V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

joodi
12. jan 2010

Romaroma, Elenka měla taky hlavu na boku, to bych jí nenechala s hlavičkou zabořenou do plíny 😉 Pak se naučila hlavičku přetáčet ze strany na stranu, tak krásně trénovala 😀 a pást se naučila taky dobře, po probuzení začala zvedat hlavičku a bylo to 🙂

rpinguin
12. jan 2010

takze uz je po 20.00, prave som dojedla 😀 😝
a Matilda je uz v posteli a spi a Maxika ma na starost moj chlapina 😉
teda, vy mate take problemy s tym mliekom, ze nechapem. U mna akosi vsetko easy, ze nechapem 😉
a akte
tie polievky som teda nepochopila. Ja teda zacnem od siedmeho mesiaca a normalne zeleninou, by ma ani nenapadlo nejaku polievku varit, ci co to 😕

joodi
12. jan 2010

Jo a taky teda trénovala tak, že "pochodovala"v postýlce, prostě jela po kolenou, rukama si pomáhala 😀 a když napochodovala úplně dopředu k mantinelu a dál už to nešlo, začala brečet 😀 Tak jsem jí začala dávat na spaní do spacího pytle a tím to vyřešila - v něm "hrabe" naprázdno anikam nedoleze 😅 😀

kesika
12. jan 2010

Ahojte maminky, ja už tiež nechcem byť šmíráááááák ☹

romaroma
12. jan 2010

my nemame ani monitor dychu, tak asi budem stale poskakovat okolo postielky, ze ci dycha... ale tak hadam bude mat dost sil si vzdy tu hlavu pretocit na druhy bok.
prave teda trenujeme, mrmle si na bruchu v postielke, tak uvidim 🙂

achalteke
12. jan 2010

he he šmíraci jak vylejzají z děr, tak kdo bude další? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vítejte šmírandy 🙂

joodi
12. jan 2010

Rpin, nic nevař, ty polívky jsou to samý co příkrmy ve skleničkách 😉 😀 Jenom se tomu tady tak říká,já jsem se taky nejdřív vyděsila jakou polívku?!?! 😀

romaroma
12. jan 2010

haha, tak prepáčte, pôvodné osadenstvo, ja som tu rozbehla odtajňovanie šmírákov...

achalteke
12. jan 2010

ty polívky jsou rozmixovaná zelenina s trochou vody a oleje, myslím. Já dnes zavařila asi kilo zeleniny, tímto děkuji Markétce za návod 🙂

joodi
12. jan 2010

Téééda tady je šmírákůůů 😀 😀 😀

achalteke
12. jan 2010

roma to je v poho, mě by vůbec nenapadlo, že naše osudy zajímají tolik lidí 😅

kesika
12. jan 2010

My sme s večerným kojením bojovali od začiatku tretieho mesiaca a keďže som nechcela začať s UM, posledné tri dni dávam večer pred spaním ryžovú kašu od Nutrilonu. Malú kŕmim lyžičkou, chutí jej to a hlavne prestane kričať od hladu 😢 . Možno je to tým, že kojím vo dne v noci po dvoch hodinách a proste večer, keď má najväčší hlad, tak sa mi nestihne urobiť toľko mlieka. Po kaši mi spí cca od pol ôsmej do druhej a potom už pokračujeme po dvoch hodinách do rána 😅

pospecka
12. jan 2010

kesika: ani to nebolelo, že? 😉 My přece nekoušem a spousta z nás je tu nových. 🙂

romaroma
12. jan 2010

lebo to tak začalo, že som sa nudila pri kojení, tak som si veľa čítala, a keď v mohých témach je to úplne nečitateľné, často som sa chodila pozerať sem.

joodi
12. jan 2010

Romaroma, ještě jeden "fígl". Aby nemohla hrabošit plenku a dávat si jí k obličeji, tak jsem jí roztáhla (mám 80x80cm) a v čele postýlky zasunula za matraci jako prostěradlo. Malá tak mohla otáčet hlavičku a nic se jí neshrnovalo 😉

pospecka
12. jan 2010

acha: my jsme vlastně celebrity. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

joodi
12. jan 2010

Achal, přesně tak, člověk si ani neuvědomuje, že by to mohlo ještě někoho zajímat 😀

achalteke
12. jan 2010

teda Blaženy normálně čumim 😀 😀 😀 😀 a to já vím o jedné která nás chodí číst a píšeme si v IP 😉 ale je to tajem

kesika
12. jan 2010

pospecka: Ono šlo skôr o to, že keď som sa chcela aj s niečím pridať, vždy tu mal niekto rovanký problém ako ja, tak som si už len prečítala odpoveď 😀

joodi
12. jan 2010

joo jste celebrity, co zná půlka republiky 😀 no a až na srazu vyjedeme spolu, tak si nás budou fotit a ukazovat si na nás 😀

pospecka
12. jan 2010

roma: jak to myslíš nečitatelné? 😕

achalteke
12. jan 2010

kesi tu Nutrilonku už mám taky koupenou, ale dostane jí až po 6 měsíci, zelenina mu zatím stačí 🙂

romaroma
12. jan 2010

joodi- díky, tak ja to tak skúsim 🙂

kesika
12. jan 2010

achal: táto je od ukončeného 4. mesiaca a nenahrádza mi kojenie, len ho dopĺňa. A zeleninku od Hami mám kúpenú aj ja, ale ja zase počkám do šiesteho s ňou 😀

joodi
12. jan 2010

Taky vám chodí vzorky? Už přišla Beba UM a včera dvě kaše od Nutrilonu

achalteke
12. jan 2010

joodi mě nic a to jsem se vtipně všude registrovala, abych toho měla co nejvíc zadara a prd velebnosti

joodi
12. jan 2010

Roma tak to zkus nejdřív přes den, abys ho mohla kontrolovat a byla klidnější 😉 🙂

Jo a taky mi přišla plenka Pampers..jedna 😀

pospecka
12. jan 2010

kesi: ale určitě máš taky nejěký zjištění, který by mohly pomoct jinejm.
joodi: ty seš taky ccelebrita, všechny "pravý" zářijovky jsou. 😀
Mě ani tak neva, že sem chodí mamky jiných miminek a sosaj rady ( ikdyž bych teda ocenila, kdyby aspoň napsaly, zkusila jsem co jste radily a pomohlo/nepomohlo, připadně mám jinej tip co nám pomáhá), ale spíš takový ti známí a přibuzní, kteří fakt jen šmírujou!!!

joodi
12. jan 2010

Achal já se nikde neregistrovala, ale v porodnici jsem cosi vyplnila kvůli pojištění pro malou, tak je vidět, jak si ty velký firmy "kupujou" seznamy adres... 😅

kesika
12. jan 2010

Mne akurát napísali z poisťovne, že malú vítajú na svete. 🙄 Aspoň keby jej čokoládu poslali 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre