V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
1. máj 2010

hahaha,tak to si nase deticky mozu podat ruky ewwe 😀 .misko bol vzdy zaspineny od hlavy po paty.tak som sa nastvala a vzdy ked ho krmim,tak mu dam okolo krku platenu plienku (ako u holica vyzera) a tak mam jeho vecicky chranene.sice habarkuje rucickami a dava si ich do pusy,no spolu s plienkou 😀 takze vecicky ma ciste,no dnes -nechapem ako-mal kasicku v usku a vo vlasoch 😀 .nezbeda moja mala 😀 inak kocky,ja ked miska krmim,tak ho mam na kolenach.on este sam sediet nevie-myslite ,ze je ok dat ho uz ho vysokej stolicky(tej na papanie)?

lujsa
1. máj 2010

Petra-bio jogurt v Bille kupeny 😀 Uvidime,ci bude chutit 😉

Ewwe-mas pravdu,tu kategoriu 9-18kg niektore deticky rychlo vyrastu,ale to vacsinou ti buckovia,ktori by sa uz vo 8.mesiacoch nezmestili do vajicka.My mame septembrove babatka,tak mame vyhodu v tom,ze sa nam dlho zmastia do vajicok-v zimnom obleceni by sa nam tam uz asi nevosli 😉 A myslim,ze to bude fajn,aj pri tych dalsich autosedackach,ze v nich snad pobudnu dost dlho...Takze zatial si sa rozhodla pre Evolvu?Ta je vraj dobra,mna tiez matie ten isofix,chcela by som ho,len neviem,ci aj na kategoriu 9-18kg,ked v nej deti vydrzia kratko a s isofixom stoja v podstate raz tolko 😒

Kathynka-presne ako pise ewwe,tie rozoberatelne autosedacky sa pri narazoch lamu a podsedak je uplne nebezpecny-nema ziadnu ochranu hlavy,krku,pri bocnom naraze+to,co pisala ewwe,pasy ak sa dostanu na krk skrtia-to sa stava casto,ked dietatko zaspi a zhrbi sa,pas sa dostane na krk,aj ked tam predtym nebol 😔

Weiya-ja povazujem za zazrak zlcove mydlo..Je uplne lacne a vyperie vsetko.Ked sa maly zaspini,tak ho vyzleciem,a bud hned zaperiem zlcovym mydlom,alebo-ked nemam cas,tak spinave body dam do umyvadla s vodou,nech sa moci a hned ako mam cas ho zaperiem so zlcovym mydlo..Zatial mi vypralo vsetko 😵 Ked vsak zaprat zabudnem a len to supnem do pracky,mam na tom oblecku skvrny...

Bobocka a mas tu stolicku polohovaciu,ci nie?Lebo ja mojho sediet nedavam,ale stolicku mame polohovaciu,tak ho krmim v nej-na najnizsej polohe 😉Ak mate nepolohovaciu,skus ho tam dat,ci nebude vykriveny a ak nie,tak tu chvilku tam podla mna moze byt 😉

lujsa
1. máj 2010

Chcela som sa vas este opytat,tiez som citala,ze dobry jogurt je napr.ten Zvolensky-ale podla coho to vieme? Alebo Humensky?A dakujem za info o tej Holandii,ked pojdem do Kauflandu,kupim 😉 Ja skusim davat samotne biely jogurt a ked nebude chutit,primiesam tam ovocie,alebo ovocnu vyzivu,aby mal zmenu 😉

zuziiiicek17
1. máj 2010

Ahojky ,pozeram ,,ze mmate velku debatku 😀
Moj Misko si uz sadne sam,cize ho do stolicky davam,ale radsej papa na rukach 🙂
A mimochodom ,pretacaju sa vam deticky aj v noci na brusko ? Misko od vcera hej ,je ako taka mala vrtulka .Vzdy ho najdem inde 😀

lujsa
1. máj 2010

Ahoj Zuzka,
nas drobec spi vo velkom spacom vaku,v nom sa nepretaca,neplazi..Ale rano,ho dam do svojej postele bez vaku a tam sa pretaca,gula po celej posteli,plazi-takze som rada,ze mame ten spaci vak 😀

Pozerala som tie jogurty a ten Zvolensky je aj biely smotanovy,takze ma nad 10% tuku,takze preto je asi kvalitny...Ten bio jogurt z Billy ma 3.6%,takze aj to je fajn 😉

marusik
1. máj 2010

pretrpela si už niektorá z vás s drobcom tzv. šiestu chorobu? (3 dni horúčky, potom 3 dni vysypané vyrážky) neviem, či tá "obsýpka" je z tej choroby, alebo z ovčieho syru, čo som akosi neuvážene ochutnala... 😨

lujsa
1. máj 2010

Marusik,nastastie zatial nie,klop-klop...Kamoskina mala ju teraz mala-tri dni vysoke teploty,potom ako keby utalo-zmizli a objavil sa vysyp...Vyzeralo to,akoby sa poprhlila...A nemozu to byt potnicky?

kathynka
1. máj 2010

yoan sedava v stolicke, odkedy som zacala k nim chodit, cize od konca 4. mesiaca...vtedy bol na najnizsej polohe, ale zucastnoval sa tak s nami obedu...a ked zacal uz s prikrmami, tak tam pekne sedka, teraz ma uz najvyssiu polohu, sedi tam vzpriamene jak general (esteze su tam popruhy, bo dakedy ma potrebu sa absolutne neopierat) a asi pred mesiacom sme mu uz zacali pripajat na stolicku aj stolcek, tak si tam bucha rucickami a je mu proste fajn 🙂

weiya
2. máj 2010

no lujsa, ja asi robim tu chybu, ze to tam neham pekne zaschnut, a az potom periem, ked sa mi to nazbiera, to zlcove mydlo som skusala, my mu hovorime aj sichtove, no skusim to zaprat hned cerstve, hadam pomoze, diky 🙂) aj moja mala v noci "spaciruje" po celej postielke, tiez ju zakazdym najdem inde a musim ju opravovat 😅
ako to tu tak citam, neska ma zas mala horucku, aj celu noc ju mala a vobec jej z nurofenu neklesala, taka bola strasne horuca, ako radiator. rano som jej tiez musela nurofen dat, mala 38,6 a len plakala a plakala, teraz jej klesla, zatial je v pohode, aj sa usmieva, vobec netusim z coho to ma, lebo na nej ine priznaky nevidim, poobede asi vybehneme na pohotovost, u nas to je teraz tak zle, v hlohovci nam zrusili pohotovost, tak musime do trnavy, tolko deti tam byva, tak sa zas nacakame 😒

weiya
2. máj 2010

a aj my papame v stolicke, mame taku plastovu, polohovatelnu, paci sa jej tam sediet , ale paci sa jej jest aj na kolenach, ako kedy ma naladu 🙂

bobocka
2. máj 2010

no my sme este tu stolicku nekupili,korunky su uz prichystane,no tajne som dufala,ze nebudem musiet kupit polohovatelnu,ale len tu klasiku drevenu so stolikom ☹.peniazky na rozdavanie veru nemame.lenze ten nas drobec sa do sedenia nehrnie a nechcem ho naucit na mne na kolenach jest,lebo si na to zvykne a potom na stolicke nebude chciet jest.tak asi budem musiet trosku do vacku nacriet a tu drahsiu kupit 😢.co uz,pre krtka len to najlepsie 🙂.
inak vdaka vasej debate o jogurtoch mam fajn predstavu kde a aky kupovat,no ja si na to este nejaky ten tyzden pockam.nechcem to uponahlat.az ked budeme mat osem mesiacov mu ho chcem zacat davat.
a marusik,veru sme my este siestu chorobu nemali.ja vam o tej siestej chorobe az tak vela nevem.neviem ci to sposobia nejake podnety,alebo to proste babo dostane len tak a neviem ci si tym musi prejst kazde mimi 😢.dufam,ze nie a ze my sa tomu vyhneme 😉

ewwe
2. máj 2010

nina tiez papa v stolicke, trieska s rukami po pultiku, vrti sa, ale paci sa jej tam
ja ked ju idem krmit tak ju zobleciem iba do body, lebo kozu lahsie umyjem, a ked zaspini oblecko tak ho hned namocim, lebo inak sa to neodperie alebo jej davam podbradnik a cez nohy plienku

tie jogurty chvalia mamicky, mal by mat nejaku zivu kulturu, (holandia a activia) maju preukazatelnu kulturu, a zvolensky a humensky neobsahuju tolko svinstiev, jogurt ma byt plnotucny a ma pochadzat co najblizsie vyrabany k miestu kde zijete, z toho prostredia, a ma mat co najkratsiu dobu spotreby 🙂

bobocka
2. máj 2010

oh a k tomu pretacaniu sa v noci-my mame spaci vak,takze krtko tak max z boku na bok ide,na brusko sa nepretoci -a on vseobecne na brusku nerad je.ked sa hra,tak ano,no nikdy este nezaspal na brusku .on proste nema rad si polozit hlavu ked je na brusku.a ja som v celku rada.este sa na brusku naspi ajajaj. 😀

petraas
2. máj 2010

BOBOCKA a LUJSA my malu vozime uz viac ako mesiac v autosedacke lebo vo vojicku nam uz vobec nechcela byt. myslim ze to, co ti povedali v obchode je pekna hlupost, vobec tam neni vahovy skok aspon na tej nasej sedacke. my sme kupili sedacku 9-36 kg a sme velmi spokojny. mame ju polohovaciu takze mala moze sediet alebo spinkat, samozrejme 5 bod. bez. pasy a vobec tam mala nelieta, pretoze teraz ked je mala tak je tam taka vlozka ktora sa da dat dole ked vyrastie. aj hlavicku ma na pevno takze jej vobec nelieta.

LUJSA tak nech vam jogurtik chuti. ani som nemala vcera kedy napisat lebo sme prisli z nakupu a hned sme isli prec a vratili sa az neskor vecer

ZUZIIIICEK17 nasa Sofinka je ako maly cestovatel. raz je na chrbatiku, raz na brusku, potom zasa na boku alebo na opacnom konci postelky. za celu noc tych poloh vystrieda az az ale hlavne ze spinka celu noc🙂

MARUSIK my sme mali 6 chorobu. z nicoho nic mala dostala teploty mala ich 3 dni, potom z nicoho nic teploty ustupili a vysipala sa a to trvalo tiez tak 3 dni

WEIJA ja pouzivam ariel na skvrny a super to ide dolu, ale ked mala papka tak taktiez jej uvazujem plienku aby my zbytocne nezakazila oblecenie.

marusik
2. máj 2010

LUJSA a PETRAAS: spočiatku som si veru myslela, že to sú potničky, ale keď sa vysypali po celom telíčku, tak som upodozrievala tu 6.chorobu:) a tie teploty sa po odrátani pohybovali medzi 38,6 - 38,0... zrážala som ich iba paralen čípkom, lebo maličká akúkoľvek mini dávku Panadolu, Nurofenu, Brufenu a iných sirupov hneď vyvráti (už overené po viacerých pokusoch:()

petraas
2. máj 2010

MARUSIK no aj my sme mali po odratani tak 38,5 az skoro 39 zrazali sme ich nurofen a paralen sirupom lebo mne mala zasa po podani cipku ho hned vykakala. a ked sa vysypala tak sme podavali fenistilove kapky

lujsa
2. máj 2010

Weiya-vobec to nemusis zaprat hned,staci to len namocit,aby skvrny nezaschli 😉

Bobo-ak kupite polohovaciu stolicku,tak ju potom lahsie predate,takze peniazky sa vratia 😉 Moja sestra mala pre deti tu drevenu,ale podla mna bola velmi nepohodlna,ale da sa na nu zvyknut 😉 Tu siestu chorobu vraj skosobuje virus 😉 Vidim,ze aj vy chvalite spaci vak 😀

Petra-tak to ste vybrali dobru autosedacku,pocula som,ze Recaro ma taku dobru zmensovaciu vlozku,aku mate vy?Kolko vazi Sofinka?Ten jogurt caka v chladnicke a velmi sa mi pozdava,ak mu bude chutit,budem mu ho kupovat a asi striedat s tym smotanovym Zvolenskym,nech ma zmenu 😉

Marusik,Weiya-nech uz su vase deticky fit,drobcekovia mali 😉

lujsa
2. máj 2010

Maruska-presne ako pise Petra,aj dcerke tej mojej kamosky poradila na vysyp dr Fenistil kvapky,dokonca po nich aj dobre spinkala 😉

petraas
2. máj 2010

LUJSA my mame Carerru, skus pozret na tento link http://www.kocikyskalica.sk/obchod-kociky/9-36-... je tam zobrazena je to taka neznama znacka ale my sme spokojny. Sofinka ma nieco cez 8,5 kila aspon myslim, v utorok ideme do poradne tak budem vediet presne. sedacka je sice az od 9 ale vo vajicku uz nechcela byt a uz dobre sedi tak sme jej kupili sedacku. no jogurtik sa aj mne celkom pozdaval aspon zatial zo vsetkych na ktore som natrafila a hlavne ze je bio.

bobocka
2. máj 2010

petraas,tak ja som skoro odpadla-no ukzala som manzelovi ten link a tu autosedacku co mate a on hned ,ze ta musi byt poriadne draha.a ja,ze preco,ze ty si vravela,ze pomerne neznama znacka a ani ja to nepoznam a on ze carerra robi sedacky aj do sportovych aut,ze tam bude bezpecnost urcite super 😉

petraas
2. máj 2010

BOBOCKA to som aj ja pocula vraj ze robia do sportovych aut. mne sa dost ta sedacka pacila a nastastie som na nu natrafila aj u nas v obchode takze som ju mohla vidiet na zivo lebo som sa bala ju objednat len tak z netu ked som ju nevidela. stala nas 129 eur to sa mi nezdalo az tak vela na to ako vyzera a zda sa mi aj bezpecna.

bobocka
2. máj 2010

PETRAASno ved ta cena je uplne v pohode.to som si aj ja pozrela na tom linku od teba.je pekna,to fakt.no vsak m uvidime.ja mam michalka drobneho ,on si na velku autosedacku este pocka,takze my mame este cas kupovat.Mame sisce jednu doma-maxi cosi,no potah je na nej spinavy 😢.to mame po jednom chlapcekovi z rodiny.no a v ciatiarni nam povedali,ze to nevycistia,ze sa to moze poskodit a to si oni na triko nevezmu 😢.neviete ci sa daku potahy aj objednat?v obchode na nas pozreli ako na blaznov ked som sa na to opytala.

weiya
2. máj 2010

lujsa, dakujem, uz aby nemala teplotku, uz som z toho nestastna, 100 krat racej, by som ja mala ...
bobocka, nechapem co sa nas vas tak pozerali, skus si dat do googlu a vyhodi ti vela stranok, ze take nieco existuje... napr.: http://www.detskydum.cz/vyrobce/maxi-cosi/

bobocka
2. máj 2010

jej weiya,dakujem krasne 🙂.
a neboj nic.natalke teplotka urcite prejde.mne lekarka vravela,ze capik len nad 38,5teplotu,ze dietatka nizsiu teplotu zvladnu aj same.drzim palce 😉

ewwe
2. máj 2010

nahradne potahy na sedacky ma iba maxi cosi, aj to nieje nahradny ale letny potah, kt. lepsie vetra a dieta sa tak nepoti, niektore maju iba pratelne potahy niektore sedacky ani to

bobocka
2. máj 2010

pozrela som si tu stranku a mas pravdu ewwe,vraj je to nejaky speci potah, v ktorom sa mimi v lete nepoti.no asi to kupim...aj ked mi autosedack asi az v zime zacneme pouzivat.a si myslim,ze je jedno leto ci zima pri tom potahu.hlavne,ze bude cisty 😀

weiya
2. máj 2010

presne aj ja si tak myslim 🙂 to som si neuvedomila, aky to je potah, ja ze ti radost spravim 🙂 hlavne ze bude sedacka cista

bobocka
2. máj 2010

joooj weiya ,jasne,ze si mi radost spravila!!poriadnu!!!ved kupit potah za 30 euro je podstatne lepse nez celu autosedacku za 200. 😀 dakujeeeeeem!!! 🙂

weiya
2. máj 2010

🙂

lujsa
3. máj 2010

Ahojte kocky,

bobocka-tie potahy na autosedacky su vraj fajn,prijemny material,tak budete mat cistu autosedacku 😵

weiya-ako sa ma Natalka?Teplota klesla?

Dnes sa u nas zatiahlo,zdvihol sa vietor,tak kocikovanie nebude take prijemne,ale aspon a nezapotim 😀 Pozerala som videa tych adac testov a mam dost,ake mozu byt autosedacky nebezpecne 😠 ☹ A to su testovane autosedacky,co potom tie,ktore vyrobca nedal ani otestovat... Esteze sa nas drobec zmesti do vajicka a vyber tej dalsej nesuri...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre