V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
6. jún 2010

@bobocka ty si teda cislo 😀

bobocka
6. jún 2010

ahojte kocky.chcela by som sa opytat...ked davate detickam cestoviny,tak ktore?ja som dnes stravila pri cestovinach 20 min a bola som zufala.vsade je to hlupe vajce 😠 .nakoniec som kupila coop pismenka (tam je napisane,ze to moze obsahovat stopy vajec,no v samotnom zlozeni nie su) a tarhonu od cessi a tam je na obale,ze je to bezvajecna cestovina ,no pod zlozenim je napisane,ze to moze obsahovat stopy vajec 😢

ewwe
6. jún 2010

@bobocka ja som kupila tiez pismenka a tarhonu, zn. ideal

zuziiiicek17
6. jún 2010

bobo ,podla mna su stopy vo vsetkom ,to je normalne.zase si nemyslim ,ze to moze nejaka stopa az tak poskodit .my mame tiez pismenka ,ale zeby to miskovi nejak chutilo povedat nemozem 😒 a ani masko mu nechuti .hned ked zisti ,ze je niekde maso ,tak to vypluje a uz ani pusu neostvori .minule som ho ale oklamala a namacala som masko do detskej vyzivy 😀

lujsa
6. jún 2010

@bobocka ak sa v zavode,kde sa vyrabaju tie bezvajecne cestoviny vyrabaju aj veci,s obsahom vajca,orieskov a pod,musia tam uviest,ze dany vyrobok moze obsahovat stopy vajec,prip.inych veci,aby bol alergik informovany,ze to radsej nema konzumovat.Ale kludne to Miskovi mozes dat,je malo pravdepodobne,zeby tam to vajce naozaj bolo a najma v takej miere,aby to vadilo babatkam...

petraas
6. jún 2010

@bobocka ja kupujem bezvajecne ideal a stopy vajec su skoro vsade ale tie neuskodia takze mozes v pohode davat bezvajecne cestovinky. nam inak velmi chutia...no ale co nasej Sofci nechuti🙂 vcera som jej skusila dat jednu celu jahodku ze ci jej to nieco spravi ci sa vyhadze ale nic jej to nespravilo tak ak pojdeme zajtra na chatu tak je skusim dat 2-3 ze ci je nieco spravia. inak strasne jej chutila chcela este len som sa bala jej to dat.

ewwe
6. jún 2010

@zuziiiicek17 fuuuj, vyzivka a maso
ja som minule uvarila viac cestovin, sice malej chutia, ale luto mi bolo ich vyhodit tak som jej ich vmiesala do vyzivky 😀 no a pluvala vsetko von, tak som ochutnala a bolo to hnusne, tak sa jej uz ani nedivim 😀 😝

zuziiiicek17
6. jún 2010

Neviem ,nebolo to az take zle ,ved maso sa predsa bezne je aj s kompotom,cize to bolo sice sladke ,ale dalo sa to zjest 😀

bobocka
6. jún 2010

dakujem kocky za info.ja tie co som kupila radsej mne a muzickovi spravim a zajtra kupim tie ideal co aj vy davate 😉 .a @zuziiicek17 to ako ,ze si to miskovi macala vo vyzive?to si mu kusky davala? ja viem ,ze napr petina sofinka uz kusky papa,no mne to misko nechce.ja som mu vcera dala tu kasicku od hami-jablkovu a tam su drobne kusky suseneho jablka.no asi desat lyziciek som do neho dostala ☹ pri kazdej sa tvaril akoby som mu dala nakladanu uhorku a medom 😒 iba sa mrastil a mrastil.ja osobne so m z toho mala srandu,take ksichtiky daval,ze mi od smiechu slzy sli,no najedeny z toho nebol.ja neviem ako ho mam na kusky naucit.fakt netusim.ja mu stale vsetko dohladka mixujem...

zuziiiicek17
6. jún 2010

@bobocka tu jablkovu ani moj maly nechce ...a pritom spapa kusky .To masko som podrvila lyzickou ,nabrala som a trochu namocila do vyzivy.Obcas ho aj klamem ,ze papa moje jedlo z mojho taniera 😀 presibany je ,vie ze ja mam lepsie ako on

kathynka
6. jún 2010

@bobocka yoan je tiez stale iba vsetko nahladko...my sme sa nejakymi vacsimi kuskami este ani moc nezaoberali...moja mama povedala, ze o nic neprichadza a ze kym nema aj horne zubky, tak sa netreba nahanat..tak vobec nestresujeme a yoan si vklude papa svoje prikrmiky bez kuskov 🙂 sak ono ten cas pride

lujsa
6. jún 2010

Ja cestoviny stale zabudam kupit,takze ich este drobec nemal..Kusky je dobre detom davat,pre spravny rozvoj zuvacich svalov,vraj nemusia mat ani jeden zubok,ale ja tiez mixujem-ked vidim,ze ho z kuska napne,tak som v strese,on sa totiz ten kusok akoby snazi vyplut a to aj z hrdla,takze z toho ho napina a vyzera to,akoby sa dusil...Sem-tam mu uz par kuskov dam,ale malicko...

V com davate teraz spavat drobcekov?Uz je dost teplo a myslim,ze nasmu je v noci teplo...

Dnes sme boli pozriet na pretekoch lezunov,velmi sikovne boli niektore deticky,padol dokonca aj slovensky rekord-10,2sek 😵 Prekonal ho 9 mesacny chlapcek a tak neuveritelne rychlo prepletal rucickami a nozickami,sikovnik velky 😵 😵

petraas
6. jún 2010

@lujsa to bola sranda na pretekoch co? my sme tiez boli ale u nas v Skalici ked boli a nasmiali sme sa. boli velmi podarene deturence niektore isli do prava alebo do lava len nie rovno🙂)) inak rekord padol uz vtedy u nas 9,4s len ho malej Eliske neuznaki lebo v den pretekov mala akurat 11 mesiacov a dva dni. ceny vyhrala len ju nezapisali do gkr. inak velka skoda lebo bola velmi sikovna.

lujsa
7. jún 2010

@petraas veru,sranda bola 😀 Napodiv isli vsetky deticky rovno,akurat sa niektorym najviac pacilo na starte a dlhsie ich museli motivovat..Jedno dievcatko-8 mesacne si liezlo,liezlo a v strede drahy zbadalo,ze ho foti fotografka,tak si lahla na bok,podoprela hlavicku rukou,usmievala sa a pozovala,pozovala 😀 😀 Fotografka musela odist,lebo by pozovala doteraz,zlata bola-modelka mala 😀

TO 11-mesacne dievcatko bolo sikovne,akurat 2-3dni ju delili od vyhry dovolenky,skoda....

weiya
7. jún 2010

caute baby, @lujsa boli ste iba divaci? Keby take volaco aj u nas v hc bolo, rada by som pozret isla, ale iba pozret, lebo furt sa nas lezenie ani stvornozkovanie netyka 🙂
Konecne som nataly uspala, zas bola id pol piatej hore a uz bola zla jak cert, baby normalne ma dobila, ja neviem odkial to ma, ale je dobra nervacka, aj vtedy ked sme boli u dr s tu ritku zaparenu, vtedy sestricku dobila ked jej cumlik do pusy dala, ma teda sili 😒

weiya
7. jún 2010

Kocky este sa vas chcem opytat, davate uz detom na von tricko s kratkym rukavom? lebo fakt horko tu je, no vcera ked sme boli na prechadzke az zhrozena som bola, ako mali tie deti naobliekane, niektore este aj poprykryvane. 😒

luppita
7. jún 2010

@weiya ja zatial davam s dlhym rukavom, ale dnes ked pojdeme von dam mu asi s kratkym, lebo vcera sa mi riadne spotil. podla mna je uz dost velky a nemusi mat o jednu vrstvu viac ako ja, ako sa hovori.

tiez sa chcem opitat, mojmu malemu idu asi zubky, spustil sa mu aj soplik (bez teploty), vcera bol trosku zachripnuty (bez kaslu) ,ale dnes rano sa zobudil skoro bez hlasu. Stalo sa to niektorej z vas s vasimi drobcekmi? Zajtra ideme aj k Dr, tak uvidime, len som zvedava ci to niekto zazil a ako ste to riesili. dakujem

lujsa
7. jún 2010

@weiya ano,len ako divaci sme boli...Drobec sa len plazi,spravi sice par krockov stvornozky,ale malo a vcera mal akurat cas spanku,ked sme tam boli,takze som si ista,ze by nespolupracoval.Vcera som mu obliekla body s dlhym rukavom,rifle a ponozky,ale prezliekla som ho tam do tricka s kratkym rukavom,bolo mu teplo...Ovela mensie deticky tam mali len tricko s kratkym rukavom a tenke sortky,naboso boli-to sa mi uz zdalo malo,vnutri bola zapnuta klima.
Co obliekate dnes?Este dlhe nohavice,alebo sortky?

@luppita pri zubkoch mozu byt aj sopliky,alebo prechladnutie,ale my tuto skusenost zatial nastastie nemame..Som zvedava,co Ti povie zajtra dr,drzim palce,aby to boli zubky a nie zapalene hrdielko 😉

luppita
7. jún 2010

@lujsa no asi ide o zubky, ma take napuchnute dasienka (ako ked mu isli dolne) a je aj taky uboleny, umrncany... (presne ako ked sa mu prerezavali prve dva dolne) no teraz ma aj sopliky. Aj tu na konikovy som citala vela reakcii, ze ked sa prerezavali detickam zubky, vzdy isli aj sopliky a dokonca aj choroba (antibiotika).
Velmi dufam ze to zachripnutie nebude vazne a prejde to, lebo 19teho ideme do talianska a nerada by som aby tam bol chory, alebo to cele zrusila ☹
idem kuknut tunak niake temy ohladom zachripnutia ☹

weiya
7. jún 2010

@lujsa dam aj ja s kratkym rukavom dnes, a zoberem jej na to take tenke bolerko, keby jej chladno bolo. Niekde som citala, ze deticky by do 3rokov nemali mat bose nozky,lebo ze od noch ide zima a najviac chorob sa s toho moze chytit.

luppita
7. jún 2010

hej aj ja som to pocula, ze deticky maju najcitlivejsie nohy a hlavku 🙂

ewwe
7. jún 2010

tak ja uz nine nemixujem len pretlacam s vidlickou, a zo zaciatku ju napinalo, ale po case si zvykla
dnes som ju mama oblecenu iba v kratasoch po kolena, a tricku s kr. rukavom, a ponozky sice som sa bala, ale natrela som ju s opal. kremom a nic jej nebolo, tak uz budem obliekat tak ked budu horucavy tak iba satky a plienku a ponozky 😵

dnes som ju konecne naucila pit z hrnceka, dnes uz iba do nho nehryzla ale zacala sat 🙂

no a ked ste tu preberali tu uzkost tak dnesna noc bola otras, mala sa stale budila s placom, nezaberal dudel ani moje prso, tak som ju dala k nam do postele a krasne spala do rana o 6 som nakojila a ona zasa spala do 8h 🙄 🙂 tak ja neviem co sa deje

salma22
7. jún 2010

baby ale ako ten cas leti baba rastu ako z vody dnes mame krasnych 9 mesiacikov 🙂 a nedavno sa narodila ja nestiham xi xi

marusik
7. jún 2010

@luppita, my sme začali tak ako ty - najprv soplíky, potom zachrípnutie, malá bola zopár dní s takých škriatkovským hlasom... bez teploty. Zuby sa nám nedrali, bola to nádcha - je to kvapôčková infekcia, takze sme to chytili asi medzi ludmi.. Vystrašená som utekala k dr. hned na 3.den, tá mi upokojila, ze nádcha potrvá tak 7-10 dní, aj 2 týždňe. Hlas vraj zachrípol preto, lebo hlasivky sa obalili tými hlienami, čo stekajú dole a také malé bábo si ich ešte nevie dokonale uvoľňovať odkašliavaním. Odporučila nám kvapky Sinupret - 3x denne 10 kvapiek, v lekárni miešané kvapky do nosa - sú také hnedé, nejaký sprej do nosa s morskou soľou, ráno a večer štvrťku Dithiadenu(uvoľňuje sliznicu). Maličkej som pred ťahaním soplíkov nastriekala tej sprej, vyťahala sople, vytrela noštek tými kvapkami a čakala na opakovanie🙂 Tie procedúry pomohli, trvalo to naozaj tých 10 dní.
a ešte mi dr.prizvukovala to ťahanie soplíkov, aby nezišli na priedušky...príp. aby sme sa vyhli zápalu stredného ucha

my už tiež chodíme s krátkym rukávom, pred odchodom z domu však Kláru stále natieram ochranným krémom s ochranným faktorom 30.

cestoviny sme zatiaľ skúsili len ryžové, tak vďaka za tipy na tie ideálky🙂

luppita
7. jún 2010

@marusik no tak to ma vobec netesi ☹ ale uvidime zajtra u Dr.

bobocka
7. jún 2010

@luppita nic prijemne teda ak je to to,co marusik pise ☹ dufam,ze sa drobcovi skoro polepsi 🙂
inak ja michalka obliekam tak,aby mu teplo nebolo..dlhy ruka uz nema.davam mu tielkove body a na to tricko s kratkym rukavom.na nozicky clenkove ponozky a tristvrtove sortky 😉 no vo stvrtok uz maju zacat tridsiatky,tak to body pojde dolu a dame len sortky a tielocko.nema vyznam aby sa drobec v takom teple potil.ponozky mu ale dam a budem kontrolovat,ci nebude mat spotene nozicky 😉

kathynka
7. jún 2010

aj yoan ma uz iba kratky rukav...teda body s kratkym rukavom, na tom tricko s kratkym rukavom a mal sice dlhe gate dnes, ale take celkom lahucke bavlnene...a ponozticky a sandalky...a klobucik! 🙂 a samozrejme opalovaci krem vsade mozne...
viete co sa mi dnes prihodilo? sla som s yoanom poobede na prechadzku...a oni byvaju v casti s rodinnnymi domami, tak zvyknem chodit po ceste, ale samozrejme po kraji...a v tom islo auto...tak ja nalepena na obrubniku, ono malo este kopec miesta a v tom pocujem jak sofer krici, ci som sprosta, ze idem po ceste a na co su chodniky (az ich niekto opravi, tak ich mozno aj zacnem pouzivat)...ja som neodpovedala...on zahol do najblizsej ulice, zastal, vystupil a ze mu mam laskavo odpovedat...tak som len povedala, ze na tej ceste je dost miesta a on zacal na celu ulicu po mne zjapat, ze som p..a, ze ci chcem aby mi jednu prijeb..l a samozrejme mi stale tykal...tak ja radsej klapky na oci a sla rovno dalej...a to bol este s dakym kamaratom, ktory si uz tiez vystupil...no otras...tak vidia zenu s kocikom a ziadna servitka pred usta, to aby som sa bala, ze mi nabuduce fakt vrazia, ked nebudem mat chut kluckovat medzi vymolmi na chodniku a stale chodit z obrubnika na obrubnik...

zuziiiicek17
7. jún 2010

@kathynka ty mas teda hrosiu kozu ...ja by som mu okamzite vynadala ...debilovi hulvatskemu 😖
my uz mame treti zubok ,vidno uz aj stvrty ...oba dolne dvojky...horne dasna ma uuuplne opuchnute ,tek neviem co dalej.
Vy ste uz take odvazne 😉 ja sa stale bojim dat malemu kratke tricko a kratasky 😕 a dnes mal siltovku ,ale nejak pofukovalo ,tak som mu radsej dala ciapocku .predvcerom prvykrat nemal pancusky.Vzdy som nadavala na to ,ze niektore mamicky preobliekavaju deticky ,ale ja asi patrim medzi ne 😔

kathynka
7. jún 2010

@zuziiiicek17 sak aj ja by som mu za normalnych okolnosti vynadala...ale jak bol ostry, tak som sa fakt bala, ze pride ku mne a jednu mi vrazi...ja som mu akurat tak povedala, ze miesta tam mal dost a nech mi laskavo netyka...

zuziiiicek17
7. jún 2010

@kathynka no ja som strasna huba ,ja by som sa aj pobila 😀 nenavidim takych inteligentov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre