V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

luppita
9. jún 2010

@kathynka citam citam, asi som svihnuta, lebo spuntos ma doma teplaky, ponosky, body s kratkym ruavom a niekedy na tom este aj triko s dlhym 😝 od zajtra bude len v body., alebo len v plenke.
dnes mal triko s dlhym rukavom a take tristvtaky doma a cudujsa svete potil sa jak...

kathynka
9. jún 2010

@luppita no, a potom ze z coho ta mokra podlaha furt, ze? 🙂 tak my sme mali aj vnutri dnes 27st...akoze radost...yoanova mamina dnes kupila take tie sprejove osviezovace, kde je mineralna voda a strekne sa to na tvar trosku...tak to teraz pouzivame na yoana a super ksichtiky z toho struha 🙂

luppita
9. jún 2010

@kathynka hej tak dako 🙂 no uz viem a kludne ho necham holeho 🙂

zuziiiicek17
10. jún 2010

Ahojte,no my uz mame 5zubov 😵 snad uz bude kludnejsi .
?isko bol dnes v noci hrozne spoteny.mal body skratkym a tenucke pizamkove nohavice .vyhrnula som mu ich na kolienka ,ale zaspal az vtedy ,ked som mu dala dole ponosky 🙂
teraz spinka uz dve jodky v bobynkach iba.
vonku je krraaasne ,33stupnov mame ,tak pockam asi do druhej a nafukneme bazenik ,nech sa poclapka .mame taky s hrazdickou ,potom pridam aj fotecky.
baby ,vy budete strihat detickam vlasky ? lebo mne s zda ,ze je malemu teplo na hlavicku aj ked ich nema vela 😖 stale ichh ma spotene a bojim sa ,ze mu prefukne hlavku a bude chory.

marusik
10. jún 2010

my sme strihali vlásky už 2x - so strojčekom, uz by som strihala zas 😀
klára už stojí v postieľke a asi sa bojí sama sadnúť dole... tak ju potom skladám a ona vstane a mrnčí keď nevládze a opäť ju skladám a tak to ide dookola.... 😀
tiež sme iba v body s krátkym rukávom, včera v kočíku nič nechcela robiť, len si tam v tej horúčave tak sedela a odfukovala, kukala dookola 😉 spotená bola riadne.. asi jej dám cez kočiarik navlhčenú plienočku

luppita
10. jún 2010

@zuziiiicek17 my sme tiez uz strihali, ale len za uskami, lebo mu to tak smiesne odstavalo, horne som mu este nechala 🙂 ono to chrani hlavku trosku pred slnieckom.... ale po lete mu to smiknem strojcekom 🙂

ewwe
10. jún 2010

cauko, u nas je hic, no a dnes som kupila malej bazenik, taky uplne malinky, ale vyskusam ho az zajtra a mozno pridam nejake foto, este by bodol bazen pre mna

my sme este nestrihali vlasky, lebo este len jej zacali rast poriadne 🙂

luppita
10. jún 2010

cauko, my sme dnes oskusali bazenik a bola to velka parada 🙂 kupili sme taky maly Dysney. Najskor som s myslela ze bude maly, ale je uplne ze akurat 😀

luppita
10. jún 2010
petraas
10. jún 2010

@luppita vidim ze radost velika🙂 zlatucky je🙂 my ideme zajtra zasa na chatu tak Sofinka sa bude cvachat o sto sest🙂

my sme este vlasky nestrihali a ani neplanujeme strihat. dnes bolo riadne teplo a zajtra ma byt este viac a tak som Sofinku dnes na obed nechala takto spinkat

gabinka79
10. jún 2010

Šimonko je teda zlatý v tom bazéniku.
Zuzi, ja som zatiaľ malej vlásky nestrihala. Nemá ich ešte veľa a zatiaľ sa ani nechystám strihať. Ja sa už neviem dočkať, kedy jej budem robiť copíky. 😀

luppita
10. jún 2010

@petraas ja uz som sa poucila a tiez tak poobede spinkal 🙂 a vonku mal len triko a kratasky a bolo super 🙂

petraas
10. jún 2010

@luppita ved je teplo a netreba ich uz tak obliekat ako ked boli narodeny. inak niektore mamicky co som si vsimla tak svoje deti dost obliekaju. vcera sme boli v bille a jednej mamicke velmi plakalo babatko a nemohla ho utisit tak som nazrela do kocika a ono chudiatko male bolo velmi naobliekane a este bolo aj zakryte. veru tak ani moja Sofinka nebola naobliekana ked sa narodila a isla som s nou hned von ako nas pustili z porodnice. tak som tej mamicke povedala ze urcite je mu teplo. tak ona mu vyzliekla mikinku a vonku ho zobrala na ruky a bolo po placi a uz ho ani nezakryla.
inak ja Sofinku obliekam nalahko ale vzdy so sebou nieco zoberiem pre pripad keby jej bola zima.

weiya
11. jún 2010

Dobre ranko baby 🙂 Neska celkom fajn noc mala sa zobudila az o piatej, ale potom uz spinkat nechcela, no nevadi aspon po obede bude lepsie spinkat ;) aj sa sama prehrala, az doteraz, este sa hrajka v kresielku.
Aj ja malu obliekam na lahko sak je strasne horko. vcera sme mali satky. tiez vzdy pre pripad nieo zoberiem zo sebou, keby nahodou... no niektore mamicky to fakt prehanaju, este aj pozakryvane maju deticky 😒 aj tu u nas sa s takymi stretavam... len jedine co b y som od malej chcela, aby mala vonku na hlavicke satku alebo lahky klobucik, no neda si povedat, stale si ho dava dolu 😅 aj ponozky nam dlho na nozicke nevydrzia... doma mame tiez strasne teplo, tek mala je bud len v plienocke alebo body s kr. rukavom ma oblecene. Dnes ma byt vonku teplejsie nez vcera, asi na von dame len bodicka...
Tiez som malu nestrihala, a ani sa nechystam, vlasy jej tusim viac zliezaju nez rastu 🙂 No ked bude po mne , ani sa necudujem ja som este v roku bola skoro holohlava, iba par blondavich vlaskov som mala na hlave, ktore ani moc nebolo vidno 😀 uz by som jej tak rada dala sponecku alebo ucesala copik 🙂
No a vcera kupel vo velkej vani zas pohroma, este len zabadala ze ideme do kupelne a azacala plakat, a vzdy sa tak rada kupala, asi to spravime tak ze do velkej vani dame jej vanicku, nech si pomali zvyka...
aj bazencek by som jej rada kupila, no kam ho dat? keby aspon ten balkon mame :/

zuziiiicek17
11. jún 2010

Ahojky ,my akurat spime .Teda rano sa zobudil okolo siestej a teraz o deviatej zahajal .V poslednej dobe mi kraaaasne spinka do dvanastej na obed .Potom sa napapa trosicku ,lebo v tom teple papat nechcce,a potom ideme von alebo sa hrame atd .Vcera sa Miško nekupkal ,lebo fukalo ,tak som sa trochu bala .Dnes vyzera byt krajsie ,ale neviem ako mu spravit tien .Pretpze pod nasim orechom fuka ,tak tam ist nechcem.A inde tien nemame .No a vcera cely den nechcel papat ,ale potom vecer to dobehol .SPapal kasu a celu vyzivku 😕 😵 to este asi ani raz tolko nezjedol 🙂
A inac ,ja tu mam jednu kamaratku ,ona ma skoro polrocne dievcatko a este jej dava vsetko s dlhym rukavom a aj ju zakryje 😖 nedavno bola mala na antibiotikach a vraj je casto taka chorlava ,ale bodaj by nebola ,ked ju tak naobliekava .Len je vkuse spotena chudacik malicky.
A premyslam nad odrazadlom ,takym co ma zabrany .Misko uz pekne sedi ,stvrnozkuje ,postavi sa ,chodi kolo nabytku ,tak by sa mu to mohlo pacit.len je to dost drahe 😖nemame sice peniaze nazvys ,ale posnazim sa

verculka
11. jún 2010

Ahoj všechny maminky. Mohly byste prosím podpořit hlasovaní 3. ročníku Základní školy Cítov a zaslat hlas v soutěži viz odkaz?Děkuji moc a přeji hezký slunečný den 😉 http://www.algida-twister.cz/twister-na-skolach...

ewwe
11. jún 2010

@zuziiiicek17 kup vatsi slnecnik a daj mu ho nad bazenik., my ideme teraz pustat vodu do bazenika, sme u nasich na dedine tak sa tesim viac asi ako mala

ja sa tiez uz neviem dockat kedy jej dam do vlasov aspon sponku, uz ich mam aj kupene, len nieje o co pripnut 😅 😀

zuziiiicek17
11. jún 2010

heh ,no u nas zase fuka 😖 cize asi zase nic z toho .je horuco ,ale taky vetrik ,ze keby boll mokry ,tak by ho asi prilis chladilo 😒skoda ,ja som sa tiez straaaasne tesila a nakoniec sa neda.ale tak som mu dala bazenik bez vody na dvor a aspon sa tam hra

weiya
11. jún 2010

teraz sme dosli s mesta, neskutocne horko, mala mala len bodicka s kr. rukavom a aj tak cela spotena a ja tiez 😒 nakoniec som ju na ruky musela zobrat, ale tuto dole pri nasom cinziaku doost fuka, hadam my ju neofuklo. uz buva, odpadla pri ciciku po 8hodinach. hadam potiahne aj dve tri hodky 😀
ten bazenik aj my chceme ☹ asi najskor by sa dalo keby ideme k mojej babke na dvor, ale ma dvoch dost neposlusnich psiskov tak neviem...
@ewwe aj ja mam uz sponky kupene ale neni tiez o co pripnut 😀

weiya
11. jún 2010
lujsa
11. jún 2010

Vonku je neskutocny hic,aj vnutri-ak ma byt taketo leto,tak bude drobec sama potnicka...Mam ho doma len v bodycku a ponozkach,az ma boli,ked si pri plazeni na plavacke taha tie hole nozicky,musi to boliet,ale neviem-v teplakoch mu je teplo...Bazenik nemame,ale rozmyslam,ze na balkon vylozim vanicku,ale tiez tam trosku prefukuje,tak uvidim....VLasky som strihat chcela,ale v lete mu ich necham,tiez sa bojim upalu a klobucik nam odcas na hlavicke nevydrzi-stale si ho stahuje.

Krasne fotky ste pridali 😵 😵

weiya
11. jún 2010

@lujsa hod aj ty fotku maleho 🙂 ja som zvedava na neho 😀

bobocka
11. jún 2010

@weiya tak natalka je aka rozkosna ked buva!!!!
my bazenik nemame a ani ho riesit nebudem.balkon mam maly,v byte mam vsade plavajuce podlahy a keby sa tam maly rochnil,tak mi je jasne,ze by bolo viac vody na podlahe ako v bazeniku ( a potom by ju vydulo a ocino by sa zlostil)
ja som michalka este nestrihala a veru je co,no som citala,ze do roka sa to nema.tak my este pckame.on ma take jemnunke vlasky 😉
vera rano sme boli na odbere krvicky a vsetko ok 😉 aj moc je ok,tak sa tesim 😉 este to hlupe EEGnech dobre dopane...
mne inak misko v tomto teple vonku nepospi vela ☹ vcera sme boli von aj oobeda aj poobede a dokopy spal len 2hodky za den.dnes v noci si to ale dospal.uplne sme sa zobudili az o pol jedenastej doobeda😀 .a o jednej som mu dala obed a tak ho zmorilo,ze mi v stolicke behom polminuty zaspal.a spi stale 😀
inak mne sa miso na telicku tak trosku iba poti,no vsimla som si,ze vecer vzdy pri kojeni(tom poslednom tesne pred spanim)sa straaasne spoti na hlavicke.ale inak ok. a v com vase drobce v noci spia?ja stale davam michalkovi bavlnene pyzamko s dlhym rukavom a spi v letnom tenunkom vaku.my mame chladny byt (co je super takto v lete)

weiya
11. jún 2010

@bobocka dakujem 🙂 este stale buva 🙂 jaj bobo, co by som ja teraz dala za taky chladny byt 😒 strasne tu mame horkooo 😲 Predtym , ked sme byvali v podnajme, tam bolo super chladno aj cez leto, slniecko nam tam nezasvietilo pomaly za cely den, iba okolo 5 trosku oknom do spalne ;) tak to bolo super, no tu je ako v pekle 😠

bobocka
11. jún 2010

@weiya no my mame otocenybyt na severovychod a slnko mame tak do desiatej rana a to je vsetko.takze v lete je to super,no v zime je tu ako v chladnicke ☹ .clovek je od prirody tvor nespokojny a chce vzdy to co nema 😀
inak ty davas malej ciapocku ked ste von aj ked je v kociku?mne ju misko stale dava dole a podla mna ked je tieni v kociku,tak mu ju ani netreba...co si ty myslis?

weiya
11. jún 2010

@bobocka ja tiez vzdy ked ideme dam malej na hlavicku klobucik alebo satku, no tiez ju dava stale dolu, to je taky nas vecny boj 🙂 prideme k vytahu ciapka uz je dolu , no a tiez myslim ze v tieny kociku netreba, ked je takto teplo

ewwe
11. jún 2010

my mame byt super, spalna a detska su na sever, a kuchyna a obyvak su na juh tak sa da dobre vetrat a v spalni sa super spi

tak nina je uz vykupana, tak ked postahujem vecer fotky hodim sem nejaku

ewwe
11. jún 2010

tak fotecky, upravene aby ich nahodou nejaky uchyl neocumoval

lujsa
11. jún 2010

My mame dost teply byt-spalna a detska je na juznej strane,obyvacka a kuchyna na sever-takze presne naopak ako ewwe. V noci spi len v tenkom pyzamku,nie je uz ani v spacom vaku,ani nicim zakryty.A dnes sa vyhadzal potnickami,pritom je cely den len v bodycku s KR,aj vonku sme tak boli ☹ MAte este niekto potnicky?
Tie fotky s bazenikmi su super,musim drobcovi vylozit malu vanicku aspon na balkon...
@weiya pridavam foto 😉

lujsa
11. jún 2010

Klobucik na hlavicke ma drobec len na slnku,v kociku-ked je pod strieskou,alebo v tieni nema-aj tak sa na hlavicke dost poti..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre