V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

akinom55
28. feb 2010

Ahojky,
my sme museli utiecť na slovensko, lebo nám v baráku začali robiť novú elektriku a to vŕtanie a sekanie sa nedalo počúvať..... tu v Bratislave je nádherné počasie, dokonca bolo i 10 stupňov a slniečko, tak si to moc užívame a sme vonku i vyše 6 hodín denne 😉 Začala som dávať príkrmy a môžem povedať, že malá miluje príkrmy... keď zbadá lyžičku s mrkvičkou ide až vyskočiť z kože, hlasito výska, naťahuje ruky... papká neskutočne s chuťou, je strááášne moc zlatučká. Priznám sa, že obed je teraz najkrajšia časť dňa 😎 Tak len dúfam, že nám to takto vydrží.....

tlenka
28. feb 2010

klya: tak to mame skoro rovnake babulky... moja tiez uz vie ako tak drzat pekne flasku... a taktiez sa uz zacala lepsie posuvat dopredu, uz zacala aj rucicky nejak pouzivat, zaprie sa nimi a potom odstrci nozkami... len ju treba k tomu motivovat,... tak jej dam nieco take, co ju strasne zaujima, co nemoze - kremik, noviny, ovladac... ked to zbada, tak ihned "vystartuje" za tym... 😀

klya1
28. feb 2010

tlenka: tak takato motivacia nam pomohla otocit sa z chrbatika na brusko 🙂 Ale lezenie u nas veru zatial moc nefici. My sa pritahujeme do sedu... Za vsetko, co je v dosahu. Ruky, hrazdicka a dnes si nasla nieco nove - tatino sa nad nu sklonil a ona nezavahala, hned ho chmatla za vlasy a uz aj isla 😀

tlenka
1. mar 2010

hehe... no este sme len v zaciatkoch lezenia... ale jej to ide, je to sikovnica... kamoska ma o 1,5 mesiaca starsiu dcerku a hovorila, ze nasa je ovela obratnejsia a zivsia... a tie vlasy, to poznam tiez... 😀

klya1
1. mar 2010

tlenka - no ja prave malej stale vysvetlujem, nech len este pekne lezka, co by za to mama dala, keby tak cely den mohla byt vyvalena na pupku 🙂
akinom - aj u nas maju prikrmy obrovsky uspech. Len uz som z toho niekedy na nervy, ze je vsetko zapatlane, lebo podla drobceka som strasne pomala pri krmeni, tak si v prestavkach musi rucicku strkat do pusy 😅 Samozrejme tou rucickou potom obchytka vsetko, co dociahne 😅

jafnina
2. mar 2010

Ahoj, u nás mají taky příkrmy úspěch a taky mi někdy malej nadává, že jsem pomalá. Jen máme v poslední době problém s kočárkem, byla jsem zvyklá na dlouhé vycházky a teď moc daleko nemůžem, protože malej už míň spí a jakmile se v kočárku probudí, tak začne řvát na celou vesnici. Prostě ho to tam nebaví a chce si hrát. Už aby bylo teplo a mohl mít ručky volně a hrát si. Ve fusaku se mu fakt nelíbí.

tlenka
2. mar 2010

klya: no jo, teraz sa uz len tak nepohneme z miesta, ked je alex na gauci, lebo tie jej rychle obratky a posledne posuvanie, co sa snazi... to by bola hned na zemi
prikrmy su aj u nas super... tiez jej davam medzi jedeniami aj nejake ovocie, ci uz nastruhane jablcko alebo aj s bananom... a na olovrant mava kasu a potom este mlieko za tym, lebo to si vyzaduje furt, aj ked spapa obedu dost, tak chce este mlieko... 🙂

ako sa posuvame:

https://www.youtube.com/watch?v=qCEEd1G8CG0


a nas smiesko:

https://www.youtube.com/watch?v=fuXqoHYhwbc
zuziiicek17
2. mar 2010

Ahojky 🙂 Mozem sa k vam pridat ? Nebude vam to vadit ? Moj Misko sa narodil 13.9.2009 😉

tlenka
3. mar 2010

kludne 🙂

aktekram
3. mar 2010

Ahojky,
moc vás zdravíme. U nás zatím obědváme vařenou zeleninu a dnes začneme přidávat maso. S ovocem ani kaší jsme ještě nezačali, já nechci ještě přestat kojit.

tlenka: krásně se ti Alex posouvá, to mi válíme sudy, ale dopředu se nám ještě nechce.

zuziiicek17
3. mar 2010

tak ja si vas aspon trosku precitam 🙂 mozno vas budem mat ako vecerne citanie 😀 my sme akurat trosku chory.Sopliky a tak.Nakazil sa odo mna,lebo som na maleho v podstate stale sama,tak som sa tomu nemohla vyhnut.
Kedze mam menej mlieca,tak uz maly papa aj prikrmy-zemiaciky,masko,mrkvicku.A vecer kasicku -maly mi odmieta pit s flase a UM sa mi aj tak nepaci,tak mi ANNAG poradila ,ze ked uz ma tolko tak moze kludne vecer kasicku.Maly sa mi predtym budil aj 6-7krat za noc...a dnes sa zobudil len dvakrat ,tak som z toho prestastna 🙂

klya1
3. mar 2010

Dobre ranko, tak sme vcera mali 6-mesacnu preventivku a vazime 6130 g a meriame 62.5 cm 🙂 Dokonca sme zvladli odniest na prehliadku aj moc, aj ked sme boli vcera kvoli tomu hore od 4 do 5 rano 😒 No a slniecku sa zrejme takato zabavna pauzicka medzi spanim pacila, tak sme si ju dnes zopakovali od 4 do 6.30 rano 😅 Aj ja mam zatial drobca u seba na gauci, ale posledne dni uz dost spekulujeme, ze to budeme musiet riesit. Ale zatial sa nevieme rozhodnut, co s tym... Vahame medzi ohradkou a puzzle podlozkou na zem.
Zuziiicek vitaj.

zuziiicek17
3. mar 2010

Dakujem klya 😉
No ja mam akehosi dlhana 🙂 ma uz 73cm a 7100g,a to mam malo mliecka.

jafnina
3. mar 2010

Ahoj
tlenka: krásně se posouváte, to mi se teprve přetáčíme na bříško
zuziiiicek17: vítej
my jsme dnes taky dali poprvé maso a chutnalo, ale my jsme teda zatím neobjevili nic, co by malýmu nechutnalo
no a jinak máme doma ranní ptáče, naučil se pravidelně vstávat už o půl šesté a spát prostě dýl nebude 😒

ewwe
3. mar 2010

my vstavame pravidelne o 7 rano trocha sa pohrame, nakojim ju a este spime do 9.**3O h

a sprava dna je ze sa konecne otocila sama na brucho, zajtra ma mm narodky tak to je asi jej darcek pre neho

zuziiicek17
3. mar 2010

Aj mne sa dnes maly prvykrat pretocil na brusko a to je dost lenivy 😀 jemu sa nechce pretacat.Vy ich to nejak ucite ?
A jefnina dakujem 🙂

ewwe
3. mar 2010

no moja je leniva velmi, ja som ju snazila pretacat aby si zapametala ten pohyb 😵

zuziiicek17
3. mar 2010

Mno to som skusala aj ja,ale akosi to nepomaha...taky je maly a ataky vybity 😀 😀 on robi len to ,co sa jemu chce..asi je po mne 😀

klya1
3. mar 2010

Tak u nas najlepsie funguje inspiracia v podobe roznych veci, ktore drobcekovi do ruk vlastne vobec nepatria 🙂 Prvy raz sa otocila tak, ze nad sebou vpravo zbadala balik utierok. Tolko sa za nim obzerala, ze zrazu bola na brusku 😀 Odvtedy uz sa toci v pohode 🙂

aktekram
3. mar 2010

My spíme do 7:30, v 8 kojíme ještě v posteli a vylízáme v 8:30.
U nás v půl roce 7400g/72cm, po naší malinkaté váze na začátku už ani památka.

zuziiicek17
3. mar 2010

wau,tak to sa pekne vytiahla 🙂 sikovna 🙂

aktekram
3. mar 2010

šikovná to jo, sem tam mě děsí jak to jde všechno moc rychle

zuziiicek17
4. mar 2010

no dobehla ine deticky velmi rychlo,aj dlzkou aj vahou,dokonca by som povedala,ze aj predbehla 🙂
Neboj sa,ved asi to tak ma byt.A teraz sa to uz bude spomalovat.

akinom55
5. mar 2010

Ahojky,
vitaj zuzi.....
My ideme na prehliadku v utorok, mali sme dostať i vakcínu ale asi nedostaneme... najprv som prechladla ja a chytila to odomňa i malá...už sa to lepší, ale netuším ako dlho pred injekciou má byť zdravá, tak sa nám to asi posunie... Inak sme už začali okrem príkrmov dávať i umelé mlieko, akosi sa už malej nechce sať a je celá nervózna.... naopak, z fľašky jej to tečie tak je kľudná, takže naše kojenie pomaly ale iste odchádza 😖

A strašne moc by malá chcela sedieť, tiež sa chytá všetkého čo sa dá a priťahuje, a keď jej človek nevyhovie tak sa rozčuluje... ach jo, nedá si vysvetliť, že ešte nemôže.... 😠

ewwe
5. mar 2010

cauko, my sme vcera boli u kamosky ma rovnako stare dievcatko, tak nina dostala chrumku tu kukuricnu, ste mali vidiet tu radost, no ale ako vyzerala ona a jej oblecenie vam radsej nebudem hovorit, myslim ze neprehltla nic z tej chrumky ale bolo vidiet ze s nou prisla do kontaktu 😀

zuziiicek17
5. mar 2010

akinom dakujem 🙂
Ja som mala velmi dlho laktacnu krizu,snazila som sa maleho prikrmovat UM lebo malo priberal,ale efekt ziadny,lebo flasu nenavidi a este ju len vidi,tak vrieska o 106.Tak mu davam na obed uz fajnotky a vecer kasicku.A tak je spokojnejsi,dokonca sa mi uz zobudi v noci len 2-3krat 😉 tesim sa z toho,lebo ja som strasne unavena z neho-proste narocne dieta,vecne ukricane

klya1
5. mar 2010

No tak u nas kazdu chvilu fnukanie, lebo: nechcem jej nechat na hranie Pampersku, nedam jej na hranie Sudocrem, nechcem ju nechat sediet.... Konecne sa citim ako naozajstny rodic. Kazim svojmu dietatu kazdu srandu 😀 😀 😀

achalteke
5. mar 2010

Aki gratulace k půlročence!!! 😵

zuziiicek17
5. mar 2010

:D klya to poznam -naco hrkalka ,ked ma sacok ,pampersku vlhke utierky 😀 nic ine nechce 😀 sacok miluje,ale s nim sa moze hrat iba ked som pri nom

zuziiiicek17
6. mar 2010

No co ,dnes nase babatka nic nerobili ? 😀
my uz skoro mame prvy zubok 😉 trosku uz je prerezany,cudujem sa ,ze drobec tak kludne spinka 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre