V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

mauik83
22. jan 2010

jo a kámoška má 5,5 měs starou holčičku a jelikož jí taky řekli, že v noci už dítě hlad nemá, že to je jen zvyk, tak ji v noci nechala plakat... jsem se ptala jak dlouho no a prej ty vydržela 45 min a pak usnula... a dalšíí noc už jí celou prospala... tak se jí zeptám, co dnes v noci...

rpinguin
22. jan 2010

to si dala do usi nieco? ved 45min. to vydrzi len hluchy, ja teda nie 😎

mauik83
22. jan 2010

odešla z pokoje a jen za ní chdila, aby věděla, že není sama... já bych to taky nedala... 😝

kesika
22. jan 2010

Mauik: čítala som, že malé dieťa by nemalo plakať viac ako 15 min., že z toho môže mať pruh (kýlu)

pospecka
22. jan 2010

mauik: náš zdenda taky mostuje, neboj, podle mě je to další pohyb kterej objevili a tak ho zkouší a zase je to přejde. 😉 A nechat mimčo řvát 45 minut, na to bych teda neměla. To raději v noci vstávat než Zd. takhle trápit. Mě stačí aby začal a já už letím. Jsem blbá no, já vím, ale on neplače z rozmaru. Prostě se vzbudí, je tma a neví kde jo, co je kdo tam je, tak volá mámu. Zavřít dveře a dělat, že to neslyším je tada brutus. 🤐 A za kolik jsi tu Tobi viděla? Já jsem ji našla v Brně za 5400kč. Ale stává i 7500,- 😠

olalka
22. jan 2010

tak to by som ani ja nedokazala nechat ju plakat. aj ked je pravda, ze my papame iba raz za noc uz od malinka, ale v poslednom case sa zacala budit, tuto noc som bola pri nej hadam aj 10x, ale papat nechce, chce iba maminu 🙂

tlenka
22. jan 2010

ahojte, tak my sme boli v pondelok na ockovani dalsom, a o 4 tyzdne mame ist na pneumokoka este... cely tyzden bola alex strasne nepokojna, prestala mi nejako spavat poobede, uplne vymenena bola,.. myslela som si, ze je to kvoli ockovaniu, mala aj teplotu 2 dni, davala som obklady aj cipky, ... ale dnes som zistila pricinu, preco je taka nepokojna a podrazdena... jeden dolny rezak ma prerezany a druhy vedla neho sa prerezava... takze islo o zubky 😀

mauik83
22. jan 2010

posp - to není novej pohyb, ona u toho nadává a po chvíli začne brečet, jako by jí něco trhalo uvnitř v bříšku... 😢

tlenka - a jéje, už to začíná, zoubky... 😀 a už tě kousla při kojení??? 😕

danielasr
22. jan 2010

jej, tak prve zubky, kamaratka ma o mesiac mladsieho a tomu uz ide druhy 🙂

mauik83
22. jan 2010

posp - mrkla jsem jen orientačně na netu a byla přes 5 tisíc... jinak jsem to ještě moc nestudovala... 😅

olalka
22. jan 2010

jeej tlenka, gratulujem, som cakala, kto pride prvy so zubkami 🙂

kesika
22. jan 2010

tlenka: Gratulujeme 🙂 Naša robí už dva dni to isté, tak zajtra prešátram pusinu 😀

tlenka
22. jan 2010

mauik: ja uz nekojim davno, prikrmujeme, mali sme dost problemy s mlieckom, a nakoniec aj zly nutrilon sme davali, jeden den zacala tak grckat, ze vsetko odmietala a plakala strasne a nedala sa vobec utisit, tak sme utekali na pohotovost poobede... nasa doktorka tam mala akurat sluzbu, tak nam dala predpis na Nutrilon AR a odvtedy ziadne problemy neboli, bola spokojna, napapkana, neplakala, negrckala.... takze sme na AR Nutrilone proti grckaniu, od noveho roku uz prikrmujeme kasickami, najprv zeleninkou som zacala.. dnes sme zacali zemiacik+spenat, chutilo jej to dost, az som sa cudovala 🙂

pospecka
22. jan 2010

mauik: aha, no Z. se mi při přebalování zvadá do mostu a bojkotuje zapnutí plínky, ale neplače u toho. 5tisíc je sice dost peněz , ale bude ji mít mnohem dýl než tu stávjící.

mauik83
22. jan 2010

posp - no přesně, při přebalování taky, i při mazání zadku... 😝 pak když ji chci vzít, tak taky... no prostě ted skoro pořád... 😝 😝 jj, já vim, že je to dobrá investice 😉 proto ji chci 🙂 kdybys někde našla slevu, dej vědět 😎 pytel ještě nepřišel, tak snad v pondělí... kdys ho posílala? se ČP nějak fláká... 😠

tlenka
22. jan 2010

dakujem olalka, kesika, mauik 😵

mauik83
22. jan 2010

dobrou lidi, jdu na kutě, šíleně mě berou záda... 😝

tlenka
22. jan 2010

kesika: no skus prehladat a potom daj vediet zajtra 🙂

pospecka
22. jan 2010

mauik: po neúspěšném pokusu o doručení máš balík ode dneška u vás na poště 😠 . Jdu ti do IP hodit odkaz.

kesika
22. jan 2010

tlenka: Myslíš, že do rána sa vyklube? Malá je teraz nejaká divná, dnes mi kričí strašne bolestivo zo spánku a pred kúpaním mala jemnučko zvýšenú teplotu, ale ešte v norme... normálne si mi nasadila chrobáka do hlavy.

tlenka
22. jan 2010

kesika: heh, no vsak uvidis... mne tusim 3 noci spala tak nepokojne, ked tak rozmyslam nad tym, vrtela sa a sem-tam bola hore, ale zaspala ochvilu

pospecka
22. jan 2010

tlenka: já bych gratulovala, ale vzhledem ke kojení to moc potěšující není, 😀 ale budiž, gratuluju k malé aligátorce k prvnímu tesáku. 😉

tlenka
22. jan 2010

dik pospecka, ze aligatorka 😀 ... ja som sa aj naplakala, ze som s kojenim skoncila, co sme presli len na nutrilon, bolo to dost tazke, co sa da robit, nie som prva ani posledna...

rpinguin
22. jan 2010

tlenka, no parada, ale cim neskorsie tym lepsie 😉

tlenka
22. jan 2010

rpinguin: dik, hej pocula som, ze cim neskor, tym je lepsie, ale rozkazat som jej to nemohla 😀 😀

toto som nasla na nete:

Priemerný čas a poradie prerezávanie detského chrupu:
Štyri hlavné rezáky okolo 6. - 7. mesiaca
Štyri bočné rezáky okolo 8. mesiaca
Štyri zadné stoličky (žuvacie zuby) okolo 10. - 14. mesiaca
Štyri očné zuby (tesáky) okolo 16. - 20. mesiaca
Štyri zadné stoličky medzi 24. - 30. mesiacom života

rpinguin
22. jan 2010

jasne, tlenka, presne tak 🙂

tlenka
22. jan 2010

tak ja idem, bru nocku 🙂

joodi
22. jan 2010

Maja, Domíno je nááádhernej!!!!!!! 😵 😵 😵

joodi
22. jan 2010

Ahoooj ženy 🙂 tak se po odmlce zase hlásím 😀 já nějak ten net nestíhám... Speciální info pro Pospec 😅 😀 😀 😉 Dneska nám přišlo Beco, tak jsme ho zkusily a Elenka v něm hned usnula 😵 Tak snad v tom bude pokračovat a bude se jí v něm líbít!

emily3
22. jan 2010

tlenka gratulujem k prvym zubkom....nasim detvakom vysli ovela neskor, prvej dcere az v roku, synovi v 11mes a druhemu synovi 9 mesiacoch...cakam kedy Lucke, lebo straaasne slinta a vsetko kuse, tak mozno aj skor...ale zatial sme nic nenasli 😉 a objavila novy zvuk, najprv som myslela ze jej nieco je, tak chrci akoby jej nieco zabehlo, alebo kasle...a ona to robi zo zabavy..a s Miskom su najvacsi kamarati....dnes ju Misko pocarbal ruzovou fixou po tvaricke, po rukacha zvelkodusnosti popisal aj seba 😅 😀 ...na stastie jej nepisal do oci....a islo to umyt. expert..a teraz je taky rozkosny. vsetky slova opakuje...vsetky ktore pocuje od nas,z televizie....len tak to zapocuje a opakuje.... 😅 musime si davat pozor na jazyk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre