V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
16. máj 2010

hahaha,clovek sa tu den neukaze a aha-celovecerne citanie 😀
musim ja uz veru nejaku tu paradajecku do jedalnicka zaradit.tento tyzden sa odhodlam 🙂 .vidim,ze tu mame aj nove mamicky-vitajte kocky 🙂
veru,stretnutie by bolo zaujmave.som za 🙂
a tabulku my asi veru robit nebudeme sasa,skor ti asi kazda z nas popise co tie nase drobce dokazu.v podstate si myslim,ze kazde jedno dietatko tu je sikovne 🙂 .moj misko je taky zdravy stred si myslim.toci sa ,sudy vala,plazi sa jak blesk,gagoce no nesedi ani sa nestavia.ale nie je dobre porovnavat.kazde mimi ide svojim vlastnym tempom.niektore uz dobreze v osmom mesiaci nechodia a ine si sadne v roku.
inak vam poviem,ze v bb smrst riadna.nechutne zle pocasie tu je.v noci sme a vobec nevyspali.misko sa stale budil na vietor a ja som nespala od strachu co som sa bala,ze sa nejaky ten strom zlame a do okna nam vleti.riadne s nimi metalo zo strany na stranu 😢

kathynka
16. máj 2010

ja som videla, ze aj ine mamicky robia taketo stretka a dohodnu sa vzdy an vikend na nejaku chatu, na nejakom tom zlatom strede...u nas budu mat asi vyhodu mamine z bystrice, kedze je tu vychod aj zapad 🙂 sme tu pekne rozdelene po celom slovensku 🙂 a ja mozem akurat tak dufat,ze clarisse sa tento napad bude tiez pozdavat a s yoanom ma na take stretko pusti...pripadne vezmeme aj ju...nevadi, ze nebude rozumiet...a ked, tak anglicky vie, ale aspon uvidi aj ona vasich sikovnickov 🙂

kathynka
16. máj 2010

bobocka, ja idem 24.5. na tyzden do spanielska, tak som zvedava, co tu bude cakat potom mna 😀

iwusca
16. máj 2010

valentovasasa neboj podla mna to co pises je v norme nasa tiez este sama nesedi ani sa nestavia ale gula sa jedna radost takze ju nemozem ani na sekundu nchat samu. a ked idem na wc alebo niekam tak ju musim doslova zabarikadovat 😀
a ked ju zoberiem na ruky tak sa zapiera nohami cize to vyzeera ako kedy stala....

bobocka-tu sa veru neoplati chybat lebo to nedocitas ani za tyzden 🙂 v kremnicke bola a este stale je riadna smrst...uz sice neprsi ale fuka jak blaznive sme ani vonku neboli lebo som sa bala zee nas odfukne.

ribizek
17. máj 2010

Díky baby za názory. Ja tiež väčšinou varím, namrazím si kúsky mäsa alebo už hotové uvarené, ale zasa sa nebránim ani hotovkám. Na cesty alebo v čase núdze je to fajn. Ovocie tiež dávam surové, najradšej teraz žužle jablko, len musím dávať pozor, aby si neodkúsol kus a nedrhol sa. 🙂 Ked ten starší niečo papá, tak ho musím občas schovávať, lebo by mu to hned ukradol z rúčky. 🙂
Tvaroh a bielka ešte nedávam, to dám po roku, ale pečivo, nevaječné cestovinky, trochu masielka dávame a teraz aj jogurty začnem. Z keksíkov v aute chrúme tie bio banánové, to sa mu tak dobre rozpúšťa v puse.

Máte pravdu, čo pediater, to názor. Teraz vraj podľa nového výskumu dieťa najlepšie prijíma nové potraviny medzi 4 a 6. mesiacom. Ale pomaranč asi tiež nebudem ešte skúšať. Ja som taká stredná cesta. 🙂 Ale ewwe má pravdu, každá krajina má svoje. Kde sú pomaranče domáce ovocie, tak prečo nie. Ja sa len trochu bránim soli a koreniu, nech to nezaťažuje obličky. Je samozrejmé, že nám to nechutí, ale deti majú ešte inú chute, ako my. Oni to tak neberú. 🙂

Idem zachranovať Peťula. Snaží sa postaviť k telke. 🙂 Postaviť sa ešte nevie, ale už sa sám posadil. Uvidím, či sa n aštartuje, alebo bude načas útlm. 🙂

ewwe
17. máj 2010

ja by som na stretko sla tiez, to by bolo veselooooo 😀

valentovasasa
17. máj 2010

holky koukám že je vás tu hafo ze SR. kam se poděli ty češky? oni mají jiné téma??? protože já jsem z Ústí nad Labem, a tak uznáte, že jet do BB je drabet z ruky...

weiya
17. máj 2010

No stretko by bola sranda 🙂 ale kedze sme kazda z ineho kuta, dokonca aj republiky 😀 tak to asi nepojde tak lahko zorganizovat 😒
sasa veru, ani natalka sa zatial ani neplazi, ani nestvornozkuje, sama sedi ale sama sa este nevie posadit, ale nic si z toho zatial nerobim, ved ono to pride 🙂
Neska sme baby skusili jogurt na desiatu, ten bieli zvolensky, mama nam kupila v kauflande, nadrobila som jej do toho nestle susienky, a len tak sa za nim zaprasilo, jak ho zhltla 😀 ....no neviem, ale ja by som ho nezjedla, sa mi zdal dost taky kyseli aj ked tam boli susienky, ale ved mala nevie, ze existuju aj lepsie jogurty 😉 Na obed som zase varila spenat, tak som malej odobrala, kym nebol dochuteny,so zemiackom, zltkom a pridala som tam trochu toho bieleho jogurtu, a len sa za tym zaprasilo 😀 asi sa natalka snazi v tom papani dobehnut sofinku 😀 😀 ...no ja som taka rada, ked jej chuti 🙂
A to pocasie, no otras, uz by sa to mohlo aj skludnit 😒 My byvame pri Vahu, tak mame nan dobry vyhlad, uz je dost vyliaty... 😒

petraas
17. máj 2010

no baby stretko by bolo super, len neviem ci by sme sa ozaj vsetky stretli kedze sme vsetky od seba dost daleko🙂
ale tak nejaky week namiesto dovolenky by to nebolo zle...no ked sa to niekomu podari zorganizovat tak klobuk dolu🙂

a uz nech neprsi. uz je toho dost..ani von sa neda ist a Sofinka len ku dveram chodi co by isla von:(

petraas
17. máj 2010

prave som citala nieco o prikrmoch...sice nic nove co som uz necitala ale ked chcete pozrite si to...http://www.ukulele.sk/clanky/zaciname-prikrmovat

veronika2108
17. máj 2010

ahojte,

aj my patrime do septembroviek, my sme sa narodili 21.9.09 🙂 .
Chcela by som sa vas opytat, ci nemate niekto podobnu skusenost ako ja, nasa mala sa mi bohuzial minuly tyzden odstavila od mlieka 😔 , takze sme museli prejst na UM 🙄 , kedze mliecko stale potrebuje, ale uz mi zacina vymyslat aj s tym, este rano ho ako tak vypije, ale to tak okolo 150ml, na olovrant mi ho odmieta a potom ked tak kasu s UM horko tazko zje. Neviem, co to ma znamenat. Ked som kojila tak sme nemali s papanim ziadny problem.... Ako vyzera jedalnicek vasich babatiek, ak uz nekojite, ale uz davate UM? Neviem, ako ju mam prinutit pit mlieko, tak uz sme zacali aj s jogurtmi. Vopred vam dakujem za rady.. 🙂 ... uz som fakt zufala... 😔

kathynka
17. máj 2010

petraas, tak yoan sa hlasi do sofinkinho papkacieho klubu...dnes dal na obed najprv cely 200g prikrm, co mu spravila mamina z brokolice, zemiacika a paradajky a na to este dal dalsi 200g uz kupovany - kura s ryzou a paradajkou...a z neho zostalo len trosku...dakedy mu ani nestiham davat jak rychlo je a rozculuje sa, ze meskam 🙂
my sme dnes uz vonku boli, aj ked este jemne prsalo, ale uz aspon nebol taky vietor ako vcera...
tak keby sa aspon predlzeny vikend podaril na 3-4 dni, tak by to bolo super...a aby bol kazdy spokojny, tak by sa mohlo navrhnut nejake miesto, ktore by bolo idealne pre vsetky vzdialenosti...tatry, liptov, spis abo orava...

petraas
17. máj 2010

weiya, kathynka to ma tesi ze sa Natalka aj Yoan rozpapkali:
aspon v tom Sofinka nebude sama🙂))

ewwe
17. máj 2010

valentova tak ta stara parta co sme tu boli, tak odisli na facebook na sukromnu diskusiu

kathy a nebojite sa ze sa maly y. prejeda?? ja neviem nina by tiez zjedla viac, ale ja jej dam max.. 200ml, ako pisu to je plna davka, ved ked to vylejem do hlbokeho taniera tak je to po okraj tej vyhlbeniny na tanieri, sa mi to zda dost na 8 mesacne dieta 😅

kathynka
17. máj 2010

on si sam vie povedat, kedy ma dost...a ked nema, tak cirkus, ze este...on hlavne zatial vobec nevyzera ako prejedene babo...ziadne zahyby, nic take...len teraz mu uz polhodku po obede nedavame 150ml UM ako predtym...to uz by bolo fakt moc...ale zas ono nie je pravidlom, ze kazdy den tolko zje...ale tych 200 da v poho...

tinnka9
17. máj 2010

Baby, ja vam tak zavidim, ze vam deturence tak pekne papaju. Nas robil zo zaciatku, ked sme zacali prikrmovat, problemy, potom si nejako zvykol, a teraz zas, ked len vidi lyzicku, tak spusti rev. A jedlo donho dostanem len ked sa nejako zabava - najnovsie sa stavia pri nabytku, tak ho musim krmit "za jazdy". Ked sedi, skoro nic no neho nedostanem.

grajcaricka
17. máj 2010

tinnka9: to on sa ti už akože sám postaví 😲 , moja sa nechce ani na štyri dať, nie ešte postaviť a to váži v 8. mesiacoch necelých 8 kg, čiže ťažká nie je, ale asi len lenivá ☹

kathynka
17. máj 2010

jeeej, weiyna natalka ma dnes presne 8 mesiacov, tak vsetko najlepsie 🙂

weiya
17. máj 2010

jeeej kathy , ozaj 🙂)) dakujem 🙂)

kathynka
17. máj 2010

ze ozaj 🙂 to jak keby si ani nevedela 🙂

grajcaricka
17. máj 2010

weiya: snáď sa neprekvapíš takto keď bude mať malá rok hahahahaha 😀 😀 😀

weiya
17. máj 2010

baby fakt som zabudla :/ a este vcera sme to z muzom spominali 🙂 grajcaricka: no to dufam aj ja 😀 ale tak to strasne leti, ze to uz co chvila bude 🙂

grajcaricka
17. máj 2010

weiya: no to mi hovor, ja sa mesiac čo mesiac čudujem to už (tolko a tolko).........otrasne to letí 😒

weiya
17. máj 2010

leti to ,leti...zachvilu sa ani nenazdame a uz nam deturence pojdu do skolky,skoly.... 😒

tinnka9
18. máj 2010

Grajcaricka, ano, lozi uz ako drak a vsade sa stvera, len musim byt stale s nim, lebo obcas mu to nevyjde, a potom leti na hlavu 😒. Neboj, kazde dieta ma svoje vlastne tempo, raz to pride. Mimochodom, neviem, ci si pamatas, pisali sme spolu na inom fore, ked si este len mala ist na 3D ultrazvuk do TN 😉 . Boze, ale ten cas leti, co?!

grajcaricka
18. máj 2010

tinnka9: to ozaj? veru to si nepamätám, teda to sono si pamätám, ale to že sme si písali, na to si nespomínam 😖

tinnka9
18. máj 2010

ano, si sa pytala na MMB, ci mozes zobrat na to sono aj maleho. A kedze ja k tomu Dr. chodim, tak som ti pisala, ze je super a nebude problem. Ale nevadi. Mas zlatu bambulku 🙂

ribizek
18. máj 2010

veronika2108-máš IP 🙂

tinnka - tak také krmenie som mala pri tom prvom. Všade na lustre som povešala hračky, čo skáču, lietajú, kmitajú... 🙂 A do toho môj folklór - spievanie, recitovanie, ťapkanie. No keby niekto vtedy prišiel, tak ma asi zatvoria. 😀 Zlomilo sa to cca v 11. mesiacoch. Teraz chodí ku každému a odjedá. 🙂
Ten mladší je väčšinou ako miešačka - náhadžem do neho cca 180-200 a idem. 🙂 A tiež sa rovnako štveria popri nábytku. Chodím za ním ako osobný strážca, lebo stabilita slabá, tak neudrží rovnováhu a letí. 4nožkovanie akosi vynecháva, len sa posadí, potom ako had preplazí k nábytkua tam sa chce postaviť. No hovorím, úplne iný prípad ako starší.

kathynka - uff, to sú iné porcie. To by zasýtilo aj mna. 🙂 Ja dávam tiež max. 200 a už nekojím, lebo to by sme mali celodenné zvracanie. Už to mám tak odskúšané. Ked dám viac alebo prso, tak mi stravou zafarbí celý byt. Dám iba takú farebnú čajovodičku, to vidím, koľko odpije.
Dnes jedol Matúš jahodový jogurt. Peťko mu skoro skočil do mištičky, tak som mu namočila prst, že na koštovku. Však som on skoro prišla. 😀 Myslím, že jogurty u nás pôjdu. Skúsim mu uvariť sušené slivky a pohánkua zamiešať to do bieleho jogurtu. Staršiemu to chutilo.

tinnka9
18. máj 2010

ribizek - no sranda musela u vas byt velka 😀 . Ja som mala taku "miesacku" zas prveho syna, ten jedol vsetko a od zaciatku len popucene vidlickou, mladsiemu to musim stale mixovat. Som zvedava, dokedy. Ale co by clovek nespravil pre svoje dieta...

lujsa
18. máj 2010

Ahoj kocky,

ja ja blahozelam Natalke k vcerajsiemu vymesaciu 😵 😵 Ja sa nestiham cudovat,ako rychlo tie deti rastu (a my starneme) 😅 😀S papanim je to u nas tak,ze drobec spapa zhruba odporucanu davku,ale ak by si placom pytal viac a negrckal po tom,tak dam viac 😉Maly Yoan si to kludne moze dovolit 😉Ja skor rozmyslam,ako drobca prilis nenaucit na sladkosti,nerada by som,aby cely den nieco podvedome zobkal z ruky-tie navyky si vytvaraju uz teraz tym,ze im davame piskotu/susienku a pod...
Ked davam drobcovi ovocny prikrm,alebo kasu,tak papa bez namietok,ale pri zelenine musim rozmyslam,ako ho zaujat...a dufam,ze moj spev a ine napady susedia nepocuju 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre