V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
25. máj 2010

jeeej,krasne deticky-pekne fotky 😵

ewwe
25. máj 2010

caute,
ja som zatemnila okno ciernou latkou, lebo nina chodi spat o 19h a ked bolo svetlo tak nevedela zaspat, a aspon dlhsie rano spi do tej 7-8h a este sa hraje u mna na posteli hodinku a ja driemem 😵
mne sa teraz dost casto budi, skusila som ju oblbnut ze ju uspim, alebo som jej dala pit vodu, ale neoklamem ju, skratka si chce pocucat prso

k vahe nina mala pred mesiacom 7 kil, a vraj je to absolutne ok, hlavne ze pribera

petulig
25. máj 2010

ahojte, no tak ako kukam zase sme tu najchudsi. Ja uz neviem, papa aj za dvoch a stale mame len 7 kil. Asi to bude tym ze lozi ako diva .

krasnulka
26. máj 2010

@trdielko149
aká je nádherná...tuším je ale cela mamka...naša Natálka mala 3600g-uf a môj 3-ročný syn mal len 2900g, to bol dobrý rozdiel. Na to, že bol medzi nimi rozdiel pri narodení 210g tak teraz je rozdiel 1,5kg, čo si myslím,že je dosť. Asi z tej našej malej bude dobra baba. Však si aj poje. Keď vidí niekoho jest tak doletí v chodítku a naprázdno otvára a zatvára pusu.

krasnulka
26. máj 2010

@weiya moja dcera je 16.9. a vola sa tiež Natálka. Tie Natalky tušim minulý rok išli dosť. Poznam viac mamičiek čo majú Natálku v minulom roku.

achalteke
26. máj 2010

dobrý ráno, u nás v noci bouřka za bouřkou, mazec, ale prcek to prospal na rozdíl ode mě a psa. Bylo pěkný vedro, tak jsem mu vzala peřinku a jen ho přikryla larisou...
A jeho nejoblíbenější hra je, že háže dudlík před sebe a plazí se za ním, zamává a zase hodí o kus dál a zase za ním 😀 😀 😀 😀 a obměnou je že je v postýlce na kolínkách a háže ho z postýlky na zem, hodí na mě úsměv jakože "mámo podej." Já podám a zase 😀 😀
Holky jak vám děti pijou, z lahviček nebo už z hrnečků? Myslím tím z těch s těma pítkama? A kolik tak vypijí a co jim dáváte?

weiya
26. máj 2010

@krasnulka Natalky uz dlho vedu v rebricku najdavanejsich mien pre dievcata 🙂 Meno vyberal manzel, ja som mala vybrate pre chlapca,moc sa mi nepozdavalo, ale ja by som od chlapcenskeho tiez neodstupila 😀 no teraz si ani len predstavit neviem ze by sa volala inac, meno jej sedi 🙂 Natalia po tusim taliansky znamena vianocna (bon natale = stastne vianoce ci tak neak 🙂 ) a mala bola "urobena" na vianoce ;)
@achalteke mala ma ten kuzelny netecuci hrncek od aventu so sosacikom, no zatial sa nevie naucit z neho pit, len sa s nim pohra, tak davame pit cajik z klasickej sklennej flasky , ale moc cajik nechce, musi mat na neho naladu a cistu vodu ani za svet. davame cajik od hippu- feniklovy, alebo jablckovy

krasnulka
26. máj 2010

@weiya my sme mali vybrane meno najprv Liana, ale z nasich rodin sa to nikomu nepacilo a posledny mesiac pred porodom navrhli Nataliu, ze je to pekne meno tak sme si ju aj dali. A teraz som rada ze nemame Lili ale Natalku, viac jej to pasuje, ale myslim ze by jej viac pasovala Miska-po ockovi. No nevadi, ma ajtak pekne meno. My sme nad chlapcenskym menom ani nerozmyslali, od pocatia manzel vedel ze to bude baba- co ine by on vedel urobit 😀

weiya
26. máj 2010

@krasnulka aj moj manzel vedel ze to bude baba 🙂 aj ked ja som tajne dufala po chlapcovi 🙂 Inac vrodine uz jednu nataliu mame, jeho sesternicu, ale ani toho neodradilo 😀 tak strasne chcel natalku 🙂

trdielko149
26. máj 2010

ahojte dakujem vam kazdy mi povie ze je cely tato a tak pridavam fotku aj s tatinkom 😀
moj muzik tiez od zaciatku vedel ze je to babizňa ale cele tehu sme mali Lilly-po mne ja som Lívia ale volaju ma tak vsetci a kedze som par dni prenasala tak si zmyslel a co Emma?a tak som v porodnici nahlasila Emmu a sestricka a chlapcenske?hmm ale to bude dievcatko som jej tak zahlasila ..no ale aj chlapcenske musite dat a tak som dala Tobias 🙂
my sme Natalku a Eriku ako prve vyradili zo zoznamu babskych mien,Erika sa volala jeho ex frajerka a ja poznam jednu piiiip Nataliu takze tak ale inak je to krasne meno a aj Nina ma dlho drzala 🙂
za minuly rok dievcence je prve meno v rebricku Ema,Emma 😀 aj v TN to boloooo 🙂 🙂

krasnulka
26. máj 2010

@weiya ja som pri prvom chcela dievcatko a mam chlapca a pri druhom som chcela chlapca a mam dievcatko. Ale moj manzel vie robit len dievcatka, tak uz tretie riskovat nebudem, pretoze to zas bude baba 😀

weiya
26. máj 2010

@krasnulka a chlapec ma kolko rockov? Inac to je pekne mat doma parik, ja ked som bola mala, tak som vzdy chcela starsieho brata, no mam mladsiu sestru 😀

krasnulka
26. máj 2010

syn ma 3 roky, ale niekedy mi pripada, ako by si boli vekom rovnocenny, syn sa s nou vie tak pekne zahrat, skor ju rozdivoci a potom ich nie je mozne ukludnit. Ja zas mam mladsieho brata a chcela som radsej sestru.

bobocka
26. máj 2010

hmmm,ja som od prveho dna ked som sa dozvedela ze som tehotna vedela,ze je to chlapcek.manzel dufal v dcerku (on je hotovy z bradovej pittovej shiloh),no ja som vedela,ze bude misko.dokonca ked som bola v 17tyzdni na dovolenke na svk,tak mi moj doktr povedal,ze to bude dievcatko.ja so len bola ticho,vdela som svoje a ked som bola na scane v uk v 20 tyzdni,tak mi potvrdili,ze to bude chlapcek.🙂
manzel vyberal meno pre chlapceka, ja pre dievcatko.ja chcem aj druhe chlapceka -chlapci to maju v zivote ovela lahsie(manzel chce jakuba ja mateja)ale koli manzelovi dufam,ze sa nam podari dievcatko.ta bude asi dominika.najviac sa k nasmu divnemu priezvisku hodi.mne sa ale paci aj sara,no manzel mal psa saru ked bol maly,tak asi nic z toho😢.aj hana sami velmi paci.a este jeden tajny tromf mam a to karolinka. 🙂

bobocka
26. máj 2010

oh a ozaj...mne sa michalko narodil 26.9. aja mam narodniny28.9,takze som si dala tiez ten najuzasnejsi darce k 27cke 😉.dufam,ze k tridsiatke pridam este jeden zazacny dar 😉 a k 35ke potom este dalsi a t ou hadam aj dost bude 😀

lujsa
26. máj 2010

Ja som tiez od zaciatku tehotenstva tvrdila,ze cakam chlapceka,manzel si myslel,ze dievcatko...V 20tt mi na sone povedali,ze dievcatko,tak som sa vybrala do Tesca kupit prve vecicky-ruzove,ale nejako mi to nedalo,mala som silny pocit na chlapca-nastastie sme o 2 dni isli na 3D/4D a tam povedali,ze na 100% to je chlapec...Nstastie preto,aby som dlho nebola v omyle,ja som sa uz na babu veeelmi tesila 😀 Mimochodom-my sme dievcenske meno nemali vybrate,u nas sa pri porode pytaju,ci vieme pohlavie a ak ano,tak staci meno pre jedno pohlavie.

Achal-ja ucim drobca na vodu z flasky,on flasku odmieta (je kojeny),ale uz asi 2tt ju vzal na milost,pije vsak len,ked je naozaj smadny...Skusala som aj netecuce hrnceky,ale do tych zatal zubky a dol cely mokry,hral sa s nimi,tak sme zacali bojovat s flaskou...Z poharika pije pekne,ale pride mi to neprakticke na prechadzky 😉

wwcko
26. máj 2010

dobry 🙂

Lujsa ze capy 300 sk, samozrejme 30euro a ja platim za hodinku 13 euro, tak to je nic oproti vam. Ale havarijnu nemame tak vsetko cvakame ☹

Achal tak co ti poviem. Majskor zistili Martinovnu krstnemu rakovinu mocovych ciest a dva tyzdne ( cize teraz v pondelok) zomrel Martinovej sesternici manzel ked boli vsetci doma aj s ich synom. A najhorsie je ze ta sesternica ja vlastne dcera toho Martinovho krstneho co ma tu rakovinu ☹

Bobocka a ko je to mozne? mam dve kamosky co su v UK a chvalia si velmi vyhody co tam mamju oproti Sk. Teda asi to bude tym ze su slobodne, ale taky rozdiel ked je niekto slobody a vydaty.... ?

krasnulka my sme mali v 7 mesiaci 66 cm a 6,6 kg 🙂

wwcko
26. máj 2010

Achal my cajik len zo sklenenej. Mam kupeny aj tento set http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... a skusala som uz z tymy dvoma uskami a tym sosacikom, ale Ninka mala sopel tak so jej zacala davt caj a ten nechem dat do tej flase, lebo zcierne od toho cajika, tak sme teda na sklenenej. na pije tak cca 150 za den. a niekedy ani to nie 😒

marusik
26. máj 2010

@bobocka, moja malá to stihla presne na moje narodeniny - 16.9. 🙂 Do pôrodnice sme prišli už 15.9, ale dúfala som, že sa von v ten deň nebude drať na svet - to má meniny moja svokra 😀

my sme nevedeli, či čakáme dievku alebo chlapa, ja som chcela dievča, ale na ultrazvuku sa raz doktor o bábätku nejako nepatrne vyjadril v mužskom rode. Nechcela som sa ho potom ešte pýtať na pohlavie, lebo som chcela mať aspoň tú 50% nádej, že to môže byť aj dievčisko 😉 Naše favorit mená boli Klára, Alžbeta, Dorota/Dorotea a Filip... voláme ju len Klára, na čo musím niektorých ľudí upozorňovať - najmä keď ju volajú Klárika 🙄 juj, to ma ide vytočiť! 😵 Malým bratrancom a sesterniciam ktorí ešte poriadne nerozprávajú však tolerujem, keď ju volajú Kála, alebo Lála, 😉

bobocka
26. máj 2010

wwcko co tym myslis?ze co je ako mozne?neviem presne na co narazas.ale ak na to co som v poslednom prispevku pisala,tak tam som praveze dala,ze uk scan mi ukazal pravdu a nie ten slovensky.
inak ja som bola velmi opatrna v tehotenstve.chodila som poriadne na prehliadky,kadejake vysetrenia som si dala spravit aby som si bola 100percentne ista,ze babatko je ok.v uk to oni beru tak nejak lezerne.ja som tam bola tehotna do piateho mesiaca no gynekologa som za ten cas nevidela ani raz.chodi sa na kontrolu k gp(vseobecny lekar v podstate to je) a potom neskor som mala pridelenu midwife (to je nieco ako porodna baba ci porodna sestricka )tam u midife som si vyslovene musela pytat aby mi skontrolovali moc.oni len pozreli tlak,doplerom skontrolovali srdiecko ,pochychotali sa so mnou trosku a bolo.ked som sla na prvy scan v 11+4 tt ,tak mi robili aj triple test.ze vraj vysledky budu do 10 dni.po dvoch tyzdnoch marneho cakania a strachu som im s malou dusickou zavolala a oni ze co plasim,ze ked mi nevolali,ze to znamena,ze je to v poriadku.(inak dopracovat sa k vysledkom bol tiez vykon,cez mnimalne 5 cisiel ma prepajali ☹ )no ja som si asi mala z prsta vycucat,ze ked nevolaju,je to ok,ci ako ☹.to ma fakt nastvalo.no a potom som letela v 16 tom tyzdni na dovolenku domov na dva tyzdne a este raz v 29 tyzdni uz nadobro domov-no a pytala som si od midwife potvrdenie ,ze v kolkom som tyzdni,lebo niektore letecke spolocnosti si to vyzaduju a po 32 tyzdni uz zeny lietat nepustia. a ona na mna hladela ako puk,ze co vlatne od nej chcem.ja som mala velikanske brusko uz vtedy,minimalne na siedmy mesiac to vyzera;lo,tak som sa bala aby ma z letiska naspat neposlali.no a v 28 tyzdni som sla na kontrolu k midwife a pytala som sa,ze ci mi moze spravit test na tehotensku cukrovku (mala som pocit,ze michalko je velikansky,ze moc rychlo pribera a rastie) a ona,ze to mi robit nebude a basta.fakt jedine prijemne bolo ked som sla na scan v tom 11 tom a 20 tom tyzdni.tam bola ta lekarka super zlata a fajn sa s mnou porozpravala o vsetkych mojich pocitoch a starostiach a radostiach.u nej som mala naozaj pocit,ze sa zaujima o mna a nie som pre nu len dalsia v poradi (aj ked som v podstate bola)
v praci to bolo super.vsetci boli straaasne radi a tesili sa so mnou a poriadne mi nedovolili nic robit,tak to som si poriadne uzila.ja som sa v uk vydavala (za slovaka -s manzelom sme uz 10 rokov spolu) a teda som uz bola vydata ked som otehotnela.platena materska v uk je len 36 tyzdnov ☹.mamicke maximalne rok podrzia pracu,no j tak sa musi minimalne 2 mesiace pred terminom navratu ohlasit,inak ma zamestnavatel pravo tam dosadit ineho cloveka,resp zmenit datum jej navratu.ja som nemala minimalnu mzdu,takze koli mojmu prijmu som nemala ani pravo na child benefit ci child tax credit.(nieco ako mesacna vypomoc na dieta o statu)jedine na co som mala pravo bol maternity grant (ta jednorazova vypomoc po narodeni dietata,no ja som si to vybavila u nas a na svk jeto viac peniazkov ako v uk 🙂 )
mne teda v aprili vyprsala materska z uk a teraz si vybavujem ten rodicovsky prispevok na svk.kedze som odvadzala vsetky davky v uk a uk je krajina eu,tak mam narok na 253 euro mesacne 😉 .
ja neviem...ale ja stale preferujem svk zdravotnictvo pred britskym.tam je vsetko krasne a nove,no mam pocit,ze aj ked su nasi zdravotnici nevrli a niekedy sakra neprijemni,tak su tu aspon odbornici.
v uk napriklad nekontroluju ci sa zena nahodou predcasne neotvara,pri prode nenastrihavaju nechaju zenu sa potrhat.rodila som na svk,lekar ma nastrihol ,nic som necitila a zahojene som to mala veelmo rychlo.ziaden prblem.kamaratka rodila v uk,nechali jusa potrhat,babatko mala velike a natrhlo ju az ku konecniku a mala teda poriadne tazkosti.jej syn ma uz skoro dva roky,no ona furt citi neprijemne tlaky pri velkej 😢.
ja netvrdim,ze je to tam cele zle,mozno som len ja mala taku kadejaku skusenost,no z mojho pohladu som velmi rada,ze som slovenka,ze som rodila tu.ale poznam vela cuzdincov co si uk vybrali ako krajinu kde chcu zit a vychovavat deti.to je uhol pohladu. 🙂

weiya
26. máj 2010

@bobocka a teraz ste na slovensku?ci

bobocka
26. máj 2010

weiya teraz som na svk.o uk sa uz len ako turista vratim.miska som tu porodila,manzel ma tu pracu,len matersku som este z uk dostavala kedze to bolo podstatne viac ako by som na svk mala a podla zakona mi tu britsku matersku zamestnavatel musel dat.mam stale otvoreny britsky ucet,tak mi to tam chodilo.ale kedze uz len jedna splatka mi pride a potom uz ziaden prijem na ucte mat nebudem(vsetko si vytiahnem),tak budem mat zas opletacky z rusenim uctu kedze tam osobne pritomna nebudem ☹.no uvidime.mozno ma milo prekvapia a jednoduche to bude.este som si vsak info nezistovala.to mas est najaky ten tyzden cas 🙂

bobocka
26. máj 2010
https://www.youtube.com/watch?v=IlMwIOpgh1E


https://www.youtube.com/watch?v=4YH0LUt8R2k


popravde neviem si predstavt ,ze by som vychovavala dieta v takejto krajine.briti su uz oficialne nazvani najnasilnejsi narod.londyn je nebezpecnejsi ako new york ☹

wwcko
26. máj 2010

bobocka ja som to myslela, ohlande materskej. Ze ako je mozne, ze si vravela, ze tak kratko si tam mala matersku a tie moje kamosky si chvalia vyhody v uk. Ze ci je to tym, ze su slobodne a tie maju rozne vyhody oproti zosobasenym 🙂

bobocka
26. máj 2010

wwcko materska je v uk len 36 tyzdnov.to zene plati zamestnavatel.to co maju tie tvoje kamosky je asi child benefit a child tax credit.to vedia byt slusne peniazky.a plati to stat.no ja som mala slusny plat a koli tomu som nemala na to pravo.jasne,z slobodne mamicky su zvyhodnene a su na ne ine meritka,tak je to v kazdej krajine. 😉

ewwe
26. máj 2010

cauko, musim sa pochvalit, dnes sa nina vykakala a vycurala do nocnika, ale to bola iba moja sikovnost, lebo som videla ze sa chysta tlacit tak som ju tam rychlo supla, ale aj tak ma to potesilo 😝

ewwe
26. máj 2010

so docitala, tak malej davam iba cistu vodu z flase, do hrnceka hryzie, a z poharika sa vie napit ale aj polovicu vody vypluje na tricko

ja mam pre chlapca meno Marko, a velmi som aj chcela chlapca, ale teraz by som ninu nevymeniala ani za 10 chlapcov 🙂

lujsa
26. máj 2010

bobocka-vsetky kamosky,co mam v uk (ale aj inych krajinach) velmi nadavaju na ich zdravotnictvo-jedna kamoska tam otehotnela po dlhych rokoch a ked zacala v piatom mesiaci krvacat,tak ju poslali k vseobecnemu lekarovi a ten jej len zmeral tlak a teplotu,vraj cas ukaze...Takze ak tam nema clovek draheho sukromneho lekara,musi to byt tazke,ak je nejaky problem 😒

ewwe-blahozelam k uspesnemu pouzitiu nocnika,ste sikulky 😵

Dnes som na prechadzke poriadne zmokla,ale drobec bol nastastie schovany pod plastenkou a smial sa na mne,takze aspon mal z toho zazitok 😀

trdielko149
27. máj 2010

dobre ranko baby 🙂 malej krstna mama zila dlho v londyne a nas kamarat tam este zije sice sa chvalili ake su tam vyhody ale vraj oproti slovensku to zdravotnictvo nie je az take uzasne ako vsetci vravia ... vraj tam gynekolog a mesacne poradne ani nie su ... tak ja neviem ale nechcela by som tam ani otehotniet ani rodit radsej si to vytrpim tu ,moj porod bol aj tak pohodovy 🙂

wwcko
27. máj 2010

Bobocka no u nas slobodna mamicka nejake specialne vyhjody nema 🙂 ale super, ze si si to takto dokazala vsetko vybavit 🙂

Ewe gratulujem a uz len aby to bolo castejsie 😉

A musime sa aj my pochvalit. Ninka zacala papat a bolo to presne tak ako som si mylsela. jednozlozkove jedla jej nechutili, tak som Ninke zacala varit norm jedla a smakuje je 🙂 vcaer mala spenat so zemiacikom a zltkom a len tak so tom zaprasilo 🙂 Na veceru mala pohankovu kasu s bananom a tiez jej islo 🙂 a este sme sa naucili robit indianka 🙂 samozrejme ho robi, len ked ma naladu a nie vtedy, ked sa chce s nou maminka pochavlit na ulici :

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre