V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lynn77
10. nov 2009

ne jdi ale jdu, asi mam fakt teplotu 🙂

kasenka228
10. nov 2009

neboj, ja taky koupim novej 😉

ivca08
10. nov 2009

Koukam, ze vsichni chodite na kontroly nejak casto. My byli 3 tydny, pak jsme meli jit 6 tydnu a pak az 3 mesice. Byli jsme tam mezitim kvuli tom zapalu plic, ale kdyby byl Adamek zdravej, tak nic. A jenom ho prohlidne, jinak nezkousi zvedat, otacet atd. Jenom mi uz dvakrat rekla, ze preferuje levou stranu a ze ho mam davat na pravou. Marne ji vysvetluju, ze se tam toci proto, ze tam ma okno. On jde proste za svetlem. Doma dela to samy a je mu jedno, jestli je to prava strana nebo leva. Schvalne jsem ho jeden den pozorovala a davala tam, aby mel podnety vpravo a na tu udajne preferovanou levou se neotocil ani jednou. No ale vysvetlujte ji to.

mauik83
10. nov 2009

ivčo - to je ok, však prohlídky mejí být v 3N, 6N a 12N, pokud je mimčo OK!!! 😉

posp - mě dr. řekla dávat pást koníky denně, klidně 2x, 3x, ale vždy jen tak dlouho, dokud se snaží zvedat hlavičku. jakmile zaboří čumáček do podložky nebo leží na boku hlavičky a jen kouká nebo se začne vztekat, tak pasení ukončit!

Já to včera s těma prdíkama zakřikla - Nela večer usla, ale pak ji vzbudili prdíci a nic nezabíralo (masáž, pupík, gymnastika) a hroznšě plakala, tak jsme v 23h poprvé použili kamarádku - rektální trubičku 😀 a už to jelo - prdy, kakáče... 😀 😀 😀 Pak se napapala a spala až do rána do 7 😀
Navíc jsem si večer o troubu docela hnusně spálila ruku, takže vyhánění prdíků jsem prokládala bleskovým chlazením ruky kostkama ledu... 😖

Jinak Nela kaká denně několikrát, ale v noci už míň než dřív... za to ráno to náležitě dohání... 😀 😀 😀

V půl 2 jdem ke kámošce zkoušet šátek 🙂 emo, jakej máš ty?

Tak si holky užijte srazík. Jo a k teploměrům - mě dr, řekla, ať se vybodnu na digi a koupim si obyč dětskou lihovou rychloběžku!!!! 😕 Že v digi můžou být naprd baterky a už to měří blbě... 😠

emamamamu
10. nov 2009

maui vy jste pouzili rourku jo? te ja se bojim jak cert krize....☹
mame Moby

mauik83
10. nov 2009

emo - jj, použili, pže už jsme nevědli co s ní a bylo nám jí hrozně líto... ji to nebolí - strčíš to do zadečku jen kousek, jako teploměr a pomůže to rychle... jak od prdíků, tak se i vykákne... 😉

mauik83
10. nov 2009

emo - kterej přesně? jsi s ním spokojená? není moc teplej? (dalo by se v něm nosit i v létě???)

bibnka
10. nov 2009

Ahoj holky,

tak u nás se pořád teplotkuje 😔 . Robinek měl celý minulý týden brutálnmí kašel, tak jen doufám, že je to k tomu a že to není něco nového. tak se omlouvám ze srazu, moc mě to mrzí. Příště dorazím, i kdyby měl hlídat taťka.

Holky, neděste se nějakými články. Robinke krásně pásl už v 10 dnech, Tomášek má 2 měsíce a je to teda fakt bída. Ale já to neřeším, on se to naučí. Já to přesně takhle hnala u Robinka, pořád jsem chtěla, aby se ukázkově otáčel apod. Nakonec chodil v 10 měsících a já se jen tiše modlím, aby Tomíšek chodil až tak ve 14 😀 😀

Teploměry mám taky digi a jsou fakt na prd. Ale u Robinkam jsem měla rtuťovou rychloběžku a rozbila se mi. Já pak naháněla rtuť po kuchyni 😠 , takže tomu moc nevěřím.

Maui: jakou lihovou myslíš? To jsem v životě neslyšela.

Jinak my jdeme na ko zítra. Tomášek na převážení a Robinek na 3letou. To bude adrenalin. jsem zvědavá, jak dneska pořídí petruš.

A taky bych se měla objednat na gyndu na KO po šestinedělí 😅

pospecka
10. nov 2009

ema: naštěstí mě nechal trápit jen asi 14dní, ale vzpoměla jsem si a to jak se kas ptala na to kolečko při nástupu. A k té rource. My jsme koupili v lékárně vazelínu, vždycky to namáznem a šup. Když jsem ji dávala poprvé, tak jsem se tak "inteligentně" předklonila, abych dobře viděla a jak jsem to tam šoupla, tak se ozvalo pffff a já málem padla k zemi v narkóze. 😀 😀 😀 Mudr. říkala, že to tam máme nechat i dýl, že to může trvat i deset minut a na toto mě neupozornila. 😀
mauik: díky. Já jsem Zdendu moc pást nedávala, ale řekla jsem si, že budu muset začít a nějak pravidelně. 🙂
Zítra jdeme poprvé plavat, teda pokud se neobjeví nějaký příznaky očkování.
Co je MOBY? 😅

achalteke
10. nov 2009

Ivčo my byli na kontrole taky naposledy po 6ti týdnech a jdeme až ve 3 měsících 😉

Co se týče tý rektální rourky, já se ptala mudry jak jí mám používat, říkala že samozřejmě je to až ten nejzazší "vyprošťovací prostředek", ale že se nějaký závisloti na ní nemám bát (jak se často o ní říká), že se s tím za svou dosavadní praxi nesetkala a prý ani nikdo z kolegů co zná....u nás teda ale spíš pomáhá (když je nejhůř) teploměr do zadečku jako když chci měřit teplotu, to vyjde prd a většinou i kakoš 😀 , ta rourka se ráda hovísem ucpává a jak jí profouknout, že? Ale taky už jsme s ní nejeden úspěch oslavili...a jak radí Petra - dobře jí mázněte před zavedením, já ji máznu trochou olejíčku 😉

danielasr
10. nov 2009

ahojte, ja sem vela nepisem, ale citam pravidelne a beriem si od vas rozne rady,
tak si uzite stretko, u nas dnes leje :(
mam jednu otazku, nasa mala akosi stale spi, aj vy mate take spave deti?
vcera napr zaspala o 22, papala 3.30, 6,30, boli sme hore do 8, lebo ju bolelo brusko, potom zaspala do 11.45, papali sme, zacali sme sa hrat, a ona o 13tej zase zaspala, je to normalne? ona po rannom prebudeni vydrzi ledva 2 hodky, a to sa jej venujem, hrame sa, sme v hrazdicke, rozpravame, ale ked uz zacne mrnkat, dam dudel a vidim ze chce spat, tak ju dam do postielky, to si da taku hodinu spanku a opat nieco vydrzi pokial nejdeme zase do hodky von a ona si da poobedny spanok, obcas i 3 hodky, no a navecer je uz hore, akurat ked pride manzel z prace sa zobudi a uz je hore, potom sa nevie dojest a mrnci, vcera si dala behom 2 hodiniek 240 ml 🙂
co si o tom myslite?
diky

bibnka
10. nov 2009

Ahoj danielasr,

já si myslím, že máš prostě jenom štěstí a tvoje dítě je víc spavé. Nenervuj se tím a užívej si to 😉 🙂

danielasr
10. nov 2009

myslis? ono my mame s manzelom obaja take geny, proste milujeme spanok, tak asi to zdedila dvojnasobne

afinka01
10. nov 2009

Ahojky,
danielasr - já myslím, že to je normální a můžeš být opravdu ráda, že máš tak spavé miminko 😉 I když včera to u nás bylo podobné. Dnes dopo malá nemohla zabrat, třikrát jsem jí uspala v ruce, ale jak jsem jí přendala tak se vzbudila, od 12hod však už vesele chrupe a v nosi se budí také dvakrát.

petrajurinova
10. nov 2009

Ahoj. Tak máme za sebou šestitýdenní a tříletou prohlídku. Isabellka je naprosto v pořádku až na to, že prý reakce na TBC je bouřlivější a bude se čekat na úplné zhojení než se bude dávat hexavakcína. Měří 62 cm a váží 5800 gramů. Doktorka se divila, že je tak puclatá jenom z kojení.
No s Bastíkem mě doktorka nepotěšila. Krom toho že máme naordinovanou dietu (kvůli váze), tak jsme vyfasovali žádanku na kardiologii - doktorka už poněkolikáté slyšela, že má prý Bastík šelest na srdíčku, tak nás posílá na vyšetření k odborníkům. A aby toho nebylo málo, tak má Basťula bílkovinu v moči, takže ještě zítra musíme na polikliniku do laboratoře. 😒

joodi
10. nov 2009

Zdar ženy 😀
Tak jsme byli o víkendu u babi, malá má pořád rýmu tak odsávám o hlavně v noci je to záhul 😒

Jinak dneska ráno přesně v 1 hod. se mojí sestře narodil syn Eliáš (3650g), měla rychlý porod bez komplikací jako já tak jsem moc ráda 😵 to se mi ulevilooo 😵 😀 Sice jsme říkali, že datum 11.11. by bylo ještě lepší vzhledem k tomu našemu 9.9. 😀 😉, ale takhle ho dostala babička k narozeninám! 🙂 😀

Jdu vás dočíst zatim pic

joodi
10. nov 2009

jooo tak vy srazíkujete 😀 proto je tady pusto prázdno 😀
Škoda, že už je tak brzo tma, to mě na tom podzimu a zimě nebaví... 😝

mauik83
10. nov 2009

posp - Moby je šátek 🙂

já tu rourku mázla krémem na opruzky... 😀

bib - no prej už se teploměry se rtutí nedělaj a místo ní se tam dává líh,.. jenže já dětskou lihovou rychloběžku za boha nemůžu nikde sehnat... už jsem byla ve 3 lékárnách a zdrav. potřebách a nic... 😠

petra - tý jo, to je fakt puclinka 🙂 má už víc jak my a to jsme starší... a taky nejsme žádný ořezávátka... 😀 kolik měla Isa při narození???

Byla jsem u kámošky zkusit šátek - ukázala mi jeden úvaz, ale Nela v tom byla tak nějak skroucená, no moc se mi to nezdálo a Nele taky ne... Mám ho půjčenej domů, tak musíme vyzkoušet nějakej jinej úvaz. EMČO, nemáš tip??? 🙂

lynn77
10. nov 2009

jo, s tema teplomerama je to pravda, ze uz se neprodavaj (ani normalni, ani rychlobezky) dneska jsme koupili neco co vypada jako rtutovy, ale pro jistotu se to zase neda srazit, jako nakonec jsme koupili baterky do te digitalni rychlobezky a vypada to, ze to snad funguje.

holky, myslite, ze se mi mohl udelat zanet prsa z toho, ze mi do nej mala kopla? Jako docela dost a boli to silene, ale teplota kolem 37,3 a jinak krome bolaveho celeho tela (kosti, svalu, hlavy) mi nic neni 😉 jako ani v krku neboli

Laura cely den spi (jako fakt cely krome par prestavek na kojeni, ale prijde mi, ze toho moc nevypije), ja uz nevim co mam delat, vzbudit se v podstate neda, teplotu nema, myslite, ze mam jit na pohotovost? mi prijde divne jim rikat, ze dite jen spi. 😉 Dneska mela horsi noc, spala spatne po dlouhe dobe, ale neco naspala, prece nebude spat furt?

lynn77
10. nov 2009

jo achal, rektalni rourka jsem nekde cetla, ze je na jedno pouziti, mozna proto, ze se zanasi 😉 ale myslim, ze to nikdo nepouziva jen jednou

marketka.27
10. nov 2009

Ahojky. Tak jsme absolvovaly s Karinkou návštěvu naší dr., ta celkem nic nevymyslela, infekci nemáme - udělala odběr krve, výtěr ze zadečku, poslala nás na kožní s těmi lupy ve vlasech, kožní dr.říká, že je to normální, že to sice má na pohled horší, než je úplně běžné, ale že to nic vážného není, ani se to nijak neléčí. Dostaly jsme něco na mazání, když už jsme tam byly, Fenistil kapky a ještě nějakou oční mast nám umíchají na obočí. Prostě ty lupy to nezpůsobují, prý to může malinko svědit, ale až tak moc ne. Jsem z toho docela nanic, protože malá už je zase stočená jak rohlík, hlavu zvrácenou vzad, ruce natažené a pláče ☹ ☹ Kdyby se to nezlepšilo do zítřka (nevím teda, čím by se to jako mělo zlepšit), tak máme přijít znovu k naší dětské dr.

bibi78
10. nov 2009

danielasr, ako ti pisali holky , bud rada, moj maly bol taky do 2 mesiacov a odvtedy spava ovela menej. maval aj take dni, ze spal ako novorodenec iba s prestavkami na kojo.

lynn, myslim, ze mala ma iba taky den, mozno viac. moj maly mal toto asi pred 2 tyzdnami, iba spal a spal a ja som sa uz bala, ze mu nieco je, ale potom sa to zmenilo a teraz by som bola rada, keby tak spinkal. proste mala potrebuje len dospat.

a este raz, holky, ako sa tvori dalsi album? nejako na to nemozem prist 😅 , dikes.

mauik83
10. nov 2009

lynn - já užž kvůli tomu byla taky jednou u dr., že malá pořád spala a nic jí nebylo!!!! 😉

bibi78
10. nov 2009

Paradoxne!!, mne teda ten clanok od maji pomohol. 😀 zistila som, ze s tym pasenim to u nas asi nebude az take zle a ze staci trosku zdvihnut hlavicku a nemusi ju zaklanat, ako som to videla u vacsiny deti 😀...😎 😉

to spanie podla mna nic nie je, asi to dieta zrovna potebuje, ako ked ma spurt a vela papa, vsetko je vacsinou iba docasne 😵 . nas maly bol dlho spachtos, ze prespal asi 20 hod. denne. vtedy som sa obcas zamyslela, ci je to ok a bolo a teraz si hovorim-zlate casy. zmena prisla, ked mal 9-10 tyzdnov.

s tym albumom som to uz zistila, staci ked sa na to pozriem dlhsie ako par sekund...😀 .

lynn77
10. nov 2009

mauik, ja vim, ze si s ni byla, problem je, ze ona ani moc nepapa, na to jaky byla vzdycky jedlik, navic, kdyz ja mam tu teplotu, uvidime zitra, tedka jsme ji zkusili dat do postylky a rev jak kdyby ji n noze brali, tohle uz neznam ani nepamatuji, jinak vsude inde usina, v postylce ne, to taky nezname, krasne v posteli spala..... ☹

navic me je na ho*no a strasne me boli ten prs, mam to cele cervene v tom miste kde me nakopla.... a boli to jak cert ☹

kasenka228
10. nov 2009

Cauky, moje miminko krasne spinka v kocarku po prochazce ( sraziku), tak jsem se hned vrhla na fotku:

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Je to jak za totace, jen 2 druhy kocarku na trhu. 😀
Zleva: Role, Majamisutka, Kasenka, Emamamamu 🙂

kasenka228
10. nov 2009

Lynn, a jak to dokazala takhle te nakopnout? Tak mozna tam fakt mas nejaky zanet....

role
10. nov 2009

tak to mě ten ďábel nespí a už řve.

kasenka228
10. nov 2009

ale japato? Neverim, takova hodna holcicka 😀 😀 😀

role
10. nov 2009

Já ti nevim. 😀 Normálně už začala v tramvaji. Jak jste zvládli eskalátory?
Teda na tý fotce mám ránu. Já chci vyfotit znova-oprava!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre