V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

olalka
20. jan 2010

no mladatko spi, idem asi umyt vlasy, poobede sa chystam na pohotovost trhat zub ☹ uz mesiac mi ho liecia a furt boli, uz mam toho dost

pospecka
20. jan 2010

olalka: neboj, to bude dobrý. Mě před třema týdnama trhali osmičku. Nachystej si nějaký chlazení a pořádně se najez. 😉

olalka
20. jan 2010

pospecka, poriadne som sa nenajedla uz mesiac, nemozem nic pohryzt, lebo na druhej strane mi chyba zub ☹
ja mam velmi zle skusenosti s trhanim osmicky, tak mam dost strach. najradsej by som sla k mojmu zubarovi, ale te je 150km daleko a ja skratka nemozem Lujzu kazdy tyzden zbalit a cestovat k zubarovi, bola som tam ani nie pred tyzdnom

lovelygirl
20. jan 2010

Dobré ráno 🙂
pospec, kočárek mám, jako ten nový, a hlavně mám náhradní, co budeme dávat k babičce, jde do lehu, tak si do něj dávám vložnou tašku a frčíme, aby se nám v těch sr...kách nešpinil nový 🙂

market, u nás je taky největší hit komaři se ženili, říkám jí, že je malá sadistka, takové písně.. 😀 😀 ale je pěkně dlouhá 😀

lovelygirl
20. jan 2010

holky, nemáte nějaký zaručený recept na uspávání přes den? večer je to v pohodě a bylo dřív i přes den, ale zhoršilo se to a včera a dnes dělala takové scény... 😔 😔 ☹ ☹ zabalit a plínka přes oči nepřipadají v úvahu, to úplně nesnáší, je ten typ, co spí s rukama daleko od sebe.. a musí vidět..

marketka.27
20. jan 2010

lovely a kolik má slok? já umím, že se ženili, že přiletěl slavíček, pak že komára zabili a ještě, že komár ožije, není jich víc😀 ?

pospecka
20. jan 2010

olalka: já mám kamošku na zubním a říkala mi, že když jí trhali 8, tak jedna byla strašná, to že myslela, že bude mlátit hlavou o zeď, ale ty ostatní už v pohodě. Budu na tebe myslet. Hlavně si připrav něco na to chlazení a pokud můžeš, tak i babičku na hlídání. Já jsem šla ten den s malým na celej den k tchýni. Pokud Tě to ale bolí už měsíc, tak se Ti ted moooc uleví a bude to dobrý. Neboj.
U nás přes den uspí jen kočár nebo babička. Moje mamka si malýho vezme do náruče, zamotá do deky, stoupne si a pohupuje se s ním a bzum bzum jede komára nebo nějakou podobnou pecku a za chvilku je malej tuhej. Nevím jak se jí to daří, mě teda ne. Asi má větší trpělivost.

majamisutka
20. jan 2010

dnes si jdeme pro druhou hexu + pneumo, tak jsem zvědavá jestli budo vakcíny.

pospecka
20. jan 2010

marketka: já to neumím vůbec, jen že je tam ... neplač muško co ti je bzum bzum co ti je ... 😀 Ale mám to na CD. 😀

majamisutka
20. jan 2010

lovely já uspávám přes den, tak že musim jít na procházku ven, to se zaručeně vyspí 🙂 Doma mi jinak neusne 😅 jedině na rukou.

lovelygirl
20. jan 2010

market 🙂 těžké jeho ožití bzum bzum ožití když je na smrt zabitý bzum bzum zabitý ..
sádlo z něho vybrali, bzum bzum vybrali, za pět zlatých prodali bzum bzum prodali 😀

lovelygirl
20. jan 2010

maja, pospec, venku je to taky dobré, to se většinou vyspí hezky.. ale dopoledne vidím, že je unavená, chci ji dát spinkat.. dřív stačilo, že jsem ji uložila, zazpívala a sama usnula.. teď chvíli vypadá, že usíná, pak vypukne řev.. bojím se jen toho, že pak bude moc nevyspalá a nevrlá a nepůjde jí usnout už vůbec..

holky a kolik vám spí mimča přes den? já vím, že se to už řešilo, ale nepamatuju si.. 🙂 Esterka plus minus hodinu, hodinu a půl..

pospecka
20. jan 2010

lovely: max půl hodiny a občas vyjíměčně víc, ale to spíš omylem. Nezkoušelas tu hudbu od emy? Nebo nemáš doma nějaký relaxační CD?

olalka
20. jan 2010

u nas cez den zabera, ked sa hojdame na fitlopte. do 5 min. spi. horsie je to s odlozenim do postele 😀

pospecka
20. jan 2010

lovely: dřív mi usínal okamžitě jak jsem ho oblíkla na ven, tak jeslti míte víc pokojů, tak obleč na ven a otevři okno. Třeba to pomůže. 🙂

majamisutka
20. jan 2010

když s ním budu venku 3 hodky tak vydrží i 3 hodky 🙂 musí se drncat 😀
Ale většínou chodíme tak na 2h.

lovelygirl
20. jan 2010

pospec 🙂 ona jak kdy, někdy usne v kočárku ještě na chodbě, někdy až po půlhodině jízdy..
tu hudbu jsem zkoušela včera u večerního kojení, připadala jsem si jak v nějakém filmu, absolutní harmonie, dítě pije pije, pak chvilku maminka pohoupá, u toho ty uklidňující zvuky, pak přijde tatínek, nachystá zavinovačku, společně uloží dítě už témeř spící do postýlky, to se ještě probere, maminka mu strčí dudlík a přikryje, dítě usíná, stále hudba, rodiče odcházejí a dítě se propadá do spánku .-D 😀

jsem se hlavně dočetla, že čím lépe spí přes den, tím lépe usíná a spí v noci.. u nás platí stopro 🙂

lovelygirl
20. jan 2010

dnes jsem tu hudbu zkoušela taky, ale přes řev nebylla moc slyšet 🙂
jsem se proklínnala, že nemám vychlazený dudlík, to jsem si vzpomněla brzoo 😀

luskata
20. jan 2010

No my cez den tiez len vonku pripadne doma na rukach+"cizicku cizicku" k tomu+niekedy fitlopta (ale nepokladat do postielky!!!! to sa do 10 sekund zobudi nech spi akokolvek tvrdo) 😉

lovelygirl
20. jan 2010

luskata, čížečku čížečku je taky pekelně dlouhá 😀

ivca08
20. jan 2010

😀 😀 😀 Koukam, ze je to vsude stejny 🙂 Komari se zenili jedou u nas uz od porodu, pripadne jakykoliv slova, co me napadnou na tuhle melodii 😀 😀 😀

petrajurinova
20. jan 2010

Ahoj, tak u nás se zpívá hlavně "halí belí kočka v zelí...." a vystřídají se tam všechny zvířata, které mě napadnou. A jinak přes den malá nejlíp spí samozřejmě venku při procházce, ale usne bez problémů i sama v klidu v postýlce (musí mít zatažené žaluzie a závěsy a ticho) a to spí tak půl až třičtvrtě hodiny.

rpinguin
20. jan 2010

no ja zistujem, ze mam riadny deficit v pesnickach slovenskych, esteze mam CDcka a you tube 😉
U nas uspavanie nehrozi, polozim do postielky, strcim dudel, otvorim okno dokoram, prikryjem mojim velkym vankusom, dam jej handrovu babiku, ktoru si da na ksicht a spi. Vonku chodim len poobede, takze na spanie v kocari sa spoliehat nemozem.

pospec, diky, ale vo Vypravej som ju nenasla napisanu, takze asi to ona nebude, ale sa mi strasne podobala.

kesika
20. jan 2010

lovely: Ja som to tu minule riešila, že mi malá po očkovaní týždeň odmieta spávať. Tak som jej zatemnila okno, otvorila na vetračku, po hodine, čo je hore ju uložím do postieľky (to väčšinou spustí rev), zapnem do spacáku, prikryjem perinkou, pohladkám po vláskoch a zaželám pekné sny, dám pusu na čelo, strčím dudel do pusy (vychladený) a idem. Keď reve, počkám, kým sa ten rev troška upokojí, znova tam prídem, znova dám dudel (ideálne je, ak mám nachystaný druhý vychladený), znova pohladkám a idem preč, lebo to sa väčšinou otočí a zavrie oči. Takto fungujeme už tretí deň a zaberá mi to vždy. Vonku krásne spí v kočíku.Je pravda, že už menej, ale tie dve hodinky potiahne.
A tiež u nás platí, že ak spí cez deň, tak spí aj v noci. Ak ju nechám hore, tak v noci plače.
My si spievame už od tehu Ťuki - ťuki ťukalo, vo vajíčku volalo 😀 alebo Maličká som, húsky pasiem...

bibi78
20. jan 2010

ja myslim, ze s tym spanim je to este stale nestale a kazdu chvilu sa to meni a bude sa este menit. u nas trvalo od cca 2. mesiaca obdobie, kedy doma nespal inak, iba na rukach, ked zaspal pri kojeni a prelozenie do postielky ani za najtvrdsieho spanku nedal bez protestov, ktore takmer vzdy skoncili placom a nezabralo potom uz nic - proste vedel, ze sa ho chcem zbavit a s tymto pocitom by nezaspal. teraz zaspi aj pod hrazdickou - uhra sa k spanku 😀 a casto, napr. dnes vydrzi aj presun do postielky a spinka uz vyse hodiny alebo ked nechcem riskovat, tak ho polozim na nasu manzelsku postel do stredu (zatial sa nepretaca). vonku spinka pekne, cim chladnejsie, tym lepsie, ale obcas kontroluje, ci sa vezie a potom opat zalomi 😀

pospecka
20. jan 2010

Je tu někdo, kdo si plánuje v blízké době koupit Beco?????????????? Pokud ano, ozvěte se mi IP. Vysvětlím proč se ptám. 😉

zinevra
20. jan 2010

ahoj holky, jak se dnes vsechny mate? ja jsem po dnesni noci nejak unavena. zuza byla snad kazdou chvili vzhuru.

emamamamu
20. jan 2010

caute delohy 😀
posp dojeli jsme az ve ctyri a nechtela jsem te budit, tak jsem nepsala...🙂
spala jsem asi pet hodin v kuse s jednou prestavkou a dost dobry... 😅 😅 😅
v aute jsem jednou usla tak, ze j¨mi uplne tekly sliny, no od 16/9 se mi to nestalo..to znate. ne?😀
posp cos zase vymyslela s tim Becem?😀
ja ti na nej snad prispeju...😀
majo S4 se mi kvuli cene opravdu nelibil, ale ze me nakonec vysel na suche z nosa je fajny...😀

bodkakroneisl
20. jan 2010

Ahojka maminy 🙂
Ja ani nestiham reagovat, ake ste vy pilne a pisajuce 😀 to je za veta 😀
Kazdopadne dala uz ema vediet ako dosla?
lovely: su uzasny obaja ale teda ten krizenec nema chybu a este ake rasy, to sa ako podarilo?? 😀 😀 ako to budes robit, ked Ti Esterka zacne behat resp. lozit po byte s chlpami ?
Pospec preco? Budem Ta volat Beco poradkyna pre vsetko 😎 a prides na tu vystavu do Letnan? my byvame blizko Letnan 🙂
Baby uz asi 4 mesiace sa vas chcem spytat 😀 : ked vase deticky v noci po kojeni zaspinkaju..davate ich odgrgnut?
Olalka drz sa !!!
Ewwe oneskorene ale dakujeme s Danikom za gratulaciu 😉
Rpin mate peknu srdieckovu foto 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre