V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

zuziiicek17
10. mar 2010

Ja som si tak vydychla ,ked som dawala drobcovi prvykrat prikrm.Strasne som sa vtedy bala,ze ho nebude chciet a nakoniec to dopadlo tak,ze bol urazeny ked uz nebolo v misticke nic 😀
teraz zaspawa konecne trosku.Aspon doobeda trosku pospinka,inac takmer nic.
Vam kolko spinkaju deticky cez den ?

gabinka79
10. mar 2010

Ahoj,ewwe!
My máme polrok 19. teho. To je piatok a s papkaním by sme začali 21. vého, v nedeľu, aby sme tomu dali slávnostnejší podtón. 😀 😀 😀
Ináč, naša malá mala tiež byť Ninka, ale toto meno už dali známi, ktorým sa dieťa narodilo skôr. Trocha nás to zarazilo, pretože vedeli, že s týmto menom počítame my. Ale tak to malo byť, teraz máme Sofinku som veľmi rada, že je to tak ako je. 🙂
Budem rada, ak dáš vedieť, ako s papkaním napredujete a čo práve ochutnávate. Naša malá práve spinká. Uvidím, aký spánok si vyberie. Či to bude polhodinka(ktorá je u nej najčastejšia),alebo to bude dlhší spánok.

gabinka79
10. mar 2010

Odkiaľ čerpáte námety na príkrmy? Čo a ako deťom pripraviť? Z internetu alebo inej literatúry? Ja viem o základných potravinách ako mrkva, zemiak, brokolica - pripravené na pare alebo uvarené. Pýtam sa preto, aby som sa mohla poriadne pripraviť. 😀
Naša malá má dva "oficiálne" spánky. Jeden do poludnia a druhý po obede. Jeden býva dlhší a druhý kratší. Ten kratší je polhodinový a dlhší mala už aj dvojhodinový, ale bolo to iba párkrát. Ešte večer medzi 18 - 19 hod. si dáva menšieho "schrupa", a potom ju kúpeme.Do dvoch hodín po poslednom prebratí ide na nočný spánok. 🙂

tlenka
10. mar 2010

klya: poslala som manzela kupit ten sacok, tak uvidime, jak sa to podari... stoji to 6 Sk/ks

gabi: ja mam taku tabulku, kde je po mesiacoch, co sa moze davat babatku.... mozem to tu aj napisat, pripadne zaslat mail, dala mi ju sesternica, prepisala to z nejakeho casopisu, /je to pre nedojcene deti, kedze som mala problemy s mliekom a navyse nam aj strasne vrackala... a pre dojcene sa prirata 1 mesiac naviac/
tiez mam aj knizku doma - varime pre dojcata a tiez kupujem aj prikrmy od hami, tie sa najviac osvedcili, skusala som aj od Allnatura, Babylove ci Sunar... ale Hami je asi to naj si myslim
s prikrmovanim sme zacali od ukonc. 5.mes., aj ked doktorka chcela,aby sme uz 3 tyzdne skor zacali

a co sa tyka spanku, tak mi spavame 3x do dna - od tej 7.45 - 9.15, potom od 11-12.30 a poobede tak od tej 15-16 hod. , vecer chodi spavat pred 20 hod. a spi do tej 6 hod.

gabinka79
10. mar 2010

tlenka: s tou tabuľkou (ak by si ju napísala) by som Ti bola vďačná. Ale "posuň" ju iba v tom prípade, ak Ťa prepisovanie nebude stáť veľa času a námahy. 😵
Máš doma zlatíčko, keď Ti tak krásne spinká. 🙂 My na tom nie sme až tak dobre, ale nesťažujem sa. V porovnaní s prvými mesiacmi sme teraz na tom výborne. Prvé mesiace boli také, že sme malú uspávali hodinu a spala 5 - 10 min. Bolo to na zbláznenie. Takže teraz v porovnaní s minulosťou sa máme výborne! 😀

ewwe
10. mar 2010

baby na kojeni.net je v sekcii prikrmy tiez tabulka aj postup prikrmovania na stiahnutie celkom je to tam dobre napisane aj potraviny ktore sa mozu

gabi jasne ze napisem ako nam to ide, myslim si ze asi bude tiez jedak, lebo ked davam na noc kasu tak len sa po nej zaprasi, ziaden problem nebol ani ked ju ochutnala po 1x, a tak isto to bolo s chrumkami kukuricnymi, sice to bolo iba raz

ja sa uz na to velmi tesim ako ju budem krmit a ako si to budeme uzivat 😀

ewwe
10. mar 2010

a este chodim do temy zaciname s prikrmami tam baby pisu tiez dobre rady

zuziiiicek17
10. mar 2010

No my mame asi len doobednajsi spanok na rukach,pretoze hned ako hop polozim,tak je zle -ten trva priblizne pol hodinu a potom este ak ideme na prechadzku tak necelu hodinku v kociku.Hold narocne dieta je narocne dieta

tlenka
10. mar 2010

hojte... takze sme nahanali moc do toho sacku zbytocne... 4x to vsetko vytieklo do plienky a na 5x sa to podarilo 😀 ale dosli sme k doktorke a ona nikde, isla na skolenie, tak nas skoro porazilo....

aj na baby-web.sk a mamaaja.sk su nejake recepty...
gabi: prepisat to nebude problem, lebo som sa ucila prstoklad

tlenka
10. mar 2010

gabi: skus, ci ti to pojde tu: C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\prikrmy nedojcene deti.htm
ak nie, tak to prepisem

gabinka79
10. mar 2010

Leni,skúsila som tú adresu a nepodarilo sa mi ju otvoriť. Myslela som si, že budeš ovládať prstoklad, pozrela som si Tvoju fotku a je zjavné, že pracuješ v administratíve. 🙂 Pekné vlasy. 😀 Dlhé vlasy, to je moje. Ja som musela svoje rapidne skrátiť. Strašne mi vypadávajú.
Skúsim pozrieť aj tie ostatné adresy, ktoré odporúčaš Ty a aj ewwe.
To Ti verím, že Ťa musela riadne nahnevať tá zbytočná návšteva u lekárky. Po toľkých peripetiách s močom a nakoniec nič z toho. 😖 Kedy máte repete? My po 19. marci pôjdeme na druhú kontrolu s nožičkami a s výsledkami pôjdeme do poradne.

zuziiicek17
10. mar 2010

Ja nechapem ako je mozne ,ze mne nic take doktorka nevrawela,ze by som mala doniest moc.... 😠 dofrasa ,ona je vazne akasi divna.Keby som mohla,tak ju hned zmenim,ale teraz sa to neda 😢

tlenka
10. mar 2010

takze tu je prepis z tabulky, je to pre nedojcene deti, pre dojcene plati +1 mesiac:

* po 4. mesiaci:
- zemiak, mrkva, petrzlen, kalerab, cuketa, patizon, tekvica, karfiol, brokolica, por, spenat, petrzlenova vnat;
- jablko, broskyna, marhula, banan, hruska, nektarinka, cucoriedky;
- ryza, pohanka, kukurica

* po 5. mesiaci:
- mäso kuracie, morcacie, telacie, kralicie, jahnacie, vareny vajecny zltok

* po 6. mesiaci:
- muka, pekarenske vyrobky (chlieb, pecivo, cestoviny, ovs. vlocky) - graham., celozrn. najzdravsi

* po 7. mesiaci:
- rastlinne oleje (olivovy) 1 caj. lyz., klasicke maslo, plnotucny probioticky jogurt, cvikla bez prisad

* po 9. mesiaci:
- fazula, sosovica, hrasok, hlakovy salat, paradajky, zeler, redkovka, uhorka, baklazan, biela kapusta, cervena kapusta, cibula, cesnak
- citrus. plody, exotické ovocie, hrozno, ribezle, egrese, maliny, jahody
- bazalka, oregano, tymian, kopor, soja, vajecny bielok
- med, tvaroh, kravske plnotuc. mlieko, tvarohovy syr (najzdravsi), tvrdy syr (zdravy), taveny syr (menej zdravy), Pribinacek a pod.,

* od 1 roka: - skorica, vanilka, kari, ryby

* od 1,5 roka: - kakao, cokolada, sladkosti

* od 2 rokov: - huby, udeniny, vlasske orechy cele, bravcove maso

RYBY: uprednostnite nase sladkovodne ryby pred morskymi (file je len z morskych ryb). Idealne 1-krat tyzdenne

VLASSKE ORECHY: mlete mozno pridat do palaciniek ci kolaca uz po 1. roku, ale cele orechy z dovodu vdychnutia az po 3. roku

STRUKOVINY: mali by byt aspon 2-krat tyzdenne v jedalnicku. Su natolko vyzivne, ze vtedy netreba pridavat maso

tlenka
10. mar 2010

gabi: no ideme v piatok, oco bude mat volno, tak nas odvezie
zuziiicek: tebe este moc netreba nosit, az ked bude mat Misko ukonceny 6. mesiac

gabinka79
10. mar 2010

leni, veľmi pekne Ti ďakujem za ochotu a pomoc pri začiatkoch našich príkrmov. Určite si tabuľku dám vytlačiť a budem sa podľa nej orientovať. Ďakujem! 😀 Detskú lekárku máte v Poprade?

zuziiicek17
11. mar 2010

No ,viem,ze maly este nema ukonceny,ale ked tam pojdeme ,tak uz bude mat.Stve ma to,lebo som sa pytala aj kamosky co ma starsiu dcerku a mi vravela,ze jej tiez nic take nevravela ... 😖 tak ja neviem.

tlenka
11. mar 2010

nemas zac gabi... ano v poprade samozrejme, tu mam trvaly pobyt aj babulka alex...
zuzicek: no ja som sa to tu docitala, ze ked sli na prehliadku, tak moc bolo treba a doktora mi tiez vravela... len mohla mi povedat, ze existuje ten sacok na moc a nematurovala by som, ze co a ako
...aj u vas snezi? zase sa vratila zima, uz nech je jar

jahody11
11. mar 2010

caute baby, ja som malu nechala na sacku rozbalenu bez plienky a hrala sa s nou, nech sa tam vycika a potom som to zo sacku vyliala do skumavky, zalezitost 20 minut 😉 a moc som davala v 5-tom mesiaci v poradni ked ju aj ockovali, teraz mame ist do poradne az v 7-mom mesiaci a moj doktor je fakt suprovy 😉

zuziiicek17
11. mar 2010

Joj vcera uz bolo tak fajne a zase snezi.Ja uz som z toho hotova.Ved ani detickam tie zmeny pocasia nerobia dobre 😒 ja uz by som chcela aspon taku jar na mikinku a tak 🙂 aby sme uz nemuseli drobcov tak strasne babusit,ved sa chudaci ani pohnut nemozu.Je marec a citim sa ako v decembri.Dufam,ze to coskoro prejde a bude uz konecne pekne.
No tak ja len dufam,ze mu ten moc aspon vysetri.Uvidim,ked ne tak sa jej na to opytam.

gabinka79
11. mar 2010

Tých teplých dní sa ani ja nemôžem dočkať. Stále sledujem počasie, ako taká rosnička. Teším sa na teplé dni, keď budeme môcť naštartovať športovú časť nášho kočiara a naša malá bude vidieť svet a aj to, že existujú aj iní ľudia. Teraz v kočiari iba leží a pomaly ju to prestáva baviť. 🙂

ewwe
11. mar 2010

aj u nas znova nasnezilo 🙄

tu su tie postupy a tabulka prikrmov 😉
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

si to stiahnite

emily3
11. mar 2010

ahojte maminky ako sa mate?
zuzicek, nemusí ta štvat dr. ešte nie je cas na moč, to neskor..moja tiez este nepytala, ale mam pocit ze sa to robi okolo 7-8 mesiaca... 😉
zacali sme aj my prikrmi, ale zatial je to len trosku, nevarim jej osobytne...z polievky zoberiem kusok zemiaku a potom to dokorenim a osolim pre ostatnych...alebo mrkvu...skusalki sme banan a jablko...je zlata, ked nevie co stym a v puse to prezvachuje, alebo ma otvorenu pusinku a skusa co to povie...no ale zatial zostava hlavne na mlieku dudloska moja...

jahody11
11. mar 2010

moja prave spapala plny tanier zemiacika s mrkvou a ceketou, normalne sa divim kde to do nej ide............ 😅

gabinka79
11. mar 2010

ewwe, je tam toho naozaj veľa. Určite pomôže! 🙂

ewwe
11. mar 2010

baby a tu cuketu aku davate? kupovanu v obchode ci zo sklenicky hotovu

saza007
11. mar 2010

ewwe - cuketu som kupila cerstvu, uvarila na pare a rozmixovala. Je to celkom sladke, pokial nie je koza velmi hruba. Malemu chutila!

karoliiinka
11. mar 2010

ahojte mamicky, rada by som sa popytala zopar veci...mam 6,5 mesacneho synceka a rada by som ho pomaly naucila na UM. Maly nechcel sat u prsnika od narodenia, takze si odsavam kazdy den od jeho narodenia co je dost narocne a krmim ho z flasky. Minuly tyzden som mu ponukla BEBU s tym, ze ho pomaly a postupne "odstavim"..ale nechutila mu a odmietol to vypit..skusala som par dni a to iste..dnes som vyskusala NUTRILON..ale ani to nechce...mate niekto podobnu skusenost?? Co mam robit? mozem vyskusat vsetky ostatne mlieka..ale neviem ci je to vobec dobre pre jeho brusko a ...co ked mu nebude ziadne chutit...? Mliecka mam uz menej,..maleho prikrmujem..ale odsavat uz nevladzem..je uz velky..potrebuje aby som sa mu venovala..a ja uz proste nevlazem odsavat...dakujem za radu..

jahody11
11. mar 2010

karolinka, takk to ti verim, ze je to velmi narocne odsvat, ja som to robila iba par krat a mala som dost ale neviem ti poradit ja stale kojim a malu neviem naucit ani na caj takze si neviem predstavit co by to bolo keby ze ju musim ucit na UM asi by to bolo to iste ako ty... asi ti ine neostava len dalej skusat mu ponukat UM a snad sa raz chyti a niektore mu zachuti...

inak baby ja stravu nemixujem lebo mi doki vravel, ze dieta ma potom problem naucit sa prehltat hrudky, takze mam vraj pucit vidlickou vsetko a ovocie ako napr jablko nastruhat na jemnom struhadle a mala pekne zuje, nema s nicim problem. uz sa uchvatne pretaca z chrbta na brusko a naopak, stale blabota baba a tata len mama nie 🙄 dokonca nam zacala po veceroch spievat, no sranda ale ludia nam pozeraju do kocika co to za deta ked mu stale idu usta a to ma este len 6 mesiacov 🙂

saza007
11. mar 2010

karolinka - mas moj obdiv, ze si vydrzala odsavat az doteraz. Ja som odsavala 6 tyzdnov, ale ked zacal maly viac papat, tak som to uz nestihala/nezvladala, tak som postupne prestala. On mal od zaciatku v noci UM, takze so zvykanim problem nemal. Skus mu do materskeho mliecka primiesat trosku UM, a postupne zvysovat pomer UM k MM, snad sa postupne dostanes len cisto k UM.

danysek27
12. mar 2010

Ahoj holky.
Tak jsem tu měla včera velký mejdan maminek - a musím říct, že to tedy byla mela 😀 . Děti si navzájem braly lahvičky, dudlíky a hračky a ty menší se rozbrečely hned jak ty starší zakřičely. Ale jinak to byla sradna - zvláště když jsme vyrazili s šesti kočárky po tom našem satelitu 😀
Zjistila jsem, že Matýsek je návštěvnický typ - celý den byl tak hodný a trpělivý. Asi budu muset každý den někam na návštěvu.
Ahoj Karoliiinka - vyzkoušej Sunar - Nutrilon a Beba jsou hlavně pro děti co mlíčko nepili nikdy - kojeným dětičkám po sladkém mámině mlíčku nechutná. Sunar je prý sladčí. Mám to od švagrové - v půl roce taky skončili s kojením.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre