V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

valentovasasa
20. feb 2010

tak na ty zuby já se právě vůbec netěším - Tomášek dokud je doma, tak spí dobře, ale jen co dojedem k babičce tak je vzhůru snad každou půlhodinu
Jak setam brácha jezdil vyspat, tak tomášek tam naopak nespí.

tlenka
20. feb 2010

ahojte... tak my sme mali rusnu noc kvoli tomu vcerajsiemu ockovaniu /pneumokok/, budila sa, plakala, teplotky, ale nie az tak vysoke... cez den to bolo ako tak, ale este bola taka horucejsia..

klya, olalka: tak my mame skoro to iste... ked pride tato domov, tak usmevy od ucha k uchu... ale inac je v pohode... ma svoj rezim, 2x doobeda spinka a 1x poobede a potom az vecer do rana 6 hod. ... aj vonku chodim az vtedy, ked ma spat v tu urcenu hodinu... a spavat ju davam tak, ze ju dam do postielky, dam dudlik a idem prec... dudlik jej davam vtedy, ked ide spat, inac ho vobec nechce

klya1
20. feb 2010

Hm, a som trochu v soku. Vypada, ze nam lezie von ako prva dvojka vpravo dole... Ja som teda vobec netusila, ze jednotky zubky nemusia byt prve... Stale jej cumakujem na predne dasienka, smatram jej tam a bola som dost zmatena, ze nic nevidim a necitim, aj ked je taka nervozna. A pritom si stale pcha prsteky do pusy zboku a este aj mama mi vcera ukazovala dasienko na dvojke... Ale na internete pisu jednotky, tak som ani jednu z nich nebrala vazne 😀

klya1
20. feb 2010

Tlenka - ja niekedy vaham, ci ide len o tatina, alebo je nasa mala bambula zatazena na chlapov celkovo. Neznasa navstevy, ale ked sme isli ku kamoske, ktora ma chlapcov dvojicky, tak zrazu to bolo uuuplne v pohode. A to jej jeden hned na zaciatku zobral hracku a dost zblizka ju okukoval (zeby flirtoval?). No a pred tyzdnom sme mali fakt hrozne rano. A potom prisiel moj kamos na navstevu a drobcek nahodil siroky americky usmev... Je to koketa polrocna 😀 😀 😀

achalteke
20. feb 2010

klya to můžou být jakékoliv zuby, mě třeba vyrostli jako první stoličky a šimonovi teď lezou taky a to už má jednu jedničku venku 😉

klya1
20. feb 2010

Achal - tak aspon budete mat to najhorsie (stolicky) uz za sebou 😉

tlenka
21. feb 2010

heh klya... to poznam... my sme boli minule v obchode a ta sa usmievala po predavackach... ani sa neboji ludi, ci navstev, je to maly usmievacik, ale len kym nie je vecer... vtedy jej je uz dlho, tak nema tolko nalady...
tvoja sašenka sa kedy narodila?

valentovasasa
22. feb 2010

Klya, Tlenka - chci pochváli, že jste holčičkám vybrali krásné jméno... No, jelikož jsme děti nechtěli jmenovat po rodičích, tak u nás Saša neprošlo... Ani kluk, ani holka. 😀

klya1
22. feb 2010

Tlenka - nasa Alex sa narodila 27.8.2009 (termin sme mali 2.9., nakoniec ale bola planovana sekcia). A Tvoja? To bude tusim len par dni rozdiel 🙂
Valentovasasa - dakujem, ja som dokonca povodne chcela toto meno v oboch verziach, ale pre chlapca mi to polovicka neschvalil. Nastastie mame malu slecnu 😀 Takze mamine to vyslo na 100% 😀

akinom55
23. feb 2010

Ahojky žienky,
zúbky nám ešte nerastú, s večerným zaspávaním žiadny problém... už keď mala 5 týždňov sme si urobili režim a rituál, a ťuk ťuk funguje to.... ale čo sa týka vyplakávania si pozornosti, súhlasím so sašou... malá mi začala robiť to isté, je to smieško a zlatíčko pokiaľ sa jej venujem, ale už pár krát keď som nutne potrebovala niečo urobiť (utrieť rozbité vajíčko z podlahy) a nevenovala sa jej, tak spustila taký hysterák, že ma až zarazilo... a robí to napr. i keď je u tatina, proste si ma snaží vyplakať a nestačí jej, že som napr. v miestnosti... niekedy mám problém variť večeru a tak podobne... 😉 Vrieskať ju zatiaľ nenechávam, ale už i manželovi začína trochu vadiť, že to je taký malý závislák a tulinko.... 😕

valentovasasa
23. feb 2010

aki - tak to my jsme s manžou domluveni, že já k němu nechodím (když je doma manžel) a chodí tam on, aby si malej zvykl, že si maminku nevyřve. A přes den k němu holt chodím já...

akinom55
23. feb 2010

No my nemáme problém s uspávaním, ale skôr v podvečer resp. pri hraní sa, keď dôjde manžel s práce... ona si proste niekedy zmyslí, že nechce byť u tatina alebo hocikoho iného a vyslovene si začne vyplakávať mňa...čo samozrejme manžela trápi, lebo sa na ňu celý deň teší 😖

saza007
23. feb 2010

ahojky, u nas tiez stale ziadne zubky. Maly sa naucil pretocit z bruska na chrbatik. Ale myslim, ze to robi len preto, lebo je na brusku nie je rad 😅 😀

valentovasasa
23. feb 2010

a jinak holky, u nás od včerejška veselo - kluci chytli od táty rýmu, takže tomášek chrochtá a chrápe a domín nemohl spát vůbec, tak jelikož kojím jsem bylapřes noc já s tomáškem v ložnici a táta spal v obýváku vedle domínova pokojíčku, abysme se aspoň trochu vyspali. domín byl co půl hodiny vzhůru a tomášek sice spal, ale vyprávěl ze spaní

klya1
23. feb 2010

Ahojky, u nas som prechladla ja a od rana riesim 2 veci: 1. aku mam sancu, ze to mala odo mna nedostane, ked som stale s nou a inak to nejde, 2. ako mam dopekla s takto plnym nosom zavetrit, kedy je plna plienka 😀 Zub asi este uplne vonku nie je, ale je to tazke zistit, lebo kym prdelku nam ukazuje bez problemov, tak dasna nechce ukazat ani za nic. Dufam, ze jej to v neskorsom veku neostane 😉 No a zaspavanie - asi 2x som bola vecer mimo domu a uspaval tatino. Mala slecna mu predviedla slusne hysaky, tak teraz to obcas trenujeme.

ewwe
23. feb 2010

cafko tak my po ockovani prevenarom 2 davka, som zvedava na vecer a noc
vaha 59OOg, tak nina je tu asi najmensia, ale dr. hovori ze je to ok, ze ma dobru vahu, a ja aj mm sme boli take mensie dojcata, tak asi je po nas 😀 ale dotiahli sme sa, ja na 171 a mm na 181 cm

dostala som kopec brozur o prikrmoch tak idem citat,

kyla ja som bola nachladena pred mesiacom a nina to odo mna nechytila

natali1401
autor
26. feb 2010

tak to je naozaj malinkata.. nasa bude mat 5 mesiacov 6.3 a uz teraz vazi 8kilo ::D

emily3
26. feb 2010

ahojko nasa Lucka ma pol roka a 7 apol kila..
ewwe to mas normalnu vahu, malu este kojis ? sestra ma 9 mesacnu a ona je lahlka ledva 6 kil, zistili jej ze ma malo zeleza...a pritom uz vsetko pekne papa...myslim si ze ju nemusis prikrmovat ak ju kojis..moja prva dcera mala 6 kil ako polrocna. 😉
natali to mas dobre slonica, mas co nosit 😉

ewwe
26. feb 2010

emily ano iba kojim, na vecer jej davam kasu rozrobenu vo vode 😉

prikrmovat zacinam 14.3 to bude mat pol roka

jafnina
26. feb 2010

Ahoj, tak si tu musím postěžovat. Už od soboty mi malýho pořád hlídají babičky, já ho mám pořádně jen na noc, večer se stará tatínek. Připadám si jak macecha, ale poslední dobou jsem měla strach i jen ho zvednout. Mám totiž Crohnovu nemoc a teď se mi po dvou letech zase rozjela, ale naštěstí mám super doktory a dnes už je mi líp. Takže si konečně užívám Matýska.
No a od včera se umí přetočit na bříško, ale jen když má sundané řemínky.

klya1
26. feb 2010

Ewwe, my sme mali v 4 mesiacoch + 1 tyzden vahu 5320g a dlzku 59 cm... 😖 Najblizsie ideme v utorok na poradnu, tak som zvedava, ako sme pokrocili... Problem je, ze ta nasa prdelka to na rozdiel od vas asi ani nedobehne, lebo mamina ma 1,53 m 😝
Jafnina - teda to ta obdivujem, neviem si predstavit, ako si zvladala tehotenstvo 😕 A prajem, aby to zase pekne utichlo a to nadlho 😉

emamamamu
26. feb 2010

valentova me by zajimalo, proc mas deti..😀

ewwe
26. feb 2010

kyla to nevadi, aspon nemusis vlacit macka a dlhsie bude take ,,malinkate zlate mimino,, 😀

klya1
26. feb 2010

Ked mne jej je uz vopred luto, lebo viem, co ju caka. Nikdy nic "in" a "cool", lebo na zeny 1.5 m vysoke sa nic take nesije, nepredava a tusim ani neexistuje 🙂 Tak som sa snazila najst aspon vysokeho tatina - 1.85 m. Lenze milacik je tvrdohlava po mame, netrpezliva po mame, malicka po mame a tusim ako naschval jedine, co bude mat po tatovi je jamka na brade a "vyrazny" nos (zatial sa neprejavuje, ale s hrozou cakam) 😀 😀 😀

jafnina
27. feb 2010

Dobré ráno, tak náš raubíř se dnes rozhodl vstávat už ve čtyři ráno. Nechápu, co ho to napadlo. 🙂
Klya: těhotenství bylo úplně v pohodě, ani jsem nevěděla, že jsem nějak nemocná, začalo se to poprvé ozývat až po šestinedělí, dnes už se zase cítím jako znovuzrozená, teda jsem ještě utahaná, ale je to super proti posledním dnům

petrajurinova
27. feb 2010

Ewwe, tak když dáváš malé na noc kaši, tak už přikrmuješ - příkrm je všechno co není čistě mlíko. Většinou se začíná přikrmovat zeleninou, ale je i dost těch co začínají kaší.

klya1
27. feb 2010

Dobry vecer, tak u nas to bolo dnes zaujimave. Slniecko sa rozhodla, ze ju obtazuje moja pomoc pri piti cajiku. No a tak od dnes si ho uz cuca sama 🙂 Jaf: no ked si spomeniem, co vsetko som v tehotenstve pojedla, tak ta mozem len obdivovat. Ani stado volov by mi nezabranilo zozrat vsetko, co bolo v dosahu 😉

ewwe
28. feb 2010

petra ja viem ze je to prikrm ta kasa
zacala som jej ju davat aby lepsie spala v noci, a mrkvu na noc si neviem predstavit, tak preto ta kasa

loren
28. feb 2010

ahojte pouzivate uz niektora v aute aj vacsiu autosedacku ako vajce?

jafnina
28. feb 2010

klya: u mě to ani moc není o jídle, už vím co vyloženě nesmím, tak se tomu vyhíbám, většinou to přijde jen tak nebo když jsem ve stresu. Diety jsem držela ze začátku a bylo mi ještě hůř, tak mi doktor řekl, ať si prostě hlídám, co mi nesedí a jím podle toho. Já mám jen strach, aby to malej taky nedostal, proto mu vařím každý den čerstvé jídlo nebo dám skleničku. Starší jídlo je na to totiž nejvíc nevhodný, tak dělám už od teď prevenci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre