V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

olalka
9. nov 2009

ma ich uz na uskach, odfotim, ked sa zobudi 😀

majamisutka
9. nov 2009

Zítřejší sraz: Prosím taky o nějaké číslo do IP, abych se v případě dopravní zácpy mohla ozvat.

rpinguin
9. nov 2009

Emus, no niekedy si aj myslim, ze jeb**uta som, ked robim vsetko to, co pises a ona nie a nie zaspat. Vsetko sleduje, robi, reaguje, toci sa, zaspat nie a nie. Co by som dala za to, keby boli obe decka naraz a ja mohla vecer nieco nerusene porobit, takto to vsetko sice stiham s deckom, ale potom mam zle svedomie, ze to robim na ukor nej....no co uz, je si sama na vine, ked nekooperuje 😀 😀 😀
U nas len leje a leje, takze von nejdeme vobec.

Mauik, no a co mam povedat, ved Nelusa je riadny smiesko, ale ved to su asi vsetky, aj moja je, ale to je na tom prave to pekne 😵

Olalka, aj ja som zvedava. Moja si este pocka, na parady ma casu dost 😀

petrajurinova
9. nov 2009

Ahoj.
Včera v noci bylo super. Večer když jsem kojila šel tatínek ukládat Bastíka a dopadlo to tak, že tatínek usnul v pokojíčku a Bastík přišel za mnou do ložnice, tak jsem ho uložila na tatínkovo místo, Isabellku jsem ukolíbala na rukách v rekordním čase - usla během 15 minut (normálně ji to trvá tak hodinku než zabere pořádně). Takže jsem měla ve 20:00 absolutní klid (spaly všechny děti včetně toho 31letého 😀 ) a poprvé jsem se podívala naprosto v klidu na celou superstar 😅 . Isa se pak vzbudila na kojení až o půl čtvrté a pak o půl sedmé, takže pooooohoooodičkaaaa. 😎 😎 😎

Emo, máte super režim dne. Ta arabština nemá chybu, ještě by se malé možná do života hodila čínština. 😅

Rping. V te superstar mám podobný vkus - Nejvíc se mi líbí ta Dominika Stará (myslím že se tak jmenuje) a ten Chodur je mi strašně nesympatický.

Mauik malá se krásně chechtá. Náušničky máme od tchyně tyhle: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... . No ale i když babičky furt ukecávají, tak malé nechceme nechávat propichovat uši.

petrajurinova
9. nov 2009

Holky které máte kolotoč nad postýlkou, je to k něčemu? Isa ho dneska dostala, hned jsem ho s Bastíkem sestavila a připla nad postýlku (pro jistotu jsem to ještě přivázala provazem ať to malé nespadne na hlavu), ale nevím jestli k něčemu bude, když malá usíná na rukách nebo při kojení. A to hraje docela hezkou melodii a promítá světýlka na strop. 😅 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

lynn77
9. nov 2009

se mi to cele smazalo, tak strucne....

my rezim nemame, Laura si spi kde chce a kdy chce, ja jsem v podstate rada, pac ji to nenarusuji, kdyz nekam chceme jit, ze ma zrovna spat, proste si usne, az se ji chce, stejne jako ja 😉

fuj, na prvni hexu jdeme na kontrole ve 3 mesicich, coz bude 8.12, uz ted si vymyslim, co reknu doktorce, abych to trosku protahla 😉

Jinak, holky, ohledne toho zitrejska, komu mam poslat moje cislo a vzala bych si to jeho at takydam o sobe vedet, kdybych se nekde nedejbuh zasekla. Ja zatim pocitam s tim vystavistem, ale aby mi pak nekdo nenapsal sem, ze se jde jinak, to bude lepsi na mobila nebo alespon do IP, pac nekdy nemam cas cist.

Emo, nechces se ujmout vedeni? 😉

lynn77
9. nov 2009

petro, my jsme nakonec taky koupili kolotoc i kdyz ja to puvodne nechtela a male se to libi, nejlpsi je to rano, kdyz u je vzhuru, tak na to kouka a je asi tak 0 minut klid 😉

afinka01
9. nov 2009

Ahojky,
my také kolotoč máme a dnes jsme ho poprvé využili, Sofince se to líbilo tak snad úspěch a na chvíli zabavená 😉 Jinak střídáme lehátko, postýlka, košík 🙂

Jak to máte s náušničkama, budete nastřelovat nebo píchat a kdy???
Mě mudra říkala, že po prvním očkování už můžeme....aby Sofinka na vítání občánků byla frajerka.

Dnes zastímdobré i prdíky, že by kapičky, čaj a Pupík zabrali 😵 😵 😵

rpinguin
9. nov 2009

No Peta, tak ty na Ostravacku nie si za Chodura 😀 On sice super spieva, ale ten jeho hlas je taky jednotvarny a moc toho Toma Jonesa v nom, ze to k inym pesnickam vobec nepasuje.
Kolotoc nemame, tak neviem, pozeram ale, ze uz mas aj nausnicky. Ved si nechcela prepichovat tak skoro, ci zmenis mienku pre pokoj v rodine? Ja som taka rada, ze ich tu nemam, len by kecali do vsetkeho. Takto kecaju cez skype, ale aspon nikto nechodi vysedavat a ukladat do postielky a svietit svetla
😀
A ty Isu uspavas na rukach? Chodis pri tom? Mna vsetko boli, ked chodim, preto chcem sediet, ale to Matilda neakceptuje

lynn77
9. nov 2009

petro, 10 minut klid jsem chtela napsat 😀 😀 😀

majamisutka
9. nov 2009

My jdem zítra na kyčle, máme tam být v jednu, na tom Výstavišti je sraz ve 2?
Sakryš, to nevim jestli to stihnem, na tom Smíchově by to bylo lepší .

pospecka
9. nov 2009

Ahoj, tak se hlásím po návštěvě u mudr. A jak to probíhalo. Sestřička nás změřila a zvážila, teda Zdendu, má 60cm a 5,37kg. Paní doktorka Zdendu prohlídla, okoukla ručičku (TBC očkování) a řekla, že to má hezký 😅 😅 😅 spolíhala jsem, že kvůli tomu odloží hexu. Sestřička mezitím nachystala očkování a paní doktorka nám vysvětlila, že u podzimích dětí není dobrý to odkládat a že se teď hodně rozšířil černej kašel a ten prý může mít u kojenců i ty nejhorší následky a než jsme se rozkoukali, tak byl Zdenda naočkovanej. Samozřejmě se to neobešlo bez velkýho pláče, kterej trval až do čekárny (u oblíkání jsem to už nevydržela a bulili jsme tam oba) a paní doktorka musela Zdendu překřičet, abysme ji slyšeli. Očkování bylo kolem půl druhé a do pěti Zdenda spinkal. Teplotu zatím nemá a při přebalování byl v pohodě jakoby nic, kopa si nožičkama, usmíval se. Asi ho to naštěstí nebolí. Uvidím jaká bude noc. Koupila jsem v lékáně pro jistotu jahodovej Panadol sirup, kdyby byla horečka a zatím "nevíme" že jsme po očkování, tak snad to vydrží. 🙂
mauik: smíšek? 😀 😀 😀 To jste šikovní, že se vám podařilo vyfottit tak krásnej úsměv. Zdenda se směje jen dokd nevytáhnem foťák. V ten moment zvážní a je po úsměvech. ☹

ivca08
9. nov 2009

Holky, ja nejsem velkej zastance ockovani, ale to jedno pichnuti prezijete. Ono je to boli jenom chvilku a to, ze budou chraneny za to stoji. Co bych mela rikat ja, kdyz v nemocnici pichali malyho 2x denne a ze to byl vzdycky silenej jekot ☹ , ale vetsinou po 5 minutach chovani a vypraveni o nicem nevedel. Ono je to fakt vetsinou horsi pro nas, nez pro ne. Boli to, to je jasny, ale jen chvilinku.

petrajurinova
9. nov 2009

Rping, náušničky měla babička koupené už před porodem, tak nám je donesla domů s nadějí, že nás to přesvědčí abychom nechali malé uši propíchnout. Zatím si ale trváme na svém, že jestli jednou bude chtít náušnice, tak ať si je nechá nastřelit z vlastního rozhodnutí.
Isu teda zatím uspávám na rukách, pokud to nezalomí u kojení, ale už je docela těžká, tak zkouším jak ji přesvědčit aby usnula v postýlce. Jinak při uspávání s ní nechodím - sednu si na kraj postele a jeno ji jemně pohupuju.
A ohledně superstar je mi jedno odkud ten člověk je, stejně nesympatický jako Chodur už mi byl akorát takový ten blonďák s velkou hubou co žije někde v zahraničí.

pospecka
9. nov 2009

Jo a TBC očkování: není prý důležitý jak to vypadá z venku, ale jaký je to na omak. Prý může být ručička na pohled hezká, ale na omak pod kůží hrčka a ta je plná hnisu. Zdenda má na pohled červený, ale na omak hladký.
Zdendova mudr.je hrozně sympatická a vzhledem k její praxi ji plně důvěřujem, tak jsme očkovat teda nechali. 😉
http://www.mudrvondrakova.cz/

petrajurinova
9. nov 2009

A takhle se směje taše puclinka: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

kasenka228
9. nov 2009

Ahoj holky, tak co ten sraz zitra? Jak to vidite???

majamisutka
9. nov 2009

nebyl by pro všechny blíž ten Smíchov?

Lynn77 odkud jsi?

role
9. nov 2009

Já počítám s druhou hodinou na výstavišti. Ještě bych ráda na někoho to číslo.

role
9. nov 2009

Smíchov je ale kavárna. Když bude hezky tak mi přijde škoda být někde zavřený.

majamisutka
9. nov 2009

je tam, ale i zahrada kinských 🙂

stromovka je hezčí, to jo, ale v případě že začně lejt, kam se schováme?

kasenka228
9. nov 2009

ja bych byla taky spis pro ten Smichov... role, poslu ti cislo, jo?

role
9. nov 2009

jo určitě pošli Kasenko, já ti taky pošlu svoje a až se dohodnete, tak mi dejte vědět, kam mám dorazit. Mě je to totiž jedno. Je pravda, že Smíchov mám taky blíž a když je tam nějaká ta zahrada, tak je to fajn.

kasenka228
9. nov 2009

no tak ja myslim, ze se na tom Smichove muzeme domluvit, ze bysme se sesli v ty kavarne, tak by tak nevadilo, kdyby nekdo dorazil o par minutek pozdeji a pak muzeme hromadne kocarkovat...
Co emo? Jsi pro? Jeste nekdo prijde?

bibnka
9. nov 2009

Holky, Robinek má teplotu celý den, takže pro nás je to pasé. V tomto počasí ho nechci nikam tahat a navíc bych nerada nakazila vaše miminka 😔

role
9. nov 2009

To je škoda Bibnko. Jsem myslela, že pokecáme o Podolí. 😀 Tak příště no.
Jinak ještě Lynn by měla přijít.

bibnka
9. nov 2009

Petruš, my jsme Robinka na ruce uspávali dlouho a taky se to odnaučil sám. Sice s ním dote´d chodím ležet, ale jak jsem už mockrát psala, toto mi nevadí. Tomášek vedle nás usíná v postýlce, my si řekneme pohádku a pak všichni tři sladce spíme. MM má za úkol mě chodit po půlhodině kontrolovat a případně vzbudit, ať se můžu vrhnout do dalších činností 😉 🙂

bibnka
9. nov 2009

Role, to bychom určitě pokecaly. Ale náhodou, co se týče prvního porodu, nemlůžu říct křivého slova 😉 . Ale příště určitě přijedeme i na ten Smíchov. Já miluju řízení, takže vzdálenost mi problém nedělá.

lynn77
9. nov 2009

ahoj holky, tak ja poslu cislo pro jistotu vsem (kasenka, maja, role), kdyz tak mi pak poslete nekdo taky at muzu dat vedet

mne je to jedno, kam priju (jsem z krce, pankrace), jednodussi by byla pro me asi ta stromovka, ale smichov je taky ok, jen mi prosim potvrdte jestli to je ta kavarna CIRKUS??? ve dve?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre