V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petrajurinova
6. nov 2009

Ewwe, malá má ten bolák taky. Je to reakce na očkování proti tbc a je dobře, že se ten bolák vytvořil. Znamená to, že se tvoří protilátky a malá nebude muset dostat to očkování znova.

achalteke
6. nov 2009

Ewwe my to máme podobně jak popisuje Pospec...¨
Na hexu nepůjdeme, zatim malého očkovat nenechám...necháme to až tak za rok, ještě se ohledně toho domluvím s mudrou

emamamamu
6. nov 2009

achal taky bych to chtela odlozit, ale bojim se to vubec navrhnout..☹

achalteke
6. nov 2009

Zkus to a uvidíš, ale taky jsem se nemohla odvážit 😉

emamamamu
6. nov 2009

a kdes o tom co nacetla?

achalteke
6. nov 2009

Budeš se divit, ale v porodnici a bavila jsem se o tom s jednou mudrou z Phy 😉

emamamamu
6. nov 2009

tyblaho, no ja s mojim stestim na doktory jsme uz ted odepsana...😀 😀
vubec nevim, jak se k tomu stavi ta nase..ale vzhledem k tomu, jak furt resi tabulkovou vahu a nabizi UM asi muzu tusit...

rpinguin
6. nov 2009

zeny, tak som doma a prax este stoji 😉 , mali tam hracky, tak bol zamestnany, este som stihla aj do banky. Furt mi posielaju tie sproste vypisy a strhnu si 2,5€ 😠 , som povedala, ze ich nechcem a nepochodila som, kedze ako nahle ich ja nestihnem v automate behom 6tyzdnov vytlacit, tak mi ich poslu....blazni. No a este aj v banke mali hracky, takze som ho nebola schopna odtial vylakat. Na jednej strane ok, ze si clovek s deckom vsetko vybavi, ale ako ho potom dostat von? 😲
Ohladne antikoncepcie, takze je to na mne, navrhla mi nejakusi spiralu na 5 rokov a z 😲 bez hormonov je nejakasi z medi, ci co to bolo. Vzala som info papier a isla som, ze neviem, ze si to musim nacitat som jej povedala.
A co je to ta spirala? Nie je to to iste ako to teliesko, co fil spominala, ze si to nechala urobit?
Emus, co je ten pharmatex?

ewwe, to ake ockovanie? Matilda este ockovana nebola, az 17.11 zacina s tymi vsetkymi vakcinami, tie hexy. A zeny ja to dam. A este aj nejake rotaviry premyslam. Maxik to nemal, ale teraz mam akosi lepky, kedze vsade nieco sliedi.
Tie nasledky, ked dieta ochorie na to, proti comu sa nenecha ockovat su horsie ako to samotne ockovanie, tak preto davam a mam pokoj v rodine 😀

emamamamu
6. nov 2009

ping pharma jeste nevim, asi koupim az dneska, protoze nejak nebyl na lekarnu cas....
a neni to nahodou ta tycinka do paze?

majamisutka
6. nov 2009

ema, ja ten pharmatex dřív zkoušela, a nic moc teda, takový divny pak, trochu to pálilo, ale zkus třeba to bude v poho.

rpinguin
6. nov 2009

co je ale ta pharma?
neni do paze, ale do maternice, zavadzat mi to musi ta moja dr., no idem na wikipediu 😀 a Matilda tu vresti ako tur 😠

majamisutka
6. nov 2009

hlavně před a po se nesmíš umejt, aby to dobře fungovalo.

petrajurinova
6. nov 2009

Ping, ta spirala je určitě nitroděložní tělísko - jsou dva typy měděné bez hormonů a pak z nějakého jiného materiálu napuštěné hormonama.
A to očkování co o něm psala Ewwe je proti tuberkuloze a píchají to dětem při propouštění z porodnice.

Emo ty podkožní tyčinky se myslím při kojení neaplikujou (nevím jistě).

rpinguin
6. nov 2009

Peta, presne tak, no uz mam nacitane 😉 , takze nechcem ani jedno ani druhe. Pubertaci nie sme, ze by sme mali sexovat denne, tolko casu nemame, takze kondomy su asi naj. Tie vedlajsie ucinky sa mi nepacia.

Maja, no ze sa nemoze umyvat 😀 Ema, budes smradoch 😀 😝

Aha, TBC sa tu neockuje, takze nic nemame 🙂

emamamamu
6. nov 2009

ping ja jsem debil, ja myslela, ze se ptas, jaky to s Pharmatexem je...😀
no to je nejaky krem, nebo globule do pochvy, proste spermicid..🙂
uvidim, jake to bude, kdyztak budem strikat na okno, no.. 😀 😀

rpinguin
6. nov 2009

aha, no uz viem 😉 ze striekat na okno 😀 😀 😀

kasenka228
6. nov 2009

Ahoj holky, ani nedocitam a rovnou pisu, ze na kyclich jsme dopadli spatne, dostali jsme decku 😢 ... ze pry zlepseni, ale dal tomu budeme venovat pozornost nebo jak to rekl... no ja nevim, jestli zlepseni pac minule byla prava kycel Ia nebo Ib, uz nevim, a leva byla IIa/c, a ted to mame II na obou, na prave IIa+ na leve IIa-, ja teda nevim co znamenaji ty pismenka, ale vim, ze II je lepsi nez I.... chjoooo a to jsme tak poctive balili a cvicili (mekke i=cela rodina, i tatinek)... ☹

mauik83
6. nov 2009

zdar, je možný, aby na mě přišly depky až teď ? Po šestinedělí??? 🤐 😔

achalteke
6. nov 2009

maui mě ještě nepřešly..u mě šestinedělí evidentně neskončilo 😔

kasenka228
6. nov 2009

to tu po sobe ctu...II je prece horsi nez I...
ja depku nemam a ani jsem nemela, spis starosti a ruzna trapenicka....

mauik83
6. nov 2009

nevim,, jestli je to tim počasím, ale nějak mě dneska všechno sere... 😠 do teď jsem byla v pohodě...

aktekram
6. nov 2009

antikoncepci nemám a nechci, myslíte že mi někdo utrhne hlavu když otěhotním dřív jak rok po císaři????
Holky nestrašte s depresemi.

bibi78
6. nov 2009

mauik, depka to nie je, neboj. to by si skor mala v sebe taku neistotu, stiesnenost alebo by si bola smutna. to, ze si nastvana je ok, to su len emocie a je to normalne pri detoch. ked by ti to pretrvavalo dlho, tak to mozes riesit. z jedneho dna sa vobec nestriela 😉

akte, ja tiez nemam HAK a ani nebudem a manzel nema rad kondomy, takze pojdeme na ostro. snad nebudem hned tehotna 😲 😀 , to si ani predstavit neviem... a neboj, po cisarskom mozes otehotniet aj skor ako "predpisane" 2 roky, mne gynekolog povedal, ze aspon 3 mesiace po porode treba dat telu odpocinok a potom keby aj sa "zaradilo" 😀 , tak nevadi.

bibi78
6. nov 2009

chcela som napisat "zadarilo" 😀 😀 😀

emamamamu
6. nov 2009

no kdyz se zaradi, tak se zadari... 😀 😀 😀

deprese mam uz sedm tydnu skoro v kuse, uz to beru jako sve dvojce.. 😀 😀

petrajurinova
6. nov 2009

Akte, samozřejmě že ti hlavu nikdo neutrhne, akorát pokud nebudou důkladně srostlé a pevné ty jizvy uvnitř na děloze, tak to může rupnout a tím pádem bys potratila a skončila ve špitále. Ale taky se nemusí stát vůbec nic, pokud ta jizva už bude dostatečně zahojená.

Ono zadařit se může i když antikoncepce je, žádná není na 100% spolehlivá. Jedině snad absolutní abstinence 😀 😀 😀

ewwe
6. nov 2009

malu ockovali na tbc ked mala tyzden, ja len ze taky hnusny pupak som este nevidela, a aj sa jej tiez lupe koz okolo neho, chudacik

ja som dnes tiez bolo na ko po 6N, vsetko je ok, len ma trocha stipalo ked do mna pchal tie nastroje, antikonc. ziadnu hormonalnu nechcem, asi pojdeme tiez do toho pharmatexu, ja som o tej tycinke rozmyslala, moze sa pocas dojcenia, je na 3 roky, ale zavadza sa pri lokalnej anest. a robi sa 2mm rez, a to ja nedam ani za svet, kvoli sexu 😝

mauik83
6. nov 2009

psala jsem mudře mail a tady je odpověď:

V Kanavitu došlo ke změně po výsledcích studií a nyní se dpooručuje 1 kapka 1x týdne do 3 měs věku a pak vysadit.

rpinguin
6. nov 2009

to je zvlastne, sa nevedia vsetci MUDRi dohodnut? Tu sa dava Kcko len tri krat, po narodeni, na treti den pred prepustenim z nemocnice a na najblizsej prehliadke a padla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre