám.

Maja, v noci jak se malá vzbudí, tak ji strčím kozu. Myslím, že většinou hlad nemá, jenom se ujišťuje že tam jsem. Ale aspoň trošku se napije pokaždé.

emamamamu
11. jan 2010

jutka idealni by bylo, kdybys jen kojila a to do pul roku, pokud citis, ze je hladova, nebo ze ji to uz nestaci, tak dokrm treba UM....ale takove ty mrkve a tak se davaji od sesti mesicu🙂 teda podle WHO😀

lovelygirl
11. jan 2010

ema- já myslela bundošku pro mimi, do šátku asi bez, ale do beca něco dát, na tu mikinku? 🙂

emamamamu
11. jan 2010

lovely..nene, bez🙂 to je takova...mikinobunda, nebo jak to nazvat... 😕

aktekram
11. jan 2010

tteeddaa mměě ttoo nneejjeeddee.............

lovelygirl
11. jan 2010

a to je normálně bavlněný? nebo nějak zateplený? já mám takovou asi na apodobný způsob, vnitřek bavlna, navrch samet 🙂

rpinguin
11. jan 2010

ema a ty zapinas tvoju bundu? ved ja nic nezapnem a potom mrznem, preto preferujem kocar pre nu a Maxik na doske stoji...
Inac ona uz spi od 20.00, do prkna, ja nechapem, preco v noci tak dlho nevydrzi, asi budem chodit o 20.oo tiez spat, jest aj tak nemozem 😀

emamamamu
11. jan 2010

lovely je to...takoby dve vrstvy bavlny, ale mezi tim je takova ta jakoby vata, nevim, jak to popsat...😀 chapes? 😅

emamamamu
11. jan 2010

pong nezapinam, nevleze se mi tam😀
taky si kazde rano rikam, ze pujdu spat s malou v osm😀

lovelygirl
11. jan 2010

ema- asi vim 🙂
ema a ping- já jsem si kvůli šátku koupila o číslo větší bundu péřovku, je to super.. a babička ušila takový šikovný fleecový "tunel" podle jednoho obrázku, s kapuckou, navlíkne se to jako šaty a hřeje to oba 🙂

marketka.27
11. jan 2010

Prohlédla jsem si v klidu album Sabinecky .... ale tak myslím, že už tu bylo řečeno vše. Jinak tu dotyčnou fakt neznám a ani poznat netoužím.
Byli jsme s Karinkou na manipulacích, moc nám o nešlo (i když taťku jednou pochválili😉 ), napřed se chechtala a bavilo ji to, ale u někteých těch poloh si prostě vzpomene na ten svůj neurologický problém a udělá luk a řve. Doufám, že nám kvůli tomu nezatrhnou plavčo, v pátekjdeme na psychomotoriku, tak jsem zvědavá. Ta terapeutka nám to chtěla názorně ukázat, když viděla, že se nám nedaří, ale nepovedlo se to ani jí. Už jsem se tím nějakou dobu moc nezabývala, ale teď už mi to zase hlodá v hlavě ☹

emamamamu
11. jan 2010

lovely kdyz ses tak vybavena, ak oblikej co nejmin🙂 fakt..to poznas, mala se to zacne vztekat a rudnout....☹
to si vychytas po trech prochazkach...🙂

rpinguin
11. jan 2010

lovely, no na rucne prace som ja lava a z rodiny, kto vie strikovat tu nikoho nemam 😠 a o cislo väcsiu bundu kupovat nebudem, takze uz len vydrzat, ze zimy prejdu. Ak by som ju kupila, este by ma napadlo ju vyplnit a to so si zatrhla v novom roku 😎

market, na akych manipulacich? to je co? ti niekto s karinkou manipuloval? 😀

marketka.27
11. jan 2010

Natali, tak u nás sice taťka funguje, koupe, hraje si s ní a tak, ale my jsme sami, nikdo nás nevidí a máme na to všechno prožívání klid. Není u vás problém v tom, že je vás plný barák? Že je v křeči z toho, že na něho čumí třeba rodiče? Nevím, jestli rozumíš, jak to myslím, ale prostě jestli to není jen taková blbá chlapská póza. A možná fakt potřebuje čas, teď už by ho to pomalu mohlo chytnout, teď prcci začínají dělat pokroky, třeba ho to taky brzy dostane🙂

lovelygirl
11. jan 2010

jsem to právě zatím nevychytala.. buď je strašně zpocená, nebo mám pocit, že trochu mrzne 🙂 tak pořád ubírám a přidávám vrstvy.. ono taky nemáme teploměr venku, takže dost odhaduju.. a vzteká se v šátku dost i bez toho, aby jí bylo horko.. uvidíme v novém becu 🙂

marketka.27
11. jan 2010

ping, to jsou takové tři lekce na suchu, než půjdeme s Karinkou na vaničky. Tam nás buzerujou, že ji blbě držíme, nosíme a tak😀 Jsem ráda, že tam chodíme, protože dělám blbě úplně všechno, to už nepředělám, ale naučila jsem se aspoň trošku jiné držení při nošení a Karince se to líbí. A je to dobré, že to tam naučí i taťku, protože já ho doma komandovat nechci a on ji nosil fakt hrozně. Teď se strašně snaží a docela mu to jde.

aktekram
11. jan 2010

já chci taky chodit plavat.............

marketka.27
11. jan 2010

akte, vy nemůžete? Mně říkali, že s ní prostě některé cviky dělat nebudou, které by jí mohly uškodit, proto jdeme ještě na tu psychomotoriku, takže mi ji znovu vyšetří ještě i jejich terapeutka a podle toho se rozhodne, co můžeme. Já teda doufám, že s naší optimistickou diagnózou to bude bez omezení.

rpinguin
11. jan 2010

aha, uz som v obraze....

akte, ja nie, sa bojim, ze nieco lapime, ani muz by mi to nedovolil a ja vodu nemusim 😕

emamamamu
11. jan 2010

lovely ted me napadlo, ze do Beca nedavam kalhoty, ale jen puncochace a ty boty, kdyz je fakt zima, tak na to jeste leginy🙂
v tomhle pripade je fakt mene vice🙂 nejvetsi teplo ma z tebe...pak jestli mas tunel a perovku, tak to ji musi byt fakt teplo...:-/

rpinguin
11. jan 2010

zenule, idem do pelecha, dobruuuu

aktekram
11. jan 2010

market: u nás se chodí až od půl roku 🙂

holky dnes jsem byla v DM, dali mi knížku za 150 bodů, mají nějakou akci. Je tam zubní kartáček pro děti od čtyř měsíců. Co bych s ním jako měla dělat?????????

marketka.27
11. jan 2010

rping, dobrou 🙂
akte, i na vaničky?
Tak to teda nevím😀 Skočím ale do DMka, ať nejsme pozadu 😀

lovelygirl
11. jan 2010

ema- pod péřovku tunel nedávám 😀 do šátku jí dávám punčošky, body s dlouhým rukávem, občas ještě bavlněné triko s dlouhým rukávem, ponožky a capáčky, na šátek mikču a bundu.. asi je to moc, prostě to neumím odhadnout.. tak snad to časem vychytám.. já se prostě bojím, že jí bude zima.. už jsme jednou bojovali s rýmou a teď jak se furt chodí na očkování.. jaký máš oblíbený úvaz?
ping dobrou 🙂

emamamamu
11. jan 2010

holky s usmevem na rtu odchazim spat...spat - ci nespat?😀 to zalezi na Dorce, jsem zvedava, co si pro me prichystala dnes...😀

lovelygirl
11. jan 2010

dobrou noc všem 🙂

petrajurinova
12. jan 2010

Ahoj.
Holky nevíte kde se dá reklamovat miminko? Nějak se nám asi pokazilo 😅 .Dřív to byla usměvavá holčička, která v noci hezky spinkala (i 7 hodin v kuse). Posledních pár nocí se budila už před půlnocí a pak co dvě hodinky, ale stačilo ji dát napít a usla bez problémů znova. Ale to co vyváděla dneska bylo na infarkt. Usnula před osmou, těsně po desáté byla vzhůru, visela na koze skoro hodinu a když konečně usnula, tak za hodinu a půl zopakovala budíček a hodinové kojení, pak ještě jednou s tím, že se pak vzbudila asi po hodině a od 5. hodiny ráno tu čumákuje a prudí - jíst nechce, spát nechce, hrát si nechce, nosit se nechce, houpat se nechce, jenom tak ležet nechce, prostě celou dobu střídavě brblá a vztekle vříská ☹ 😖 A za chvilku vstává Bastík a musíme do školky. 🙄

Akte, podle doporučení zubařů by se měly dětem začít čistit zoubky/dásně po tom, co se začne krmit něčím jiným než MM - po UM se má vzít kousek gázy a dásně otřít, po zavedení příkrmů se prý má pořídit miminkovský kartáček (má buď jenom gumové výstupky nebo gumové štětiny) a tím se má miminku prý dásně očistit -bez pasty jenom vodou. Ale neznám osobně nikoho, kdo by tohle praktikoval.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre