V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
12. máj 2010

Petra-mas uplnu pravdu,babo je dolezitejsie,ako poriadok 😉 S tym kardiologom ma to vazne mrzi,ale uz si ho vymenila,to je dolezite 😵

bobocka
12. máj 2010

to nemyslis vazne lujsa.no mna porazi ☹ .to som nevedela,ze len na isty druh rotavirov to je ☹ no vcera som bola v poradni,nebudem tam chodt kazdy den,no najblizsie ked pojdm,tak sa aj ja na to opytam
a peti mrzi ma,ze za poriadnym lekarom musis cestovat,ale radsej takto ako chodit ku kardiologovi co ma svojich pacientov v pazi ☹

lujsa
12. máj 2010

Bobo,ziadne ockovanie neochrani uplne ☹ Aj Prevenar je len proti 7 typom pneumokokom,teraz ho maju rozsirit na 13 typov...A dokonca sa vraj mozu nakazit aj tak,ale priebeh ochorenia bude slabsi....Takze si nenavyberame,ale snad ochrania aspon proti tym najrozsirenejsim typom 😉 Viac urobit nevieme....

bobocka
12. máj 2010

co?teraz to maju rozsirit na 13?no super a ako k tomu pride moj syn co je chraneny len proti 7 😠 ?
ja viem,ze nie je dobre dieta poti vsetkemu ockovat,no ja sa bojim,ze ak ho nedam zaockovat a necham tomu volny priebeh,tak mi akurat nejaku pliagu dostane a ja si to potom nikdy neodpustim ☹ .
inak moj misko ma uz za sebou dve davky prevenaru a v 11 mesiaci ho caka dalsia.myslis,ze ta uz bude obsahovat ochranu proti tym 13tim typom pneumokokov?a da sa to vobec to skombinovat?

lujsa
12. máj 2010

Bobo,aj moj drobec ma uz 2 davky za sebou,v juni ma mat tretiu.To by uz mala byt ta,ktora je proti 13typom,aspon dr mi spominala,ze snad to stihnu,tak si myslim,ze nam drobcov zaockuju tou rozsirenou vakcinou...Aspon dufam 😉

bobocka
12. máj 2010

lujsa a to preco tak skoro idete na preockovanie.vsak to bude mat maly len 9mesiacov.to sa preockovava v 11 az 12tom,nie?aspon mne to tak lekarka povedala,ze v 11tom budeme preockovavat a spolu s hexou....

lujsa
12. máj 2010

Ma sa to tak,ako pises,ale mne to ratala podla tyzdnov,nie mesiacov a povedala,ze koncom juna sa uz moze preockovat a koncom juna nas objednala na poradnu,tak si myslim,ze ho bude chciet ockovat ☹

bobocka
12. máj 2010

aha,no ale to ty mozes este o tie dva mesiace posunut kludne.aj my mame poradnu v 9tom mesiaci,no ockovany bude az v 11tom.myslim,ze tvoja pediatricka bude s tym ok ak to aj posunies ak budes chiet.to je na tebe 😉

lujsa
12. máj 2010

Nie som si uplne ista,ci ho chce hned v juni ockovat,ale ak ano,tak by som to chcela posunut na neskor 😉

ewwe
12. máj 2010

baby a kolko stoji ta vakcina na rotav... a to je iba jedna davka??

ewwe
12. máj 2010

este mi poradte, sice trosku odveci ale, chcem napisat kamoske do anglicka, no a neviem ako napisat to Anglicko, mam napisat England alebo united k....????????????

bobocka
12. máj 2010

ewwe,my sme kupovali rotarix na tie rotaviry.su to dve davky.je to do pusky,dietatko nic neboli.a jedna davka ma stala 55 e. a ked pises do anglicka tak tam daj UK.ale ak napises england ci UK je to jedno.ked mi pisala moja mama ked som tam zila,tak tam nadrzovku napisala londyn a anglicko a prislo to 🙂

kathynka
12. máj 2010

s norovirom sme mali aj my skusenost, ked som pracovala na 5* riecnej lodi...uplne zle...my z housekeepingu sme nerobili nic ine, len cely den lietali s dezinfekcnymi prostriedkami a furt drhli zabradlia, klucky, dokonca opierky v autobuse, ked mali pasazieri vylet...a najdolezitejsie to bolo pred rozmaznanymi americkymi penzistami utajit! 🙂 akoze niekolko tych lodi bolo vtedy nakazenych a my "nenapadko" sme dezinfikovali 10x viac ako bezne, boli zavrete zachody na recepcii...
yoan nam meni trosku povahu...zacina sa bat ludi 🙂 citi sa proste ohrozeny...chodime kocikovat s jednou maminou z konika a ona ma vyse rocnu dcerku a dovolila (!) si vylozit na yoanov kocik nozicku...plac a krik az hroza...alebo sa ho dotkla rucicky...len dotkla, ziadne nasilie...on je sice furt taky vyrehotany od rana do vecera, ale pred inymi ludmi uz zacina mat akysi respekt...alebo co to je...menia sa aj vase deticky takto?

iwusca
12. máj 2010

ewwe je to riadne mastne uz si presne nepamatam ale myslim ze okolo 60e to bolo za jednu davku a davaju sa dve... 😖 no ale ak to pomoze tak co by sme pre tie deti nespravili ze? 😎

weiya
12. máj 2010

katy, neska bola u nas moja krstna na navsteve, mala ju este poriadne ani nevidela, krstna ju zobrala na ruky a mala sa rozplakala 😢 takze aj ona sa zacina menit, a bat sa cudzich ludi, to sa predtym nestavalo, mohol ju pestovat ktokolvek.

weiya
12. máj 2010

my sme dali za ten rotarix okolo 65eur za jednu davku

gabinka79
12. máj 2010

Katy, naša Sofinka má túto zmenu už poriadne dlho. ☹ Mysleli sme, že keď ju dáme do športového kočiara, bude si viac zvykať na cudzích ľudí, ale ide to veľmi pomaly. Každý mi vraví, že sa to upraví, keď bude staršia, tak dúfam, že to tak bude a už sa na takúto zmenu teším. 🙂

lujsa
12. máj 2010

Aj nas drobec sa boji novych veci a novych ludi-ale tiez uz davnejsie...Preto sa aj obavam toho plavania,ze sa zlakne hlbokej vody a neviem si predstavit,zeby si ho vzala instruktorka na ruky a nieco mi ukazovala,to by bol velky plac.Deti sa zatial neboji,tie ho mozu chytat,ale mozno aj to pride.A co som si vsimla,najviac sa boji ludi so svetlymi vlasmi,asi preto,ze ja som tmava...

grajcaricka
12. máj 2010

Naša Michalka sa taktiež bála cudzích ludí a najviac asi mužov, ale upravilo sa to. Keď sa jej niekto nepozdáva tak len pozerá, ale neplače už 😀. A chcem sa spýtať vo všeobecnosti dávajú sa vám už miminká na štyri prípadne vám štvornožkujú?? Mne malá nechce ani na štyri sa dať ☹ . Inak sedí už bez opory a pretáča sa tiež bez problému ako vrtulka, ale to štvornožkovanie vôbec. Už nás odoslala dr. aj na neurológiu ☹ ☹ ☹ tak uvidíme

bobocka
12. máj 2010

zmena spravanau deti nastupuje zhruba v polroku (niekedy skor inokedy neskor)ked je dietatko uz dost vnimave na to,aby spoznalo maminku a ocka -2ludi co vidi najcastejsie- a rozoznal ich od inych.a tak ako varvi lujsa,kedze ona je tmava,tak aj dietatko sa citi lepsie ked je pri nom clovek s tmavymi vlasmi,citi sa tak bezpecnejsie.to je uplne normalne.aj u mojho drobca som videla zmeny.mam kamaratku co je velmi tmava a pri nej misko stale place (ja mam svetlohnede vlasy a aj moj manzel)
inak kocky ja som teraz v dobrej panike.pozerali ste niektora modre z neba?my sme to mali len tak zapnute a v tom poslednom pribehu bolo dievcatko,ktore prislo o zrak po ockovani vraj.nezachytila som to poriadne,neskoro som to zacala vnimat.neviete po akom ockovani to bolo?PANIKA PANIKA ☹

lujsa
12. máj 2010

Grajciarka,ani nas este nevie stvornozkovat...Ale na 4 sa da a kyve sa,len nevie to najdolezitejsie-ako pravidelne striedat pravu a lavu nozicku a rucicku 😅 Snad na to pride...Dokonca robi aj macaci chrbat,ako my kedysi v skolke 😀 Plazit sa vie,ale to je nieco celkom ine....Som zvedava,co ti povedia na neurologii 😉

bobocka
12. máj 2010

pocuvaj grajcaricka,to co je za lekarku,ze vas tak skoro na neurologiu poslala?ved tvoja mala ma len 8 mesiacov.to je podla mna uplne v norme.moj maly tiez nestvornozkuje,plazi sa a uz pomaly zacina dvihat zadok,ale to je vsetko. a ani nesedi sam . a to ani trosku. a dobre je.kazde dietatko je ine.su tu mamicy,ktorych deticky uz pekne sedia a vedia sa aj postavit a co to uz prelezu,ale to neznamena,ze kazde dieta to tak musi.niektore deti vobec nelozia a neplazia sa ale rovno sa postavia a chcu chodit.ja by som sa s tou neurologiou este vobec netrapila.

grajcaricka
12. máj 2010

lujsa, no veď to ma štve, že si ani tie nožičky nepodkladá, len zdvíha sa na ručičky, a keď niečo chce dočiahnuť, tak sa tam viac menej len prekotúla a keď to nejde tak to vzdá ☹ , tak sa trochu obávam 😢

lujsa
12. máj 2010

Bobo,videla som len koniec....Ale takych pribehov je vela,ked sa domnievaju,ze ockovanie je spustacom nejakeho ochorenia...Nie priamo oslabeny virus vo vakcine,ale niektore ostatne latky,ktore vakcina obsahuje...Ja sa uz takym pribehom vyhybam,pretoze sa bojim..

grajcaricka
12. máj 2010

bobocka, veď ja viem, že je každé dieťatko iné, ale to ma trochu znepokojuje, že by sa už aspoň na štyri mohla dať, a že vraj by sa už mohla aj sama z ľahu posadiť a to teda nehrozí, musím jej aspoň trochu potiahnuť jednu ruku, inak ani náhodou, čo myslíš? tvoj malý sa dá na štyri?

kathynka
12. máj 2010

grajciarka - to, ze michalka nestvornozkuje nie je vobec dovod na paniku a posielanie ku neurologovi..vela deti nestvornozkuje, proste tu fazu preskoci a pritom su celkom v poriadku...
bobocka - ja som to pozerala, ale nepovedali po akom ockovani to bolo a dokonca sa doteraz nepotvrdilo, ze to bolo sposobene prave tym ockovanim...ta malicka uz na jedno ocko takmer nevidela, potom bolo ockovanie a potom prestala vidiet aj na to druhe, cize to v podstate pripisuju akejsi zhode okolnosti...cize sa nemusis plasit, ze by to bolo z nejakeho konkretneho ockovania, kedze sa tu posledne dni o ockovani vcelku dost bavilo...a inak mala bola fakt zlata 🙂

kathynka
12. máj 2010

grajciarka, nas yoan sa absolutne na 4 nedava...ked ho dam na brusko a nieco pred neho, tak sa nacahuje, velmi sa snazi, ale nepohne sa ani o centimeter...snaha davat sa na 4 ani nehrozi...ale sedi excelentne uz pekne dlho a za rucicky prejde kludne aj celu izbu...daj malej este cas...a nebudes vediet ani ako a zrazu ta prekvapi 🙂

lujsa
12. máj 2010

Grajciarka,aj podla mna je na neurologa este skoro,kazde babo ma svoje tempo...Viem,ze pediatri teraz velmi baziruju na tom,aby dieta stvornozkovalo pred tym,ako sa vzpriami,ale ved ma este cas...Nas drobec sice kolienka podsunie,ale nozky uz nepreklada,len kloci na kolienkach,opiera sa rucickami a kyve sa a kyve....

grajcaricka
12. máj 2010

kathynka: tomu rozumiem, štvornožkovať nemusí, ale nedá sa absolútne na štyri, leží len na brušku a akurát zodvihne trup na ručičkách, ale tie nožky si nepodloží ani za svet
a čo sa týka toho očkovania, moja dr. my povedala, že za svoju 30.ročnú prax nemala jeden prípad nejakých vážnych následkov po očkovaní, iba že ak tak dieťatko už malo niečo pred tým a očkovanie to vlastne rozbehlo alebo zhoršilo

iwusca
12. máj 2010

ani emka este nelozi ani sa sama neposadi, ale aktivna je az az takze je to uz len otazka chvilky a bude to 😀 a pockaj este budeme spominat ake to bolo fajn ked deticky len lezali a nebolo treba ich stale sledovat 😀
vacsina dr ide striktne podla tabuliek..ono je to fajn da sa nejaky problem zachytit vcas a liecit to ale netreba to prehanat...iba zbytocny stres je z toho...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre