• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

15. novembra 2014 
Ahojky,
my sme museli utiecť na slovensko, lebo nám v baráku začali robiť novú elektriku a to vŕtanie a sekanie sa nedalo počúvať..... tu v Bratislave je nádherné počasie, dokonca bolo i 10 stupňov a slniečko, tak si to moc užívame a sme vonku i vyše 6 hodín denne :wink: Začala som dávať príkrmy a môžem povedať, že malá miluje príkrmy... keď zbadá lyžičku s mrkvičkou ide až vyskočiť z kože, hlasito výska, naťahuje ruky... papká neskutočne s chuťou, je strááášne moc zlatučká. Priznám sa, že obed je teraz najkrajšia časť dňa :sunglasses: Tak len dúfam, že nám to takto vydrží.....
28. feb 2010 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
klya: tak to mame skoro rovnake babulky... moja tiez uz vie ako tak drzat pekne flasku... a taktiez sa uz zacala lepsie posuvat dopredu, uz zacala aj rucicky nejak pouzivat, zaprie sa nimi a potom odstrci nozkami... len ju treba k tomu motivovat,... tak jej dam nieco take, co ju strasne zaujima, co nemoze - kremik, noviny, ovladac... ked to zbada, tak ihned "vystartuje" za tym... :grinning:
28. feb 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tlenka: tak takato motivacia nam pomohla otocit sa z chrbatika na brusko :slight_smile: Ale lezenie u nas veru zatial moc nefici. My sa pritahujeme do sedu... Za vsetko, co je v dosahu. Ruky, hrazdicka a dnes si nasla nieco nove - tatino sa nad nu sklonil a ona nezavahala, hned ho chmatla za vlasy a uz aj isla :grinning:
28. feb 2010 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hehe... no este sme len v zaciatkoch lezenia... ale jej to ide, je to sikovnica... kamoska ma o 1,5 mesiaca starsiu dcerku a hovorila, ze nasa je ovela obratnejsia a zivsia... a tie vlasy, to poznam tiez... :grinning:
1. mar 2010 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tlenka - no ja prave malej stale vysvetlujem, nech len este pekne lezka, co by za to mama dala, keby tak cely den mohla byt vyvalena na pupku :slight_smile:
akinom - aj u nas maju prikrmy obrovsky uspech. Len uz som z toho niekedy na nervy, ze je vsetko zapatlane, lebo podla drobceka som strasne pomala pri krmeni, tak si v prestavkach musi rucicku strkat do pusy :sweat_smile: Samozrejme tou rucickou potom obchytka vsetko, co dociahne :sweat_smile:
1. mar 2010 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, u nás mají taky příkrmy úspěch a taky mi někdy malej nadává, že jsem pomalá. Jen máme v poslední době problém s kočárkem, byla jsem zvyklá na dlouhé vycházky a teď moc daleko nemůžem, protože malej už míň spí a jakmile se v kočárku probudí, tak začne řvát na celou vesnici. Prostě ho to tam nebaví a chce si hrát. Už aby bylo teplo a mohl mít ručky volně a hrát si. Ve fusaku se mu fakt nelíbí.
2. mar 2010 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
klya: no jo, teraz sa uz len tak nepohneme z miesta, ked je alex na gauci, lebo tie jej rychle obratky a posledne posuvanie, co sa snazi... to by bola hned na zemi
prikrmy su aj u nas super... tiez jej davam medzi jedeniami aj nejake ovocie, ci uz nastruhane jablcko alebo aj s bananom... a na olovrant mava kasu a potom este mlieko za tym, lebo to si vyzaduje furt, aj ked spapa obedu dost, tak chce este mlieko... :slight_smile:

ako sa posuvame: http://www.youtube.com/watch?v=qCEEd1G8CG0
a nas smiesko: http://www.youtube.com/user/slenka82#p/a/u/0/fuXqoHYhwbc
2. mar 2010 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky :slight_smile: Mozem sa k vam pridat ? Nebude vam to vadit ? Moj Misko sa narodil 13.9.2009 :wink:
2. mar 2010 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kludne :slight_smile:
3. mar 2010 o 07:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky,
moc vás zdravíme. U nás zatím obědváme vařenou zeleninu a dnes začneme přidávat maso. S ovocem ani kaší jsme ještě nezačali, já nechci ještě přestat kojit.

tlenka: krásně se ti Alex posouvá, to mi válíme sudy, ale dopředu se nám ještě nechce.
3. mar 2010 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja si vas aspon trosku precitam :slight_smile: mozno vas budem mat ako vecerne citanie :grinning: my sme akurat trosku chory.Sopliky a tak.Nakazil sa odo mna,lebo som na maleho v podstate stale sama,tak som sa tomu nemohla vyhnut.
Kedze mam menej mlieca,tak uz maly papa aj prikrmy-zemiaciky,masko,mrkvicku.A vecer kasicku -maly mi odmieta pit s flase a UM sa mi aj tak nepaci,tak mi ANNAG poradila ,ze ked uz ma tolko tak moze kludne vecer kasicku.Maly sa mi predtym budil aj 6-7krat za noc...a dnes sa zobudil len dvakrat ,tak som z toho prestastna :slight_smile:
3. mar 2010 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko, tak sme vcera mali 6-mesacnu preventivku a vazime 6130 g a meriame 62.5 cm :slight_smile: Dokonca sme zvladli odniest na prehliadku aj moc, aj ked sme boli vcera kvoli tomu hore od 4 do 5 rano :unamused: No a slniecku sa zrejme takato zabavna pauzicka medzi spanim pacila, tak sme si ju dnes zopakovali od 4 do 6.30 rano :sweat_smile: Aj ja mam zatial drobca u seba na gauci, ale posledne dni uz dost spekulujeme, ze to budeme musiet riesit. Ale zatial sa nevieme rozhodnut, co s tym... Vahame medzi ohradkou a puzzle podlozkou na zem.
Zuziiicek vitaj.
3. mar 2010 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem klya :wink:
No ja mam akehosi dlhana :slight_smile: ma uz 73cm a 7100g,a to mam malo mliecka.
3. mar 2010 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj
tlenka: krásně se posouváte, to mi se teprve přetáčíme na bříško
zuziiiicek17: vítej
my jsme dnes taky dali poprvé maso a chutnalo, ale my jsme teda zatím neobjevili nic, co by malýmu nechutnalo
no a jinak máme doma ranní ptáče, naučil se pravidelně vstávat už o půl šesté a spát prostě dýl nebude :unamused:
3. mar 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my vstavame pravidelne o 7 rano trocha sa pohrame, nakojim ju a este spime do 9.**3O h

a sprava dna je ze sa konecne otocila sama na brucho, zajtra ma mm narodky tak to je asi jej darcek pre neho
3. mar 2010 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj mne sa dnes maly prvykrat pretocil na brusko a to je dost lenivy :grinning: jemu sa nechce pretacat.Vy ich to nejak ucite ?
A jefnina dakujem :slight_smile:
3. mar 2010 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no moja je leniva velmi, ja som ju snazila pretacat aby si zapametala ten pohyb :dizzy_face:
3. mar 2010 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mno to som skusala aj ja,ale akosi to nepomaha...taky je maly a ataky vybity :grinning: :grinning: on robi len to ,co sa jemu chce..asi je po mne :grinning:
3. mar 2010 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak u nas najlepsie funguje inspiracia v podobe roznych veci, ktore drobcekovi do ruk vlastne vobec nepatria :slight_smile: Prvy raz sa otocila tak, ze nad sebou vpravo zbadala balik utierok. Tolko sa za nim obzerala, ze zrazu bola na brusku :grinning: Odvtedy uz sa toci v pohode :slight_smile:
3. mar 2010 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My spíme do 7:30, v 8 kojíme ještě v posteli a vylízáme v 8:30.
U nás v půl roce 7400g/72cm, po naší malinkaté váze na začátku už ani památka.
3. mar 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
wau,tak to sa pekne vytiahla :slight_smile: sikovna :slight_smile:
3. mar 2010 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
šikovná to jo, sem tam mě děsí jak to jde všechno moc rychle
3. mar 2010 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dobehla ine deticky velmi rychlo,aj dlzkou aj vahou,dokonca by som povedala,ze aj predbehla :slight_smile:
Neboj sa,ved asi to tak ma byt.A teraz sa to uz bude spomalovat.
4. mar 2010 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky,
vitaj zuzi.....
My ideme na prehliadku v utorok, mali sme dostať i vakcínu ale asi nedostaneme... najprv som prechladla ja a chytila to odomňa i malá...už sa to lepší, ale netuším ako dlho pred injekciou má byť zdravá, tak sa nám to asi posunie... Inak sme už začali okrem príkrmov dávať i umelé mlieko, akosi sa už malej nechce sať a je celá nervózna.... naopak, z fľašky jej to tečie tak je kľudná, takže naše kojenie pomaly ale iste odchádza :confounded:

A strašne moc by malá chcela sedieť, tiež sa chytá všetkého čo sa dá a priťahuje, a keď jej človek nevyhovie tak sa rozčuluje... ach jo, nedá si vysvetliť, že ešte nemôže.... :angry:
5. mar 2010 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cauko, my sme vcera boli u kamosky ma rovnako stare dievcatko, tak nina dostala chrumku tu kukuricnu, ste mali vidiet tu radost, no ale ako vyzerala ona a jej oblecenie vam radsej nebudem hovorit, myslim ze neprehltla nic z tej chrumky ale bolo vidiet ze s nou prisla do kontaktu :grinning:
5. mar 2010 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akinom dakujem :slight_smile:
Ja som mala velmi dlho laktacnu krizu,snazila som sa maleho prikrmovat UM lebo malo priberal,ale efekt ziadny,lebo flasu nenavidi a este ju len vidi,tak vrieska o 106.Tak mu davam na obed uz fajnotky a vecer kasicku.A tak je spokojnejsi,dokonca sa mi uz zobudi v noci len 2-3krat :wink: tesim sa z toho,lebo ja som strasne unavena z neho-proste narocne dieta,vecne ukricane
5. mar 2010 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak u nas kazdu chvilu fnukanie, lebo: nechcem jej nechat na hranie Pampersku, nedam jej na hranie Sudocrem, nechcem ju nechat sediet.... Konecne sa citim ako naozajstny rodic. Kazim svojmu dietatu kazdu srandu :grinning: :grinning: :grinning:
5. mar 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aki gratulace k půlročence!!! :dizzy_face:
5. mar 2010 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:D klya to poznam -naco hrkalka ,ked ma sacok ,pampersku vlhke utierky :grinning: nic ine nechce :grinning: sacok miluje,ale s nim sa moze hrat iba ked som pri nom
5. mar 2010 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No co ,dnes nase babatka nic nerobili ? :grinning:
my uz skoro mame prvy zubok :wink: trosku uz je prerezany,cudujem sa ,ze drobec tak kludne spinka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. mar 2010 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok