V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
22. mar 2010

cauko, nina uz papa tyzden a zje tak 150 ml, lyzicku mame od babylove tie obycajne, ja ked jej dam do ust susto tak lyzicku trochu podrzim v jej ustach a ona ju akoby saje a pekne papa, len teraz mame brokolicu a ta jej az tak nechuti, zajtra chcem skusit cuketu, tak uvidim ako bude chutit
este ake dalcie zeleninky davate? mna napada uz iba spenat a pastrnak, co mam kupene

a v bille maju teraz na polovicu sunarek broskynovy tak som kupila do zasoby, ked zacneme davat ovocie
a este som kupila kase nestle, 2 kupis a 1 zadarmo k tomu 😉

saza007
22. mar 2010

ewwe - ja som zatial dala mrkvu, pastrnak, brokolicu, karfiol, cuketu, sladky zemiak a dnes bude prvy krat spenat. Uz aj miesam dva - tri druhy spolu. Zatial sa za vsetkym olizoval ako kocur 😅 😀

zuziiiicek17
22. mar 2010

Mne maly ani nahodou nechce nic papat,iba sem tam zemiak a mäsko ,mozno trosku mrkvicky a jablcka ,ale inak nic 🙄 🙄

gabinka79
22. mar 2010

Jahody, pozerám, že Ela so Sofinkou majú rovnaké hrazdičky. 🙂 Ale naša malá nevydrží sa pod ňou dlho hrať, tak ako všade inde a so všetkým. 🙂
Dnes sme dávali druhý deň mrkvu. Bolo to o niečo málo lepšie ako včera. Ešte zajtra jej chcem dať mrkvu a pôjdeme na zemiačik.
Jahody,potom skúsim aj Tvoju kombináciu. Dnes som jej mrkvu pretlačila cez sitko, ale tiež jej neskôr chcem nechávať i hrudky, aby si nezvykala iba na jemné kašičky.
Ewwe, tých 150ml po týždni by malo zvládnuť každé dieťa, alebo je to individuálne? Ja zatiaľ pri našej malej neviem posúdiť, či ešte chce alebo nie. Tak jej dávam radšej iba po jedne lyžičke ( na začiatok) 🙂
Dievčatá, kedy dávate tieto príkrmy? Do obeda alebo po obede?
Zuzi, tak Michal je chlap a ako väčšine z nich chutí viac mäso ako zelenina. 😉

jahody11
22. mar 2010

my vstavame okolo 8:oo, to ju nakojim, potom jej dam este ked ideme von ( tiez kojenie) o 12:00 obed zeleninkovy, okolo 15:30 jablcko s bananom a s keksikmy sunarka a vecer po 19:OO kasa, samozrejme po kazdom jedle kojenie a obcas aj medzi 😉

gabinka79
22. mar 2010

Jahody, mliečko Ele dávaš hneď po zeleninke, alebo chvíľu počkáš, a potom jej dáš piť? Myslím, či mliečko po zelenine nerobí nejakú šarapatu v brušku. Pýtam sa, aby som vedela, ako mám postupovať. 🙂 Ako dlho už Ela papká takéto dobrôtky? To už má normálne bohatý jedálniček. 🙂

ewwe
23. mar 2010

gabi plna davka zeleniny je 150 az 220 ml, dieta by to malo zjest tak do mesiaca od zacatia prikrmu, potom mozes zacat davat maso, ale kazde dieta je ine, a ma vlastne tempo, a aj chuti im kupovane alebo varene doma,
ja davam papat okolo 12h, vecer este kasu, zeleninky davam tolko kolko chce, ked pekne papa davam jej do 150 ml, ak jej nechuti tak ju nenutim,
kojim ju po zelenine podla toho ako chce ona, ked uz je mrzuta tak jej dam mlieko, niekedy chce hned, niekedy vydrzi aj hodinu a pol, ako kedy
kazdopadne vsetko zalezi na malej

jahody11
23. mar 2010

ja jej davam hned lebo si predstavim sama ked sa najem, tak ma smadi, niekedy pije minutu, niekedy 5 ako kedy, potom jej dam este neskor ak pije kratko ale zakazdym jej davam lebo tvoje mliecko je aj od smadu, to ti povie kazda lakt. poradkyna, moja Ela nema rada pit caj z flase, tak zatial stale zapijame mlieckom a ziadna sarapata nieje 😉

ewwe
23. mar 2010

ja jej davam po zelenine pit prevarenu vodu, aspon si trocha vyplachne usta

jahody11
23. mar 2010

to ano 🙂 a moja si vyplachne usta vodou najviac vecer vo vani, potvora, ked ja na brusku tak da hlavu dole a pije tu vodu, ja na nu kricim a ona sa smeje a robi to este viac 🙂

jahody11
23. mar 2010

gabinka a Elka uz takto papaka 3 tyzdne, uz jej musim zacat vymyslat co dalej 😉

ribizek
25. mar 2010

Ahojte maminky. Nestíham pri tých mojich drakoch sem chodiť, ale dnes som aspon nakukla, ako rastú vaše detičky.
Vidém že aj vy už riešite príkrmy. Ja som začala tak v 5 a pol mesiaci. Zeleninku sme už prešli, už mu to kombinujem aj s mäskom. Nepočítam, koľko zje. Robila som to pri prvom a deprimovalo ma to, lebo ten nebol veľký papáč. 🙂 Ked zjedol 70, tak som tancovala pomaly tanec radosti. A tých básničiek, čo som sa narecitovala a naspievala. 🙂 No reku, hádam vie, koľko chce. Zlomilo sa to niekedy v 10. mesiaci. A teraz pomaly zje aj mna. 😀
Zato tento druhý je dobrý papkáč. Včera som mu zmixovala zemiak s kuracím mäskom a kúpený hotový paštrnák. Celkom dobrú chuť to malo. Ja si tak striedam doma varené a kupované. Hlavne, kde je teľacie alebo iné mäsko, nech mu stále netočím morčacie a kuracie a zeleninu do toho uvarím. Tentoraz som si povedala, že čo si môžem, tak si uľahčím. 🙂 Len nás trochu trápi zvrackanie. Už od narodenia. Takže akú farbu má obed, takú farbu máme v byte. Ja verím, že ked sa sám posadí, tak gravitácia mu to udrží. 🙂
Pri prvom boli štúdie, že sa má 6 mesiacov vyslovene kojiť a potom príkrmy.Lepok až po 7. mesiaci. Teraz je vraj dobré začať s príkrmami skôr, 4-6. mesiac, lebo vraj je to ideálne obdobie tuším z hľadiska imúnológie a ešte čohosi /čo mi samozrejme vypadlo 🙂 /. A lepok po 6. mesiaci. Keby som mala tretie, tak príde asi ďalšia štúdia. 🙂 Ja vždy beriem zlatú strednú cestu. Aj veľa zdravého škodí. 😀

Tak sa držte maminy a samozrejme aj detitčky. Nech nám dalej rastú do krásy a hlavne, všetky choroby nech sa nám vyhýbajú.

ewwe
25. mar 2010

ahoj ribizek, aj ja si myslim ze nic netreba prehanat, ja tiez mixujem kupovane a domace

zuziiiicek17
25. mar 2010

Ahojky,my sme vcera boli na polrocnej prehliadke...moc odo mna vobec nechcela ani ho nespomenula 😒 maly ma 7800 g a 75 cm...cize velky chlap si myslim 😀

jahody11
25. mar 2010

no zuzi, je o kilo tazsi ako Ela, my sme boli tiez vcera ked nam prepichovali uska a aj ju nazil, tak ma 6,740 kg a 72 cm 🙂

zuziiiicek17
25. mar 2010

fiha,no ale je to predsa chlap 😀 😀 dlho dlho nepriberal vobec,tak sa tesim z kazdeho gramu 😀

ribizek
26. mar 2010

ewwe - veru tak. V rámci normy si treba pomôcť, ked sa dá. 🙂 Začína byť teplo, tak ten čas radšej venujem chalanom vonku.

zuziiicek - pekná váha. A dlhán riadny. My máme niečo cez 8 kg /to som len doma teraz vážila/, ale myslím, že 75 cm nemáme. Tipijem tak 70-72cm.

Inak, robila som si včera poriadok v kompe a našla kopec receptov pre detičky - menšie i väčšie. Niekedy som to sťahovala pre inšpiráciu, lebo som mala pocit, že varím dokola to isté. 😀 Tak ak by ste niektorá chceli, môžete mi poslať mail do IP, rada pošlem.

katkav
27. mar 2010

ahojte baby, chodim vas sem pozriet, aj ked sa s vami asi nemozeme porovnavat, nakolko sa maly narodil o 5 tyzdnov skor ako mal, tak my uz mame cez 10 kil a jeden zubok vonku, druhy vrchny takmer vonku 🙂 chudacik je z toho nevrly a nervozny, co bol inak velmi pohodacke babatko, ale tak snad bude zase na chvilku klud, kym sa ozve dalsi zubok. My nosime velkost 12 mesiacov az 18 😉 takze bude asi dlhy po mojom tatovi, teda po dedkovi. Inak sa trapim s diplomovkou, ak by niekto mal chut a cas max 5 minut, pomoct mi, budem velmi povdacna 🙂 http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey...

ewwe
28. mar 2010

katka mas to vyplnene

tak ako sa mate? u nas prsalo a fukalo, no dnes to vyzera na pekny den

katkav
28. mar 2010

dakujem ewwe 🙂 dnes som malemu nasla druhy zubok na dolnom dasienku 🙂 a ja, ze akotoze mi hryze do lyzicky, ked ho krmim...neslo mi to do hlavy s tym jednym zubom a dnes pozeram, oni su tam uz dvaja 🙂 u nas je dnes tiez otrasne, take ospale pocasie a riadne fuka, takze kociky nevidim vonku ziadne, plus maly trosku kasle, tak to dnes ani neriskujem ist von. A prave v tejto chvili zacina prsat, pospime si doma 🙂 mam chut nieco piect...ale nemala by som, lebo tie moje kila nikdy nezlezu dole 😖

zuziiiicek17
28. mar 2010

Ahojte,aj ja som ti vyplnila ten dotaznik 😉
Mne je dnes uplne strasne zle.Rano som vracala a teraz mam teplotu,no proste hroza 😖 😖 😖

gabinka79
28. mar 2010

Ahojte. My sme sa dnes vrátili od mojich rodičov. Boli sme tam od utorka. V meste nášho trvalého bydliska má aj Sofinka lekárku. Tak sme vybavili poradňu: váha 7350 g a výška 68,5 cm (ale neviem, či som si výšku dobre zapamätala). Boli sme aj na polročnej kontrole s nožičkami. Všetko máme v poriadku, čo ma veľmi potešilo. 😀
Katka, vyplnila som dotazník, ale asi sa mi ho podarilo poslať dvakrát. 😅
Zajtra ideme prvýkrát papkať karfiol, uvidíme, či zaujme. Zatiaľ pomaly napredujeme v papkaní. Malá toho veľa nepoje, ale aspoň niečo. Uvidíme, či sa to rozbehne.
A zúbok zatiaľ žiadny. 😅
Jahody, srdiečko je veľmi pekné. Ďakujem! 😀

jahody11
28. mar 2010

katkav, mas to vyplnene, inak baby, potom aj mne budete pomahat s dotaznikom, nazov mojej bakalarky je zena-matka a jej postavenie v pracovnom procese, ide o to ako sa zeny dokazu zamestnant ked sa vratia z materskej... 😉

gabinka, tak ti poslem aj nabudude 😀 na FB mame dalsi novy album z tury co sme boli na Tomasovskom vyhlade v slov. raji, mala bola total zlatucka 🙂
inak, zajtra idem k dokimu lebo som malej na krku nahmatala hrcku, tak mam neskutocny strach, ze co to je... ☹

zuziiiicek17
29. mar 2010

Jahody,dufam,ze to nie je nic vazne 😒
Ja som vcera horuckovala,ani s malym som nevladala byt ☹

katkav
29. mar 2010

dakujem za vyplnenie, ste zlate, velmi mi to pomoze 🙂

ewwe
29. mar 2010

jahody drzim palce ozvi sa ako ste dopadli, mozno je to iba tuk 🙂

jahody11
29. mar 2010

vraj uzlina ale nevedia z coho.. tak nam zobrali krv do troch velkych ampukiek, chudinka, tak plakala, cela rucka ju bolela, zajtra budu vysl. z krvneho obrazu a po velkej noci vysl. roznych testov chorob, napr rubeola, toxoplaz. ,.... tak dufam, ze vsetko bude negat... 😖

zuziiiicek17
29. mar 2010

bude vsetko v poriadku,uvidis 🙂

ewwe
30. mar 2010

drzim vam palce babulky

jahody11
30. mar 2010

Tak dnes sme volali, tak krvny obraz ma v poriadku, dalsie vysledky az po velkej noci, tak zas len cakat ... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre