V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petrajurinova
12. jan 2010

Ahoj. Tak než jsem se sem zase dostala, tak jsem akorát dočetla co jste od rána nadatlovaly, zkoukla FB a už se zas mladá ozývá, tak ji šoupnu do kočáru a vyrážíme ven. Konečně se tu našel aktivista co zprůchodnil chodník, tak už můžeme na procházku.

pospecka
12. jan 2010

petra: a ten aktvista byl manžel, kterej se kvůli kalamitě už několik dní nedostal k PC. 😀

ivca08
12. jan 2010

😀 😀 😀 posp. dobra hlaska

jinak se muzes vratit na FB, uz je to tam prehledny, ted zacatek byl silenej, chtela jsem taky utect 😀 😀 😀

pospecka
12. jan 2010

Takjá dožvejkám studenej oběd (Al Kojdá útočil křikem) a půjdu na to mrknout. 🙂

jafnina
12. jan 2010

Ahoj, tak jsme právě dorazili z vycházky. Malej to ještě dospává v ložnici. Tady naštěstí byly docela prohrnutý alespoň silnice, chodníky tu stejně nemáme. 🙂 Navíc jsme na vesnici, tak tu ani auta moc nejezdí a já si ty vycházky vyloženě užívám. Zasněžený je to tu fakt moc hezký, jen mě nebaví, že pořád jezdím sama.
Lovely, jak dlouho si myslíš, že se mimčo vleze do té merino deky? Mája totiž jinak, jak v zavince neusne a plína už mu kolem tělíčka taky začíná být malá, tak to potřebuju nějak vyřešit, aby se to za ty peníze vyplatilo.

No a bavili jste se tu o tatínkách, jak se mají k mimču. Já si myslím, že věkem tatínka to není. Ten náš vypadal, jak je na všechno připravenej a nakonec se všeho hrozně bál. Řekla bych, že co se týká Matýska, tak je ze všeho mnohem víc vybobkovanej než já. Ale teď už je to mnohem lepší. Koupe teda fakt jen v nutných případech, když nejsem doma, takže zatím dvakrát, ale jinak už docela vše zvládá, i když přebalování ho taky moc nebere, jako asi většinu chlapů.

aktekram
12. jan 2010

My jsme zpátky z poradny, naočkovali nám prevenar, třetí hexu za 14 dní, pak prevenar za dalších 14 dní a pak třetí prevenar za měsíc. To bude záhul.
Kontrola v 5 měs. vážíme 6700g a měříme 68 cm 😀

Ptala jsem se na příkrmy a čaj, mám jen kojit, dokud ji to stačí a pěkně přibývá. Od šestého měsíce by jsme začli s polévkou a až sní polévku místo jednoho kojení tak pak začneme s čajem. Příkrmy ani kaše nejsou třeba.

Dnes vůbec neplakala, ani při píchaní, doktorku to strašně překvapilo. a teď už se tu zase válí po dece a trénuje otáčení, a pomalu se začíná vstekat, protože ji to nejde 😀 😀 😀 To zas bude veselý den.

jafnina
12. jan 2010

No a jsem nadšená, Matýsek v sobotu poprvé ukázkově pasl koně. Sice mu to jde jen nahatýmu, ale aspoň něco. Mám z něj hroznou radost.

Já se prostě potřebovala pochlubit. 😀

pospecka
12. jan 2010

akte: tys chtěla Prevenar nebo Synflo neměla?
jaf: jsem si přečetla o tom pasení a říkám si, to je divný, že pase až teď. 😕 A pak jsem koukla do pasu 3m 1t a docvaklo mi to. 😀 😀 😀 si furt nemůžu zvyknout, že ten můj už je takovej "senior". 😀

achalteke
12. jan 2010

jafni to je super 😵 😵 😵 😵 😵 a každá se ráda pochlubíme tak proč ne 😉

pospecka
12. jan 2010

Tak jsem si změnila motto. 😀 A jdu za malým zkusit usnout. Ale předpokládám, že jak lehnu, tak se vzbudí. 😀

jafnina
12. jan 2010

Díky, on navíc na bříšku jinak vůbec nechtěl být, tak teď už si zvyknul aspoň nahatej. Jinak ho asi taky tlačí ty řemínky a je v nich celkově neohebnej.

aktekram
12. jan 2010

pospec: abych pravdu řekla bylo mi to jedno, volali mi včera že to stále nemají dořešeno s pojišťovnou, ale kvůli naši porodní váze a aby jsme stihli první vakcínu do 5. měs, tak si nás dnes objednala na píchanec. Prevenar měla přichystaný. Prý si to už nějak zařídí. Takže i proto jsem to nekompikovala, byla jsem ráda že nás naočkovali a ještě k tomu zadarmo. Už znám dvě maminky od nás co porodili děti v srpnu a doktorka jim řekla že už to nestihnou a budou si to muset zaplatit, první očkování po 7 měs.

Na FB fakt nejdu a neregistruju se 😀 😀

aktekram
12. jan 2010

pospec: motto 😀 😀 😀

aktekram
12. jan 2010

aha tak už je tu klid, tak jdu žehlit 😀 😀 😀

romaroma
12. jan 2010

musim vam napisat, ze vy si tu tak pekne pisete, citam vas, ze aby som vedela, co ma o chvilu caka. 😅 sa mi to tu u vas paci

aktekram
12. jan 2010

jo jinde nemají tak žhavou diskuzi 😀 😀 vidíte holky jsme z koníka nejlepší 😀 😀 😀

romaroma
12. jan 2010

nie ste take pipiny 😎

ewwe
12. jan 2010

roma a kde su pipiny? ako sa to prejavuje?

ewwe
12. jan 2010

roma a kde su pipiny? ako sa to prejavuje to pipinstvo 😀 ?

romaroma
12. jan 2010

😀 kadetade su tu na konovi, este aj take uzkostlive maminy..ja neviem, sem ked sa pozriem, nikdy to nemusim hned zavriet, ani si nemyslim no to sú ale kraviny!.

ivca08
12. jan 2010

tak u nas zase vladnou prdi, asi mi mladej dava sezrat to dopoledne, ktery jsem venovala napul PC a jemu misto obvyklych 100% jemu 🙂 my je fakt budeme mit az v duchodu

emamamamu
12. jan 2010

romaroma si splhla, asi ji posleme nejaky darkovy kos...😀
tak na co se ma zlata tesis, na neprospane noci, bojkoty kojeni, bezhovinkove tydny, nebo na prvni hlasity smich, pretaceni ze zad na brisko a jine pokroky? 😵 😵 😵 😀 😀
a normalne ti zavidim, ze mas tak malinkeho broucka, ta moje koza uz bude mit ctyri mesice...😀 achjo, kdyby byla laskavejsi, uz mohla mit zadelano na brachu... 😀 😀 😀

klya1
12. jan 2010

Romaroma, myslím, že táto diskusia sa presunula na Facebook, a to práve preto, aby tu ostatné maminy "nešmírovali". Je to celkom škoda, lebo občas sa vyskytli celkom dobré rady (napr. na odsávanie nosa - zobrať to ako hru, prípadne skúsiť spievať). Ja to práve skúšam, teda ale bez spevu, lebo v mojom podaní by to už potom nebol iba rev, ale priam hysterický záchvat 😀

romaroma
12. jan 2010

😎 už aj na bráchu?
no fedor zatial bojkotoval len vecerny spanok, blaboce a nechce zaspat. chodim tu po garzonke po spickach a skoro potme, je to narocne takto v jednej izbe 😅 mi padne pribor a je to v ... vtedy to uz nie je brouček.

emamamamu
12. jan 2010

😀 😀 😀 vitej garzonko...😀 ja treba obedvam na zachode...😀
jednou jsem tam i spala...😀
a nebojte, nadale tady budem chodit...😀 vetsinu z nas smirujou znami, nebo rodina, to neni moc prijemne...🙂 gor kdyz se pak zeptaji, jak se mate a stejne to vedi...😅

joodi
12. jan 2010

Brý večír 🙂
Tak jsme nakonec taky vyjely ven, no jako obvykle k rybníku to nešlo, protože to tam neni protažený a ten sníh už je mrazem tvrdší a to bych se nadřela 😝 Tak jsme to jen objížděly kolem vilek,no aspoň něco 😀

Jinak nám Mudr. hned nabídla Synflo, asi očkuje jenom s ním. Ona je celkově moc hodná a taková rozumná, nenutí mi nic a v klidu jsem jí řekla že přikrmujeme UM a včera že jsme na UM přešly úplně a vůbec to neřešila(vím, že některé kamarádky se bojí říkat doktorkám pravdu že třeba dokrmují a že se pro to rozhodly samy), jenom uznala že to odsávání bylo docela namáhavý a že jsme vydržely dost dlouho 🙂 no a dostala jsem návod na polívku a celkově jak začít s příkrmy, prý mám začít kolem 5. ukončeného měsíce nebo trochu dřív jak chci. 🙂

Romaroma, tak to je fajn,že nejsme pipiny 😀 😀

romaroma
12. jan 2010

tak vy uz len fejsbukujete? tak to sa vela nedozviem 😉

emamamamu
12. jan 2010

na FB nikdo neni...😀 asi vsechny koupou a modli se za prospane noci..i prd velebnosti, kdyz zarovky, tak zarovky..jeste ze ty nase decka tak drzi pospolu...😀
holky ake polivky? jako ty, co myslela moje babicka? od tretiho mesice kureci vyvar?😀
no a moje mudra by byla rada, kdybych ji rekla, ze dokrmujeme...😀

romaroma
12. jan 2010

ale tak chapem, je to tu take velmi exhibicionisticke

emamamamu
12. jan 2010

romaroma ty si z terinu od fafetky, ne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre