V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lovelygirl
15. jan 2010

petra: no já nevím.. každopádně ti to zůstane na druhé mimi 🙂 ale na začátku je to docela pálka, to teda jo
market, já taky na procházky a noc dávám jednorázovky.. máme totiž takovou princeznu na hrášku, tak jsme jednu dobu museli i přestat, protože nemohla spát, po každých 20 minutách jsem ji přebalovala.. ale jinak jsou látkovky super a krásné 🙂

lovelygirl
15. jan 2010

mauik a jak je pesanovi? 🙂 je už úplně v pohodě?
jdu žehlit...

majamisutka
15. jan 2010

já bych si právě, myslela, že pupínky by byli z látkovek, né 😅
vždyť to nesaje tolik, jako jednorázovky, né? Ikdyž má Domíno úplně plnou plínku, tak jí ma suchou.
A už takhle mám co prát a žehlit, i látkovech poblinkaných a nedovedu si přestavit je používat ještě místo plínek 😅
Jinak já jsem taky už vyrostla na jednorázovkách, táta je vozil z německa a jiné maminky se ptali té mojí, co to mám mezi nohama 😀 😀 😀
A dneska se zas spousta lidí vrací k látkovkám, ale proč?

aktekram
15. jan 2010

market: omlouvám se, myslela jsem to jinak 😉

my jsme teda jen na jednorázovkách

ono stačí někdy porovnat jen češtinu(z čech) s češtinou(z moravy), to je taky sranda jako žufánek, kokina, rožni/zhasni světlo 😉

petrajurinova
15. jan 2010

Majo, protože je to inn a módní

aktekram
15. jan 2010

maja: já taky poctivě ještě všechno žehlím, máme doma sušičku a holky z regionu se mě ptali proč to dělám? Že ony už dětský ze sušičky nežehlí. 😅

marketka.27
15. jan 2010

majo, no protože v látkovkách nemáme ty pupínky 🙂 Jenže jsem líná a lakomá látkovat na plný úvazek😀 U druhého dítěte se do toho ale dám poctivě, nastuduju, nakoupím a budu odborník🙂

akte, no jen aby 😉

petro, zrovna mám před sebou nějakou brožurku z Nestlé, kde počítají náklady včetně energií, u čtvercovek to dělá na 2 roky 7200, u kalhotkových kolem 10 000 a u jednorázovek 20 000. ALe je fakt, že počítají 5kč na jednorázovku. Na druhou stranu ale počítají těch plínek 5-6 denně, což mi přijde vtipné, 5-6 plenek zlikvidujeme ráno od 6 do 10h bez ohledu na to, jestli papírových nebo látkových😀

lovelygirl
15. jan 2010

maja: u nás je to přesnně naopak, pupínky má z jednorázovek, a to je nemá často, jen na noc a na procházky..

lovelygirl
15. jan 2010

market, taky tak 🙂
holky, vážily jste někdy plínu po noci?
já jsem to včera nebo kdy nevydržela a "čistého" navážila 215 gramů materiálu 😀😀😀

aktekram
15. jan 2010

a potřebuji se zbavit 3 balíků plínek z tesca č.3 (těch šílených), myslíte když to hodím na mimiaukci, že to někdo koupí???

petrajurinova
15. jan 2010

Markét, ono asi taky hodně záleží na děcku. U nás se těch 5 až 6 plenek za den spotřebuje (to bylo u Bastíka i teď u Isinky) a sestřenka prala každý den plnou pračku látkovek. A jedna jednorázovka nás vyjde zhruba na 3,- Kč. Tak to jsou potom jiné počty.

petrajurinova
15. jan 2010

Akte, zkusit to můžeš, tam se nabízejí občas i věci, které bych osobně hodila do popelnice. A igelitové plínky se tam objevujou celkem často.

majamisutka
15. jan 2010

tak to ale může být značkou jednorázovek, nám taky nevyhovují všechny. třeba po pamprskách se mi taky osypal .

majamisutka
15. jan 2010

No když si pak spočítáte vodu a elektřinu a práci, tak nevím jestlii to vyjde levněji 😀

petrajurinova
15. jan 2010

Po pamperskách se osypává hodně dětí, oni je napouštějí nějakým hnusem aby nesmrděly a dětičky se z toho opruzují.

mauik83
15. jan 2010

lovely - jj, Bučák už je dobrej! 😎 díky za optání 🙂

takže dobrou! 😉

marketka.27
15. jan 2010

majo, jj pampersky byly katastrofa i u nás, jsme zásobení slovenskýma Libero , ty nám při krátkodobém používání vyhovují. Taky mi zůstalo pár balíků malých, ale plínky mají nějakou expiraci, že jo? To bych si asi pro druhé dítě nechávat neměla, nebo? Nechce se mi jít podívat 😉

marketka.27
15. jan 2010

Hm, 5-6 plínek za den, tak to je pohoda, my jsme přes svátky dvakrát denně vynášeli plný koš 😀
lovely nevážila jsem, to je teda nálož😀 Přebaluješ v noci?

petrajurinova
15. jan 2010

Markétko, a ty přebaluješ v noci? Já teda akorát když se náhodou malá pokadí protože to stačí jenom trošku uprdnuté v plíně a malá vyvádí jak kdyby tam měla štíra - ale to se v noci stává tak 1x za tři týdny.

marketka.27
15. jan 2010

Petro, jednou v noci ještě kojím, tak většinou i přebalím. Už teda bývá jen počůraná, ale jednak je to cítit a jednak mám prostě lepší pocit, že je v čistém. Ona mi hrozně reaguje na každé cvrknutí, teď už sice vydrží spát i s počůranou plenkou, ale je taková neklidná. V tomto je fakt hrozná, "hlásí" mi každý miniaturní cvrkanec a je jedno, v jaké je zrovna plence. Na začátku jsem chytře nakoupila ty drahé ultra savé pampersky (teda myslím, že to byly pampersky - bílý obal), kus vyšel nějak přes 5kč, jeslti si dobře vzpomínám. No vyvedla mě z omylu velmi rychle😀

petrajurinova
15. jan 2010

Tak to jsem ráda, že přecitlivěle Isinka reaguje akorát na hov.. A že jí vůbec nevadí spát v počurané plíně a neosypává se z toho.

marketka.27
15. jan 2010

Petro - něco pro pobavení, já jsem dnes uvízla s kočárkem na ledu v podchodu u Polikliniky 😀

Jo, to buď ráda. Zvlášť, když taky trpíš na ekzémy. Já se snažím nic nepodcenit, stačí, že mám tu kůži blbou já, u Karinky se tomu snažím předejít.

petrajurinova
15. jan 2010

Markét, já jsem si včera u toho podchodu vyhodila koleno z kloubu, jak mi tam noha podjela.

marketka.27
15. jan 2010

Já jsem se tak vytočila, že jsem okamžitě volala na DP, slibovali, že to hned dají do pořádku. Zůstala jsem stát uprostřed, vběhla jsem tam do kopečka docela svižně, myslela jsem, že to je sníh. Podotýkám, že jsem měla obuté dobré pohory, ale byl to čistý led . No a ani tam, ani zpátky, docela jsem se orosila. ALe viděl mě naštěstí nějaký slušný občan a šel mě zachránit 😀 Vpálit tam vozíčkář, tak se chudák zabije.

petrajurinova
15. jan 2010

Tak já se tam zítra v rámci procházky zajdu kouknout, jak to dali do pořádku 😀 Předpokládám, že ten s kým jsi mluvila na ten slib zapomněl hned jak položil telefon. 😖
A jdu spát. Dobrou noc.

marketka.27
15. jan 2010

Snad ne🙂 Každopádně se jednalo o východ k tramvaji směrem do centra 😀 😀 😀 Dobrou noc.

lovelygirl
15. jan 2010

market, v noci většinou přebaluju.. mám doma něco podobného jako ty 😀 pokud se neprobudí až ráno 😀
holky dobrou.. musím na kutě

rpinguin
16. jan 2010

tak uz druhy den som tu prva, Maxik zasa doliezol o 6.00 😠 , som ho prebalila, obliekla a zamkla do jeho izby a tam sa hral a my sa mohli este do 7.30 vyvalovat v posteli.....hahahaha 7.30, to je luxus 😀 , kde su tie casy, ked sme vstavali o 9.30

no na latkovky som sa lenoch a muz by ma tiez hnal, ten by to nevedel a takto prebaluje aj on, takze tak. Spotrebu mame tak 5 denne u oboch, takze zasa taky extrem to nie je. Matilda kadi asi tak raz za 5 dni riadnu naloz.

Peta, to je fakt sranda s tymi nareciami a vyrazmi z inych reci, v slovencine toho moc nemame, teda v tych nejakych dialekoch asi ano, ale ten u nas v ZA. nie je,
ozi viete, co sa hovori u nas o Moravakoch?
Zevraj su to Slovaci, ktori sa nedostali do Prahy 😀 😀 😀 😀 (ema sa dostala) 😝

emamamamu
16. jan 2010

vas bavilo mit po porodu vlozky???

pospecka
16. jan 2010

rping: a víš co se na moravě říká o slovácích? Že jsou to lidi co se nehodili maďarům, tak je hodili přes Dunaj. 😀 😀 😀
Holky kupujete některá Pampers Active Baby?Jaká je dobrá cena za 1ks vel.4? Díkec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre