V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
13. apr 2010

gabinka: pred tromi rokmi som zacala varovat jedno dievcatko, ktore malo prave vtedy polroka...s nou bol kazdy obed boj aj cokolvek ine...niezeby robila cirkus, ale proste po par lyzickach jej stacilo a uz som do nej viac nedostala...teraz ma terezka 3,5 roka a furt papa jak mravcek...i ked cestoviny s grankom dokaze zahadne zjest plny tanier 🙂

janapon
13. apr 2010

bobocka, moja mala sa narodila 18.9 a mala 49cm a 3340g. tiez mi dost schudla, lebo vela grckala.ani domov nas nechceli pustit. zacala som prikrmovat uz okolo 5 mesiaca sunarom a uz aj tuhou stravou.ked zistila ze ju to zasiti, zacala omietat prnik.takze od 6mes. uz vobec nekojim ☹ ale, papa velmi dobre. v poradni sme boli 11.3 a mala 65cm a 7kg. vcera som ju vazila a ma len 7100g, takze malo pribrala, ale zato sa mi zda, ze narastla.
nie vsetky deti vela papaju, aj kamoskyn syn malo papa,ale je zdravy a to je hlavne 🙂

bobocka
13. apr 2010

tak si ma trosku ukludnila janapon 😉.dakujem .moj misko ma krasne plne licka a telicko ma tiez tak akurat-vobec nevyzera byt chudy.je kojeny,no on od narodenia zle papal-teda nie zle,ale on na prsniku zaspal ako zabity ,malo si potiahola, potom sa skoro prebral a bol zas hladny.aj teraz ho musim kojit kazdu hodinku a pol zhruba.a ked sa snazim tie intervaly predlzit,tak to niekedy vyjde a inokedy zas krici o zivot,ze jehladny.tuhu stravu celkom je-niekedy len desat lyziciek,inokedy celu misku spapa.ale jemu crievka dobre pracuju a kaka zavodne 😀 cajiky mi uplne odmieta.ani vodu nechce.jedine co z flasky vypije je ked mu dam rozpustenu cammomilu v troche vody-ked je velmo nervozny vecer(asi a uz zubky deru).-to je fajne sladke.kamaratka mi odporucila hipp cajiky,no tie ja nechcem.su prisladzovane a to vraj dobre nie je.teraz som objavila super cajiky cajanek-tie obahuju mliecnu laktozu-su preto fajnejsie- a nie sacharozu,ale ani to mi velmo z flasky nechce.asi uz budeme musiet hrncek zaviest 🙂

janapon
13. apr 2010

bobocka ja som kupovala aj tie hipp cajiky, a je pravda ze su dost sladke. hanka ale vypije aj vodu, jej je to jedno.hanka pije z flasky ale pomaly ju uz zacinam ucit na hrncek,ale moc jej to nejde 😅
misko urcite vie kolko potrebuje a pokial nechude, tak je vsetko ok. 😀

ewwe
13. apr 2010

ahoj, mne mala pije iba vodu, caj jej zatial nedavam
mne sa dnes po 1x stalo, ze som jej dala 15O ml uvarenej zeleniny a ona si este pytala, tak som jej otvorila este kupovanu mrkvu a z tej zjedla polovicku
skusali sme uz aj maso, zatial kupovane a chutilo 🙂

deti su rozne papkaci aj nepapkaci, hlavne ze priberaju 😉

janapon
13. apr 2010

ja som jej dnes robila ryzovy nakyp a mal velky uspech.a mala aspon trosku zmenu, lebo vacsinou jej varim zeleninku a masko 😀

kathynka
13. apr 2010

yoan mal dnes brokolicu so zemiacikom a s varenym zltkom kvoli zelezu...
ja mu cajiky davam...taky cesky bylinkovy Leros...a po case som aj zistila ako mu bude chutit viac...kedze mu mamina rano odstavi stavu z jablcka, aby dobre kakal, tak mu to miesam dokopy a potom to bez problemov vypije cele...vdaka tej stave je to sladke a prirodnou cestou🙂

janapon
14. apr 2010

dobre ranko, kathynka, to je super.asi jej zacnem aj sladit cajiky cerstvou stavou 😀

ewwe
14. apr 2010

baby a neskusali ste vyvarit susene ovocie? napr. jablka slivky? v dojcenskej vode, to je vraj lepsie ako bylinkove caje, vraj bylinky pre take male deti niesu dobre, ale to som len citala

jahody11
14. apr 2010

aj ja som pocula ze bylinky niesu dobre ...
vy sa stazujete s vahou, ela mala 7 mesiacov a vazila 6800 gr... a netrapi ma to lebo pribera pekne, super rastie.. prikrmy, ziaden problem, zje absolutne vsetko co nezje ju 😀 ,aj ked je nova chut tak vtedy jej nestiham davat, niekedy sa cudujem kde to do nej ide a ako to ze nevymysla, ze jej to nechuti.... ale ona ma stale strasne vela pohybu... inak davate deticky do "pavuka"???
uz by ma aj zaujimalo kolko meria, asi ju pomeriam zajtra 😀D

kathynka
14. apr 2010

a preco potom lekari doporucuju davat detickam pit feniklovy a rascovy cajik? ja som zatial nikde necitala, ze bylinky nie su pre deti dobre, takze nechcem sa ani hadat samozrejme 🙂 mozno zalezi od toho o aku bylinku ide, nie?
yoan pavuka ani nema...a zatial sa dokonca tvari, ze fazu lezuna chce preskocit...rovno zo sedu do pochodu...no nech sa lubi 🙂

gabinka79
14. apr 2010

Nám ortóped povedal, že nie je dobré dávať deti do "pavúka". Nemá dobrý vplyv na chrbticu. Odporúčal pre deti chodítka. My zatiaľ nemáme ani "pavúka" ani chodítko. Ešte neviem, čo budeme používať, či jedno alebo druhé. Alebo oboje? 🙂
Používate už športové kočiare alebo ešte klasické kočiare? My sme ešte vo vaničke, ale Sofinka v nej už nemôže vydržať. Chcem už vytiahnuť športovú časť, ale čakáme na oteplenie. Ako je to u vás? 😉

kathynka
14. apr 2010

yoana sme dali do sportoveho po velkej noci...on ma 3-kombinaciu peg-perego a ta vanicka mu uz bola dost mala...je sice teraz hnusne pocasie, ale zababusim ho, dam na kocar tu umelu vec, tak je tam ja v skleniku a ide sa von aj v dazdi...sak s babom sa chodi von za kazdeho pocasia, povedala moja mama (inak pediatricka) 🙂

kathynka
14. apr 2010

a mozno blba otazka, ale aky je rozdiel medzi pavukom a choditkom?

zuziiiicek17
14. apr 2010

Gabi ja uz pouzivam sportak asi mesiac a maly je v nom spokojny,lebp vidi svet 😉
My nebudeme mat ani pavuka ani choditko.Podla mna je to zbytocnost,pretoze naco ho davat chodit,ked to este nevie? Ked bude pripraveny chodit,tak bude aj bez pomocok 😉

kathynka
14. apr 2010

zuziiiicek, to si napisala super 🙂

kloti
14. apr 2010

gabi, aj my už od marca používame šporťák. Jakubko mi išiel pri prechádzke - keď práve nespinkal - vyskočiť z kočíka, pretože nič nevidel...teda, okrem mňa...a na mňa sa pozerá celý deň... 😉 ...v šporťáčiku ho zababuším a ideme...keď chce spinkať, spinká, keď sa zobudí vyklopím mu operadielko a kuká na svet 😉 a je spokojný... a čo sa týka pavúka či chodítka - ja som tiež zástanca toho, že bábo si určí samo, kedy chce loziť, kedy sedieť a kedy chodiť...u nás doma tomu dáme voľný priebeh 😉 necháme to na Jakubkovi 🙂

ewwe
15. apr 2010

ahojky my ideme na poradnu v utorok tak som zvedava kolko mala vazi, ona je taky drobec, tak dufam ze uz bude mat aspon 7 kg,

do sportaka sme sa presunuli vcera, no vobec mi v nom nechce lezat, stale sa dviha 🙄

pavuka tiez neplanujem, nad choditkom rozmyslam

danielasr
15. apr 2010

ja som si doteraz myslela, ze pavuk je choditko, to iste 🙂 ci nie je?

gabinka79
15. apr 2010

Do pavúka sa dieťa vloží a ono si chodí, alebo si tam môže aj posedieť. A chodítko vyzerá ako vozíček, ktorý má zvýšenú rúčku, aby sa jej dieťa mohlo chytiť a v podstate tlačí pred sebou ten vozíček.
Dievčatá a máte športiaky, kde si detičky môžu úplne ľahnúť, alebo sa dajú dať iba do zníženej polohy? Kdesi som čítala, že deti do športiakov, ktoré sa nedajú polohovať do ležiacej polohy, ale iba do zníženej polohy, sa majú dávať až od 8 mesiaca. A my práve do ľahu v športiaku nemôžeme ísť. Myslíte, že to môže byť nejaký problém? Alebo iba veľa kriku pre nič. 🙂

zuziiiicek17
15. apr 2010

Ale gabi,keby som mala vzdy vsetko robit podla toho ,co povie lekar ,tak je moj drobec uz daaaavno na UM a jazdim s nim len v hlbokom kociku a ani by este nesedel.Pretoze deti maju sediet az ked si sadnu sami.Ale co mu mam urobit,ked proste chce sediet...Akmate iny nazor ,tak fajn ,ale ja sa riadim podla vlastneho uvazenia.

janapon
15. apr 2010

zuziiicek, mas pravdu. vela veci by sa nemalo, ale potom by sme deti nechali cele dni len lezat 🙂

kathynka
15. apr 2010

tak tak, spravne...ked to babo chce robit, nech robi a my mu pomozeme...ked nechce, tak nech sa netrapi tym este...ci? 🙂

gabinka79
15. apr 2010

Tak, tak.... 🙂

kloti
16. apr 2010

gabi, my máme športák, ktorý sa dá sklopiť až do ľahu, takže malý si tam môže v pokoji pospinkať ale vôbec ho neobmedzujem v tom, že chce sedieť...to by som nemohla chodiť vôbec von, pretože by bolo v kočíku zakaždým slzavé údolie...veď naše detičky sú teraz v takom veku, že ich všetko zaujíma...hltajú pohľadom všetko navôkol, tak prečo im to zakazovať a nútiť ich ležať, pretože ešte nedovŕšili osem mesiacov...súhlasím so zuzkou 🙂 podľa mňa každá mamička vie najlepšie, čo urobiť pre spokojnosť dieťatka...veď s našimi drobcami trávime celé dni a noci...a najdôležitejšie pre nás je, keď má naše slniečko úsmev od ucha k uchu...no nie??? 😉
Vraj má byť slnečný víkend...tak vám prajem pekné prechádzky 😉

emily3
16. apr 2010

Ahojte maminky...tak nasa mala uz sedi sama, ked sme boli pred mesiacom v poradni, uz sa davala do sedu s tiez doktorka ze to nesmie..ale co ju mam prisrobovat? prilepit? snad dieta vie kolko si moze dovolit....a syn Misko jeho som mala sportaku uz od styroch mesiacovh, lebo nechcel lezat v kociku...tak som ho tam mala tak polosedmo, lezmo...a prezil...ked lezal v kociku tak ziapal a dvyhal sa ....
Lucku nedava do choditka, nemame...pohybuje sa svojsky sposobom, sadne si..otoci, lahne, nohy pod seba a uz je zas niekde inde...uz sme ju nasli pod stolom, pod stolickou...dostane sa kam chce... 😀

kathynka
16. apr 2010

ahojte dievcata...tak mna caka bojovy tyzden, kedze yoanova maminka musi odist na 4 dni do francuzska...ak sa tam teda ovsem dostane, ked su teraz kvoli tej sopke uzavrete skoro vsetky letiska...kazdopadne budem u nich spat, takze budem teraz mamina na plny uvazok...vecerne kupanie + uspavanie...esteze yoan je fakt zlaticko, tak to hadam zvladneme spolu...

ewwe
16. apr 2010

kathy tak to budes mat nacvik na tvoje mamickovanie 😉

akinom55
16. apr 2010

Ahoj žienky,
dlho som tu nebola tak vás idem pozdraviť.... my sme boli teraz na 7 m kontrole, máme 7100 g a priberáme tiež tak pomalšie, 350 - 400 g mesačne, ale ja si myslím, že je to akurát... malá papká výborne, chutí jej všetko a je to smieško, takže si myslím, že je to spokojné miminko....pred týždňom sme prestali kojiť, malej akosi viacej vyhovovalo UM, pri prse sa vztekala tak sme sa nato vykašlali... taktiež sa nám rapídne upravila stolica, sme asi jediný prípad, v ktorom ju moje MM zacpávalo a nemohla z neho kakať ☹ NO máme doma asi leňošku, lebo my ešte ani nelozíme, ani sa neposadíme ( s pomocou áno aj chvíľu sama vydrží, ale radšej to nerobíme, iba v stoličke na papanie) ani dokonca nehovorí slabiky, iba tak výska akoby od radosti a hlasne sa smeje....Kočík tiež už používame športový, hlavne kvôli malej, lebo miluje sa pritiahnut do sedu a rozliadať po svete.... hádže úsmevy úplne na každého, i na pochybné elementy sediace v parku na lavičke s pivom 😖

ewwe
16. apr 2010

akimon to neva, tak mame lenosky dve 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre