V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

klya1
14. feb 2010

Jafni - takze o par tyzdnov zase UTZ a tak dokola? 😀 Inak - my mame doma malu piranu. Ak si pri hre nedam pozor, okamzite sa mi vrha na prst a hryzie. Teda skor cuca, kedze zuby este nema 😅

mja
14. feb 2010

kesika, mám to chápat tak, že ti prespí celu noc, alebo naopak, je stále hore???
Doteraz spávala vkuse 8-10 hod,
teraz ide spat o 19.00, zobudi sa o 20.00, potom o 20.30ho, potom o 22.00, 00.15, 03.00, ☹ o 07.00 a už nespíme---zacal sa den, ☹ cez den spi doma max 1 hod, vonku v kociku tak 2hodinky.
inak už ma spodné 2 zubky, kedy idú dalšie?? neviete náhodou??? lebo slinta, ako havko 🙂

kesika
14. feb 2010

mja: My sme v noci hore každé dve hodiny, niekedy aj každú hodinu. Väčšinou spí od siedmej do deviatej, to dám dudel, ale o desiatej je prvé kojenie, potom o polnoci, o jednej, o druhej, o tretej, o štvrtej, o šiestej a o ôsmej vstávame (keď má lepšiu noc, tak je vyspatá aj o šiestej) Cez deň mi spí hodinu doobeda, dve hodiny v kočíku cez obed a hodinu poobede. 🙂 Zúbky len rastú, ešte nemá, hladná by byť nemala... proste je to tak a nepomáha nič 😉

ewwe
14. feb 2010

tak u nas noc celkom dobra, kasa o 20.H a zaspala sama v postielke, vstala o 1h. ale strasne mi trebalo na wc, tak som jej dala dudel, a kym som sa vratila mala spala, zobudila sa o 4h a potom o 7h a o 9 h to sme uz vstavali lebo sa pokakala

valentyna slavime iba tak trocha, dostala som ruzu a dezert milku
ja som mm nedala nic, lebo som zabudla mu kupit nieco 😅 ale zato som mu navarila jeho oblubeny obed a s dezertom som sa s nim podelila 😀

achalteke
14. feb 2010

holky od tý doby co dávám kaši, tak prdě spí od 20 do 8 😵 😵 😵 😵 😵 ...ale nepřekvapuje mě to, zeleniny v poledne sní neskutečný množství...

jo a dneska mě hryznul svým zubem co už mu vylezl a otisk mám na ruce do teďka - čertovsky to bolelo 😀

ewwe
14. feb 2010

mja nam na to caste nocne budenie zabrala kasa

a cez den mi nespi nic, ked nejdeme von iba pri prsu,
a vonku spi dovtedy kym sa hybe kocik pri stati spi iba hodinku 😉

ewwe
14. feb 2010

achal a ako dlho ste uz na zelenine??
kupujes ci varis si sama??

olalka
14. feb 2010

ja mam pocit, ze uz vsetci mate zuby, len my nie 😀
achal a ked zje tak vela zeleniny, vypije este aj mlieko, alebo uz nedavas? moja zje zeleniny tak 80- 100 ml zatial a furt chce aj mlieka plnu davku, zrut maly 😀

ewwe
14. feb 2010

olal my este nemame zuby a ani stopa po nich 😵

ale nejak mi nechybaju neviem ako nine

achalteke
14. feb 2010

Ewwe asi měsíc, vařím i kupuju, jak kdy, jí oboje a snědl všechno co dostal, akorát když jsme zkoušeli samotnou bramboru (tedy bramboru a MM) tak to mu moc nejelo

Oli ne, chce až tak za dvě až dvě a půl hoďky a to si spíš jen cucne....

kesika
14. feb 2010

Olal: 😀 Príkrm vám vyslovene pomohol, že?

bibnka
14. feb 2010

Ahoj holky,

jsem zpatky..berete me jeste?

kesika
14. feb 2010

Ahoj bibn 🙂 Vitaj späť

achalteke
14. feb 2010

ty jo Bib neke...juchů, tak jak? Povídej, přeháněj 😵 .... 😵 😵 😵 😵 😵

klya1
14. feb 2010

Achal - kupujes zeleninu na varenie? Ja sa z toho stale neviem vysomarit, ci kupovat BIO, alebo len normalnu, tak zatial papame kupovane pohare od Hami...

bibnka
14. feb 2010

Ahoj kes, my se asi neznáme, ale díky za přivítání.
Jsem ráda, že jsem zpátky a že mám toto období za sebou.

kesika
14. feb 2010

Bibn nepoznáme, ale... dlhá história a škoda to tu znova otvárať 😀 Proste pre mňa to, že si späť znamená, že asi sa všetko u teba dostalo do normálneho stavu aj keď neviem, čo sa dialo 😉 Takže vitaj a nesnaž sa všetko dočítať 😀

ewwe
14. feb 2010

tak ja cim viac studujem prikrmy tym som viac z toho cvok
ja neviem ako to kombinovat, asi zacnem s kupovanymi a okukam kombinacie a potom vyskusam sama nieco ukuchtit, vraj je dobra zelenina mrazena Ardo ze je bio

kazdopadne mam na to este 4 tyzdne

bibnka
14. feb 2010

Achal..vše je ok 😵 . Stihli jsme se přestěhovat, takže konečně bydlíme ve velkém bytě. Kluci jsou oba v pořádku, Tomáška pořád kojím, ale stal se mi z něj závisláček, protože se mi v noci budí co dvě hoďky a to je ješjě dobrá noc. občas se stane, že třeba od 4 nespí. usne v 6 a to zase vstává Robinek, takže tu pak chodím jak zombie.

Co se týče toho mého problému, který jsem řešila, vše dopadlo dobře. Všechny výsledky ukazují na to, že se nepotvrdila dost špatná diagnoza, takže jsem opravdu šťastná.

A co vy? zběžně jsem prolítla, že máte zub a přikrmujete a krásně spinkaté.

bibnka
14. feb 2010

taky jsem zargistrovala, že se nějak slízate na fb. Docela ráda bych se připojila, pokud je to ještě možné.

Kes, asi si nás četla co? 🙂 . Co jsem prolítla, tak jsem zjistila, že tvoje malinká spinká taky tak, jak Tomášek. Já jsem z toho dost vyjukaná, protože na to nejsem zvyklá. Robinek vždycky spinkal hezky a Tomísek do 3.měsíce taky.

ewwe
14. feb 2010

bibn tak tych nespavcov tu mame viac 😝

bibnka
14. feb 2010

Jo a příkrmy. teď v zimě bych asi volila spíš kupované. zelenina čerstvá podle mě není nic moc. Já začnu za měsíc a budu určitě kupovat a až se zajedeme začnu vařit. Základem jsem měla vždycky mrkev a brambor a do toho jsem míchala další druhy, jak mi to přišlo pod ruku. A pak jak se přidávalo maso, vařila a mixovala jsem jej dopředu a nechala zmrznout ve tvořítku na led. pak jen přišoupla k zelenině. osvědčilo se mi to u Robíska, tak to teď budu taky tak dělat.

kesika
14. feb 2010

Bibn: Ja som na to relatívne zvyknutá. Mám pocit,že od tretieho mesiaca sa to začalo kaziť najprv s jedením (to je teraz chvalabohu ok), potom s denným spaním a teraz už aj s nočným. A tak uvažujem, čo sa ešte môže pokaziť 😀

achalteke
14. feb 2010

Klya já tď četla zajímavý člábek že bio není až tak bio...nicméně snažím se kupovat spíše mraženou, ta se dusičnanama nesmí ošetřovat a chutově je vynikající...osvědčilo se mi Nowaco, mají hodně jednodruhové a opravdu dobré...Ardo jsem nikde neobjevila..

Bib to je výborný, jsem ráda, že se nic neprokázalo, moc gratuluju, muselo se vám všem strašně ulevit. Jinak třeba se Tomáškovo vstávání v noci srovná, je to masakr, co dvě hoďky, viď?

Jo my jsme zubatý, koušeme, jíme, spíme 😀 😀 😀 😀 😀 všeobecná pohoda dalo by se řícz, jen otáčet se zatím nehce, je to lenoch po mě 😀 😀 😀 😀 😀

bibnka
14. feb 2010

Tak my jíme, nekoušeme, ale zato se otáčí. už se mu podařilo i z bříška na záda. Super, že Šimonek tak hezky spí apapá, to je to hlavní.

Jsem mimo, proč nemáš fotku v profilu a alba? A co to fb?

ewwe
14. feb 2010

bibn a keby sa mi zvysilo z kupovaneho prikrmu, napr. mrkvy a dala by som to zamrazit??

bibnka
14. feb 2010

Ewwe, já bych ty kupované nemrazila. Ale určo se to může.

kesika
14. feb 2010

Pozerala som, že viaceré dávate kašu na noc. Dávate vo fľaši alebo lyžičkou?

ewwe
14. feb 2010

kes ja davam flaskou, dalsia guma do huby, kedze ja kojim cez klobucik

lyzicku vyskusame az na tu mrkvu, som zvedava

achalteke
14. feb 2010

Bib mám plno fotek na FB

Kesi dávám lžičkou, z flašky jí nechtěl

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre