V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

rpinguin
21. jan 2010

a to tie topanky nie su nejake moc lacne? neni to nejaka plastika? koza za tu cennu sa mi akosi nezda 🙂

v meste som bola akurat v Mexxe, H&M a v drogerke a padla stovka. No a vsetko len na decka, na mna nebol cas, kedze by Maxik zdrhal, ale na slony aj tak toho moc nemaju 😀

mauik83
21. jan 2010

je tu někdo, kdo do jednorázovek ničím nemaže prdelku??? 😕

bibi78
21. jan 2010

Ping 😀 ... ja si zas kupujem veci stale siroke akoby som bola stale tehotna a potom zistim, ze som v tom ako utopenec. A tie topky boli semisove a kozou podsite. Mimochodom, az teraz som si docitavala niektore stranky predvianocne (dnes mam zly den, tak som si dopriala internetu napriek mojmu novorocnemu predsavzatiu) - v Nemecku nemame nikoho, ale prespali sme v jednom milom hoteliku nedaleko Wurtzburgu. A mala si pravdu, Dominik spal celu cestu, bol uplne super. 🙂

zinevra
21. jan 2010

mauik: ja do jednorazovek nemazu, vzdy jen preventivne po koupani ji namazu a to je kazdy druhy den

rpinguin
21. jan 2010

maui, ja nemazem, len ked treba, ked sa zacina cosi cervenat, inac nic a kupem stale raz tyzdenne a potom namastim olivovym olejom a to je vsetko,
bibi, no ale ved sem-tam mozes nieco napisat. Ved co je na tom, ked bude Domino spat, tak mozes konikovat. Aj ja tak robim 😉

danielasr
21. jan 2010

mauik, troska su podobne 🙂
a ja tiez nicim nemazem prdelku 🙂

alee
21. jan 2010

ahojky, tak jsme zpet od dr. (5,46kg a 58cm)- bez hexy, mame se do uterka rozhodout, jestli dame synflo nebo ne, pak by nam to pichla oboje najednou, aby se to stihlo. Tak jsem se ptala dr., jaky na to ma nazor, rikala, ze kdyz to nebylo hrazeny pojistovnou, tak to maminkam rozmlouvala (je to moc velka naloz pro mimiska a tech pneumokoku je vic atd a ze ted v tom sou veliky prachy od vyrobcu vakcin atd atd., ale ze je to moje dite a mam se rozhodout sama 😉 a taky rikala, ze ta kampan je hodne namirena proti maminkam, ze kdyz nedaji ockovat, tak jsou krkavci matky ), tak mi jen potvrdila, ze ockovat nebudeme - aspon ne ted - uvazuju spis az ve dvou letech, kdy staci jedna davka.

kesika
21. jan 2010

alee: No a presne preto je to u nás povinné 😠

rpinguin
21. jan 2010

no tu to povinne nie je, len odporucane a hradi to poistka, takze davam a neriesim nic okolo toho. Maxik nikdy nic nemal a Matilda ma uz dve za sebou, potom jedny rotaviry tiez, na druhe ideme o tyzden a nikdy nebolo nic 😵 . Ved to tolko nerieste, decka sa za svoj zivot este najedia inych sajrajtov a popasuju s inymi vecami, tak preco nie ich dat ockovat? Moja mienka .... 😕

pospecka
21. jan 2010

mauik: já. Proč? 😅

natali1401
autor
21. jan 2010

ahojte baby..tak nam sa stalo to iste co petre..mali nas dnes ockovat a nestalo sa koli tbc ze este neni zahojene a pekne..tak ked sa nam zahoji mame prist...
inac megan ma 6800g a 63,5 cm tak po mne asi malicka nebude 😀

natali1401
autor
21. jan 2010

a mazem prdelku vzdy 😅

emamamamu
21. jan 2010

ja taky..🙂
lynn nevim, asi jsme se blbe pochopily, ja mluvila o tom, ze vsechny deti po tech ockovanich rvou ze spani jak z hororu..tys asi mluvila o necem jinem..
a ta kamoska malou tak fkt krmila, tuz jsem se nenechala poradit....
laktacni mi vcera rikala, ze mam um davat nejdriv za tri hodiny, ze se natravene mliko a nove mliko pobijou v brichu a jsou z toho boleni...tak jsem jen kulila, pac mala ji co dve hodky, ze...
no...damicka se celou noc budi co dve hodky..jako bonus nechce jist z kozy, takze vstavam jak picurinka a delam flasky, stahne 30 a spi....tak to pry taky tak nemam delat....
takze jsem dneska volala IK, na vsechno se zeptala, samozrejme ji mam davat najist kdy chce ona, ja taky nejim pravidelne po trech hodinach...a v noci pijou ze zvyku...kdyz mi to nevadi, at to klidne delam, ze od toho sama upusti (vadi mi to, ale nic s tim delat nebudu) a definitivne vim, ze uz to nerozkojim☹ kdyz uz mi to rekla i ona, tak uz je to "cerne na bilem". jdu skocit z mostu, tak papa

emamamamu
21. jan 2010

ja taky patrilo k pospec..jakoze nemazu😀

natali1401
autor
21. jan 2010

posp a toho mazlika na dudlik uz mame doma 😉 😀

pospecka
21. jan 2010

My jsme ty matky co šetří na krémech. 😀 Ale pravej důvod je, že když se zd. neosypavá, tak proč ho něčím patlat navíc ty vlhčený ubrousky jsou něčím napuštěný. 🙂

pospecka
21. jan 2010

natali: a co na něho Megan? 🙂
ema: ber to z toho lepšího pohledu. Můžeš jíst na co dostaneš chut, když budeš potřebovat někam jít, tak malou může nakrmit i Fil.

emamamamu
21. jan 2010

posp ber to z te horsi stranky, musis vstavat a delat flasky, ven si musis brat milion pomucek, stoji to prachy, smrdi to, je to humus, decka z toho tlustnou jak kdyby to byl Mekac, nikam chodit nechci a nepotrebuju a proste to nenavidim🙂 nejde to videt pozitivne...nastesti mi svagrova napsala, at vitam v klubu, nic lepsiho jsem nikdy nechtela, fakt... 😔

aktekram
21. jan 2010

My mažeme když máme poklad v plínce, takže 4x denně. Když poklad nenajdu, tak jen utřu ubrouskem a dám čistou plínku. Osypali jsme se jen po igelitových tesco plínkách

natali1401
autor
21. jan 2010

megan zlato z toho cucala dudu.. ale ona este nevie dobre drzat hracky takze musime este pockat..len ona je taka ze furt musi nieco drzat..takze sa mi to zdalo pre nu fajn ..

luskata
21. jan 2010

Ema to je mi luto, u nas je to na podobnej ceste. Este sa snazim sem tam nieco odsat, nech sa to do noci vytvori aby som nemusela flaskovat aj v noci, ale nemyslim, ze to ma dlheho trvania. Mala uz sem tam strajkuje aj v noci - ale ked nechce kozu, tak flasku nedam a musi jej stacit dudel......Potom vacsinou zaspi na hodinku a potom sa pricucne. Ja mam o UM tu istu mienku, ale co sa da robit, asi fakt zacnem skor so zeleninou, nech ma o jednu davku sajrajtu na den menej.

pospecka
21. jan 2010

Mě ten držák přišel děsně srandovní. Zdenda by to chytl za dudlík a cpal si do pusy tu hračku. 😀 On i dudlík drží za tu latexovou cucajdu a do pusy si cpe ten kroužek. 😀 😀 😀

olalka
21. jan 2010

kesika 😀 manzel velky sympos, ale neboj, nepoznam
🙂

pospecka
21. jan 2010

olalka: co zub? 😅

mauik83
21. jan 2010

posp - jen tak, vim, že to tu někdo ziňoval a mě to přišlo divný... 😅 Nela se neosypává, tak zkusim nemazat, ať taky ušetřim 😀 😀 😀 (Weleda krém 170,- Kč 😝 )... ale dycky mi přišlo fajn tu prdelku máznout, že je jakoby tou vrstvičkou krému chráněná před močí a srajdama a líp se pak meje... 😵

a nelino brečení "nevim proč" trvá i dnes... jsem měla podezření na zuby, ale dásně opuchlý nemá, tak nevim... lupla jsem jí trochu Nurofenu sirupu...

natali - tak to je Megan pěknej cvalda 😉

a vyřazuju další oblečky... 😢

mauik83
21. jan 2010

a díky všem za reakce na mazání prdelek 😵 😵

olalka
21. jan 2010

posp, zub- no viem, ze ho mam, dava o sebe sem tam vediet, ale da sa to vydrzat. uz to hadam vydrzim, mozno pojdeme buduci tyzden do popradu a pojdem k svojmu zubarovi.
a inak som krasne vymasirovana, normalne som ako znovuzrodena 🙂

bodkakroneisl
21. jan 2010

nestiham citat, ale dala som nove foto na fb 🙂
pekny vecer a skoro uspinkane deticky vam zelam 😉

kesika
21. jan 2010

Tak my už pol hodinu spinkáme 😵

pospecka
21. jan 2010

kes: neprovokuj. 😠 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre