V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lovelygirl
14. jan 2010

U nás je s vítáním občánků taky ticho po pěšině, štve mě to..
ema- dnes nemůžu, navíc jsem pořád nějaká nachlazená, tak jsem radši v teple.. ale zase malá míň spinká.. ☹ 🙂 🙂

ivca08
14. jan 2010

Jo, materskou hlasim taky 🙂

majamisutka
14. jan 2010

Natali taky přejeme vše nejlepší 🙂

majamisutka
14. jan 2010

mě rodičovská chodí pravidleně, ale nemám k ní přístup ☹ jinak by hned byla pryč 😖 😅

lovelygirl
14. jan 2010

natali, vše nej 🙂
mateřská dorazila..
holky pražské, kdo si chce dát dvouletou variantu? 🙂

marketka.27
14. jan 2010

Karinka se přetočila na bok 🙂 Kasenko, už jsi byla na té neurolce?

majamisutka
14. jan 2010

a kam dáte dítě ve dvou letech?? 😕

emamamamu
14. jan 2010

ja o dvoulete taky uvazuju...ale to musel byt Lujzaden casteji😀

lovelygirl
14. jan 2010

já bych chtěla rovnou druhé 🙂

pospecka
14. jan 2010

Tak jsem si našla stránky městské části a napsala jim tam, že mě před těma mnoho rokama ve stejné městské části ještě nějakej soudruh starosta uvítal, kdežto mého syna, stejně tak jako spoustu dalších dětí již nikdo neuvítá, tak jsem zvědavá jestli se vůbec budou obtěžovat mi odepsat. 😀 😀 😀 a co mi napíšou.
market: Kasenka už tu o té neurolce něco psala, mrkni na stránku zpátky. 🙂

kasenka228
14. jan 2010

Market: jojo, byli jsme tam dneska rano, byla to hrozna rychlovka. Tak ze pry jako lepsi, ale ne idealni, laicky receno, ale cvicit Vojtovku uz nemusime a ockovat muzeme. Me jen vzdycky vykoleji zaver zpravy, kde se pise: Psychomotoricky vyvoj vzhledem k veku hranicni, to mi neprijde dobre. 😒

marketka.27
14. jan 2010

kasenko díky. Já vůbec nevím,jeslti to u nás dobré je nebo není, ale zase mě uklidňovalo, že je ve zprávě slovo "odeznívající", i když jsou tam tři diagnózy. Necvičili jsme vůbec, tak jsem to brala, jakože něco tam sice je, ale jakoby nebylo. No ale očkování nám zatrhli, tak je můj klid ten tam. Každopádně Terezce gratuluji ke zlepšení🙂

kasenka228
14. jan 2010

No Market my jsme toho taky moc nenacvicily, asi nejake 3 tydny a jeste na to moc nereagovala, myslim, ze se to spis zlepsilo samo, i kdyz ja vidim, ze ta preference jedne strany tam porad je, ale ne uz tak velika. Tak preju, at jste taky brzo OK.

marketka.27
14. jan 2010

Díky kasenko🙂
A nevíte někdo jak to je s odloženým očkováním (jedná se mi o Prevenar)? Někde jsem četla něco v tom smyslu, že když je očkování odloženo ze zdravotních důvodů na doporučení lékaře, tak snad je v těchto případech vakcína hrazena pojišťovnou. 😒 ????????????

pospecka
14. jan 2010

kase&market: holky neblázněte, Terezka s Karinkou to brzo všechno doženou. Kdyby dneska na těch miminech nezkoumala každej "prd" tak jste v pohodě a ani vás nenapadne, že byste neměly být. Užívejte si, že jsou holky zdravý a netrapte se tím jestli už se otočily tam nebo onam.

kasenka228
14. jan 2010

Market, to nevim, a taky by me to zajimalo, my jdeme na 1.hexu 26.1., a Terka je rozena 29., takze mame jen ty 3 dny, abysme zapocali ockovani Prevenarem nebo Synflorixem, ale radsi bych ji to dala kazde zvlast, tohle mi prijde jako velka zatez...

marketka.27
14. jan 2010

Já jsem psala na zdravotní pojišťovnu, ale přišla mi odpověď jak noha. Takjsem tam psala znovu, že zřejmě paní nerozumněla otázce, rozepsala jsem jí to ještě polopatističtěji - polopatičtěji ( to je slovo, to asi ani neexistuje 😀, teď normálně nevím, jak to napsat😀) 😀

ivca08
14. jan 2010

presne tak, posp. ma pravdu - nas malej taky porad pase jak carda retarda (obcas se mu to povede dobre, ale to zrovna musi chtit) a taky to neresim, rekla bych, ze mnohem mladsi deti jsou lepsi.

Jenom pro uklidneni, kdyz jsme byli s tim zapalem v nemocnici, tak s nami byl na pokoji chlapecek 4 mesice a 3 tydny, do otoceni nemel ani naznak a nikdo to neresil a ze posilali po vsech moznejch vysetrenim kvuli tomu, ze byl den predtim chvilku jakoby bez sebe (nakonec prisli na to, ze to byl zrejme jenom hysteracek) a pustili je domu.

To bych se zase musela stresovat, ze nas prdola je drobnej a ma skoro o 2 kila min, jak nektery tady. To je prece blbost.

marketka.27
14. jan 2010

pospec, ivčo, ono u nás nejde o nějaké otáčení-neotáčení, ale spíš o křeče apod.

kasenka228
14. jan 2010

Ivco a kolik vazi Adamek? Myslim, ze jsme taky drobnejsi, na vazeni jsme byly naposledy na konci listopadu, ale dle orientacniho vazeni doma ma tak sotva 6,3kg ve 4,5m.

joodi
14. jan 2010

Ahojky 🙂
Pospec, jojo přesně tak, já se taky snažim nekoukat na to, co umí jiný děti.Ale stejně člověka láká to porovnávat a řešit 😀 😉
Romaroma, tak to jsem ráda, že se malej aspoň trošku líp vyspí a ty taky 🙂 😉 Teď už jí taky musím dát spát jenom když je úplně vyřízená 😅 jinak se mi zvedá a ječí 😀 nebo jenom pase 😀

Holky, co máte Beco (tak asi všechny, že jo 😀 ) mám pár otázek:
1) nosíte ho i doma? malá se strašně ráda nosí a já nemůžu nic dělat a bolí mě ruce a záda
2) kde jste ho kupovaly a dá se sehnat asopoň trochu laciněji?? 😅
3) myslíte, že bych si ho měla nejdřív půjčit? Nosím malou vlastně v té poloze jako by byla v Becu 😕

díík

marketka.27
14. jan 2010

Karinka vážila před týdnem 5,70kg. Vás i měří? Já znám míru jen z porodnice, pak už nic 🙂

lovelygirl
14. jan 2010

kasen, Esterka má kolem 6 kilo teprve, čtyři měsíce a 4 dny

pospecka
14. jan 2010

market: aha, ale to se určitě taky zlepší a za rok si ani nevzpomeneš. 🙂
kasen: tak se zeptej, jestli vám nemůže dát dát to pneumo a za 14dní tu hexu. Ono se to má bud zaráz nebo rozdíl 14dní. Nám dala 3.hexu a pneumo zaráz.

kasenka228
14. jan 2010

Pospec, to nas taky napadlo, zeptat se jestli jde nejdriv pneumo a pak hexa, uvidime co na to rekne.
Market, nas i meri, ale naposledy v listopadu, takze ted nevim kolik ma a sama to nezmerim. Neco mezi 60ti a 70ti cm. 😀

kasenka228
14. jan 2010

Holky, taky vam mimca prdej pusou? Terka to ted dela porad a je cela "zaflusana". 😀

joodi
14. jan 2010

Kasenko, tak na to Elenka ještě nepřišla, ale už jí nestačí její ruka, chce sníst i mojí 😀 😝 😀 No vidíš, jak je ta tvoje holka šikovná!!! 😉 🙂

ivca08
14. jan 2010

Adik jeste ani nema 6 kg, ja ho teda vazim kazdej den doma (uz ani nevim proc, zustalo mi to z sestinedeli, kdy dr. resila jestli pribejva). A vcera mel 5,70.

joodi
14. jan 2010

Elenka poříd říká jemným hláskem héj héj héj 😀 a někdy taky OK 😀 jsem se úplně lekla, jak se jí to podařilo vyslovit 😅 😕 😀

kasenka228
14. jan 2010

😀 😀 😀 No jo, taky dovednost. 😉
Moji chce snist taky. 😉 Kdyz byla mensi, tak se vrhla manzelovi po nose a on ji nechal! Tak jsem mu deeesne vynadala, ze co ji nechava olizovat ten rypak, ze ho strka, kde nema a ze je za celej den spinavej. Fuuuj. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre