V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
8. jún 2010

@weiya ano, to som ja tam na tej foto s yoyom 🙂
no, nepisala som ako dopadlo nase stretko po 10 dnoch (teda aspon si to nepamatam...)...bolo to super 🙂 hned jak ma zbadal, tak sa ku mne hrabal - kuratenko male 🙂

ewwe
8. jún 2010

ja uz kupem vo velkej vani asi 2 tyzdne, a malej sa v nej paci, akurat som jej raz pustila silno sprchu nech sa s nou pohra tak sa rozplakala ale uz je to ok

weiya
8. jún 2010

@ewwe, no sprcha, tu sme aj my pustili a mala sa rozplackala

lujsa
8. jún 2010

@kathynka ulne vidiet,ako si to Joan uziva-krasne fotky 😵 😵

Aj my uz kupeme vo velkej vani,dnes sme mali aj prvu lekciu plavania,ale frobec bol o dost starsi ako ostatne deticky,tie vo vode spustili zborovy neutisitelny plac,tak sa po minute pridal aj nas drobec 😅 😅astastie to potom lopticky vo vode zachranili 😵 Ale prejavila sa osemmesacna uzkost,musel byt stale pri mne...Neviem,ako budem riesit dalsie lekcie,musim sa osprchovat,obliect a on bezo mna teraz nevydrzi,plakal aj u tata...Snad to nejako prekoname 😵

petraas
8. jún 2010

@bobocka, @zuziiiicek17 dakujeme pekne🙂
@kathynka pekne fotky Yoan je zlatucky🙂
@weiya my sme zacali kupat vo velkej vani v 4 mesiaci a normalne sa aj sprchujeme, Sofinka sa sprchy neboji

kathynka
8. jún 2010

lujsa, petraas, dakujeme 🙂

gabinka79
9. jún 2010

petraas, my sme našej malej tiež kúpili takýto bazénik (lienku), ale chcela som jej dať doň piesok, aby mala pieskovisko, ale asi ho najprv využijeme na bazénik (ak sa nepritrafí žiadny iný 😀 ) Sofinka je ta zlatá. 😉
kathynka, vyzeráte skvelo v tej vode - obaja! 🙂
My našu malú kúpeme ešte v malej vaničke, ale vážne už uvažujem nad vaňou, pretože je vanička už malá (pri každom kúpaní ju tam pučím ako špongiu 😀 ) a narobí okolo vaničky hotovú potopu. Ale najskôr jej chcem kúpiť županik, aby som ju v ňom z kúpeľne mohla preniesť do izby a obliecť ju. Som zvedavá, ako bude ona reagovať na vanu, či tu tiež nebudeme mať plač. ☹

lujsa
9. jún 2010

@gabinka79 mozno sa Sofinke bude vo velkej vani pacit 😉 JA drobca prenasam po kupani do spalne v osuske (od narodenia)a az tam ho "obriadim"..

ewwe
9. jún 2010

ja to tiez tak robim ako lujsa, prenesiem ju v osuske do spalne na podlozku a ideme sa natierat a masirovat, dlzka zavisi od toho ako je nina velmi hladna 😀

baby tak uz sa mi druhy den ju podarilo uspat v kociku v spalni, 1 meter od postielky, takze uspech i ked maly, ale na balkone to nejde, lebo tam by sa mi uvarila na tom slnku

bobocka
9. jún 2010

kocku ja tiez michala zacnem kupat vo velkej vani len co bude vediet sam pekne sediet.teraz uz ako tak sedi,ale len ako ho ja z lahu hore vytiahnem.iba tak skusame a vydrzi tak sediet,no ja ho dlho nenecham,lebo chcem aby si sa sadol. 🙂 a ja tiez maleho prenesiem vzdy z kpelne do spalne a potom na osteli ho uz mastickujem a tak
😉
@ewwe gratuluje.kazdy uspech je uspech,aj ked maly 😉
inak vcera sme boli na neurologii ☹ .michalko zacal mat v sobotu divne krce akoby.vzdy pri prebalovani a vzdy ked som mu uz nohavice obliekala.tak divne sa vlni a tlaci kolienka k sebe ☹ .moj detsky (teraz je tam muz,lebo moja detska je na konziliu v kanade) povedal,ze to mozu byt krce koli jedlu,ale ja som vedela,ze to ono nebude.s jedlom to nic spolocne nema.vzdy to len pri prebalovani robi.tak ho neurologicka prezrela a vyzeral ok podla nej (ma akurat vacsiu hlavicku,ale to ma asi po tatovi,ten ma lebenu ako svet 😀 ) poslala nas na sono hlavy-tam som ani nedychala od stresu,ale vsetko ok,tak mi odlahlo. a ste o dva tyzdne ideme na EEG.zajtra ideme na krv,tak dufam,ze vysledky dobre budu.inak neurolgicka povedala,ze to urcite nie je epilepsia,lebo ma vnima a ten krc mozem kedykolvek prerusit,ze je kludne mozne ,ze su to ...a teraz sa podrzte....masturbacne pohyby!!!!ja som myslela,ze s tymto si moj syn este par rokov pocka,no vyzera to tak,ze nie 😀 vraj to deti robia bezne.ale vacsinou tak v druhom roku to zacina.tak nam kocky drzte palce,dufam,ze to nic vazne nebude 😉
inak za mesiac pribral len 200g ☹ ,ale za to narastol 1,5cm co je ok.hlavicka sa mu zvacsia len o 3mm.teraz mame 8180 g ,73,5 cm a obvod hlavicky je 47cm.

achalteke
9. jún 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla tak jdu trochu dočíst 🙂 , jak zvládáte ty vedra? My nic moc chodíme ven jen ráno a k večeru a v noci je prckovi docela teplo takže se chudák furt budí 😒 ...
jinak hlásim, že nejenom lezeme a sedíme, ale už taky stojíme a pomalu obcházíme kolem nábytku...neskutečný, tyhle věci zvládl během snad ani ne 14ti dnů....myslim že lví podíl na tom má plavání
a dnes máme třičtvrtě roku, zvláštní pocit, když pomyslím že je na světě tak dlouho jak jsem ho měla v břiše 😀 ...
no nic jdu si udělat kafíčko a číst

achalteke
9. jún 2010

@bobocka tak to jsi mi vyrazila dech s těma masturbačníma pohybama, já myslela že to mívají jenom holčičky 😅 tak ať zůstane "jen" při tom a není to nic vážného 😉 ...a nic si z toho nedělej že přibral o něco míń než obvykle - má víc pohybu a aktivity a víc toho spálí 😉

achalteke
9. jún 2010

@ewwe super, takže to přece jenom půjde, držím palce dál 😉

lujsa
9. jún 2010

@bobocka aj moj drobec tlaci kolienka silno k sebe,ked ho idem zabalit,ale to kvoli tomu,ze chce byt holy...S tymi masturbacnymi pohybmi si ma velmi neprekvapila,ked vidim,ako sa drobec rucickou hned vrhne medzi nozky,ked je holy 😀 😀 Myslim,ze to ma vyznam kvoli uvolnovaniu predkozky 😉 Drobec si zo styroch sadol len parkrat,takze ja ho sediet tiez nedavam,ale vo velkej vani ho kupem na brusku,on sa hra a paci sa mu 😉

@achalteke blahozelam k 9.mesiacikom 😵 😵 Simon je poriadny sikovnik,take pokroky v tak kratkom case-parada 😵 😵

lujsa
9. jún 2010

@ewwe blahozelam k uspavaniu v izbicke 😵

petulig
9. jún 2010

ahojte...bobocka masturbacne pohyby?? Tak uz mi je jasne co moje dieta vyvadza🙂 a kazdy sa smeje , ze bohvie kde to videla 😀
skusali ste uz spanie s krpcami niekde inde ako vo vlastnej postielke, alebo kociku? Napr. niekde u starkej v postielke alebo tak. U nas nehrozi a neviem ako to ideme vymysliet .Len vresk a vresk. Ci sa boji, ze nie je doma, alebo co.

bobocka
9. jún 2010

@luisa.to je super napad dat drobca na styri vo vani.to aj ja skusim.to sa bude urcite pacit 🙂
inak kocky,ako casto kupete deticky?ja som citala,ze kazdy druhy az kazdy treti den a ma,no teraz su riadneteploty...nemyslite,ze by sa mal drobec aspon preplachnut kazdy den?
@petuliq no my sme nic take neskusali.,o teda misko spal u svokry napr,ale to ked sme prisli z prechadzky spal stale v kociku.nie takze by ona mala samostatnu postel pre neho a tam by som ho dala.to by asi uspech nemalo.ja som rada,ze vobec vo svojej doma spi 🙂

luppita
9. jún 2010

@bobocka ja som kupavala kazdy druhy den, ale teraz je fakt tak horko ze musim kazdy den (minimalne sprcha) plus mam pocit ze drobec sa extremne poti, viac menej furt ma mokru hlavu a kropaje, aj doma a to tu nemame niako teplo. 🙂
Aj Vam sa deturence tak potia??? 😕

ewwe
9. jún 2010

@luppita mne sa nina poti iba na hlave a mava spotene nohy

ja kupem kazdy druhy den, ale pod umyvadlom je aj 3-4 krat denne ked ju beriem z nocnika alebo sa pokaka do plienky

a masturbacne pohyby?? 😲 to su zaujimave infosky, som myslela ze to az neskor 😀 aky je ten svet dnes rychly 😀

ewwe
9. jún 2010

@achalteke gratulacia k vymesaciu, my budeme oslavovat v pondelok

petraas
9. jún 2010

@gabinka79 my sme to tiez kupovali ze jej dame do toho piesok lebo bazenik dostala od susedy, len este nieje take velke teplo aby sa v bazene mohla stale cvachat a taj jej davam vodu len do jednej polky toho pieskoviska lebo ten bazenik je taky väcsi a trva kym sa nafuka takze nez bude poriadne leto tak jej to zatial staci. a inak ona sa velmi vyhraje vo vode ako v piesku. a dokonca tento week ideme na chate napustit aj velky bazen takze sa bude kupat s nami aby sa mohla aj potapat. aj rozmyslam za nakoniec jej tento rok ani piesok nedame.
@bobocka drzime palce aby vsetko bolo v poriadku🙂 ja Sofinku kupem stale kazdy druhy den
@achalteke taktiez blahozelame k 9. mesiacikom🙂
@luppita Sofinka sa zatial nejako nepoti, ked su taketo horka tak doma jej dam len body s kratkym rukavom a niekedy aj kratasy a ked vidim ze jej je teplo tak ju necham len v plienke a ked sme na chate a je velmi teplo tak taktiez je len v plienke

inak baby tie jahody Sofinke nic nespravili tak ich moze papat lebo strasne jej chutia a dnes vo vani sa stavala stale na 4 tak uvidime ci z toho lozenia coskoro nieco bude, my nemozme povedat ze sa kupeme na brusku alebo na chrbatiku lebo ja ju dam na chrbatik a ona sa momente otoci na brusko pocaka si a zasa si sadne a o chvilu zasa lahne mam co robit aby som ju umyla a osprchovala

luppita
9. jún 2010

@ewwe na hlave sa mi drobec poti najviac, ked pije vecer mliecko, vypoty brutal vela 🙂 na nohach ani nie , ale na chrbatiku sa poti ziez dost, najviac ked sedi v kociku, alebo v aute ked ideme, to musim brat kilo triciek 🙂

gabinka79
9. jún 2010

bobocka, fakt veľmi držím prsty, aby všetky výsledky dobre dopadli! My sme na USG mozgu boli ako 3-mesační, takže viem, čo si prežívala. ☹
ewwe, gratulujem k malému úspechu. Len tak ďalej, Ninka! 😀
petraas, poviem Ti pravdu, že ja vážne premýšľam o tom piesku. Neviem, nebude ho chcieť jesť? Všetko si dáva do úst. Fakt, uvidím, či to bude pieskovisko tento rok alebo až budúci. 😉
My malú kúpeme každý deň. Je to náš rituál pred spánkom. 🙂 Inak, dievčatá, budem musieť aj ja používať osušku, pokiaľ nekúpime ten županík, pretože naša plavajúca podlaha po každom kúpeli je fakt plavajúca 🙂
Naša Sofinka sa potí vtedy, keď tvrdo zaspí (to až tak, že prepotí vankúšik - taký tenučký), keď cestujeme, ale vtedy riadne (to ju musím prezliekať) a niekedy, keď pije mliečko. Pýtala som sa na to našej lekárky a ona vravela, že to môže byť z nedostatkom vitamínu D. Tak nám zvýšila dávku Vigantolu o jednu kvapku (na 3). Ale nemá to žiadny účinok.

petraas
9. jún 2010

@gabinka79 aj ja som si davala otazku ze ci ten piesok nebude jest...velmi som jej chcela dat piesok, ale nakoniec som sa rozhodla ze asi nedam, lebo som si polozila tu otazku ze coked..., ale zasa ked to clovek nevyskusa tak nebude vediet, dalej som si hovorila ze sa v tom piesku este tak dobre nepohra lebo z toho nema rozum a ovela viac sa mi vyhra vo vode ako v piesku. v podstate mam na rozmyslenie este tak dva dni a potom nebudem mat odkial zobrat piesok jedine kupit.

gabinka79
9. jún 2010

petraas, prečo dva dni na piesok? 🙂 My sme počítali s kúpením piesku. Ale premýšľame rovnako. Naša malá má už aj plnú výbavu do piesku, ale iba ju olizuje a ohrýza. 😀

lujsa
9. jún 2010

@bobocka aj ja velmi drzim palce,nech su vysledky ok a vobec nepochybujem,ze budu 😵 😵 Drobca od 5.mesiacov kupeme kazdy vecer,tiez je to u nas ritual.
@luppita nas drobec sa tiez dost poti,doma ani nie(vacsinou len hlavicka,ale v stolicke na papanie aj chrbatik)-ale v kociku ma uplne mokry chrbatik a hlavicku,v autosedacke ani nevravim-mame este vajce a tam sa uplne spoti...A pri kojeni ma tiez uplne mokre vlasky,je to pre neho makacka,plus ho zohrievam aj ja telom.
@petulig inde ako doma sme nenocovali a na navstevach spava v kociku,neverim,ze by inde ako doma zaspal v postielke-to jedine so mnou v posteli...
@petraas ak jej jahody nic nespravili,tak jej ich mozes davat 😵 Ja dam ochnat tiez,ked budu zo slovenskej urody 😉

luppita
9. jún 2010

@achalteke aj ja sa pridavam a gratulujem.

kocky aj vam to tak strasne uteka, ja normalne nechapem, len pred chvilkou som mala dve ciarky na teste a ty nasi drobci uz su na svete tak dlho ako boli v bruskach 🙂 uplne som hotova z toho, ani sa nenazdam a bude mi hovorit ,, mama nebozkavaj ma, nebud trapna,,a za moment bude maly v puberte (treskanie dveri, drze spravanie (ak bude po mne) 😀 fnuk fnuk fnuk ...

Inak dnes sme boli u Dr, drobcek ma len sopliky, ze moze ist o vyrozu, alebo tie zubky, lebo ich ma napuchnute, ale hrdielko ma ciste a aj priedusky, takze super , aj to zachripnutie ustupuje, dnes uz celkom pekne mlel a mlel a mlel. 😀 😀 😀

petraas
9. jún 2010

@gabinka79 2 dni preto lebo u nas kusocek od chaty robia na golfove ihrisko odpad ci co a navozili tam kopec uplne pekneho jemneho piesku tak som chcela malej nabrat do pieskoviska ale uz to budu mat tak za dva dni hotove takze piesok tam uz nebude. no aj my mame vybavu do piesku a zatial sa s nou hrame doma.

@lujsa mymame jahody u nas na chate tak preto sme skusili. kupovane z tesca alebo tak by som jej urcite nedala

luppita
9. jún 2010

@petraas ja si nevie predstavit maleho na piesku, viac by sa najedol ako pohral 😀 zachvilu ideme do talianska a tam je pieskova plaz, som z toho na nervy, ako ho udrzim len na uteraku(karimatke) on je velke vymysladlo, aj ked ho na rukach drzim tak sa stale mrvy a natahuje ...

kathynka
9. jún 2010

@bobocka tak ja som sa celkom pobavila na tom, co ti doktorka povedala, ale samozrejme drzim palceky, aby ste mali vsetky vysledky v poriadku
@achalteke aj ja prajem simonkovi vsetko najlepsie 🙂 a riadne je teda sikovny, dufam, ze aj yoanovi to plavanie tak prospeje ako simonovi
@petulig tym, ze yoan je povodne z francuzska a ma tam rodinu, ktoru chodia z casu na cas navstevovat, tak uz spal aj inde...byvaju vtedy u rodicov yoanovej maminky, kde maju spalnu aj s postielkou pre yoana a v obec mu to nerobi ziaden problem...
yoan sa tiez poti hlavne na hlave...a strasne mu potom zbrckaveju vlasky a cely je taky smiesny 🙂 doma ho mame len v body, ani ponozky nema a pritom nozicky ma stale teple...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre