V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
28. jan 2010

A můžu mít slevu na jakoukoli a při odběru 4 a více kusů (i kombinačně) množstevní slevu. Ale ta sleva by vykryla poštovný 😖,

A taky bacha na to aby maxi cosi nebyla původem z Polska, špatné reklamace, chce to made in germany 😉
Mluvila jsem s odborníkem dnes asi 20 minut, mám čerstvé informace.

aktekram
28. jan 2010

Viděla jsem Römer King Plus Micky (modrý) trend line a Tobi tuhle přesně
http://www.autosedacky-kocarky.cz/autosedacka-m...
(má takový malinký dírky, jako na tenisce průdušná látka, měla jsem strach z údržby), majitel mi říkal ať z Tobi vybíráme jen 2010 z potahů z broušené kůže (nevím jak v létě, zda by to bylo příjemné, já kůži moc nemusím)

Tohle jsou mé poznatky z dnešní návštěvy obchůdku 😉

kasenka228
29. jan 2010

Dobre rano, tak my od sesti uz cumakujeme. Noc nic moc...
Manza ted rano jel pro to potvrzeni na Trojskou, tak jsem zvedava, jak pochodi...
Zjistili jsme, ze PSSZ ma i uzemni pracoviste v ruznych castech Prahy, jedno je docela blizko od nas, ale nechteli jsme riskovat...myslite, ze bysme tam pochodili? Mam pocit, ze vsichni jezdi na to ustredi...

kesika
29. jan 2010

Dobré ránko, mali sme tiež divokú noc. Zobudila sa vždy po hodine, ale hladná nebola, len bola proste hore a poplakávala alebo rozprávala. Nepomáhal dudel ani nosenie... nič. No a kým zaspala, už bola hore kvôli hladu. 🙄 Som mŕtva. Našťastie teraz zaspala, tak snáď aspoň hodinku pospí.

aktekram
29. jan 2010

Krásné ráno,
i u nás jsme dnes nezvykle brzo vyspané, po kojení v 6 se madam tak pos**la, že jsem ji převlékla a už jsme obě byli vyspané.

Kasenka: potvrzení o mateřské ti dá jen sociálka, která ti ji vyplácí. Já jsem jinde nepochodila, musela jsem na Trojskou 🙂

kasenka228
29. jan 2010

Akte, diky, manzel uz tam vyrazil...

jafnina
29. jan 2010

Dobré ráno, my jsme taky dnes měli divokou noc. Matýsek se každou chvíli budil a o půl šesté se rozhodl, že už má spaní dost. Takže doufám, že to je očkováním a zase ho to přejde.

tlenka
29. jan 2010

krasny dnik prajem... 🙂
kesika: aj my sme mali trosku nedobru noc noc, ...neviem, cim to bolo, ale zubky ma uz prerezane oba dolne,... stale sa len vrtela kadejako v postielke, furt jej dudel vypadol a sem-tam poplakala, ale nakoniec nastastie zaspala, ...teraz uz spi stvrt hodinky, predpokladam, ze to mozno potiahne do tej 10 hod.

mauik83
29. jan 2010

bré ráno, u nás noc dobrá 🙂

posp - v kolik se ti vrátil chlap z hospy? Mě v půl 5 😠 (šel v 8 - "na jedno, rozumně..." 😀 )

pospecka
29. jan 2010

Akte: a kolik tam ta Tobi stala? Ty sis pro to potvrzeni do te Prahy jela osobne? Jak zjistim ktera socialka mi vyplaci tu materskou? 😅
Mauik: prisel ve tri ctvrte na deset, ale sel na sedmou a ze v devet uz bude urcite doma, ze pry co by tam tak dlouho delal. 😠

luskata
29. jan 2010

Dobre rano, u nas noc celkom ok, az na to ze mala sopli, kasle a zapalili sa jej obidve ocicka (asi z tej nadchy), chuda moje. Vcera sme isli k Dr., mrkla na nu a zevraj ma aj zapalene hrdielko, tak sme vyfasovali sirup proti kaslu, kvapky do nosa a vitamin C v ampulkach ☹ Teplotu zatial nema, tak dufam, ze to zmakneme bez nej, nerada by som jej davala antibiotika.

mauik83
29. jan 2010

posp - tak to se mýmu ještě nepovedlo... 😀

lus - tak to zvládněte, holky! 😉

kocanda2009
29. jan 2010

dobre rano,

nas tatinek zatim vzdy prisel z hospody velice rozumne do pulnoci....ale dneska se opet chysta tak jsem zvedava
prdola konecne vstaval az v 7 a ne ve 4 nebo 5 😀 😀 😀 😀 😀

aktekram
29. jan 2010

pospec: cca 5600-5800 (podle potahu)
sociálku jsem řešila poštou a docela rychle a úspěšně

a taky jsem zjistila, že můžu pobírat rodičák a neschopenku soočastně, protože přepsat rodičák na manžela je veeeeeeelmi složité, musí to být u notáře 😖

kocanda2009
29. jan 2010

akte - coze? ja myslela ze si proste tatinek zaridi rodicak stejne jako maminka, kdyz psali ot om ze ho muze pobirat bud jeden nebo druhy rodic.....

emamamamu
29. jan 2010

holky ty prevenary se musi dat prvni davka do pateho mesice, nebo dve do pateho mesice?
ja jen at si popripade muzu vymyslet, ze jedeme na Kanary a vratime se az za mesic...😀

kocanda2009
29. jan 2010

mimochodem - tatinek vcera prisel domu a uvidel nase slavne beco a pronesl:"a co na tom jako stoji tolik penez?????" jsem myslela ze mne s tim vyhodi ☹ ☹ ☹ svoji mamce jsem cenu radeji ani neprozradila.....

emamamamu
29. jan 2010

treba to, ze jeho dite nebde viset za pindu a nebudou ho cely zivot bolet zada jako vetsinu nas.... 🤐

pospecka
29. jan 2010

Tak jsem právě řešila papíry na ten rodičák a podržte se!
Volala jsem na tu hlavní PSSZ, paní, příjemná a ochotná mi poradila pod kterou PSSZ spadám, tam jsem se dovolala asi na 4tej pokus a slečna, taky ochotná!!!! se mě ptala jestli už mám nějaký potvrzení a já že ne, tak chtěla rodný číslo a že tam nemusím nic posílat, že mi to pošlou oni, ověřila si ještě adresu a že to hned zadá a příští týden mi to příjde! Tak kdo to ještě nemáte vyřízený, zkuste to taky telefonicky. Bylo to fakt super pohoda.

kasenka228
29. jan 2010

Pospec, tak manza si tam dneska vystal frontu, pred nim skoro nikdo a cekal tam pomalu hodinu jak trotl, damy se pry bavily o tom, ktera ma jakou nemoc. 😠 No a hned ho baba sepsula, ze jako nema formular, tak muj na to, ze ho nikde nenasel... ten formular pry si mame vyzvednout na UP...tak proc mi ho do prdele, pardon, neposlali s tou vyzvou??? No a pak mela jeste reci, ze by jako mel mit plnou moc ode me... no nakonec mu to dala, vytahla ze zasob nejaky okopirovany lejstra a bylo to...ale tech kecu! Ja vubec nechapu, ze ty urady nejsou v dnesni dobe propojeny... prece kdyz si tam muze tuknout moje RC a vsechno vidi, tak proc to nemaj nejak propojeny???
Emus, do 5.m se musi stihnout pouze 1.davka...

kesika
29. jan 2010

kasenka: Ja som si pri vybavovaní materskej všetko stiahla z netu, vyplnila, vytlačila a išla na úrad. Tam ma posadili za stôl a dali mi to prepísať, lebo to nebolo na ICH papieroch. Oni to totiž mali ako dvojhárky a ja som to mala na zvlášť stranách. Obsah bol ten istý. Jo a našla som si to na ICH stránke. 😠

kasenka228
29. jan 2010

no comment 😠

luskata
29. jan 2010

Mauik diky, mala to zatial zvlada statocne, dokonca je ukecanejsia nez obvykle - asi sa jej paci jej zahuhnany hlas 😀
No teda to vybavovanie materskej, ci rodicovskej vam nezavidim, tu v BG to nastastie ma na starosti zamestnavatel. 🙂 ale ja som sa nabehala kym mi vlastne matersku priznali - 3 mesiace som nic nedostavala, ake potom mi to prislo vsetko naraz 😉 to bolo prasuliiiii 😀

kesika
29. jan 2010

No tak malá je už zase hore, to si pospala AŽ 15 min. 🙄 Tak sa majte, asi idem s ňou do toho snehu, nech spí.

ivca08
29. jan 2010

Emus, proc vymyslet? Jestli to nechces dat, tak nemusis, to je nepovinny ockovani!
Akte - uz kdyz od zacatku pozada manzel, tak mi to melo byt v poho, ne? Problem je, kdyz se to v prubehu meni, ale kdyz pujde rovnou on, tak by to melo jit jenom na tom formulari.

pospecka
29. jan 2010

kasen: tak to je mazec. Asi jsem měa štěstí. Hele a na co tam musí vůbec být podpisy vás dvou? Nemluvíme každá o něčem jiným? ČSSZ mi má dát potvrzení, tak má být snad jejich podpis ne??? A až tu žádost na ÚP snad budeme podepisovat my. To je sakt jak v Kocourkově. Mě ten formulář dala paní na ÚP už v září, když jsem si žádala o porodné.
ema: jak píšou holky, do 5m stačí jedna dávka. Ale to není povinný, když nechceš, tak nechceš, mudr. vás nemůže nutit.
akte: mám Tobinku sehnanou za 5400kč (kamenná prodejna Brno, Praha) jakejkoliv potah z kolekce 2010. Já mám vybranej Fast Forward, je žíhanej a když na to Zdenda něco kydne, tak to nebude tak vidět. Ještě se mi líbí botanic luxury, ale to by měl hned špinavý. A navís stejně na to budu dávat na léto ten pratelnej potah.

petrajurinova
29. jan 2010

Ahoj. Uspala jsem nemocnou Isabelku na baloně, Bastíka posadila k pohádce, tak snad vás zvládnu dočíst i když už jsem na tom skoro tak jako ty děcka, dusím se jak tuberák a z nosu mám vodovod, ještě že paralen na horečku celkem zabírá.

Kasen, k těm příkrmům - v 7 měsících myslím to, že když se malá narodila na konci září, tak zeleninu začneme zkoušet koncem dubna.

A Avatar na DVD budeme mít během týdne, má to donést kamarád. Do kina se chystal manžel s Peťkou za vysvědčení, ale rozhodl, že za trojku z matiky ve třetí třídě, si to nezaslouží.

Akte na první příkrmy máme ve skříni nachystané tohle místo lžičky a misky: http://www.medabeda.cz/Prodavane-znacky-46154/f...
Krmit začneme v polosedě v polohovacím lehátku a až se sama udrží v sedě, tak ji přesuneme do krmící židličky. Bryndáků máme zásobu, ale bavlněné plíny udělají stejnou službu, jenom se hůř z nich to jídlo pere. A před kojením je pak dobré pusinku mimču umýt 😉
A ohřívání v mikrovlnce se moc nedoporučuje, že prý ty mikrovlny můžou nějak v tom jídle miminkům škodit.

kasenka228
29. jan 2010

Pospec ja nepsala nic o podpisech.... podpisy obou musi byt az na te zadosti o rodicak, u te volby varianty. Jinak me pani na UP taky vsechny ty formulare v zari dala, ale jen na rok 2009, a me ted chybelo potvrzeni za rok 2010, abych si mohla zvolit 2letou variantu...

luskata
29. jan 2010

Petra tu flasku som pozerala aj ja v obchode, len sa mi zdala taka "prilis cinska" 😖

pospecka
29. jan 2010

kasen: aha, jsem to pochopila s tou plnou mocí, že ho sprdli, že nemá podepsanej ten formulář.
luskata: mě se ta flaška taky nelíbí, je to takový divný. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre