V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kasenka228
15. jan 2010

emus, jasny, taky ji mam v posteli, spim asi tak na 20ti cm, na zbytku roztazena ona, ale ona rve pri jakymkoliv polozeni na zada...asi ji bolej 😀

wwcko
15. jan 2010

Ak chitite STV1 tak tam budud za cvlku hovorit o prerezavani detskych zubkov 🙂

emamamamu
15. jan 2010

ajajaj, uz neni nejmladsi..😀 taky me furt boli zada, chapu ji...😀
jako ve vasem pripade asi nejde o tzv. vycuranost....🙂
Terka je proste sva...😀 a nejradeji radi i s tebou...😀

wwcko
15. jan 2010

My tu mame ucitelky a ja napisem chitite 😀

emamamamu
15. jan 2010

prebalovani je odted jeden velky mejdan...😀 Dorka si chytne nohy rukama a mami caaaau..nepustim...😀

akinom55
15. jan 2010

Zdar žienky,
dlho som tu nebola tak vás idem pozdraviť 🙂 U nás sa nič významné nedeje, pretáčanie nám ešte akosi nejde, jedine tak do kruhu o 360 stupňov ale na bruško to ešte nedáme.... malá začala rozprávať a úplne najradšej by kecala tak o 4 ráno... po pol hodine sa však začne rozčulovať lebo jej nikto neodpovedá 😀

Čítala som, že dávate očkovania proti pneumokokom.... ja som chcela tiež, ale môj doktor je úplný moták... tak si teraz musím sama naštudovať aké rôzne vakcíny okrem prevenaru sú, a ktorú chcem? vy ste dali aké? nemám sily dočítať 😖

A máme novinky, tento týždeň som začala dávať ovocné šťavičky... stále sa trápime s tým kakaním, tak som to skúsila... kúpila som hruškovú hipp a kája sa tvárila, akoby som ju h....om kŕmila....fakt sranda, ale na 3 deň už to rozriedené vypila....dokrmujete už niekto niečím okrem kojenie al. UM?

bodkakroneisl
15. jan 2010

Baby neviete ako to je, ked chcem nieco poslat na dobierku v CR? diky

kasenka228
15. jan 2010

emus, to uz si dosahne na nohy? Terka snad ani nevi, ze je ma....asi sem prestanu chodit, deptate me! 😠 😉

emamamamu
15. jan 2010

ks asi jde po cuchu... 😀 😀 😀 😀

kasenka228
15. jan 2010

kdyz uz mluvime o tom cuchu... je tady nekdo, kdo ma plesnivy dite pod krkem? At pulirujeme, jak pulirujeme, porad je tam opruzela...asi se tam dost poti a jeste ke vsemu jak ublinkava, tak ji to tam steka...hnus, velebnosti

achalteke
15. jan 2010

aki já a danielstr zeleninou 😉 ...zabrala ta šťávička?

achalteke
15. jan 2010

kasen my ne ale furt má krk jak botu špinavej

aktekram
15. jan 2010

Ahojky, pěkné po..poledne

tak nějak nemám co napsat 😅

zinevra
15. jan 2010

ahoj holky, konecne mam chvilicku volnou, tak jsem se sla na vas podivat.

kassenka: my jsme meli take problem s opruzenim na krku, ale pri pravidelnem dennim koupanim nam to zmizelo. Pres den ji to tam jeste pravidelne otiram cistou plenkou. Jinak jsem driv pouzivala pudr, abych to vysusila, ale moc to nepomahalo. Ja ted mam problem, ze to same se nam zacalo delat na nozicce vepredu na kotnicku.

danielasr
15. jan 2010

kasen, my tiez nie, ale mame ine veci 🙂
mala na rukach, ako sa ohyba loket, ale zvrchu ked pozries na ruku, nie v zhybe, ma take suche cervene skvrnky, ako ekzem, a nehovoriac co ma na tvari, rano som sa jej zlakla, licka ma najviac rano uplne cervene, a flakate, cez den to ustupi ale ma to stale, neviem ci nas dnes pustia do bazena, mame ist prvykrat plavat

danielasr
15. jan 2010

achal, mamina sa tiez cudovala ze to nemohla kakat z toho, uvidim, dnes som jej dala caj, ako po ine dni, teraz ked sa vyspi bude papat, dam ju tiez do sedacky, akurat jej nedam zeleninu, a uvidim ci vytlaci 🙂

rpinguin
15. jan 2010

ale ved ked decka nekadia, ved na tom nic nie je, ja to teda neriesim, ked nekadi, tak nekadi a hotovo...

achalteke
15. jan 2010

ping to neřešim, ale že už nekadil ani třetí den po bramboru mě zaráží trochu....
dani a jaký dáváš čajík? Třeba jí prohání ten

danielasr
15. jan 2010

rpin, lenze ja som skusala tu zeleninku a ona sa po.... 🙂 tak dnes nedam, je vsak cudne aby to mala z toho

danielasr
15. jan 2010

feniklivy, prip. na dobru noc, ale vzdy ich pila, tak neviem

achalteke
15. jan 2010

no možná v kombinaci s tou zeleninou jí to prohání, zkus jí dát pít jenom vodičku 😉

danielasr
15. jan 2010

dik achal, dam jej prikrmovu pauzu 🙂 a nabuduce skusim bez cajika, co ma dnes simonko k obedu? 🙂

pospecka
15. jan 2010

bodka: normálně dojdeš na poštu s tím co posíláš, řekneš, že to chceš na dobírku a onu ti daj spešl složenku která bude cestovat s tím a ty na tu složenku napíšeš jestli to chceš na bankovní účet ty peníze nebo složenkou. Na BÚ je to levnější. No a zaplatíš cenu balíku +příplatek za dobírku. U okýnka normoš řekneš, že chceš třeba 100kč+náklady poštovnýho a oni ti to rovnou řeknou. Ty zaplatíš to poštovný a pak ti přijdou peníze 100+to poštovný. Ale nech si poradit kdo má být na tý složence kde napsanej. Bráchovi nějakej chlap cosi posílal na dobírku za 7000kč a blbě to vypsal, brácha dostal balík, zaplatil 7000kč a za pár dní mu přišla složenka na těch 7000lkč k vyzvednutí, chlap poplelt vypsání složenky - příjemce/odesilatele a brácha měl balík i peníze a chlap se furt divil, že mu ty peníze nepřišly. 😀
Kdybys mela dotaz piš IP. Jdu s malým ven a přijdu až večer. pa

akinom55
15. jan 2010

Achal zatiaľ nezabrala...teda mala to iba 3x, 2 čaj lyžičky za deň a stale nič....mne nevadí, že kaká raz za týždeň popr. 10 dní, trápi me, že to má husté a ide jej to ťažko, strašne plače pri tom.... myslela som, že jej to tým zriedim ale moja malá dokáže pravdepodobne stráviť bez zvyškov úplne všetko...

Inak vravím jej stará Blažková, je neskutočne zvedavá, krúti sa ako paragraf lebo musí všetko vidieť a počuť... jej nesmie ujsť nič, ani to čo sa deje vo vedlajšej miestnosti 😀

A pod krkom máme asi to isté čo Kasen, proste ako slintá tak to tam stále mokvá, takže to umyjeme, osušíme, dáme bepanthen, jeden deň je to dobré a potom nanovo....už to ani neriešim, dúfam, že raz jej tá dvojitá brada zmizne, lebo inak bude z nej hrozná šereda a navyše smradľavá 🙂

pospecka
15. jan 2010

bodka: kdyby to hořelo, řekni některé z holek o můj mobil. Má ho ema, acha, ivca, wwcko, natali, mauik, pa

achalteke
15. jan 2010

dani simon měl dnes bramborovou kaši (brambor, MM, kapku oliv oleje) a narozdíl od včerejška mu to docela jelo, zítra okusí květák 🙂

Aki já mu zase zkouším dávat ředěnou švestkovou šťávu z hippu a taky nic :(

akinom55
15. jan 2010

No ja dnes skúsim čerstvú šťávičku z jabĺčka....pomaly ale začínam mať nato názor, že malá to má proste tak, a zácpami bude trpieť celý život....hold, nebude mať každý deň radosť z hovienka 😀 😀 😀

Inak sa chcem opýtať či nemáte niekto podobnú vec ako my, a to praskanie resp. takú pukanie v kĺboch u vašich drobcov?... nám to začalo tento týždeň 😒

mauik83
15. jan 2010

zdar, nemám tu nic sladkýho, tak jsem si musela uvařit jekjy s mákem 😅 snad mě to Nela nechá sníst a ne že se hned vzbudí... 😝

buďte rády, že se vám mimča netočej, je to hrotný hlídání... u přebalování si buď drží nohy nebo se točí na bok a snaží se jít až nabřicho... 😀 nedá se přebalit, absolutně neee 😝 a jakmile ji položim, okamžitě se točí... všude... na gauči, přebalováku, v postýlce... hrůza!!! 😅

bodkakroneisl
15. jan 2010

Pospecka Ty si poklad, moc pekne Ti dakujem za vycerpavajucu odpoved!! 🙂 😵 si proste super, peknu prechadzku prajem!!

Aki aj Danikovi puka vacsinou v kolienku..neviem ci je to ok, ale vyzera to tak, ze ho to neboli

Achal.. a zasiti Simceka ta zeleninka? kolko toho spapa? tiez rozmyslam, ze mu to zacnem davat..

bibi78
15. jan 2010

Hm... tak ja este stale "len" kojim a zatial prikrmy neriesim, ale ak davate UM, tak uz je spravny cas s nimi zacat. Podla mna sa ta stolicka este upravi, zatial je prilis skoro robit nejake uzavery, aki, urcite nebude zacpami trpiet cely zivot. 😉

Kas, my mame krcik akoby sme ho kazdy den vesali zan a to ani nevrackame, ani sliny netecu takym prudom, ze by sa mu dostali pod tie vsetky zahyby. Dr. nam predpisala nieco ako puder v tekutom stave, je to menej drazdive a ucinnejsie ako puder. My mame od zn. A-Derma a vola sa to Cytelium, uz po 3 dnoch to ma ovela lepsie. Dava sa iba 3 dni a teraz dalsie 3 dni aplikujeme krem Inotyol, kde je zinok, titan, parafin atd... same dobre veci 😉 a zda sa, ze to ma lepsie. Do tyzdna by to malo byt ok... ale netreba to moc riesit, pokial si to neskriabe... prejde to vsetko aj samo. Ja uvidim, ako mu pomozu tieto 2 vyrobky a ked sa to vrati, tak to necham tak, nech sa s tym organizmus sam vysporiada. A mimochodom, ani nase babo sa este nevie pretocit. 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre