V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

natali1401
autor
5. nov 2009

joodi:a preco to musis odsavat a tak jej davat?

a poradi mi niekto s tmy vigantolom a kanavitom???

joodi
5. nov 2009

Akte, jak kdy, většinou skoro po každým krmení, ale když jsme třeba venku tak odsaju dopředu a pak vydržím i 6 a víc hodin neodsát ale už mě praskají prsa ve švěch 😀 já už jsem asi 4krát rozmasírovávala tvrdý bolavý prsa, tak musím odsávat často. A mlíka mám dost, ale třeba teď jsem pár dní měla jen tak tak kolik malá vypije a pak najednou mám hoodně. Neni to tím, že jsem měla tu první menstruaci?? Nebo opravdu funguje vývar, 3 dny jsem teď jedla slepičí vývar 🙂

olalka
5. nov 2009

natali vigantol kazdy den dve kvapky, kanavit neviem, to iba plne kojene deti uzivaju, ale myslim, ze jedenkrat mesacne 🙂

joodi
5. nov 2009

Natali, mám blbý bradavky no 😅 😠 ☹ plochý nebo jak se tomu říká... a bohužel ani kojení s kloboučkem nepomohlo. Malá řvala hlady a já dokrmovala odsátým mlíkem už v porodnici akorát stříkačkou. Hned cestou domů jsem se rozhodla pro flašku a odsávání. Má to teda jednu velkou výhodu - vím pařesně, kolik vypije 🙂 a protože byla takový drobek, tak mě to uklidňovalo hlavně ze začátku. Z porodnice šla domů s 2540g..

Olalko, fakt to zkus!!! Vždyť je to opravdu děsná škoda nedát jí to tvoje mlíčko!!!

joodi
5. nov 2009

Jo a jakou odsávačku jsi zkoušela? Já jenom od Medely a jsou fakt super, šlo to hned už v porodnici a doma mám podobnou, elektrickou Medela Swing. Doporučuju!

olalka
5. nov 2009

aj medelu som skusala, ta bola zovsetkych najlepsia 🙂 kolko ti trva jedno odsavanie a kolko na jeden raz odsajes?

emamamamu
5. nov 2009

akte my jeste nemame ctyri kila🙂

mauik83
5. nov 2009

natali - my dáváme Vigantol denně 1 kapku a Kanavit týdně 1 kapku

joodi
5. nov 2009

Odsávám jak kdy, někdy mi mlíko teče líp někdy pomalu 😅 ale vždycky obě prsa, jinak by mě to neodsátý bolelo. Odsaju 100-200ml podle toho jak to zrovna teče 😀 Odsávám každé 3-4 hodiny. Vždycky po 3 hodinách mi prsa "pípnou"(zabolí) a tak se mi připomenou 😀 Malá jí taky po těch cca 3 hodinách, tak odsávám když se nají. 😉

kasenka228
5. nov 2009

jste se rozjely!
Bibi, ty konicky... no tak nejak paseme, ale zadna slava, na brisko ji davam malo, sotva na par minutek denne, nema to moc rada...
Jak casto a na jak dlouho davate mimca past konicky? Vim, ze Akte psala, ze dava 90min a pak otaci... to my rozhodne ne, mela bych asi pridat, nevim....

valentovasasa
5. nov 2009

holky, jak se vám prcci spravují??? ten náš násoska se spravil o kilo za tři týdny... a jestli jsem v úterý dobře vážila, tak se ted spravil o 400g za týden... Nevíte kolik mají přibírat?

kasenka228
5. nov 2009

My davame Vigac jednu kapku denne, ale je to jakobysme nedavali nic, pac to urco vyblindi...

joodi
5. nov 2009

Jo zapomněla jsem napsat jako dlouho 😀 tak teda odsávám cca 30 minut někdy dýl...většinou u toho čtu na koníkovi 😉 tak mi to uteče rychle, soustředím se na něcojiného a pak kouknu na flašku a je plná 😀

emamamamu
5. nov 2009

maui po mesici se dava jen kapka kanaitu mesicne, u vas ne?

natali1401
autor
5. nov 2009

ema: vy ako davate vigantol a kanavit....a s tym vigantolom si vravela ze po nom deti nespia ci co to bolo?

joodi
5. nov 2009

Kasenko, naše malá spí na bříšku už asi dva týdny 😅 takže pase docela obstojně, otáčí hlavičku sem tam bez problému. Snad nevadí, že spí na bříšku 😕 ale vyhovuje jí to a na zádíčkách neusne...

joodi
5. nov 2009

Vigantol kapku denně, Kanavit kapku měsíčně. Ale ten Vigantol sem tam zapomenu 🤐 😅

kasenka228
5. nov 2009

joodi, kdyz se ji to libi, tak bych ji nechala...vzdyt za nas to ani jinak nebylo, na brise spaly vsechny deti,a povinne 😀

emamamamu
5. nov 2009

natali mame davat kapku V denne(nedavame zapominam🙂) a po prvnim mesici kapku K jednou mesicne...V se dava jen plne kojenym detem, v UM uz je obsazen a predavkovala bys dite🙂
V je vit D, je v rybach a ve slnecnim zareni, v zime bida no...a nektere deti po nem nespi a jsou nervaci🙂

joodi
5. nov 2009

Kasenko, jojo, manžel prý spal jenom na bříšku 😀

kasenka228
5. nov 2009

joodi, koukala jsem na Elenku, bobisek, uplne mi ji je lito v ty perince nebo decce nebo co to je... doufam, ze ji taky nevyfasujeme...jakej jste mely nalez, ze vam ji dali? A mate to v rodine? My jooo...

joodi
5. nov 2009

Kasenko, mely jsme IIc to je dost blbý, a to z porodnice jsme šly s Ib a dávala jsem látkovku přes papírovku a ještě tu papírovku silnější tvrdší Happy 😒 .No jo, v porodnici mi napsali abdukční balení, ale řekli jenom jednu plenu navíc. KDybych dávala klasický široký balení, třeba by se to tolik nezhořšilo ale kdo ví... V rodině to snad ani nemáme, já ani manžel jsme neměli problém ale je fakt, že se naširoko balilo hned od narození. Ale moje dvouletá neteř jí měla taky, dokonce do 6 měsíců, toho se bojím 😕 🤐 😒

mauik83
5. nov 2009

emo - dnes jsme byly u dr. a nic neříkala 😕 písnu jí zítra mail a zjistim to... a ptala jsem se jí, jak dlouho nechávat pást koníky a říkala, že jen chvilku - dokud se snaží zvedat hlavičku... pokud začne brečet nebo jen leží nebo zaboří rypáček do podložky, už to je špatně - resp. to nemá cenu, neplní účel...

joodi
5. nov 2009

Chtělo se mi brečet, když jsem jí to poprvé dávala 😢 Ale asi jí to nevadí, prdelce malinký. Ty děti jsou naštěstí gumový 😅

emamamamu
5. nov 2009

maui no protoze me doktorka zkousela pred dvemi tydny, jak davame Kanavit..jsem ji rekla, ze jednou denne a propadla jsem, pac jen jednou mesicne..😀
no kdyby deti nepasly kone vubec, tak pry pomuze mic...my paseme treba petkrat denne, kdyz si vzpomenu, jen co zvedne hlavu nejak poradne, tak ji zase pretacim...extra nadsena z bricha neni...😀

emamamamu
5. nov 2009

joodi ona ma neskutecne oci..!😀 jak kdybys ji to upravila ve photoshopu...😀 😀

kasenka228
5. nov 2009

joodi, me se chtelo brecet i z obycejneho sirokeho baleni...
ja jako dite mela taky decku, muj tata taky, takze ocekavam, ze Terka na tom nebude lepe...no uvidime...
prisel mi manzel, jdu se mu venovat 🙂

joodi
5. nov 2009

Emo 😀 uz kdyz se narodila, tak hned na porodnim sale vsichni rikali jeee ta ma velky oči!! 😵 😀 Teda hned po tom, co rekli jee ta je malinka a jeee ta ma dlouhou pupecni snuru 😀 😅 😀

aktekram
5. nov 2009

joodi: tak to jsi dobrá, já odsávám jen 3x denně, a už mě to vůůůůůůbec nebaví.
Vývar pomáhá nejvíc, menzes jsem ještě neměla.
Sasa: my jsme přibýrali 250g za týden, na další převážení jdeme až 18.11
Kasenka: 90minut bylo celkově za celý den co naše Peťka leží na bříšku, ale v noci (tak 1-2x za týden) pokud tak usne tak ji nechám i od krmení ke krmení cca 4hod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre