V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

grajcaricka
22. máj 2010

s tým olivovým olejčekom ju vytieram po kúpaní, teda nie každý deň ale často, tak mi to odporučili ešte v pôrodnici, aj bola veľakrát pokakaná tak, že to mala všade, ale toto mala akúsi "drolivú" stolicu a hrozne zle sa mi to utieralo, a proste som videla ako má jednu "žmolku" v pišinke, hrozne sa vrtela a zrazu už tam nebooool a som zdá sa mi teda, že jej to vliezlo tam, nheď som ju išla posadiť do kúpela, ale nič........ stres panika..............píšem to jak tatár, ale neviem to inak popísať a bojím sa že sa jej to nejak pozapaluje ☹ , hlavne keď sa všade odporúča to SPRÁVNE utieranie dievčatiek 😖

petraas
22. máj 2010

weiya, my sme mali len raz problem s vyparenou suskou ked bola Sofinka ovela mensia a skusala som vselico mozne ale nic nepomahalo, bpanthen nam pomohol len trosku ale nakoniec som kupila sudocrem a imazol a hned bolo po probleme a este sme robili kamilkovy kupel. inak my zasa neznesieme tie dm kove plienky raz som ich kupila ale ani sme ich nevyuzili lebo malej sa z nich zaparovala ritka a este aj z pampers sleep-play ani tie nemozeme mat. pouzivame pampers ale len ecenomy pack tie sa mi zdaju najlepsie lebo co je pampers giant pack alebo mega pack tak tie akosi hned precurala musela som ju casto prebalovat. teraz nedavno sa Sofinke vyhodilo na suske nieco natrela som to imazolom a bolo po probleme.

weiya
22. máj 2010

Imazol nemam doma, ale ten sudocrem mame, este ten skusim. Len to ,ze sa mi to nezda ako klasicka zaparenina, a mam pocit ze ju to ani nescipe. A luftujeme ritku o sto sest 🙂 vtedy je najspokojnejsia 😀

grajcaricka
22. máj 2010

ja som dala minule malej cucať červený meló a tým že je ešte dovozový (teda asi má nejký postrek alebo čo) tak sa jej vyštípala celá ritka a trochu sa aj vyhádzala na brušku, takže tiež má ten zadoček teraz akýsi červený, ale dávam klasickú rybaciu masť a uvidím čo to spraví

petraas
22. máj 2010

weiya, ked sa ti to nezda ako zaparenina tak by asi skor pomohol ten imazol. skus sa na to spytat v lekarni alebo najlepsie lekarky. ja ho sice pouzivam aj bez pytania lekarky ale kazda mamicka nieje taka ze da svojmu dietatku hocico. nam pomaha na take veci tak preto ho davame ked je treba. inak v pribalovom letaku pisu: lieky Imazol su protiplesnove a protibakterialne lieky so sirokym spektrom ucinku. spektrum ucinku imidazoloveho derivatu klotrimazolu zahrna vsetky dolezite druhy koznych hub a grampozitivne bakterie. Imazol krem paste je pre dobru prilnavost a vysusujuci efekt svojho specialneho mastoveho zakladu vhodna na liecbu plienkovych dermatitid ( zapalovych reakcii koze) a velkoplosnych mokvajucich lezii ( poskodeni koze) inak blizsie si najdes na nete.
no ja som tuto mast davala nasmu havinovy ked mal plesen na nufaku a velmi mu to pomahalo a tak som raz volala lekarke ze ci by som to mohla dat malej na ten vypareny zadocek lebo sme sa toho nemohli zbavit a ona povedala ze kludne ze je to na to dobre a tak som ho hned kupila a teraz uz sa ani lekarky nepytam a ked je nieco take tak ho pouzijem. ale mohlo sa to davat len 3 krat za den tusim tak som to kombinovala so sudocremom.

petraas
22. máj 2010

grajcaricka, no je to vidno ze kazde dietatko je ine. aj ja som dala malej cucat melon ale velmi sa jej nedarilo ho spapat a tak som ho roztlacila vidlickou a krmila som ju zjedla ho skoro cely via poharik 180ml a vobec nic jej z neho nebolo

weiya
22. máj 2010

Petraas dik, ked pride manzel s roboty, poslem ho do lekarne na pohotovost, nech to kupi, fakt mi to viac na volaku plesen sedi 😒

petraas
22. máj 2010

weiya, nemas za co dakovat, hlavne aby to Natalke pomohlo a mala zadocek ako ma byt🙂

gabinka79
22. máj 2010

Grajcaricka, ak Michalku poriadne vyutieraš, myslím si, že nič vážne by sa nemalo stať. Veď nestáva sa to často a navyše v cikulinke malej je kyselina mliečna, ktorá by mala zabezpečiť prirodzené ph. Ja by som to sledovala a v prípade nejakých pochybností, zašla za lekárkou. Ale nemyslím si, že by to mal byť problém.
My používame Pampers premium care a sme s nimi spokojní. Menšiu zapareninku sme mali iba raz a to sme vymenili vlhčené utierky a krém Nieveu za Bepanthen. Zatiaľ všetko o. k.
Aj ja som počula, že Imazol a Sudocrem sú dobré maste. Máme ich aj doma, ale zatiaľ iba do zábezpeky.
Ewwe, ak je to naozaj tak, že horné zúbky bolia a robia väčšiu šarapatu ako tie spodné, tak v čase, keď pôjdu našej malej, si vlasy asi budem trhať ja. ☹ Dúfam, že je Ninke lepšie. U nás "od rána" mastíme ďasná. 😒

kathynka
22. máj 2010

bobocka - tak momentalne je yoanova mamina s nami doma, kedze ju vyhodili z roboty...jej muz bol totiz vykonny riaditel tej firmy, v januari tam dal vypoved po 9 rokoch, kedze ho to tam uz nebavilo a od aprila je riaditelom v novej firme...ale kedze tato je v podstate konkurencna, tak ju pre istotu vyhodili...ze aby nieco nevynasala alebo tak...z hodiny na hodinu...super, nie? tak ale hlada si nieco nove aj tak...ono totiz vo francuzsku je materska len 3 mesiace, nie jak u nas, ze 3 roky...takze tam je to standard a zvyk a maminy z toho tragediu nerobia...a navyse yoanova mamina chodila vzdy na obed domov, tak sa s nim hodinku pomojkala a tak...teraz isli na 10 dni do francuzska, tak sa budu mojkat od rana do rana 🙂 ja to vyuzijem na vylet do spanielska, takze sa tu nebudem ani objavovat...uz vidim, kolko stran ma tu bude cakat 🙂
yoan uz tiez vselico blaboce a hlavne pri prebalovani, ked ma holeho pipika 🙂 a co sa tyka chodenia, tak ked ho chytim za rucicky, tak az uteka z jednej izby do druhej....uplne super prepleta tymi nozickami...ale teda 4nozkovanie ani nahodou...

lujsa
22. máj 2010

Baby,ja mam trosku pocit,ze ta nervozita patri k ich veku...Aj nas drobec je asi 2 tyzdne nervoznejsi,velmi si presadzuje svoje,dokonca,ked mu chcem dat obed,ktory mu velmi nechuti,tak na mna minule doslova zvreskol,akoze co si to dovolujem 😅 😀 Je pravda,ze vrchne zubky presvitaju aj jemu,ani nie milimeter pred prerezanim,ale to moze trvat dlho,tak neviem,ci to ma suvis so zubkami.Spal do polnoci,potom uz nie 😒 Zaspal az rano...
K zapareninam neviem velmi co povedat (u chlapcov je to asi jednoduchsie),tiez som pocula,ze Imazol je dobry-je to antimykotikum...My pouzivame rybaciu mast.Z plienok pouzivame Pampers active baby,sem-tam Premium care-tie su vyborne,ale tie vacsie cisla sa tazsie zhanaju.Dnes spravil drobec prve "krocky" stvornozky,ale dozadu-nevadi,aj tak sa velmi tesim 😵 Len nam robi problem plavacka-strasne sa mu na nej smyka,dlane ma hole,to je v pohode,ale nohy v teplakoch a ponozkach sa velmi smykaju a jeho ta plavacka laka...

achalteke
22. máj 2010

ahoj holky, ten imazol je fakt super, určitě i sudocream, ale nám se nejlíp osvědčil na zapařenou prdku zelený babylove z dm drogerie (máte je vůbec na slovensku?), je takový hustý a večer když ho tím natřu tak je krém vidět ještě ráno. od tý doby se neoprudil.
Jinak k těm pokrokům, nám taky říkala pediatrička že do konce toho devátého měsíce nemusí umět takřka nic 😉.

Dnes je u nás docela pěkně a poměrně vedro, za chvilku začnou komáři, ale už jsme na ně vyzráli...byli jsme výletovat, tak hezký podvečer 😉

weiya
22. máj 2010

Kathy, tak opatrujes aj ked je yoanova mama doma? a co potom robi ona? Inac yoan je sikulka, ze uz takto lieta z izby do izby 🙂
No to ano, po navrate zo spanielska ta tu bude cakat vela citanicka 😀 😀
Lujsa, gratulujem malemu k stvornozkovaniu 🙂 nam tie pampersky premium care veru nerobili dobre.

kathynka
22. máj 2010

weiya - opatrujem hlavne preto, ze yoanova mama nechce o mna prist...mozno si o mesiac alebo o dva najde novu robotu, tak chce mat ako opatrovatelku nadalej mna...takze teraz je s nami doma, vari nam (co sice robila aj ked chodila do roboty), reaguje na ponuky zamestnania a upratuje doma...
inak, nam nas junovy kurz plavania skratili iba na 2 tyzdne (cize len 4 hod), lebo ze posledne dva tyzdne nebude v tom zariadeni tepla voda ☹

krasnulka
22. máj 2010

maminky, je normalne ked sa mi dcera v osmich mesiacoch nepretaca? Lekarka mi povedala ze to nevadi, pretoze uz lieta v choditku, ale ona sa ani na styroch neudrzi.

kathynka
22. máj 2010

krasnulka, nevadi, nie vsetky deti to robia...yoan sa nepretaca, ani na 4 sa nestavia, ale sedi sam bez opory uz velmi dlho a za rucicky chodi...kazdy vie nieco ine a je dobry v tom svojom 🙂

krasnulka
22. máj 2010

kathynka
dakujem za upokojenie, mala mi sice tiez sedi bez opory, ale este za nu davam vankus lebo sa niekedy vie prehodit dozadu a mohla by sa udret do hlavy, za ručičky odmieta chodit,to sa zacne jedovat ale v choditku je ako drak.

bobocka
22. máj 2010

weiya presne tak ako pise petraas imazol je super.ja som zo zaciatku pouzivala nivea krem proti zapareninam a asi do tyzdna mal misko ritku cervenu ako paradajka.detska nam poradila imaol (stoji asi 1.20e) a na druhe natretie vsetka zaparenina zmizla.to je proste zazracny krem.isty cas som ho pouzivala ako normalny krem na ritku po kazdom prebaleni a teraz sme presli na sudocrem.ten je tiez super a imazol mam skryty v policke pre pripad.fakt je super.skus
inak aj moj drobec je teraz trosku podrazdeny.poslednou dobou sa mu vobec neda cez den spat.polozim ho spiaceho do postielky a do 10 min je hore.ak chcem aby spal hodinku a pol,tak ho medzitym aj styri krat musim uspavat ☹ .nie je o tak kazdy den,ale vacsinou ano.dnes mi napr doobeda spal 15 min a poobede som s nim sla von a to prepl 2.5 hodiny v kociku.ani som ho nekocikovala,sadla som na prvu lavicku a casopis dieta citala.zaspal sam od seba.ja to nechapem.aj noci su teraz horsie ako byvali.ja dufam,ze je to len zle obdobie co rychlo prejde
a kathynka-to je nic moc pre yoanovu mamku,ze ju takto nemilo z roboty vysackovali,no aspon je s malickym viac. 😉 a teraz ked mas par dni volno si od maleho oddychnes a ona si ho zas poriadne uzije.pockaj po tych desiatich dnoch ako sa bude malicky tesit,ze ta vidi 😀

petraas
22. máj 2010

krasnulka, je to normalne, tak ako pise kathynka, kazdy vie nieco ine a je dobry v tom svojom. podla mna sa nemas coho obavat, urcite mas sikovne dietatko tak ako kazda z nas...proste kazdy je sikovny v niecom inom🙂

akinom55
22. máj 2010

Ahojky žienky,
dlhšie som tu nebolo, boli sme i s malou na "dovolenke" na slovensku a akosi nebol na internet čas 😝 Takže asi budem trochu postupne dočítať, aby som vedela, čo za témy ste preberali 😝
U nás všetko po starom, zuby žiadne, plazíme sa, plazíme ale neštvornožkujeme ešte... občas na síce na štyri dá a pohupuje, ale to už asi tak 3 týždne a nič viac... Inak je neskutočne zvedavá a všade strká prstíky, dokonca sa naučila aj šuflíky od komody otvárať... aj si ich už veru pricvikla 😖 takže máme teraz všetko zalepené páskou a čaká ma veľké sťahovanie a premiestňovanie "nebezpečných" vecí a musím kúpiť tie detské poistky....čakala som, že to príde neskôr 😖

achalteke
23. máj 2010

Kathy jak se vůbec Yoan čte?
Krasnulka je to normální, každý dítko je jiné a umí zase něco jiného 😉
Aki já už ty pojistky taky koupila, hlavně ty dveřní, páč Šimon s nima ráda mává, bouchá do nich a tak.

Jinak malej začal dšlat bim bam ze strany na stranu hlavičkou, když mu to řeknu. Říkám mu od malička říkanku o zvonečku a on začal tou hlavou pohybovat jako já. Paci paci neumí, ale tohle dělá krásně 😵 😵 😵 mě úplně dojal

ewwe
23. máj 2010

achal na sr su dm drogerky, simon ja sikovny

krasnulka, ja si myslim ze si ju nemala davat do chodacky, ked este nevie sediet bez opory, ale teraz uz s tym nic nespravis, skus jej v pretacani pomahat a motivovat ju, aby sa tocila

nina sa neplazi ani nelozi, ale motivujem ju hrackami a pet flasami a ona sa pomalicky posuva, sice zvlastnym stylom, ale dufam ze na to pride
dnes sa mi zo sedu prekoprcla a lezala na bruchu, udrela si bradu, tak som si myslela ze si da pokoj, ale ona to robi dalej
zuby este nevysli, hore ma 6 vackov, dufam ze nepojdu naraz

weiya
23. máj 2010

achal, a kde si kupila tie poistky?ja som zatial videla v obchodoch len tie ochrany rohov na stole. Mala tiez vsetko otvara, sufliky aj dvere na skrinkach, vsetko mi vyhadzuje 😀 a bojim sa aby si prsty neprivrela.
Mala tiez este stale nelozy,ale tak sa pretaca a prevaluje, ze sa dostane vsade kam chce 😉

weiya
23. máj 2010

Dokonca ju uz aj elektricke zasuvky zaujimaju, jednu mame pri manzelskej postely a rano ako sme este lezali, uz aj bola pri nej a isla tam prsty pchat 😒 tak musim aj na zasuvky pokupovat poistky, ci ako sa to vola...

kathynka
23. máj 2010

achalteke - yoan sa cita tak jak pise...alebo teda joan...ale vacsinou ho aj tak volame lulu...to je take ze milacik alebo zlaticko po francuzsky 🙂
bobocka - no som zvedava, ake to bude po tych 10 dnoch, ked ma zbada...uplne je vidiet kazde rano ako sa strasne tesi, ked pridem...usmev od ucha k uchu a uz sa ku mne hrabe 🙂 ale ked boli naposledy vo francuzsku bezo mna (cez velku noc) a vratili sa, tak yoan najprv na mna pozeral, ze kto akoze som a az po chvilke mu zaplo...potom uz bolo vsetko po starom, ale ten prvy moment bol taky zvlastny...
a inak s tou nervozitou deticiek, nebude to aj kvoli tomuto pocasiu? trva to uz strasne dlho, ved tyzden prsalo, fukalo, zamracene je...asi aj detickam chyba slniecko a horsie to znasaju...yoan mal tiez take zachvaty pocas prechadzok, co nikdy pred tym nerobil a kym som si ho nevzala na ruky, tak sa neukludnil...az tak zalostivo plakal...a potom bolo hned zas dobre, ked sa mi na rukach ukludnil...

achalteke
23. máj 2010

Krásné jméno, fakt hezký...a jak na něj mluvíš slovensky nebo francouzsky?

Weiya ty zarážky do dveří jsme koupili v DMku a ty zásuvkový mají snad všude, my jsme je měli u nutrilonu, ale jinak je mají třeba v tescu 😉

Řeknu vám že je to s prckem sranda, chce být už všude, takže ho jednou vytahuju z pod linky, jindy z podpostele, tuhle se za mnou vydal až na záchod a tulil se mi k noze 😀 a před chvílí mi vykramařil skříňku v kuchyni 🙂

Jo a dotaz - spí děti s váma v ložnici nebo už je máte v dětském pokoji? Vážně přemýšlíme, že už ho tam nastěhujeme. Mám pocit že ho v noci budíme převalováním, chrápáním a vrzaním zubama.

kathynka
23. máj 2010

dakujeme🙂 ked sme s rodicmi, tak samozrejme po francuzsky...aj ked som s nim sama, tak len po francuzsky...ale ked som vonku s nejakou mojou kamoskou, alebo s jednou maminou tuto z konika, s ktorou chodime kocikovat, tak po slovensky...takze tipujem, ze nieco sa na neho aj po slovensky nalepi 🙂
odkedy som u nich, tak yoan spava vo svojej vlastnej izbicke...je na to nauceny a vobec mu to nerobi problem...spinka krasne celu noc, vobec sa nebudi...

weiya
23. máj 2010

achalteke, dik za radu,behnem kuknut do dm-ka,uz tie zarazky fakt potrebujeme 😀
Dnes som skusila na obed malej uvarit zas tie cestoviny, no neska mali fakt velky uspech, ani som ich nepomackala ani nic, mala ich len tak hltala bez toho aby si ich aspon troska s dasienkami pokuskala 😀 hadam ju nebude boliet brusko.
Jaj baby a normalne som nestastna, so susurkou nema ziadne zlepsenie, ten sudokrem jej na to teraz davam a nic ☹ uplne cervene to ma, uz sa jej aj kozicka dole sucha, take akokeby biele pupence tam aj ma.no zajtra pofrcime k lekarke, nech namna to nieco poriadne predpise, lebo si uz pripadam ako zla mama a pritom stale prebalujeme, luftujeme a kremujeme 😒
Krasne pocasie je vonku 🙂 uz by mohlo byt take stale, mala isla s tatinkom na prechadzku a ja idem troska poupratovat 😉

weiya
23. máj 2010

Kathy, mozno yoan prekvapi a prve slovicko povie po slovensky 😉 My mame 2-izbovy byt, takze mala spava s nami v spalni, ale mame dost velky byt, rozmerovo sa vyrovna aj niektorym 3-izbovym, tak opkolo dvoch -troch rokov planujeme vymurovat priecku v obyvacke na spalnu a detsku izbu,a zo spalne spravit obyvacku, tak bude mat potom svoju vlastnu izbicku 🙂

wwcko
23. máj 2010

caute 🙂
Tak my pouzivame latkovky, ale na noc mme jednorazovky a jednozncne naj su z DM drogerie Alanya a to som vyskusala skoro vsetky znacky. A krem pouzivame Sudokrem.

Achal inak z to prestahovaie do vlastnej izby riesime uz niekolko dni. Ninka lepsie spi ked nie sme v izbe. Ke varuje niekora babka ta spi 4 hodinky v kuse a ked som doma a idme uz spat tak Ninka to nejak citi a je stale hore...

Asi idem zehlit ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre