V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

achalteke
11. nov 2009

já si právě říkám, že když si i kolikrát ublinkne tak je to snad známka plnosti 😅

emamamamu
11. nov 2009

maji jakto?
mauik ja jsem tepla...:D a jsem spokojena a nosim jakkoli vertikalne kvuli kyclim🙂
a drzte nam palce, vysadila jsem mlecne vyrobky, abysme zjistili, jestli Dortik neni alergicka na kravske mleko...☹ snad ne, snad je to jen nejakym debilnim jidlem, ktere jsem si dala...☹

majamisutka
11. nov 2009

neudržím ani korunu 😅 😅
už bych zas něco kupovala 😅

aktekram
11. nov 2009

Krásné ráno,
Maja: to jsem ráda že se říkadla líbí, mě se líbí moc moc

Naše myška má tento týden nějaký divný.
Jedno krmení má takový hlad že sní i 130ml a když oddělám flašku pláče (že jako už není 😀)
druhé krmení nemůže dojíst ani 90 ml. Snad se to brzy zase ustálí, jedli jsme skoro 5 týdnů 110ml bez problémů.
Vůbec totiž nevím kolik by měla jíst, tak snad mi nepřestane přibývat na váze, už nemá bříško tak jak medvídek kulatý, zeptám se příští týden u dr.

majamisutka
11. nov 2009
kasenka228
11. nov 2009

acha, zrovna pred chvili jsem kojila po hodine a pul a prebytky letely ven 😅

ivca08
11. nov 2009

Mauik, ty si dobrej provokater. Co si ji chudince dala, ze tak spala 😀 😀 😀
My ted noci protrapime kvuli prdikum - vcera malej usnul tak v pul desaty a v pul jedny uz se kroutil jak had - neplakal, ale mlati sebou tak, ze si ho vetsinou vezmu na kojo. Stejne se pri tom neda spat, jak je ho cloveku lito. No pak uz to jede tak max. po dvou hodinach a tak kolem ctvrty nejdyl uz si ho vetsinou beru k sobe, protoze jak dudla kozu, tak zvladne alespon na chvili zabrat chudak. At se vyspi aspon on, kdyz ja jsem z toho ko.

ivca08
11. nov 2009

http://www.nespavost.cz/nespavost-u-deti/pro-zd...

jinak kdybych chtela dodrzovat tyhle body, tak ho asi musim prastit gumovou palickou, aby spal 😀 😀 Sam, bez prsa, bez dudliku, nechovat.... Ha ha ha 😎

majamisutka
11. nov 2009

to by mě zajímalo, jestli ta ženská, co to psala, má děti 😀

kasenka228
11. nov 2009

tak my delame vsechno spatne 😔

emamamamu
11. nov 2009

kasenko prave ze delas vsechno dobre, protoze milujes svoje miminko... 😉

ivca08
11. nov 2009

myslim kasen, ze tu neni nikdo, kdo to dela dobre, tak kliiiiiiid 😎

Jinak uz mi ty prdiky lezou krkem, tak jsem ted chtela zkusit dat fenyklovej cajik primo malymu (je to od 1. mesice), tak se mi dobre vysmal, zakousnul se mi do flasky a zacal se tlemit 😀 Zrejme jako mamo, na me si neprijdes, prso to neni, tak co mi to cpes 😀

lynn77
11. nov 2009

kasen, jak to dopadlo s tim kaslem? Mala mela rymu a pak mi zacala kaslat, tak jsem tam pro jistotu skakla a doktorka zkontrolovala, jestli to nema na pruduskach, plicich a v ouskach a koukla do krku, nastesti nic, ale kvuli ryme (a taky kvuli sirokemu baleni a taky ublinkavani) mame hodne zvysenou polohu v postylce, to pra pak ty hleny schazeji dolu a dite je vykaka, jinak na ten hlenovy kasel mi doktroka rekla, ze muzu klidne davat ten mucosolvan, je i junior, tak jsem ji dala min nez doporucenou davku asi 2-3 dny a je to lepsi ale ted se mi taky zakuckava i prik kojeni a jakoby zakasle.

emo, a co ma Dorka za problem, ze se ti zda ze by mohla mit alergii na kravske mliko? Brisko nebo se to i nejak vyhazela? ja teda nejedla nic mlecneho dlouho, ale ted uz si davam jogurty (holandia) a tvrde syry, jinak radeji nic

s tim spanim to je moc pekna teorie.... 😉

lynn77
11. nov 2009

kasen, jeste jsem se chteka zeptat, snad si dobre pamatuji, ze davas male probioticke kapky..... ja jsem je taky koupila a trochu me vydesilo, ze tam je az od 5.ukonceneho mesice, tak snad to bdue vpohode, kdyz ji to davam... mas pocit, ze je to lepsi nebo ne?

lynn77
11. nov 2009

emo, ja chci chodit na svetylka, ale jaksi vzhledem k memu a laury zdravotnimu stavu si muzu prozatim nechat zajit ☹ chut

emamamamu
11. nov 2009

lynn ona se v sobotu pokakala zelene a od te doby kaka tak sotva jednou denne....a to do te doby kakala desetkrat zlute...tak musime zkusti tohle...snad se to nepotvrdi...jo jeste dodam ze od te doby hrozne place a krouti se, coz doted nedelala..🙂

wwcko
11. nov 2009

Caute 🙂 Baby kedy budete davat nausnicky? pomaly uz bude aj cas,ale uz to potom nebude malinke mimi uz to bude velka slacna.... 😢 🙂

Achal sorry za tu satku, ale nechelo sa nam potom riesit predaj a kupa noveho, uz aj tak ma Mertin na mna nervy, lebo stale nieco nakupuje 😀 Ale moc som ho chcela, sa mi paci. No nakoniec sme kupili z druhej ruky lacnejsi, lebo najpr musime zistit ci sa tam ninke bude pacit. v nosici sa jej teda vobec nelubi... ☹

kasenka228
11. nov 2009

Holky, ja to vcera zakrikla, my dneska od rana placeme 😔 ...emo, ze by ta babovka cernousek? Sakra! A taky jsme naposledy kakaly vcera, tak jestli nema bolenicko...usne vzdycky na 5 min a probudi se s hroznym revem, place mi i na ruce, ale nejak extra se nekrouti, tak nevim...
V noci jsme nekaslaly, dneska se zakuckala jen jednou, tak jsme zatim nikam nesly...
Probio davame porad, my mame od BioGaia a myslim, ze se muzou od ukonceneho 1.mesice (davali jsme driv) a na tech uplne stejnych koupenych na Slovensku pisou od ukonceneho 3.mesice, ale je to uplne to samy... a jestli pomahaji fakt nevim, nektery den je lepsi, jiny horsi, jen se bojim prestat davat....
Emo, jdete na to prevazeni dnes? Drzim palce....
Zase place....

lynn77
11. nov 2009

emo, kdyz si tam matne vzpominam, tak to mela Laura taky tak cca pred 2 tydny, zelena stolice jednorazove pry neni na zavadu, je to pry fyziologicke, jedna se bud o nestravene mliko nebo ze se napila vic predniho mlika, kdyby to bylo vic, tak asi radeji zajit na vyter, Laura to mela asi cca 2-3 dny, ale na stridacku jakoze nejdriv zelene, pak zlute, ale ona kadila furt, a porad kadi, prevlikame i 5 krat denne 😉 a to krouceni bylo u toho taky, tak jsem si nejak vydedukovala, ze jak nejdriv napije toho predniho mlika, pak se zacne kroutit, tak pak uz moc nechce pit a silene sebou mlela, nevim co to bylo, ale preslo to...... jinak, asi uz to tady holky psaly, ze pry nemusi byt stolice i par dnu uz tedka, ale to jsme jeste nezazli, pry to mlicko co ji davas, tak ho proste 100% vyuzije a stravi, ale je fakt ze by me to taky asi zaskocilo. Jinak, jak se zacala kroutit, tak jsem ji zacala davat odrihnout (predtim moc nerihala, pak se to nejak naucila) a pka znova prilozit, dela to nekdy i tedka, rekla bych tak 2 krat denne

wwcko, u nas pry az po prvnim ockovani se davaji nausnicky, uz cekaji v supliku

lynn77
11. nov 2009

kasen, tohle mi mala delala tu vcerejsi noc ....... vcera to asi teda dospavala, dneska je uz celkem cila 🙂

wwcko
11. nov 2009

A poveim vam taku malu infosku co nam vraveli vcera na masazi. Ako je to zaujimave, aspon pre mna... 🙂 Tak, vraj neni dobre ked deti predskolskeho veku pozeraju nadabovanu rozpravku. Ze oni potom maju v tom chaos ked usta sa inak otvaraju a ine slova z nich vychadzaju. ze potom mozu mat z toho problemy a musia navstevovat logopeda. Ovela lepsie je ked sa potom ta rozpravka pozera v originaly, anglictine, atd....

a etse jeden odkaz pre slovenky hlavne http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s... a ked si otovorite konkretne CD tak su tam 30sek. ukazky piesni co su na tom CD 🙂

mauik83
11. nov 2009

My si občas taky zakašlem, ale myslim, že nemocná není...

emo - nosíš horizontálně??? A jak má halvičku, když ji ještě neudrží??? Dneska se mi povedla uvázat kolébka v kříži s kapsou venku a docela se jí v tom líbilo... 🙂 jen si asi nechám od někoho zkontrolovat, jak je v tom uložená, přišlo mi, že jí to házelo hlavičku do strany, což je blbě, mají být v ose...

Jinak my kakali naposled taky včera večer, od té doby jen moč, tak brzo očekávám brutus nálož 😀

Jinak sestřenka mě straší, že její dcera byla do 3 měsíců v noci taky moc hodná a pak se to prej zlomilo a začla v noci plakat, tak doufám, že to nebude náš případ... Pže já jsem zatím spíš přespalá než nevyspalá... 😀 😅 Se mi prostě ráno nechce z postele, tak se válim, když Nela spinká 😀

Včera koupala a ukládala moje mamka, aby natrénovala na pátek - jedu do tanečních, a byla moooc šikovná 🙂 nezapomněla to 🙂 no pro mě to ale stejně budou muka 😢

Chodíte tzed s mimčama mezi lidi??? Já už se docela bojim ji brát třeba do obchoďáku, když je chřipková epidemie na spadnutí... 😒

mauik83
11. nov 2009

emuš - ty máš i beco, viď? Jak to, že se v něm můžou nosit i mrňata, když nedržej hlavičku a neměli by být v sedící poloze kvůli páteři????? 😕

majamisutka
11. nov 2009

my taky kakáme mín, asi to bude normální.

ivca08
11. nov 2009

Taky kakame a hlavne skoro nespime. Muzete mi nekdo vysvetlit, jak mu muze stacit tak malo spanku? Ja uz jsem za tech par dni, co to trva ko.

ivca08
11. nov 2009

ehm, kakame malo, nejak mi to vypadlo

natali1401
autor
11. nov 2009

my tiez 🙂

sme mali pokakanu skoro kazdu plienku no a teraz kakame raz za den a poriadne ale prdka mi cely den ale kaka vzdy vecer ale to je teda brutal co je v tej plienke 😀

bibi78
11. nov 2009

mauik, neries sesternicu a co bude, ked bude..., kazde dieta je ine. 😉

my kakame hlavne v noci a to niekedy aj pred papanim aj po...

ta teoria je "uzasna", najma ten posledny bod - neberte ho z postylky - haha- ked reve ako tur a nepomaha ani dudel (nas maly nedudluje 😠), ani hladkanie, ani hudba, proste nic.

a uz dlhsiu dobu moj maly nechce spat v postielke vobec. zaspi pri kojeni a ked ho prelozim do postielky, tak sa prebudi a koniec. cez den to vyriesim prechadzkou po vonku, ale vecer je to hruza. vcera zaspal o 23 a o hodinu bol zase hore, nastasti o pol 1 uz definitivne zaspal... a pritom je unaveny strasne, cervene malinke ocka, ale v postielke nebude 😠 😠 😠

inak, super fotka zo zrazu, ake skvele, ze sa mozete stretnut. 🙂

ivca08
11. nov 2009

Bibi, Adamek taky neduda, jedinej dudlik kterej uznava je prso. To uz musi byt extra rozespaly a mimo, aby se spletl a vzal si dudanka 😀 Ale prso umi dudlat dobre, obzvlast v noci, kdyz usina a beda jak mu to vezmu 😒

kasenka228
11. nov 2009

prave jsem vydolovala bobika teplomerem a mam ho az ny pyzamu, holt jsem se os rana nestihla jeste prevleknout...
holky, jakze je to s tou teplotou v konecniku? odcita se neco?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre