V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

akinom55
12. mar 2010

Ahojky žienky,
idem vás pozdraviť... máme za sebou poradňu, vážime 6700 g.... priberáme trochu pomalšie, ale zase rastieme strašne do dĺžky...malá sa začala konečne otáčať i z bruška na chrbát, takže sa teraz až divíme kde ju všade nájdeme...urobili sme jej na zemi na dekách pelíšek, ale našli sme ju už aj otočenú okolo nohy stola 😀 strašne sa na tom baví, ako sme udivení....začala si rozprávať, ale rozhodne nespája slabiky... skôr sú to také prapodivné zvuky, tak som zvedavá čo z toho nakoniec bude....a máme už aj naušničky, lekárka nebola moc šikovná tak nakoniec sme odišli s 3 dierkami...a moč na prehliadku v 6 m sme tiež nedávali... začínam mať z toho môjho lekára taký zlý pocit, tiež by som ho najradšej zmenila, ale neviem ako to ide behom očkovania....

zuziiicek17
13. mar 2010

Ahojte ,my dnes mame pol rocika 😀
newiem preo,ale v poslednej dobe som z maleho zufala.velmi ma to mrzi,ale ja akosi nemam dost trpezlivosti na jeho nalady 😖 Asi ma chytila nejaka depka,pretoze vacsinou,ked pride priatel,tak mu dam maleho a som stastna,ze mam aspon na chvilu pokkoj ☹ ☹
Na polrocnu prehliadku ideme az o dva tyzdne,tak som zvedava ako to dopadne.

To mliecko je velky problem,poznam to,ale my sme mali okrem tgoho problem pit z flase,takze som to nakoniec vzdala a kojim dalej .No co uz,mtrapime sa,ale nevadi.prezijem to.

Nam sa maly vie obratit z chrbatika len na bok,sem tam na brusko.nejaky je asi lenivy,je to sidlo,ale otacat sa mu velmi nechce.

ewwe
13. mar 2010

zuzicek take stavy mame asi niekedy vsetky, ja som tiez niekedy rada ked ju zoberia moja mama alebo mm kocikovat a ja si len tak lahnem
ja mam tiez depku ale z pocasia, konecne sme sa zacali stretavat s kamoskou a kocikovat a bac zasa tolko nasnezilo ze sa k nej zasa nedostanem a samu ma to vozenie uz prestava bavit

no vcera ma potesilo, zaregistrovala som sa v hami klube a prisla mi jedna sklenicka brokolice, hami mliecko hajaja, a jeden kelimok frutapury hruska, tak ako by mi citali myslienky lebo som predtym bola na nakupoch a v tescu boli akcie na hami tak som kupila nejake tie sklenicky, zajtra mame predsa velky den, pol rocik a mrkva uz caka 😀 😀 😀

zuziiicek17
13. mar 2010

ewwe,aj mne prisli z hami vzorky a to iste dokonca,akurat ze mne dosla flasticka zemiak,mrkva
bohuzial to malemu vobec nechuti a to hajaja som dala svagrinke.

pokial ide o prechadzky,ja som tiez uz nestastna z toho,uz by sa ta perinbaba mohla zdekovat konecne.Akurat,ze so mnou vzdy chodia kamosky,samu ma to nebawi.... 😒

ewwe
13. mar 2010

tak aj ja to mlieko niekomu dam, kedze kojim a miesat by asi nebolo dobre

a malemu co davas? inu znacku, ci len varis?
odkedy prikrmujes?

karoliiinka
13. mar 2010

dakujem za radu..vyskusam teda primiesavat nejake UM s MM a zvysovat pomer...pripadne skusim ten sunar...inak zacala som pravidelne u nas doma organizovat s kamoskami bejby party..cize babatka sa polozia na deku, okolo nich hracky a my dospelaci sa bavime, fotime, papame nejake dobrotky (nevarim pre navstevu, lebo sa mi nechce, vzdy sa nieco nakupi🙂.... kto moze popija vinko 🙂 ..a musim skonstatovat, ze je to prijemna zmena a rozptylenie zo stereotypu 🙂 odporucam 🙂 pozyvame aj svojich chlapov..nech to nie je iba o mamickach a babatkach 🙂

olalka
13. mar 2010

karoliiinka, mne dr. povedala, ze v ziadnom pripade nesmiem miesat mm a um dokopy !!! radsej skus ine mliecko

olalka
13. mar 2010

a ten moc sa ma vraj kontrolovat v ramci polrocnej prehliadky, takze ja som ho odniesla do labaku asi tyzden pred poradnou a ked som prisla na prehlaidku uz boli vysledky. ja som sedela rano pri malej so skumavkou a cakala asi 20 min. a v pohode sa to dalo zvladndut 🙂

zuziiicek17
13. mar 2010

ewwe,prikrmujem tym co varim,alebo postruhamm nejake to jablcko a tak,maly neznasa tie z flasticiek.Hami ma velmi rad kasicku,to je asi jedine.Bez toho by mi v noci ani nehajal.Prikrmujem uz viac ako mesiac,lebo maly mi vobec nepriberal,a UM nechcel za nic na svete ,tak som presla na tu kasicku vecer a na obedik malu davku nejakej zeleninky a potom mliecko.Tak je spokojnejsi,dokonca mi spinka do pol stvrtej . 😉

saza007
13. mar 2010

mne zase Dr hovorila, ze UM a MM sa moze kludne miesat - enzymy v MM este aj pomozu traveniu UM. Robila som to velmi casto, ked som odsala menej, nez bolo potrebne na jedno krmenie. Bez akychkolvek problemov.

jahody11
13. mar 2010

Ja tiez davam malej kasicku vecer uz viac ako mesiac, a najradsej ma Hami 🙂 a od 6-teho mesiaca sme zacali zeleninku a ovocie, moja tiez nechce vobec flasu, iba zuje cumel a hra sa s nim, teraz dostala uz hrncek od aventu, co netecie z cumlika, tak uvidime... zatial este kojim po kazdom papanicku. baby, nemate facebook? tam mam fotky malej a aj vase by som pozrela ak mate 🙂) 😀

zuziiicek17
14. mar 2010

jahody ja mam- Zuzanka Tvo Zakuciová
No s tou kasickou sice sem tam strajkujeme,lebo napr raz za take tri,styri dni ju do pusy neda ani za svet a to je potom celu noc na prsniku,lebo mam malo mliecka na noc.
Ale inak je zlatucky.Depka ma uz konecne presla 😀 tak sa citim fajn.to bolo daco strasne...

ewwe
14. mar 2010

ahojky tak mame prikrmovanie za sebou, mrkvicku 🙂 spapala asi 11-12 lyziciek, myslim ze jej to velmi chutilo a spapala by ovela viac, ale uz som sa bala, neviem ci mam jej dat kolko bude chciet??

my s cumlom nemame ziaden problem, ja kojim cez klobucik, vodu jej davam z flase, kasu tiez z flase s inym cumlom, u nasich je tiez flasa s inym cumlom, a nina nema ziaden problem guma ako guma 🙂

kasu davam nemliecnu od nestle robim ju s vodou

jahody11
14. mar 2010

zuzi, poslala som ti ziadost o priatelstvo na FB 😉

zuziiicek17
14. mar 2010

UZ som si ta pridala medzi priatelov 😉 mas strasne krasnu dcerku,take ma nadherne ocka velke hnede 🙂

gabinka79
14. mar 2010

Ahojte !
Ja som na FB pod Gabriela Rusňáková. 🙂

zuziiicek17
15. mar 2010

Tak a uz sme kamosky 😀
Juj ale tie septemrovcata sa nejak velmi podarili ake su krasne vsetky 😉
Ach mne si maly povedal,ze on bude hajat uz len do pol siedmej a ja som strasny ranny spachtos 😖 No asi mam smolu, sef piska a ja musim skakat.

zuziiicek17
15. mar 2010

http://www.nasedeticky.sk/b-prvyrok.php
super stranka,tak som tak rozmyslala ze ani neviem sa nejak hrat s malym,tak som mu zacala spievat a uplne sa z toho tesi.Dokonca uz vie tapy,tapy ,kolo kolo mlynske a kukulienku.Taky je zlaty ,ked ho chytim pod pazuskami tak tancuje 😀

gabinka79
15. mar 2010

Zuzi, veľmi dobrý tip. My sme si zaobstarali detské knihy s pesničkami, hádankami a riekankami. Ale určite, v rámci obohatenia repertoáru, využijeme aj Tebou poskytnutú stránku. 🙂 🙂

zuziiicek17
15. mar 2010

Fiha,tak to si super Gabi ,ja som sa nejak k tomu dostala az teraz 🙂 ale malemu sa to paci

gabinka79
15. mar 2010

Zuzi, ale Sofinku to veľmi nebaví. ☹ Čakám, že keď bude trocha staršia, snáď ju riekanky a básničky začnú baviť viac. Ja som po týchto knihách siahla preto, aby som ten náš malý živel nejak, aspoň na chvíľu, zaujala a zabavila. Pozreli sme si Tvoje video s Miškom. Manžel skonštatoval, že je tiež stále v pohybe ako naša malá. Je zlatučký. 😀

zuziiicek17
15. mar 2010

Dakujem 🙂 Misko je vazne akysi hyperaktivny 😀 to musi byt zazrak ,ked je ticho a v klude aspon chvilku 😀
Ja som si tiez pozerala fotky tvojej Sofi a krasna je ozaj 😉 podoba sa na teba sa mi zda .
Dnes bol Miško vecer strasne zly,ale bolelo ho brusko ,tak som mu trosku pomohla vykakat sa ,ani sa necudujem ,ze mu neslo,take huste od kedy papa aj prikrmy.

jahody11
16. mar 2010

Aj nasa Elusa ma tvrdiu stolicu odkedy davame prikrmy...
no aj nasa herecka je ako diva niekedy, strasne rada sa sali, a spievame si odmalicka, pozrite si videa na FB, stoja zato, to mala svoju sialenu chvilku 😀

zuziiicek17
16. mar 2010

No tak to si musim pozriet 😀

ewwe
16. mar 2010

cauko tak my 3 den papame mrkvu, dnes som jej dala uvarenu nie kupovanu, no a slo to tazsie, podarilo sa nam to az na druhy pokus, zajtra vyskusame zemiak

a potom som asi pol hodinu prala jej aj moje veci od mrkvy 😖 ide to tazko dole 😨 🙄

saza007
16. mar 2010

ewwe - no to mas pravdu, len tak lahko to dole nejde.
ja som vcera mala mrkvu s brokolicou az vo vlasoch. Maly sa rozhodol, ze si bude precvicovat brm brrrrrm pri krmeni... 😅 🙄 Ale nakoniec ho to preslo 😀

ewwe
16. mar 2010

saza 😀 presne to iste dnes robila nina

zuziiicek17
16. mar 2010

To asi robia vsetky nase certiska male 😀 😀 😀 😀

gabinka79
16. mar 2010

jahody, pozrela som si na FB videá a máš pravdu, stoja za to! 🙂 Veľmi milé. Aj sme sa na nich nasmiali. Ústočka sa malej nezastavia. Zrejme Ti doma rastie nová úspešná televízna alebo rozhlasová moderatorka. 🙂

Vravíte, že s príchodom príkrmov začali mať detičky problémy so stolicou? Počítam s tým, že hustota sa zmení, ale dúfam, že nebudeme mať veľké problémy so zápchami. ☹

zuziiicek17
17. mar 2010

So zapchami ani nie,len sem tam teda,ale je celkom sranda ako vydim na malom,ze tlaci 😀 tvari sa tak vaaazne 😀
moj misko mal zapchu iba raz ,takze v pohode zatial.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre