V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
21. apr 2010

ahoj diava.moj misko tiez bohvieako nespava.on spava s nami a zaspava pri kojeni.my sme si ale prisposobili zaspavaciu hodiu na neskor (od 22;00-23;00)manzel chodi domov okolo siestej pol siedmej,tak chceme aby mal z maleho tiez nieco.medzi jedenastou vecer a siestou rano sa mi zobudi dva krat a potom po siestej kazdu hodinku a pol.uplne je hore medzi pol desiatou a desiatou rano.me to takto vyhovuje,ale behom mesiaca ho chceme ucit a postielku a to potom postupne budem kazdy den znizovat hodinu zaspavania po patnastich minutkach kym sa na deviatu nedostanem.vies,kazde dietatko je ine.tie deticky co su na umelom mliecku vedia v noci viac vydrzat (kamaratkyni synovia prespali celu noc od druheho mesiaca a boli na UM).ak je tvoj viktorko kojeny,tak je to podla mna stale ok ak sa budi v noci.ja pevne dufam,ze sa to vekom zmeni a ze sa konecne celu noc vyspim 🙂.citala som,ze dietatko by malo byt pred nocnym spankom pat hodin hore,ale aj tak sa mi maly v noci na kojenie zobudi.ale on zaspava na prsniku,takze tie nase budenia su tak na 15-20 nim max.

zuziiiicek17
21. apr 2010

bobo,aj moj misko zaspava pri prsniku 😀 😀 vsetci mi za to nadavaju ,ze blbo som ho naucila,ale tak,ked on mi inak nezaspi od narodenia...a spinka mi tak od tej osmej-pol deviatej do priblizne polnoci v postielke ,potom ho beriem k sebe a tak zaspinka pri cici,o dve tri hodky sa zobudi a napapka potom pravdu povedic neviem,lebo on si chyti cici a papka a ja spim 😀 😀 😀 asi som divna co ? a rano sa budi o takej siedmej osmej ...kedy ako ..minule sme spali az do deviatej a potom sa este asi pol hodku hral lebo videl,ze ja este spinkam.Moje slniecko malicke mi da spat aspon sem tam 😀

bobocka
21. apr 2010

zuziicek,podla mna to zas az take zle nie je.aspom mame zaruceny sposob ako drobcov uspime 😀 .ja dokonca poznam pripad kde rodicia davaju dieta do autosedacky a tu na spustenu pracku!!! 😀 podla mna zaspavanie pri kojeni je take mensie zlo.mohli sme dopadnut aj ovela horsie 😀

bobocka
21. apr 2010

mimochodom zuziiicek,nadherne meno pre synceka si vybrala 😉

zuziiiicek17
21. apr 2010

😀 aj ty bobo,krajsie ako moj 😀

kathynka
21. apr 2010

tak yoan je na UM, preto asi spi celu noc uz od 3-4. mesiaca (ako napisala bobocka)...a spinkat ide tak okolo 20.00-20.30 a spi do 7-8mej...ma svoju vlastnu izbicku a tam aj spava, ziadne take, ze s rodicmi...

zuziiiicek17
21. apr 2010

🙂 ja som asi ina 🙂
ja by som ho v kuse chodila kukat 😀

ewwe
21. apr 2010

tak mne nina zaspava sama v postielke po 19 h. budi sa asi 2x v noci, je kojena, vstava o 6.30 nakojim, zostava uz u mna v posteli a este asi hodinku pospi

zuzicek a ty spis naha ci ako?? ze si berie cici kedy chce, ja si to neviem nejak predstavit 🙂

bobocka
21. apr 2010

hm,na toto ma kazda mamicka svoj nazor-myslim na to,ze mimi spava s rodicmi.misko je moje prve mimi a ja som z neho taka nadsena,ze ho chcem mat stale pri sebe-nie som nejaka psycho mama,no viem,ze deticky rastu neuveritelne rychlo a nikdy neviem ci sa nam podari aj druhe mimi,tak sa snazim si chvile s michalkom co najviac uzit kym je este malicky a potrebuje maminku.ja si velmi dobre uvedomujem,ze by mal byt vo svojej postielke a nezaspavat prikojeni a...viem,ze to az take spravne nie je,no ked mne je tak krasne,ked sa v noci michalko schuli do klbka a prituli sa ku mne 🙂 .a je to taky krasny pohlad ked mi pri kojeni zaspinka v naruci 🙂 .vtedy mam taky krasny pocit,ze ma moj krtko lubi a je mu pri mne najlepsie 🙂

zuziiiicek17
21. apr 2010

Nie 😀 nespim naha 😀 ale som rozopnuta tak ,ze si moze zobrat ked chce najprv som spavala v tricku ,ale to bolo neprakticke pri kojeni,tak som presla na toto.A obom je nam dobre 🙂
Bobo ,presne viem o com hovoris.Je to krasny pocit.A kolkokrat sa nasmejem pri jeho kkrkolomych polohach 😀

gabinka79
21. apr 2010

Naša Sofinka spáva sama v postieľke. Niekedy, pred nočným spánkom si potrebuje zdriemnuť na 30 min., niekedy pred spánkom už nespí, ako dnes - je to medzi 18,00 - 19,00 hod. My Sofinku kúpeme každý deň ( je to náš malý predspánkový rituál) približne o 20,00 hod. Spinkať ide asi o 20,30 hod. ( plus, mínus 30 min.) Pred spánkom ju nakojím a položíme do postieľky. Niekedy zaspí hneď, inokedy jej to trvá dlhšie. Počas noci papká asi dvakrát, ale musím k nej vstávať vtedy, keď jej vypadne cumlík. Vtedy začne plakať a ja musím vstať a dať jej ho. Niekedy je to raz - dvakrát, inokedy je to aj sedemkrát. Vstáva ráno medzi 6,00 - 7,00. Takže takto spinkáme my. 🙂

jahody11
22. apr 2010

Nasa Eluska zaspava vecer sama pri telke, cumi na to co ja az zalomi, na cice nehrozi, mam pocit, ze sa odstavuje sama aj cez den mi ju zacina odmietat, tak ma to trapi ☹(zato ostatne veci papka jedna radost o 10:00 biely jogurt, 12:30 zeleninka s masom, 15:30 ovocny prikrm a 19:30 kasa a samozrejme aj kojenie kedykolvek ale uz mi odtahuje prsnik a normalka chyta nervy ze ho nechce...
aj my sme boli vcera v poradni tak vazime 7320 gr a vysku neviem, nemeral ale ostal prekvapeny ako mala uz "chodi" za ruky a lezt ani nehovorim, uz mam poutieranu celu obyvacku 😀D dnes priliezla k PC a zacala okusovat kable od sluchadiel. spom normalka kukala jaka je sikulka..
inak vyspi skoro celu noc, budi sa az rano po 5:00 a tak cucka a tiez ju mam pri sebe 😀

diava
22. apr 2010

tak to vidim, ze na tom nie sme az tak zle..to len ze pocuvam a citam, ze take 7 mesacne babo by sa uz nemalo budit v noci na papanie a ze by malo pospat dlhsie...od narodenia sme sa snazili vytvorit Viktorkovi rezim - kazdy den sa vecer kupe a potom papat a spat....celkom to fungovalo, ale deticky sa menia, takze od 4. mesiaca si uzivame kazdy vecer cirkus ...myslela som si ze sa to upravi po 6 mesiacoch ked zacneme s prikrmami a vecernou kasou, no je to praveze len horsie a horsie-budi sa coraz castejsie-niekedy staci cumlik vacsinou ale aj nakojit...no co-asi to budeme musiet vydrzat!..kojene deticky si zrejme ziadaju stale telesny kontakt s maminou tak preco by sme im ho nedopriali🙂...vyspime sa ked vyrastu!

gabinka79
22. apr 2010

My sme dnes mali výbornú noc! Malá sa zobudila iba raz! 😀 Ale je hore od 5,55 hod. Teraz spinká a ja dúfam, že to bude trocha dlhšie ako jej zvyčajných 30 min. Tiež chcem dať do poriadku obývačku a kúpeľňu. Uvidím, či to stihnem, kým sa zobudí. Jahody, chcem sa opýtať, ako malej pripravuješ mäsko?

ewwe
22. apr 2010

ja nepoznam male dieta co by prespalo celu noc, nine sa to raz podarilo, ale iba raz,

baby vy nechavate pozerat deti na telku? jahody a nebojis sa ze si tak zvykne a bude zaspavat iba pri telke??

ja som dnes zacala spinit, asi prichadza prva ms 😔

gabinka79
22. apr 2010

Našu malú sledovanie TV vôbec nezaujíma. Tá ma najradšej, keď ju nosím na rukách a ukazujem jej veci v kuchyni, alebo sedí na okne a pozerá na ľudí (a pri tom sa ľudí bojí, pokiaľ si na ich prítomnosť nezvykne), alebo sa musím s ňou hrať. Vôbec nevie byť sama, ani na chvíľu a je to riadne unavujúce. Keď je hore, nemôžem nič robiť, iba sa jej venovať. Nejaké domáce práce robím, keď príde manžel (vtedy sa jej musí venovať on), alebo keď spí. Je to taký malý živel, tá naša Sofinka. 😀

zuziiiicek17
22. apr 2010

Moj Miculo ma rad Simpsonovcov 😀 na to dokaze cumiet s otvorenou pusou a este hudobne klipy sa mu pacia 😀
A ludi zboznuje .Vzdy ked ideme do mesta,tak sa na kazdeho rehni 😀 A aj auta sa mu strasne pacia.
A vydrzi byt sam par minut,ale potom uz je to katastrofa,zacne kricat a tak.

gabinka79
22. apr 2010

Už je hore. Tak idem robiť voľnočasového animátora. 🙂

gabinka79
22. apr 2010

Ja neverím! Sofinka ešte spí!!! To náš rekord v dížke denného spánku. Spí už 2 hodiny. Je to super pocit, keď mám toľko času počas jej spánku. Toto je nepoznám. ☹ Včera za celý deň (vrátane prechádzky) spala 1hodinu a 45 min. 😒 Ale dnes je to iná káva. 😀

bobocka
22. apr 2010

tak ked ste uz zacali rozoberat temu mimi a telka,tak u nas je to ak,ze vzdy ked maleho prebalujem,tak si v spalni zapnem dvd sex v meste a ten moj krtko straaasne zboznuje tu melodiu.inak telku vobec neriesi,ci ide alebo nejde jemu je to jedno,no ked ide zvucka sex v meste,tak sa hned otoci a pozera na telku kym to neskonci 😀 inak my mame problem s dennym spaankom.misko zaspi pri kojeni,ale ked ho potom idem polozit,tak hned ocka otvori ☹ .takze mi neostava nic ine iba nechat ho spat na mne.alebo kocik je fajn.vonku mi tiez zaspi pekne.

bobocka
22. apr 2010

a jahody,ty uz davas aj jogurt?ja som citala,ze najskor od desiateho mesiaca.a masko odkedy davas?my sme este stale na zelenine a ovoci a to 2x denne.iba obed a vecer.medzitym je kojeny.myslis,ze je to malo?mala by som mu davat tuhu stravu viackrat?on ale hladny nevyzera byt ...

valentovasasa
22. apr 2010

bobo - s tím jídlem si nelam hlavu - náš Tomášek měl "jen" zeleninu tak první týden, od té doby dostává normálně i maso.
a co se týče toho co kdy smí - není to jedno? Jediné čeho bych se vyvarovala jsou alergeny - med nejdřív od roka, kravské mléko od roka, tvaroh od roka...

valentovasasa
22. apr 2010

bobo - co se týče denního spánku jsme to my zavedli při zavedení příkrmů - prostě dostane oběd a jde do postele (kolem 11h) a přes den ho nenechám usnout - i za cenu toho, že bude hafo protivnej. Ale popravdě to trvalo tak týden a pochopil to, a ted funguje, že spí 11-13 a pak 19-7.

valentovasasa
22. apr 2010

zuzzi - s tím usínáním u prsa tě chápu - mám druhé dítě a ted to u nás funguje tak, že večer usne ve své postýlce, nejdýl ve dvě se vzbudí na kojení, vezmu ho k nám do postele a tam spí až do rána - vždy se jen nakojí a spí dál (nahá nespím - jen mu vystrčím a podám prso a spím dál). TAky mě lidi kritizujou ,a le vlastní zkušenost - třeba vám to pomůže - u prvního syna jsme tohle nedělali - dodržovali jsme že bude ve své postýlce, ale byl nespokojenej, pořád řval, nevyspali jsme se my ani on. Nikdy jsem ho k nám do postele nenaučila a dodnes toho lituju - byl nespavec (prvně celou noc spal až ve 2 letech a 4 měsících) a byl třeba 6x vzhůru - a to znamenalo že tam 6x musíme jít - kdybychom si ho naučili do postele, tak se vzbudí a přijde k nám a spí do rána, takhle ne, takhle jsme byly 6x na nohou...
a proto je mi ted u tomáška jedno že si ho tak naučíme... kašlu na všechny - po zkušenostech s domčou vím svoje!!!! Ono ani jedno není výhra!!!

ewwe
22. apr 2010

gabi nina tiez nevydrzi dlho sama, max. 5 min. v postielke ked ju oblozim hrackami
tv ju velmi nezaujima, sem tam mrkne ked ide nieco zaujimave, ale moc nie
cez den tiez nezaspi inde ako v kociku, niekedy spala pri cici ale teraz uz nie, iba kociiiiik

ja si myslim, ze na stravu mimi bysme mohli trochu davat pozor, ved sme za nich zodpovedne, za cely zivot sa este najedia vselicoho, tak preco do nich pchat uz vsetko mozne, ked mali doteraz iba mlieko? ved je to dobre vidiet na zmene stolice, ako to tym crievkam dava zabrat,
ja stale musim mysliet na kamosku ktora napchava rovnako stare dieta na ranajky chlebom s pastekou 😔 uz by mohla pochopit ze to nieje ok ked samo decko to vypluvalo, ale chapem ze pre niektore mamicky je lahsie navarit pre celu rodinu a nakrmit tym aj babatko, ved nech si zvyka, nie?
tym nenarazam na nikoho tu v teme, kazdy dava podla svojho nazoru

bobocka
22. apr 2010

s tym jedlom mas uplnu pravdu ewwe.ja ked pridam novu zeleninku,tak najprv tk na tri dni a sledujem,ci sa malicky nevyhadze a tak.on je vraj ekzematik (to VRAJ je tam preto,ze sa mi vyhadzal na tyzden a kozna hned,ze je to atopicky ekzem.mastim indulonou a malickyma krasnu pokozku)zatial vsetko co spapal,tak bolo fajn,len teraz sme zaviedli spenat a fuuu,atolica je zelena prezlena.ja viem,ze co ide dnu musi ist aj von,ale toto je fakt sila.myslite,ze je to nejaka zla reakcia na spenat?ze to jeho crievk nevedia spracovat?inak mame aj problem s tvrdou stolicou .niekedy sa chuda puci urputne.ale citala som,ze probiotika pomahaju.tak sme zacali s giogaiou.zatial len druhy den,tak dufam,ze to pomoze

akinom55
22. apr 2010

Ahojky,
tak ja môžem potvrdiť, že nám probiotiká pomohli.... brali sme ich cca 30 dní a dnes kakáme 2 x denne a úplne sama a bez problémov.... a to sme si svoje veru vytrpeli, teplomer a iné veci....ale teraz, je to už ok dokonca môžeme aj mrkvičku a banán a iné veci, ktoré sme najprv úplne vynechávali....
Inak my sme tiež prestali kojiť, lebo malá to odmietala... ona proste už chcela buď niečo dobré na papanie (miluje svoju stoličku), alebo radšej mlieko z fľašky... pri prsu sa jedovala, robila premety a pod tak som sa nato vykašlala, lebo som mala pocit, že takmer nič nevypije a zostane hladná.... priznám sa, že po zavedení UM začala malá spávať krásne celú noc, uspávame okolo tej 20,00 hod a spinká až do rána.... iba občas poriešime dudlík....
Inak čo sa týka stravy, tak mám názor, že sa treba riadiť trochu aj podľa dieťaťa... my sme začali dávať napr. ovocné šťavičky skôr, lebo sme trpeli zácpou... jogurt sa môže od 7 m, ale ak má dieťa problémy so stolicou, mne detský lekár poradil dať 1 lyžičku activie už keď mala 6 m....chce to trochu do toho zapojiť i zdravý rozum a netreba to nijako precitlivelo brať a striktne sa držať nejakých "pravidiel" 😎

akinom55
22. apr 2010

Ešte som chcelo k tomu zaspávaniu pri prsníku a spávaniu v postielke.... zase je podľa mňa dôležité sa riadiť tým, čo vyhovuje dieťatku i vám.....každý sme iní a preto neexistuje "správny postup", ale samé si zvážte, či je skutočne potrebné hneď vytiahnuť prso resp. zobrať do postele.....Ja som takto napr. v noci zistila, že malá skutočne nepotrebuje každé 2 hodiny papať z prsa....tak sme prešli na 4 hod spánok a následne na 8 hod spánok....Teraz niečo podobné riešime s dudlíkom (údajne najlepšie je odnaučiť do 1 roka, lebo potom to už nieje potreba, ale umelo vytvorená závislosť), cez deň ho nepoužívame, zásadne iba do postieľky a zaspanie.... a čudujem sa ako blázon, že malá vôbec nemá potrebu dudlať a v podstate som jej tú potrebu vytvárala iba ja tým, že pri každom zamrnčaní som jej ho strčila....

gabinka79
22. apr 2010

U nás je to s tým cumlíkom horšie. Malá je dosť nervózna - všetko si vkladá do úst (zúbky jej ešte nejdú - tým to nebude) a keď je žiadna vec v ústach neuspokojí, tak si vloží prst. A ja sa viac bojím závislosti na cmúľaní prsta ako závislosti na cumlíku. Tak, ako píšu, cumlík vyhodím ale prst má vždy pri sebe. Ten cumlík je taká dvojsečná zbraň. Nie je dobre s ním a nie je dobre bez neho. ☹

zuziiiicek17
22. apr 2010

Uf,ja som taka rada,ze sa mi maly nenaucil na cumlikani na palec.On si cumle rucku len ked je hladny 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre