V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
29. apr 2010

Dakujem za privitanie 😉

Bobo,neboj-maly je urcite ok,nas pred casom lezal na prebalovaku na chrbte,mame ho pri stene a on sa chodidlami z celej sily odrazil,spravil mostik a vrch hlavy buchol o stenu...Bola to rana ako z dela a ten plac ☹ Ja som bola pri nom,ale to bola sekunda,nedalo sa tomu zabranit-velmi som sa zlakla,lebo si udrel hlavu na mieste,kde je fontanela...Ale nastastie je ok 😵

Nas maly ma uz vyse mesiaca 2 zubky,noci mame momentalne velmi nekludne-dnes bol hore 10x,tak som ako zombie 😅 😀 Ale snad to nebude trvat az do puberty 😉 A mame problem s prikrmami-uz asi tyzden nechce papat zeleninu+maso,doteraz v pohode,ale zrazu nechce a place....Ovocie a kasu ma velmi rad...Nemate niekto podobny problemik?Lebo viem,ze maso je dolezite,tak neviem,co vymysliet...

bobocka
29. apr 2010

ahoj lujsa.hej hej,misko je uz ok,inak k tym prikrmom.tak skus oddelit zeleninu a masko.mozno to potom spapa.a ak nie,tk skus hotove prikrmy masove (aj ked doma pripravene je podla mna najlepsie)no a ak an to nepomoze,tak skus par dni len kasicky s ovocim a potom prekvap s maskom.mozno ma len drobec vymyslacie obdobe 🙂

lujsa
29. apr 2010

Bobo-som rada,ze je Misko ok 😵 😵 Takychto nehod si este vsetky uzijeme 😒
Kupovane prikrmy s maskom som skusala,tie nechce uz vobec,predtym bezproblemov papal doma uvarene masko,ale dnes mal dobry den,masko papal...Ja to robim tak,ze na desiatu ma ovocie,na obed ma zeleninu+maso a na olovrant kasu,tak snad nam to tak zostane....Ale dakujem za radu 😉

lujsa
29. apr 2010

Kocky,ako teraz obliekate drobcov?Zajtra ma byt este teplejsie ako dnes,tak neviem,co na toho mojho 😉

bobocka
29. apr 2010

inak ja mam tiez podobnu dilemu.slnko pecie,ale vietor stale sem tam fuka.no my sme mali dnes dlhe body,riflicky a navrch mikinka.som si myslela,ze mu bude aj teplo,no fukal vietor,tak ok.zajtra pri vyssej teplote dam na body kratke tricko a mikinku pribalim.a deku mam stale v kosiku na kociku ak nahodou.

zuziiiicek17
29. apr 2010

No ,ja som dnes malemu dala dlhe body ,dlhe tricko a mikinku ,ale zajtra mu dam len dhe body a tricko a tiez pribalim mikcu 😉

ewwe
29. apr 2010

caute, u nas bolo dnes teplo, trocha fukalo, tak mala oblecene body s dlhym rukavom, na to tricko s kratkym, tenke pancuchy a take ako sustakove nohavky

lujsa
29. apr 2010

Davate pod riflicky aj pancusky?Lebo ja som dnes dala...A na vrch som obliekla tielkove body+body s dlhym rukavom,na to tricko s kratkym rukavom a teplakovu bundu (flisovu),,Tu som ale nechala uplne rozopnutu a otvorenu,lebo mu bolo teplo...Zajtra obleciem len tielkove body a body s DR+pribalim mikinu...Ja som z Nitry a tu fuka strasny vietor,ale slnieco pripeka...
Ja som este nekupila krem na opalovanie,nejako som na to pozabudla...Kupili ste faktor 50+,alebo niekto aj 30+?

lujsa
29. apr 2010

Jeeej,ewwe-to je krasavica a aka je vyparadena 😵 😵 😵 Vecicky pre dievcatka su uplne nadherne 😵

zuziiiicek17
29. apr 2010

Krasna 🙂 No ,tak ja som prehodnotila moje obliekanie .I ked zase mam kamaratku ,co ma 5 mesacne dievcatko a ta ju oblieka az po usi ak trosku zafuka .body,tricko ,mikina ,bunda,deka ,niekedy fusak

bobocka
29. apr 2010

lujsa faktor 50+ uurcie.a na mineralnej baze nech je ,nie na chemickej.deticky do jedneho roka by mali puziat kremy opalovacie kremy co su na mineralnej baze.a my sa uz teda natierame.aj ked maleho vzdy natrcim tak ,aby mu do kocika nesvietilo slno,ale aj tak,radsej pre istotu ho natieram.
ewwe,malicka je kraaaasna 🙂

bobocka
29. apr 2010

ja uz ale pancusky nedavam.ked je chladnejsie,prehodim cez maleho deku 😉

weiya
29. apr 2010

ahojte kocky, aj ja mam septembrove dievcatko Natalku 🙂) mala sa narodila 17. septembra. teraz ked je vonku tak teplucko, aj ja malej obliekam iba bodicka a na to mikinku,rifliki a pod ne pancusky, pre istotu nosim este deku pod kocikom, keby sa ochladilo.

ewwe
29. apr 2010

baby diky, ja mam tiez deku v kociku, pre istotu, lebo este sa dost casto meni pocasie
baby ked sa vam vyhadzali deti po niecom, tak ako dlho boli vyhadzane? mna to strasne mrzi a trapi ze je mala taka vyhadzana, a nejak sa jej to nelepsi, uz je to 3 den 🙄 neviem mam ist k dr? toto sa mi este nikdy nestalo a je mi jej luto ☹

bobocka
29. apr 2010

ewwe neboj nic.mne bol misko tyzden vyhadzany-ziadna zmena a potom mu vsetko behom dna zmizlo.ale na tvojom mieste by som sa sla prejst ku doktorke,len koli tomu aby to pozrela a spravila si o tom zaznam.uvidis,ze aj ona ti povie,ze sa ninke kozicka da nastopro do poriadku. 😉

weiya
29. apr 2010

ewwe, ja sa tu moc nechcem do vas miesat, lebo som tu nova ale na tvojom mieste by som isla zajtra k dr, a uvidis co povie, ale hadam to nebude nic vazne 🙂

bobocka
29. apr 2010

weiya kludne sa miesaj. 🙂 ved o to ide.kazda mame babo zhruba rovnako stare a kazda mame s tym nasim zazrakom ine skusenosti a takto si navzajom poradime 🙂.

lujsa
29. apr 2010

Ano,ano-planujem kupit na mineralnej baze-asi Daylong baby,ale ten sa vyraba len 30+,preto som sa pytala...Nas drobec na slniecku este nebol,to su len sekundy,co na neho v kociku zasvieti,kym dam slnecnu clonu...Ale je pravda,ze detska pokozka je velmi jemna,uvidime,co mi na ten Daylong povedia v lekarni...

Ewwe-ja by som pre klud duse tiez malu dr ukazala 😉 Nesvrbi ju to?AK nie,tak ti povie to iste co kocky tu,ak ano,tak mozno predpise Fenistil kvapky 😉

mauik83
29. apr 2010

ahoj, nebyla jsem tu pár měsíců a jsou tu samé nové tváře... 😎

ewwe - mě se ted malá taky osypala a trvalo to víc jak týden, než jí to zmizelo... ale nijak se nedrbala... ani nevim, jestli to měla z mýho jídla, z novýho oleje nebo z čeho vůbec...

a opalovák jsem taky ted řešila a nakonc jsem vzala Ladival - prodávaj v lékárně a stojí 325,- Kč 200 ml, takže super 😉 a Daylong Baby 30+ má ve skutečnosti faktor 46, ale podle nového značení Unie (20, 30, 50) tam nemůžou napsat 50, když to nemá přes 50, takže napsali 30... dnes mi to vysvětlovala jedna lékárnice... a taky říkala, že je jedno, kterou značku si vyberu, ale že pokud kupuju v lékárně, mám jistotu, že to má správný UVA filtry, protože některý krémy v drogerkách je nemaj nebo slabý (maj hlavně UVB), ale rakovinu a podobný hnusy způsobuje právě to UVA! A ten Ladival mi doporučila kámoška žijící v Německu, moje mudra ho taky zmiňovala a lékárnice ho taky chválila 🙂

lujsa
29. apr 2010

Ahoj Mauik,dakujem za radu o kremoch,netusila som,ze Daylong baby ma OF 46 😉 Opytam sa aj na Ladival,len neviem,ci ho tu budu mat...

weiya
30. apr 2010

bobocka dakujem 🙂) no veru, ked vas tak citam, zacinam aj ja rozmyslat nad tym kremom na opalovanie, sice malu mi slniecko v kociku nesvieti, ma na kociku i dazdnik, ale ked sme na prechadzke vacsinu sa stava, ze mi v kociku nevydrzi cely cas a musim si ju vytiahnut na ruky a vtedy sa slniecku uz nevyhneme. aj vasim drobcom sa lezat/sediet v kociku uz nepaci? 🙂

lujsa
30. apr 2010

Weiya,nas drobec je celu prechadzku v kociku.Okolo nas su totiz same kopce a vytlacat kocik hore kopcom po hrbolatom chodniku jednou rukou+v druhej mat drobca,to by som nevladala 😅 Raz sa sice pokusal dostat na ruky (den predtym som ho vzala na ruky v obchodnom centre, tam to ide po dlazbe lahko 😀 ),ale na nasich chodnikoch sa to neda,tak som odolala a odvtedy sa nepytal...Takze zatial mi vacsinu prechadzky prespinka-mam ho v lahu,ked sa zobudi,zdvihnem ho do polosedu,potom znovu drieme,tak ho dam, do lahu a jedna prechadzka nam trva 3-4hodiny 😵 Ale uz som pribalila do kosika pod kocik Beco,ak by sme sa zdrzali niekde ,tak by som ho nosila v Becu 😉

weiya
30. apr 2010

jaaaj lujsa, tak to je super, moja mala je strasne zvedava ona v kociku uz len malokedy zaspi, vsetko musi sledovat... neraz sme s placom utekali domov z prechadzky ☹ neviem veru co sa jej v kociku nepaci, kamaratkin maly pekne spinka v kociku, mala vzdy na prechadzke vymysla, vykrikuje, tym ho budi, tak musime zastavit, niekde do parku, sadneme na lavicku a malu si musim zobrat na kolena, az potom je spokojna 🙂 esteze sa tak oteplilo 🙂

weiya
30. apr 2010

aj ked ona je oproti inym detom v nasom okoli v jej veku, taky chrustik 🙂 ma 6,9kila, tiez si neviem predstavit z jednu ruku tlacit kocik a v druhej niest ju 😒

zuziiiicek17
30. apr 2010

weiya ,nic si z toho nerob 😉 Moj Misko tiez nevydrzi dlho ,max hodku a pol a potom zacne vyvreskvat.v kociku zaspi horko tazko aj to len na 15mninut.A ma cca 8kg

weiya
30. apr 2010

takze som neni sama 🙂)

bobocka
30. apr 2010

tak moj misko v kociku rad spi,ale poslednou dobou uz len daku hodinku a pol a ostatok je hore.no prebraty mi vydrzi v kociku max hodinku,potom uz je mrzuty a utekame domov 😀 .ja som kupila avene opalovaci kren 50+.teraz je v lekarni akcia balicek spolu s sprchacom po opalovani a stoji to cca 22euro.je to vraj dobre pre deticky s ekzemami a kedze drobec ma nabeh na ekzem,tak sme kupili toto.este nam odporucali biodermu 50+.inak mozno hlupa otazka,ale-ked robite drobcom ovocne prikrmy(jablko,hruska),tak to ovocie povarite,alebo ho mixujete surove?ja varim a kamaratka zas surove dava (jej drobec je o tri tyzdne starsi).ja som ale citala,ze takymto malickym detom sa ma este prevarat a az neskor podavat surove,tak neviem.a masko ste odkedy zacali davat?my mame dnes posledny zeleninovoovocny den a zajtra kuriatko skusim.a citala som,ze od sidmeho mesiaca by mali deticky jest maso kazdy den.ale to sa mi zda byt divne.a robite len kuracinku,ci aj nieco ine?

weiya
30. apr 2010

no aj ja ovocie prevaram a potom mixujem, sa mi to zda este tazke na zaludok surove. Masko nedavame dlho, nieco vyse tyzdna, ale nie kazdy den, myslim ze to nie je treba , i ked ja som tiez citala ze kazdy den, a raz do tyzdna pridat vajecny zltok miesto masa.este som neskusala..masko mozes davat kuracie a morcacie prsia, a citala som ze aj kralicie maso je lahko stravitelne, tak aj to, kralika sme raz davali, ale v kupovanom prikrme a malej to chutilo 🙂

ewwe
30. apr 2010

caute, tak sme boli u dr. dostali sme holtov krem, stop ovociu aspon na tyzden, nechodit na priame slniecko a nejaky calciovy sirup, ak by sa to nezlepsilo v utorok na kozne, ale vraj ten holtov kram je super a pomaha, je bez hormonov tak dufam ze zaberie, nina sa v noci zacala aj skrabkat po lici tak mam davat aj fenistil kvapky, 😒

ja maso davam asi dva tyzdne, zatial doma varene kuracie a zo sklenicky kralicie, davam cez pracovne dni a vikendy nie, zltok planujem dat 1 x do tyzdna, ale az tak o mesiac,
teraz sa uz budem bat skusat nejaky novy druh stravy a nebudem cakat 3 dni ale asi az 5-6 dni

ewwe
30. apr 2010

k tym prechadzkam, mne nina plakala na prechadzke v hlbokej vanicke, odkedy sme v sportaku tak ked sa zobudi tak ju dvihnem vyssie a ona si obzera svet a vykrikuje a blaboce, je ovela spokojnejsia
ale zas kamaratkina mala ked sa zobudi musi ist do minuty na ruky, lebo to uz je potom zle nedobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre