V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

diava
22. apr 2010

zienky a davate svojim detickam na veceru kase?...my sme skusili dat.ale velmi vela z nej nezje...robim mu polovicnu porciu zo 70 ml vody a aj z toho mi zje len polovicu a potom chce uz len cicu...ale asi mu to staci, lebo odgrgne... mate lepsich papkacov?
inak co sa tyka stolice, Viktorko tiez dostava jablcnu stavu s vodou a odvtedy je v pohode...to je vlastne jedina tekutina ktoru dokaze vypit okrem mliecka...vodu odmieta aj detske caje rozneho druhu...ale stava z jablcka mu chuti 😉

zuziiiicek17
22. apr 2010

JJa davam miskovi Hami kasu na dobru noc cca 90ml vody trosku hustejsiu.Niekedy ju chce,inokedy nechce.A nechutia mu vsetky.Tie obycajne Hami kase na den mu nechutia vobec.PO kasi mu dam cici a zaspinka tak asi do pol hodky

ewwe
22. apr 2010

ja davam nemliecnu kasu od nestle, robim redsiu do flase, a sup spat, uz nekojim

kathynka
22. apr 2010

teda baby, clovek je cez den v robote a vy tu popisete toho na 2 strany 🙂
takze "moj" yoan - ten spi celu noc uz od 3.mesiaca...dokonca, ked mal 4 mesiace a bol v nemocnici s bronchitidou, tak sa budil 1-krat za noc a jeho mamina sa uz bala, aby si tento zlozvyk nepriniesol domov...a ked prisiel domov, tak hned prvu noc vo svojej postielke prespal celu 🙂
tym, ze yoan je na UM od 3.mesiaca (od 4. definitivne cely den), tak s prikrmami zacal skor...najprv len zeleninka, teraz uz aj s maskom (ale vsetko su to kupovane tie maskove, zeleninkove mu obcas robime domace - najma mrkvicku, zemiacik, brokolicu a uvarene zltko z vajicka), z ovocnych papa, co nam pride pod ruku a je to vhodne k jeho veku (jablcko a hrusticka aj z mixeru, a inak je v tych vyzivach broskyna, malina, jahoda - na nic z toho nezareagoval zle...), samotne jogurty este nepapa, len tie pre deticky od nestle a hami...no a papa tak, ze rano, ked k nim pridem, tak kol 9.30 da so mnou kol 180ml, potom ideme von, tam sa aj vyspi (teda obcas sa mu zadari aj pri tej flaske, ale to uz akosi obmedzuje a pocka si radsej na prechadzku), kol 13tej papa zeleninovy prikrm s maskom, polhodku na to da 150ml UM, potom ideme zas von a teraz ked uz je tak pekne, tak ovocny prikrm si berieme so sebou, takze kol 16-16.30, jak sa zobudi, tak papa...a potom este 18.30 a 20.00 ma flasu a ide spinkat...
inak, co sa tyka dospelackej stravy pre deti - tak moja svagrina dala pred par rokmi mojmu synovcovi na vianoce rybu - sak nech ma aj on, ked uz su tie vianoce...robko je julovy, cize mal 5,5 mesiaca...a co sa stalo? na rybu je alergik az hrom...
a o com ste sa to este bavili? jaaaaaj, cumliky...no tak to yoan nepozna...a nemam ani pocit, ze by mal potrebu ho nahradzovat svojimi palcekmi...
ked je maly napapany, tak ja ho mozem kludne nechat na zemi na jeho koberceku oblozeneho hrackami a on si to tam bude zuzlat a hrajkat sa, obcas na neho mrknem od umyvacky, ci je secko ok, hodi na mna usmev od ucha k uchu a je to 🙂

jahody11
22. apr 2010

masko pripravujem tak, ze dam najskor zovriet vodu, tak tam vlizim masko, ked uz je polomeke, pridam 2 cele zemiaciky, nakrajanu cuketu a mrkvu, to varim outom do makka, vyberiema bud rozmixujem spolu aj s maskom alebo popucim vydlickou a masko nasekam na drobunko...
a telka? ona ma rada len reklamy alebo nejake uvodne znelky od nejakych programov, lubo sponge boba :D

jasne, ze med, tvaroh a krav. mlieko este nedavame, ja jej davam cisty biely jogurt, zvolensky, ten luby aj ked je kyssly
😀

kathynka
23. apr 2010

jahody, tak yoan je s telkou na tom tak isto...svet sa okolo neho zastavuje, ked ide zvucka pred pocasim a po pocasi a este pocas reklamy na peugeot a este jednu, ale to si uz nepamatam...moze robit hocico, ale na toto vzdy zareaguje, dakedy az nechapeme 🙂

jahody11
23. apr 2010

ja mam tak rano, ked vstaneme o 7:00, zacnem ju kojit, vobec nevidi na telku a zrazu ide zvucka na Toma a Jeryho na markize a ona sa zastavi, a snazi sa otacat hlavu, ze odkial to ide 😀

kloti
23. apr 2010

ahojte maminy, vyšlo nám pekné slniečko a chcem sa opýtať, či už používate nejaký opaľovací krém na tváričku detičiek? Neviem, či je to potrebné, ale zdá sa mi, že toto jarné slniečko je dosť zradné...tvári sa, že nič a predsa páli... Ďakujem za radu 😉

ewwe
23. apr 2010

kloti ja som nad tym tiez uz rozmyslala, ale zatial som nenatierala, ale mam kupeny 50faktor detskeho kremu

bobocka
23. apr 2010

no ked sme uz pri tych opalovacich kremoch,tak som si co to o tom precitala a bola som sa radit aj v lekarni a vraj detickam do jedneho roka sa neodporuca vobec ist na slnko (tym sa samozrejme mysli umyselne slnenie) a kremy by sa mali pouzivat len tie co su na mineralnej baze a nie chemickej.takych vela nie je 😢.viem,ze bioderma je fajn a my sme kupili avene.tieto kvalitne opalovacie kremy pre deticky su bohuzial fest drahe (teda podla mna).ta bioderma bola 19,20euro.my sme sa rozhodli pre tuto avene(ma to 100percentny mineralny filter),velmi nam ju odporucala ta pani v lekarni a teraz je este aj speci akcia,teraz sa to da kupit ako balicek 100ml mineralne mlieko spolu so sprchovym gelom po opalvani 250ml-dokopy je to z 21,60euro a teda sa tam usetri 14,90 euro zhruba.zatial sme ho este nepouzili,ale tento vikend ma byt krasne slnecno,tak urcite tvaricku natriem.🙂

ewwe
23. apr 2010

bobo ved to je jasne ze ju nevystavim v plavkach na balkon nech sa trocha opali, aby mala hnedsiu farbu, ona ma aj tak taku snedsiu pokozku, ako ciganca, kazdy sa ma pyta, ci je uz taka opalena 😀

bobocka
23. apr 2010

jaj ewwe by si sa cudovala co vsetko dokazu mamicky pre 'krasu' svojich deti.ja som zila v uk vyse pat rokov a z toho tri uplne dole na juhu pri mori a v lete tam chodili rodinky s nahymi detickami bez ciapocky alebo klobucila a travili s nimi na plazi hodiny 😢.pochybujem,ze niektora z nas co sem prispievame by take nieco dokazala,ale veru stava sa 😢.inak ja som bleda ako stena a moj manzel je krasne snedy.michalko bol velmo bielucky ked sa narodil ,ale ako rastie,tak pomaly snedne 😉 (ja to pripisujem ockovym genom a mrkvicke, ktoru neskutocne lubi 🙂 ).ale michalko ma modre ocka a svetle vlasky(narodil sa s tmavymi,ale tie mu uz vypadali a teraz ma take svetlunko hnede az zlate),takze on sa asi nikdy nebude moct vela slnit

ewwe
23. apr 2010

bobo no ja poznam aj v svojom okoli mamicky, kt. robia take veci s detmi co ja by som nedokazala ☹

bobocka
23. apr 2010

ja tie zeny nechapem. 😢.vsak deticky maju neskutocne jemnu pokozku ,ktoru treba extra chranit.inak taketo hluposti robila aj moja mama so mnou a dnes mam alergiu na slnko (strasne divne ma opali.mozem sa opalovat aj tri hodiny a v ten den sa mi na nohach objavi len cerveny pas cez stred stehna a do druheho dna sa mi to 'rozleje'na cele nohy-znie to divne,ale fakt je to tak) a este k tomu mam cele telo plne znamienok 😢.nic hrozne,ale musim si sakra davat pozor na slnku.
a ked som bola v uk,tak som fakt zasla nad tym ako tie deti vychovavaju a staraju sa o ne.vsak uz ked som chodila na kontroly ako tehotna som sa vela veciam cudovala.vela ludi nadava na slovensko-ze je zdravotnictvo zle a ....ale ja som si skusila aj jedno aj druhe a na svk nedam dopustit.mamicky ked maju male deticky,tak maju od lekarov velmi malo info o tom ako sa starat a co treba a tak .ockovania a prehliadky su tiez uuuple ine.vobec celkove myslenie zien matiek v uk je divne-ja som dokonca mala 'cest' vidiet matku co krmila dieta ktore este ani nechodilo v mcdonalds.😢netvrdim,ze vsetko tam je zle,no ja som mala negativnu skusenost.to vsak k teme nie je 😉 pardon,ze som sa nechala uniest 😉

kathynka
23. apr 2010

my sme kupili opalovaci krem asi pred 2 tyzdnami, ked uz zacalo slniecko riadne vykukat...a kedze yoan nema kocik s ruckami, ktore sa daju prehadzovat, tak chtiac-nechtiac ho slnku obcas vystavim...a kupila som mu niveu pre deti s faktorom 50...

bobocka
24. apr 2010

maminky co kojite-myslite,ze je ok dat si kokosove mlieko?jasne,ze nie pre mimi,pre mna(ale tak ci tak by sa to k miskovi popri kojeni dostalo ) 🙂.vcera som pozerala bez servitky a ta kokosova polievka ma aj v noci matala 🙂.jasne,ze tu chili papricku by som vynechala 😉.ja som dost opatrna v tom co jem,ale uz som par alergenov skusila(cokolada ,vajecne piskoty,mlieko...) a bolo to ok.

diava
24. apr 2010

my sme pouzivame od narodenia nivea krem proti chladu a vetru a teraz sme kupili aj opalovaci krem seba med baby...natieram mu tvaricku kazdy den, pre istotu nech je jemna detska pokozka stale chranena...aj ked nas nase mamy kedysi nicim nenatierali dnes je slnko ovela nebezpecnejsie...my mame obaja s manzelom bielu pokozku a dost znamienok takze Viktorkovu sa snazime riadne chranit uz odteraz...

kathynka
24. apr 2010

ja by som sa chcela opytat, kolkokrat do dna a ako dlho vam spia deturence...a kedy tak asi zacnu spat uz len raz za den?

ewwe
24. apr 2010

bobo ja kojim a uz jem vsetko, aj stiplave, tak mierne, aj kapustu, ta kokosova polievka nemoze ublizit si myslim, snad z nej nezjes 2 litre

kathy mne sa nina nejak rozspala, nejak casto ju musim vyhadzovat doobeda na balkon, asi 2x po polhodine, no a po obede tiez spi asi 2x po hodine, predtym tolko nespala, ale je pravda ze cez den mi zaspi iba vonku, a odkedy budu spat iba 1x cez den to neviem, je to asi individualne, moje krstna od 2 rokov cez den nespi vobec, hroza 🙄

zuziiiicek17
24. apr 2010

Ja tiez jem uplne vsetko a maly s tym nema ziadny problem ,dokonca aj kapustu aj stiplave trochu 😉

A mne maly spinka dokpy asi hodku -hodku a pol 😒

ewwe
24. apr 2010

zuzi nina niekedy tiez nespala cez den vobec, iba si zdriemla pri cice a viac jej netrebalo, ale uz jej nedovolim spat pri prsniku tak chce spat normalne

kathynka
25. apr 2010

ja zajtra odchadzam na 4 dni s yoanom do francuzska, tak uz sa tesim az si vo stvrtok vecer precitam niekolkostranovy roman od vas🙂

bobocka
25. apr 2010

ahojte maminky.akurat som pridla prispevok na forum-zubky-ale musim sa aj vam pochvalit.dnes rano sme objavili prve tlaciace sa zuky.vyzera to tak,ze tie dva spodne sa tlacia naraz.michalko zatial nejake extra negativne reakcie nema (dufam,ze ani mat nebude).ja viem,ze to je divne,ale ja sa fakt tesim-joj,taky bude rozkosny s tymi dvoma zubkami 🙂.a este sa s niecim musim pochvalit.konecne nam michalko zacal plazit!!! doteraz bol riaden lenoch,ale akonahle objavil plazenie a teda,ze sa da pomerne rychlo premiestnovat z miesta na miesto bez toho aby na maminu krical,tak sa vytesuje 🙂 a ja s nim 🙂

bobocka
25. apr 2010

ozaj a este k tomu spaniu cez den.my zaspavame pri kojeni a misko teda cez den na mne zaspi.ale aj kocik u nas funguje (aj ked poslednou dobou skor rozjima a buvat sa mu nechce).alebo este aj vajicko zabera.ked vidim,ze je unaveny a sucha si ocka a vonku je hnusne,tak ho posadim do vajicka,trosku pohojdam a krasne spinka.cez den spi okolo obeda taku hodinku apoobede v kociku take dve.ale system este nemame( ja viem,ja viem,neviem na co cakam).vpodstate spi ked je naveny a nie v presnom case.

zuziiiicek17
25. apr 2010

Juj,baby ...moj maly dnes strasne plakal co sa nevedel vykakat.to bolo placu 😒 Musela som mu pomost .Ale aj pri tom plakal .
AAkurat som ho uspala ,tak dufam ,ze pospi dlhsie ako 15minut .A ked sa prebudi tak si ho este prilozim a spinka dalsich 15 minut.V kociku mi pospi veelmi malo...vcera presne 18 minut potom co polhodinu plakal z unavy ☹ Ja mam strasne narocne dieta.
A bobo ani my nemame rezim ,podla mna to nie je az take strasne.

bobocka
25. apr 2010

joj chudiatko malinke 😢.zuzi pocuvaj a neskusis mu dat probiotika?my ti mame tu biogaiu a je to super.neviem ci tak fajne kaka z toho,ale mozno ano.denne aj tri krat. v podstate vzdy po tuhej strave.a ja sa snazim miskovi robit take prirmy kde je to co zapeka(ryza,mrkva,banan)spolu s jablkom ,huskou napr.a vzdy do kasicky prilievam aj vodu-lucku-nech je to redsie. a pomaha.niektore kocky davaju do kasicky aj kvapku oleja.ale to ja nerobim.a este co pomaha-kup si v lekarni masticku pupik a masiruj miskovi brusko tak tri-styri krat denne.-my sme to kupili ked mal michalko koliku a pouzivame to dodnes.

kathynka
25. apr 2010

co sa tyka spania cez den, tak ani my nemame rezim - raz tak a raz tak...len akurat vecer ide spat vzdy kol 20.00-20.30...ale na papanie sme uz rezim nasli, kedze od narodenia do takych 5 mesiacov sme pisali kazdy den na chladnicku maly listocek, o kolkej, co a kolko yoan jedol...a teraz uz vieme, kedy je ten spravy cas, aby sa drobec na jedol 🙂

ewwe
25. apr 2010

my tiez nemame, ze presne vtedy a vtedy sa robi toto, spi ked sa jej chce, tiez kazdy den nerobim to iste, raz ideme na prechadzku do mesta, raz do kamosky, inokedy do nasich, ale obeduje, a veceria v rovnakom case a spat tiez chodi presne,

ja davam kvapku oleja do papanice

dnes mala jablkovu vyzivku s cerstvym bananom, tak uvidime ako bude kakat

zuziiiicek17
25. apr 2010

To s tym kakanim mal prvykrat.netsim z coho ho mohlo zapiect 😒 Ale v stredu kupim tie probioptika pre istotu.
Musim sa vam pochvalit 😀 Moj Misulo si dnes prvykrat uplne sam sadol 😀 Velmi som sa tesila

kloti
26. apr 2010

dakujem za rady ohladom kremikov chraniacich proti slniečku...jakubko ma tiez modre ocka a kde-tu jemne svetlunke vlasky, tak povazujem za potrebne pri kazdej vychadze chranit jeho tvaricku - aj ked nie je priamo vystavena slnecnym lucom, ale v sportaku sa slniecku niekedy vyhnut neda.
Co sa tyka spinkania, od malicka sa zatial drzime rovnakeho rezimu - dopoludnia od pol desiatej do jedenastej (rano vstavame okolo siestej). Popoludni od druhej do pol stvrtej (niekedy do stvrtej). Vecer zaspavame okolo pol osmej.
No a s kakanim zatial (klopem na drevo) sme nemali problemy - od stvrteho mesiaca sme na prikrmoch. Ked varim zeleninku alebo masko, vzdy dam kavovu lyzicku olivoveho oleja. Ked varim zemiacky - tri zrnka rasce. Spociatku sme zapijali obed mlieckom, teraz jakubkovi staci cajik - striedam mu dva druhy - jeden den ovocny, druhy den bylinkovy, pripadne len cistu prevarenu vodu.
Neviem, cim to je, ale ostatny tyzden papkame pomenej - jakubko nedopapa obed ani olovrant. Skusala som mu dat aj mliecko, no vsetko odmieta, spapa par lyziciek a dopije sa cajikom alebo vodou. Hm...mozno je to tym, ze je teplejsie a jeho telicko si vyzaduje viac tekutin...no, uvidime, ako to pojde dalej...hadam nam znova zacne chutit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre