V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

gabinka79
12. máj 2010

Naša Sofinka tiež neštvornožkuje. Sama sa neposadí, sedí bez opory iba chvíľu, na štyri sa dáva (už dosť dlho), teraz začala robiť mačací chrbátik, nelozí iba sa váľa a gúľa, kam chce. Tiež je taká, že keď niečo nemôže dosiahnuť, rýchlo sa vzdá. Čítala som, že deťom by sa nemali dávať predmety do takej vzdialenosti, ktorú nemôžu dotiahnuť, doplaziť, doštvornožkovať, pretože ich to demotivuje a rýchlo sa vzdávajú a naša malá je taká. Počkáme si kým začne štvornožkovať a určite tých demotivácií bude menej. 🙂

bobocka
12. máj 2010

fuuu,trosku si ma ukludnila kathynka.mna ta panika prejde z par dni.ja vzdy ked taketo nieco pocujem,tak sa strasne zlaknem,ze co ak by sa to stalo mojmu malemu ☹ .ked mal misko dva mesiace,tak na svk zomrelo trojmesacne dietatko na ten syndrom nahleho umrtia u drobcov.ja som asi tyzden nespala a v noci som mala na miskovi ruku aby som citila ci dycha ☹ ja som proste taka.minule sme zas s kamaratkou nejak prisli k teme autizmus u deti a teraz nerobim nic ine,len si maleho vsimam a pozorujem ci on nahodou nejake priznaky nema. ☹
a grajcaricka.vidis,ze je tu viac deticiek co este nelozia a je to ok.moj misko sa uz sice na styri da ,ale len tak trosku,no stale este nevie zkoordinovat pohyb ruka noha.vsak on na to pride 🙂 .tak isto ako na to pride aj tvoja michaelka.moj misko absolutne vobec zas sediet nechce.na kolenach ano,no inak nie. a to je ok..vsak on si jedneho pekneho dna sadne.fakt sa o malu neboj.hraj sa s nou hry.daj tesne pred nu hracku o ma rada,ale tak aby ju tesne nedociahla a ona sa postupne za tym zacne natahovat,potom to posunies dalej a pojde to. 😉

grajcaricka
12. máj 2010

Lujsa: šak ma to vydesilo, ale tak už som objednaná, tak tam pôjdem vo štvrtok na budúci týždeň, som hrozne zvedavá, inak mi dala prvý termín na august, tak som ju vysmiala, že či je normálna, šak to už aj chodiť bude 😀 , tak za príplatok to posunula, takto sa zarába 😎

bobocka
12. máj 2010

vazne gabi ????????(teraz narazam na tie predmety co deticky nevedia dociahnut)ja som teraz akurat jednej mamicke taku metodu poradila.ups 😅 ale u nas to krasne fungovalo a teraz maly preplazi izbu rychlostou blesku ked vidi nieco co ho zaujme.

gabinka79
12. máj 2010

Bobocka, ja som to iba čítala. Nemám to nejak odskúšané. Sofinka je fakt taká, že po krátkej snahe, ak niečo nedosiahne, stratí o to záujem. Vieš, ale nejak to neriešim. Veď viem, že raz s tým začne či skôr, či neskôr. Veď presne, ako píšete, každé to naše deculko je iné. Ak to fungovalo u Vás, môže to pomôcť kamarátke a aj iným detičkám. 🙂 A možno neskôr Sofinka dostane chuť viac sa snažiť, a potom ju aj ja budem takto motivovať. 😀

grajcaricka
12. máj 2010

Baby inak, kolko vážia vaše bábätká teraz? Moja pribrala za posledný mesiac len 30 dkg.....doktorka síce povedala, že to je úplne v poriadku, ale tak ma zaujíma kolko asi majú tak vaše detičky v tomto veku 😉

bobocka
12. máj 2010

moj misko ma 72 cm a 7980g.za poslednych 5 tyzdnov pribral 880g (uz som sa tu predvcerom chvalila 😀 )ale podla mna pribral tolko preto,lebo sme zacalli poriadne a pravidelne s prikrmami.teraz uz ked je zvyknuty podla mna bude priberat pomalsie.teda dufam.nechce aby z neho tuci bol 😀 a tvoja michalka kolko ma?

grajcaricka
12. máj 2010

Michalka má vlastne 8. mesiacov a 7 770g a to pred mesiacom mala vlastne 7 740g, a papá teda skoro by som povedala ukážkovo 🙂 všetko krásne do dna 😀

bobocka
12. máj 2010

fuuha,akurat som si pozrela fotky tvojej michaelky malej.ta je naaadherna!!!!!!!!!!!!tie velike ocinka!!!!!!a tie fotky kde je detail tvare....wow,prekrasne. 🙂

kathynka
12. máj 2010

grajciarka - no ved aj nas yoan len lezi na brusku a dviha sa na rucicky...a tiez nepodklada nozicky...ani sa o to nesnazi...a nasa doktorka sa vobec nad tym nepozastavuje, ani moja mama-pediatricka, vsetci su s jeho vyvojom uplne spokojni...

grajcaricka
12. máj 2010

jéééj ďakujééém, je to naše srdienko okaté, fotím hrozne rada, a ona je taký vďačný objekt, veď to chápeš asi prečo😉 tie decká sú v tomto veku na zožratie.................

grajcaricka
12. máj 2010

kathynka: to vážne? no to si a potešila.......trochu ju porovnávam so starším, lebo ten behal po štyroch od 8 a pol mesiaca a všetci mi tvrdia, že dievčatá sú šikovnejšie, ale asi výnimka potvrdzuje pravidlo.........si ma ukludnila

bobocka
12. máj 2010

fotky su fakt veeelmo vydarene.nadherne dievcatko.ale to musis mat aj nejaky speci fotak ked take krasne nasvietenie pri tych detailnych fotkach je. 🙂

lujsa
12. máj 2010

Aj nasho drobca vzdialene predmety demotivuju 😅 😕 Asi je to o povahe...Nas drobec ma 8 mesiacov a ma 8,83 kg.Je normalne,ak teraz deticky priberaju menej 😉 Grajciarka,ja by som sa nechala objednat na august,nemas to co ponahlat 😀

lujsa
12. máj 2010

Grajciarka-naaaadherne dievcatko 😵 😵 Fotila si ju ty?Ak ano,tak klobuk dole-tak sa chcem naucit fotit 😉

lujsa
12. máj 2010

Ked tak nad tym rozmyslam,tak odtialto z temy stvornozkuje len jedno babatko,takze bud uplne kludna 😉 Keby sa Michalka narodila?Mozno sme rodili v jeden den....

kathynka
12. máj 2010

grajcaricka, aj ja som pozrela fotky a malicka je fakt nadherna 🙂 krasne babatko 🙂
sak sleduj castejsie nase prispevky, ak mozes, a uvidis ako napreduju nase deticky...a aj ked su tu len niekolkodnove rozdiely, tak vo vyvoji tu najdes vselico...jedni su sikovnejsi v tom a druhi zas v inom...

grajcaricka
12. máj 2010

baby ste hrozne zlaté, budem sem chodiť častejšie asi, lebo sa s vami dobre kecá..............malá je narodená 6.9. o 12,55

fotím ja sama, aj keď musím priznať, že asi 4 foto z albumu sú fotené mojou kamoškou, ktorá tiež fotí, sme taká foto-dvojka, ja mám nespočetné množstvo fotiek, lebo fotím všeličo

lujsa
12. máj 2010

Grajciarka -krasne fotis..Mas manual,alebo automatiku?Ja som rodila o necely den skor 😉

lujsa
12. máj 2010

Pardon,o den neskor 🙂

grajcaricka
12. máj 2010

fakt? teda 7.9.??? mám starý digitálna OLYMPUS, ale keď sa pozviecham finančne z kúpi kočára, tak kúpim nový foťák.....to budú potom fotky 😀

lujsa
12. máj 2010

Ano,7.9. 😉 Tak to si sikovna,ja som to tipovala na manual 😉

petulig
13. máj 2010

ahojte..veru krasne fotky. Ja sa uz taaak dlho snazim fotit s manualom, ale nejde mi to nejak.Chcelo by to nejakeho ucitela. A viac casu.

petraas
13. máj 2010

grajcaricka aj ja si myslim ze na neurologiu je skoro, lebo kazde dietatko je ine a prave teraz to zacina ze jedno sa plazi druhe stvornoskuje a ... nasa Sofinka sa taktiez este vobec neda na 4, len sa plazi a nejako sa tym nezatazujem. mozno bude stvornozkovat a mozno nie. a taktiez to moze byt aj u tvojej. inak narodila sa 7. 9. a teraz ma 8650g a 71 cm

gabinka79 a bobocka aj na nasu Sofcu plati ze cim dalej tym lepsie, viac ju to motivuje k plazeniu a ona je zasa taka ze to nevzda proste musi sa k tomu dostat za kazdu cenu...

petraas
13. máj 2010

grajcaricka, pozerala som aj ja fotky su krasne ale este krajsie dievcatko je na nich...mala je ozaj pekna🙂

ewwe
13. máj 2010

mne sa nina tiez neplazi ani nelozi ani nic, a v piatok bude mat 8 mesiacov, cize zajtra 😅 ja ked jej dam do vzdialenosti hracku tak ak sa ma za nou plazit tak radsej ju prestane zaujimat 😀 ona je proste pohodlna, ja som stresovala ze sa neotaca a z dna na den sa toci ako vrtula, takze to chce vsetko cas

ten strach z neznamych ludi, co ste preberali tak to sa nejak vola 8 mesacna uzkost, ci ako je typicka pre toto obdobie, a mozu sa deti aj zacat budit v noci a plakat, ze chcu mamicku, ze ich neopustila, skuste si nieco vygooglit

vcera v modre z neba ta mama sama si nebola ista a ani lekari z coho to je, ze asi iba zhoda nahod po ockovani takze nepanikarte 🙂

petraas
13. máj 2010

no nasa Sofinka sa od 4 mesiaca zacala velmi bat dedina, ten sa nemohol na nu ani pozret a nieto priblizit. ked ho zbadala tak velmi zacala plakat. neskor sa zacala bat vsetkych, nedavno len chlapov a teraz sa mi zda ze uz je celkom v pohode. ked sa niekto k nej priblizi tak zatial neplace a ked sa jej niekto nepozdava tak len kuka a maimalne skloni hlavu. dufam ze uz to bude len lepsie, ale na dedina neviem stale ako bude reagovat lebo sme s nim dost dlho neboli.

grajcaricka
13. máj 2010

ďakujem, som rada, že sa vám páčia moje fotečky 😉, hrozne ma to baví (ešte za slobodna som začala) a keď vidím odozvu tak ma to motivuje ešte viac

inak ja by som to v podstate nejak neriešila, ale keď som to spomenula dr. tak ona bez váhania odporučila neurológiu, trochu ma to zaskočilo a vystrašilo, ale ako vás tu čítam, tak to berem už s ovela väčším kludom, veď už sedká sama (ale neposadí sa sama iba keď ju trošinku potiahnem za ručičku) a otáča sa tiež ako vrtula, tak uvidím čo mi tam povedia 😎

gabinka79
13. máj 2010

Grajcaricka, aj sa pridám - Michalka je fakt krásna!!! Tie fotky tváričky nemajú chybu!!! Hneď by som Ti dala aj našu Sofinku pofotiť. 😀
Peti, aj naša babulka so bojí deda (toho, s ktorým je menej, s druhým je častejšie, ten je pre ňu v poho.) Počula som o tej detskej úzkosti v 8 mesiaci aj to, že u niektorých detí to môže prepuknúť aj skôr. Zrejme my sme ten prípad (skoršieho vypuknutia strachu z cudzích ľudí). Ja už ale netrpezlivo čakám, kedy bude to obdobie za nami. ☹

grajcaricka
13. máj 2010

gabinka79: ďakujem, na to fotenie sa musíš postaviť do rady 😀 , len je to trochu náročnejšie v tom, že nie vždy sa to vydarí, ja napríklad z 30 fotiek vyberiem len jednu a stane sa, že aj ani jednu, keď nemám dobrý deň 😠 hahahahaha

malá mala ten skorší priebeh strachu, bála sa najviac keď mala asi 3. - 4. mesiace, teraz je to už v pohode, ale neusmeje sa len tak na hocikoho 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre