V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibnka
14. feb 2010

Já budu dávat kaši určitě lžičkou. Robinkovi jsem ji dávala na to předposlední jídlo a pak před spaním mlíko. U Tomáška chci ještě počkat, až začne baštit zeleninu.

klya1
14. feb 2010

Achal - dik, pozriem este tu mrazenu zeleninu. Kasicku sme skusali lyzickou aj z flasky. Ale aj ked zeleninu papa lyzickou bez problemov, tak vecer ju ta procedura s podbradnikom, lehatkom a lyzickou vzdy hrozne prebrala, takze u nas urcite lepsie ta flaska. Ale zacneme znovu skusat az o par dni 😉

jafnina
14. feb 2010

Tak nakonec se u nás nic nekoná, nějak je zajímavější olympiáda. 🙂
K těm příkrmům, já vařím a kupuju normální zeleninu, protože bio se nedá sehnat, jen mrkev a brambory kupujeme bio, ty mají všude. A taky dáváme kaši a už zase mám hodný celou noc spinkací mimčo, ale je to pro mě záhada s tou kaší. Normálně vydrží 3 hodinky bez jídla a po kaši má za hodinu hlad, ale potom, co si dá mlíko, spí celou noc. Fakt tomu nerozumím. A jakou kaši dáváte?
Jinak Matýsek sní většinou něco přes 100 gramů zeleniny a pak už fakt nic nechce.

achalteke
14. feb 2010

Klya taky jsem to tak chtěla, páč se lžičkou a zeleninou nemá problém, ale sám si lžičku vybral 😀 😉

jafnina
14. feb 2010

Jo a Bibn vítej, mě sice taky neznáš, jsem podobnej případ jako kesika, ale jsem ráda, že ti vše dobře dopadlo. 😉

olalka
14. feb 2010

ewwe, ja vacsinou varim doma tiez hlavne z mrazenej zeleniny (pokial niekde nezozeniem domacu zo zahradky) uvarim cele vrecko, pomixujem a davam zamrazit tiez do tych tvoritok na lad, potom kazdy den len vyberiem par kociek (roznych) niektore davam kupovane, napr. spenat

kesika
14. feb 2010

Tak my máme prvé nočné kojenie za sebou, idem spať. Dobrú 🙂

ewwe
14. feb 2010

ja davam nemliecnu ryzovu od nestle, robim ju iba vo vode, kedze som nechcela miesat MM s inym, a chuti aj mne 🤐

klya1
14. feb 2010

No u nas lyzicka tiez nie je problem, len jej to pripada ako hrozna sranda. A ja vecer pred spanim uz pre nu nehcem byt vtipna 😀

klya1
14. feb 2010

Ewwe, myslim, ze ta kasicka by sa mala dat zarobit aj s MM. Teda - podla moznosti maminy 😀

achalteke
14. feb 2010

klya 😀 😀 😀 😀

ewwe my dáváme kaši od nutrilonu rýžovou a když nedojí dojídám jí - je výborná 😀

oli já zase uvařím celý sáček třeba , brambory k tomu přidám nebo dvě, tři zeleniny dohromady, odeberu jednu dávku na jeden den a na druhý a zbytek zasterilizuju (cca 2, 3 skleničky) 😉

ewwe
14. feb 2010

este otazka a to zmrazene ako rozmrazite a ako to zohrievate?

achalteke
14. feb 2010

ewwe to neporadím

ewwe
14. feb 2010

kyla ja viem ze by sa to dalo, ale myslim ze tolko by som asi neodsala a popravde sa mi ani nechce, mala papa skoro kazde dve hodky, tak kasa s vodou 1x denne jej nezaskodi 😅

danielasr
14. feb 2010

ahojte, teda to tu zije 🙂
my davame kasu ako kedy, raz lyzickou, ale inokedy flasou, ak je unavena a nezvladla by sa krmit, prip. sa mi nechce 🙂
neviem ci kasa pomaha, ale u nas sa dost mrnci a kazdu hodinu som podavala dudel, tak neviem ci jej lezu dalsie zuby,
ja mam tiez namrazene, vzdy par kociek vyberiem, dam do poharika od vyzivy a necham roztopit vo vode v hrnci,
ale ked sa da, uvarim cerstve, a vzdy este na dalsi den necham v chladnicke, ked je toho viac, tak zamrazim,

olalka
14. feb 2010

ewwe, rozmrazim tak ako daniela vo vodnom kupeli, prip. v ohrievacke na flase, co ty asi nemas, kedze len kojis 😉

ewwe
14. feb 2010

olal nemam,
tiez ma to mohlo napadnut 😅 ten vodny kupel

klya1
14. feb 2010

Ewwe, teda mna prave naopak nic ine nez vodny kupel nenapadlo, ale teraz, ked si dala ten dotaz, tak premyslam, ze by to snad este po mrazaku chcelo nejako tepelne upravit... Asi bude najlepsie prestat rozmyslat. 🙂 Tym skor, ze je Valentin a u nas sa sportove prenosy nesleduju 😀

ewwe
14. feb 2010

kyla tak bez oslavovat valentína
my sme uz oslavovali 😀

idem aj ja uz do postele, dobru 😵

klya1
14. feb 2010

Dobru vsetkym, snad tu zajtra bude aspon tak zivo, ako dnes 😉

saza007
14. feb 2010

ahojte zienky,

aj ja mam septembrovciakto 🙂

Davate uz vsetky prikrmy My sme este nezacali 😕 Uz zuby este tiez ziadne 😅

saza007
14. feb 2010

no teda, riadne som to skomolila. malo to byt ' a zuby este tiez ziadne nemame' 😀 😖 dobru nocku

emily3
14. feb 2010

ahojte saza..ja este neprikrmujem, je cisto kojena, ale pomaly uz zacneme, bude mat pol roka....
inak je nasa mala chora, tecu jej sopliky, a steka jej to do hrdla a kasle..a mala teplotu..tak poctivo vysavame...inak som bola s nou u doktorky ( mali sme ist do poradne na ockovanie, ale ked je chora musime pockat) tak vazi 7570g....a zubky tiez este nemame. 😉

saza007
14. feb 2010

emily - nas maly bol tiez chory - sopliky a kasel, ale nastastie ziadna teplota. Uz nekasle, ale rano je poriadne zahlieneny, bez odsavanie ho nenakrmim. snad sa z toho coskoro dostane 🙂 Prikrmovat zacnem asi za 2 tyzdne, ak uz bude uplne fit . Prajem skore uzdravenie!

emily3
14. feb 2010

saza dik , je to take strasne, ked je babatko chore, ledva dycha....nemam to velmi rada...uz nech je teplo, aby sme mohl byt stale vonku....

kocanda2009
15. feb 2010

prave proto ze jsme chteli nektere veci resit soukrome si povidame jinde
mne se nelibilo jak si napsala ze sis nas rada cetla...to proste vyznelo jako ze jsme byly tebou sledovany...a ze jsme te zklamaly ze uz tu nepiseme....ja si taky obcas hledam rady na jinych diskuzich, to samozrejme...

aktekram
15. feb 2010

Krásný den, přeji. Tak my začli přikrmovat včera a je to paráda. Už máme doma velkou holku 😀 😀

kocanda2009
15. feb 2010

akte - si pamatuju jak si psala ze se petruska narodila a jak odstrikavas a ona uz je to velka holka a papa zeleninku...to to leti 🙂 a jak ji chutna?

akinom55
15. feb 2010

Ahojky,
akte a ako sa petruške páči "nová" strava? My sa tiež pomaly chystáme na zeleninku, ale stále neviem ako vyriešiť to kŕmenie... rozmýšľam nad tou stoličkou, ale neviem či je lepšie začať v autosedačke... akosi sa informácie a odporúčania rozchádzajú 😒

Inak sme včera dali malú na stráženie a vyrazili si poobede na lyže... bola to paráda sa prevetrať hlavu a trochu vybiť energiu.... ale už sa teším, keď nás bude na svahu nahánať kája 😎

aktekram
15. feb 2010

kocanda: na to že je to druhý den, tak chutná. Neplive to, včera 3 lžičky, dnes půl skleničky a zítra ji dojedem.
Jo už jsem se smířila že to moje nejmenší miminko vyrostlo, letí to. Ale na druhou stranu se těším až začne sedět.

Tím že řeším příkrmy mi najednou nepřijdou ty dny tak strašně stejný.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre