V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
11. jún 2010

@weiya ako si krásne Natálka spinkala...zlatucka je🙂
@ewwe Ninka aku pozu nahodila...taktiez velmi zlata🙂
no my taktiez mame spalnu a detsku na juh a kuchynu a obyvacku na sever tak v noci Sofinka spinka len v opalovackach alebo v bodynku s kr. rukavom a cez den len v plienke a vobec nezakryta
@lujsa my sa ani nepotime ale teda dnes bolo velmi teplo a tak sa Sofinke vyhodili potnicky a to bola cely den len v plienke ci doma alebo cestou na chatu alebo na chate...na chate bola dokonca uplne hola a potnicky mala cely den. mala ich prvy raz, no uvidime co bude zajtra. inak drobec je krasny🙂

gabinka79
11. jún 2010

Musím povedať, že deťurky sú rozkošné (malí pohoďáci) 😎 My sme včera začali kúpať vo veľkej vani a zatiaľ to ide (bez plaču), dúfam, že to aj takto ostane. Dnes som jej na balkón vytiahla vaničku - neskutočne bola zlatá, ako sa z toho tešila. Aj u nás dosť fúkalo, ale dala som jej na hlavičku šatku a nebola vo vode dlho. Dúfam, že za tú chvíľu neprechladla. Naša malá spinká tenkom pyžamku (ruky aj nohy). V noci sa stále odkope - včera nezniesla ani tenučkú dečku na sebe (tak spala celú noc bez prikrytia) a dnes som ju prikryla tou dečkou a zatiaľ ju na sebe má (uvidíme, ako dlho). Celú noc máme pootvárané okná, aby nebolo dusno. V tej vaničke som ju chcela pofotiť, ale ako to už býva, keď potrebujem foťák, batéria je vybitá. 😠

gabinka79
11. jún 2010

K tým potničkám - neviem, či sú to potničky, ale vyhodili sa jej nejaké vyrážtičky - má ich na krku a mierne na plieckach. Môžu to byť potničky - aj na krku a plieckach? Dosť sa potí, aj keď je cez deň v byte iba v bodynku a vonku má bodynko a kraťasky. Dúfam, že to nie je nejaká alergia, pretože netuším, z čoho by ju mohla mať. Nerozširuje sa to - aspoň zatiaľ. Sú také drobnučké ako krupička a slabo červené.

petraas
11. jún 2010

@gabinka79 podla toho co pises by som povedala ze su to urcite potnicky

gabinka79
11. jún 2010

petraas, si ma upokojila. Budem to ďalej sledovať a uvidíme. ☹

lujsa
11. jún 2010

@gabinka79 to su urcite potnicky 😉 My ich mame tiez 😒 A v noci mame tiez dokoran otvoreny balkon,a okno na vetracku.

@petraas Dakujeme 😉 Mne to pripada tak,ze potnicky ma tam,kde nie je obleceny,normalne rozmyslam,ci by nebolo lepsie,keby mu bavlna sala pot...Ale bolo by mu teplejsie,tak to radsej nevyskusam..

gabinka79
11. jún 2010

lujsa, možno to niečo má doseba, pretože krk a pliecka nemá zahalená - tak tam nemá čo piť pot. Možno to budú tie potničky a práve tam, kde to nie je oblečené. 😕

bobocka
12. jún 2010

kocky,treba si dnes najst cas pat minutiek a IST VOLIT!!! nech maju nase deticky krajsiu buducnost 😉

kathynka
12. jún 2010

teda holky, vy ste ale krasne fotky pridali 🙂 tak aj jedna za yoana z ihriska 🙂
yoan je chudato tiez cely vyhadzany...a tiez hlavne tam, kde nie je obleceny - rucicky, nozicky...potnicky + nejaka alergicka reakcia na slnko ci co...a on sa poti v jednom kuse...vlasky ma vzdy cele mokre, doma je len v tenuckom body a naboso a aj tak ma stale teple nohy (co sa o mne povedat neda🙂)
vcera vecer som s nim bola prvykrat sama a trochu sme to nezvladli...rodicia sli na veceru a my sme boli sami doma...dlho to bolo super, rehotal sa jedna radost, ale po poslednej flaske chytil taky panicky plac, ze dovidenia...a nie a nie utisit...na vecer je zvyknuty len na maminu a aj ked ja som s nim cely den, tak na vecer to chce proste mamu...i ked jeho tatko povedal, ze nech si zvykam, bude to castejsie...po 3/4 hodine bol uz taky vyplakany, ze aj jeho mame trvalo, kym ho napokon ukludnila...tak bol chudatko mokry jak mys...aj z placu aj z horka...snad to bude casom lepsie...

luppita
12. jún 2010

@gabinka79 aj mi mame take vyrasticky, na plieckach, uplne take mini a cervene.... tak som rada ze ide len o potnicky jak baby pisu 🙂 ale neviem ci je to tym ze sa vyskytuju tam kde nie je babo oblecene, lebo krpcok ich ma na plieckach a pliecka ma stale zakryte (tricko s kratkym rukavom), a na nohach, alebo rukach (co ma stale hole) nic take nema.

luppita
12. jún 2010

A mam otazku, kolko tekutin by maly deturence v takomto veku vypit, ked je taketo horko? Rata sa aj UM co pije rano a vecer, alebo nie a rata sa len voda , caj behom dna .... ??? Kamoskina mala vraj vypije aj pol litra caju za den a ja som si myslela, jaka som spokojna ked maly vypije 150ml ☹ , je to dost ci malo??? lebo ak by som k tomu priratala aj UM mlieko tak len toho vypije pol litra.... som z toho jelen

bobocka
12. jún 2010

@kathynka rozkosny je 🙂 a to,ze chudiato tak velmo plakal moze byt aj tou osemmesacnou uzkostou(mozno ju ma teda)vies,ak je nauceny na iste veci- a teda ze ho maminka vecer uklada,tak aj ked ta lubi a je na teba zvyknuty,tak a tak chcel proste maminku.moj misko zboznuje svojho ocka(mam pocit,ze ho lubi viac nez mna),no vecer by mu nezaspal.usavam len ja. a nie je to len preto,ze zaspava pri prsniku.niekedy s zobudi 10 min potom ako ho polozim a to kazem muzikovi nech ho ide utisit,no vacsinou to nejde a musim aj tak ist ja.na jednej strane by som bola rada keby aj pri ockovi zaspal aby som si mohla oddychnut,no na druhej strane zas moje materske ego rastie,ze michalko ma este stale velmo potrebuje a pri mne sa najistejsie citi😉
mne misko zatial nema ziadne potnicky.klop klop.ma len cielko trosku vyhadzane ( a to mozno z potu je) ale inak nic.my mame chladny byt,ale aj tak som ho dala teraz spat len v plienke.ma otvorene okno,tak hadam mu zima nie je.buva uz skoro dve hodiny 🙂

bobocka
12. jún 2010

@luppita tak to ti viem presne povedat.pytala som sa lekara v utorok na to a on vravel,ze dietatko by OKREM materskeho ci umeleho mliecka malo v tomto teple vypit 700ml vody ci cajku.ja so ostala zhrozena,ze ja do miska tolko denne nedostanem.no ako mi to lekar povedal,tak som zacala miskovi veeeelmi casto (kazdych 15min)ponukat poharik a cuduj sa svete sa rozpil a teraz mi da dakych 400ml denne.myslim si,ze do dvoch tydnov ho tak na pitie naucim,ze aj tych 700ml denne da. 🙂 treba vela ponukat babatku a ono si zvykne a nauci sa.mne misko iba hryzol do poharika a tak som kupila uuuplne najlacnejsi tom a jerry poharik s pevnym naustkom za 3 eura (nenasla som ho na nete ☹ ,nemam ako ukazat obrazok,no kupila som ho v bille a je od nejakeho ceskeho vyrobcu) a misko z neho krasne pije 😉

kathynka
12. jún 2010

@bobocka to si uplne pekne napisala 🙂 a dakujeme za pochvalu
@luppita ja mam doma taku nestle prirucku a tam pisu, ze deti medzi 6-12 mesiacmi by mali vypit 1 liter tekutin...a ked je tam tekutin, tak tipujem, ze sa do toho rata vsetko, co pocas dna vypije, nielen caj a voda...

lujsa
12. jún 2010

@kathynka to bolo urcite tou osemmesacnou uzkostou,Yoan sa zlakol zmeny.Urcite vas to oboch vycerpalo ☹

@luppita dnes sa aj moj drobec vyhadzal aj na miestach,kde ma bodycko,takze mame potniciek este viac ☹

Dietatko by malo okrem mliecka vypit-400-600ml vody,moze samozrejme aj viac-to je minimum.Ak pije caje-sladene (napr.granulovane)tak vypije viac,sladke napoje vyvolavaju pocit smadu.Mne sa nastastie podarilo naucit drobca na cistu vodu,ale 600ml nevypije,nastastie v tychto teplach pije viac 😵

luppita
12. jún 2010

fuuuha , dakujem baby, no neviem ako to urobim a ako tolko vody do neho dostanem, on mi pije pekne z toho aventu, tiez ho najprv kusal, ale teraz uz pekne pije, no budem ho stym musit otravovat kazdych 15 min jak pise bobocka 🙂 hor sa do boja

luppita
12. jún 2010

@lujsa no ja som ho naucila tiez iba na vodu, ale tej mi nevypije toklo a po vcerajsku, co mi vravela kamoska, ze by mal vypit viac tak som mu spravila cajik, len tak trosku na chut a ide to lepsie 🙂

luppita
12. jún 2010

baby drobec prave zozuzla tatovi fakturu, sme mrtvy ked dojde dom ☹

bobocka
12. jún 2010

@luppita u nas pomohlo ,ked som miskovi zmiesala jablckovu stavu od hami s luckou.to mu chutilo. a aj jablckovy cajik od firmy cajanek (ten je super,lebo je sladeny mliecnou laktozou,teda tym co obsahuje materske mlieko a nie cukrom a stoji 0,80eura 20 sackov-maju ho len v lekarnach) mu chuti.nedavam to samostatne,vzdy to zmiesam s luckou.misko lucku vypije aj samotnu,no nie vela,tak mu to miesams tym cajikom a stavou a ma to uspech.skus 😉

bobocka
12. jún 2010

@luppita hmmm zozuzlana faktura... noooo tatino asi nebude rad,ale co...na takeho krasneho drobca sa hnevat neda 😉

luppita
12. jún 2010

@bobocka skusim tu stavu kupit 🙂 diki za radu ja mam granulkovy cajik jablckovy.... drahy zase vravy ze by viac vypil keby som mu dala normalnu flasu s dudlom, tak aj to vyskusam 😒 ale drahy nema rad ten hrncek odzaciatku ..... no uvidime

bobocka
12. jún 2010

@luppita.no mozno by viac vypil keby mal flasku s dudlom,no podla mna je v tomto teple najlepsie ucit deticky z flasky na poharik.su smadne a preto si zvyknu na cokolvek ,len aby sa napili.mne sa to osvedcilo.fakt za 4 dni sa maly naucil pekne pit.nepotiahne si naraz vela,tak 20-30 ml mozno,no tym,ze mu davam poharik casto,tak ten svoj pravidelny a dobry prijem tekutin ma.kojim ho dokopy tak 7-8x dene.hlavne v noci.cez den je to len 3x v noci 4-5x.ale tym myslim aj kojenie ktorym ho uspavam,potom nedranom je jedno a este potom ked si ho po siestej rano veznem do postele,tak mu este dam 2-3x v lahu,ked sa mi este vstavat nechce a on uz chce ist hore,tak aby som ho este nacvilku utisila 🙂 fakt to chce len skusat a skusat a pojde to.cim viac mu budes ponukat poharik,tym skor pochopi,ze mu nic ine neostane a bude sa musiet napit 🙂 drzim palce 😉

ewwe
12. jún 2010

akych krasnych drobcov vsetky mate, teraz su v takom krasnom veku

ja som nine vcera kupila v tescu z vypredaja take body s kr. rukavom a nohavicami do pol stehien, a v tom spi a s nicim ju neprikryvam, iba nad ranom nozky tenkou deckou, ale potnicky nema, ale je strasne teplo, mam aj ja dost, do mesta radsej nechodim do toho rozpaleneho pekla noa v autosedacke je to najhorsie

ja nine davam stale pit a necham na nej kolko potiahne ci poriadne alebo len si cucne, myslim ze kojenie tekutiny doplni

@kathynka chdacik maly, ja neviem, ale mne tí jeho rodicia pridu zvlastny, tak ho mala ulozit jeho mama a potom mohli ist sa zabavat, ved uz maju dieta, nie je to ako bolo predtym, je vidiet ze to beru inak ako my, sice je to ich vec ale u mna je na prvom mieste dieta, este stastie ze maju taku super opatrovatelku ako si ty 😉

luppita
12. jún 2010

@bobocka podla mna to pojde, otravujem ho tym sice riadne , ale uz teraz vypil viac ako vcera za cely den 🙂 kym pojdeme do italy sa podla mna pekne rozpije 🙂 diki za rady

bobocka
12. jún 2010

@luppita no vidis!!!!!parada!!!!gratulujem 🙂

kathynka
12. jún 2010

@ewwe praveze jeho rodicia su uplne super, len proste ako francuzi robit musia, ak ide o to, ze uz tak skoro maju opatrovatelku...a takto vecer sli von prvykrat odkedy som u nich...clarisse mala narodky, tak ju muz pozval len na veceru...ziadne extra flakanie sa...mne mama rozpravala, ze ked som mala 5 mesiacov, tak sa odvazila ist na koncert do filharmonie, ktoru mame de facto za rohom...a kathynka revala a revala...a bola som s babkou, ktora s nami byvala, takze ziadna prilezitostna osoba a s krstnou...takze mama musela cez prestavku doletiet, raz ma pohladkala po hlavicke a tupelko male zaspalo...a mohla si ist spokojne dopozerat jak tato fidlika...

petraas
12. jún 2010

baby ako ste nausili drobcou pit z poharika. my mame flasku aj poharik so sosacikom ale Sofinka z nich nechce pit len do sosacika kuse. vzdy ako jej davam pit tak najprv skusam sosacik ale neuspesne stale len kuse s kuse a radsej bude smadna.

petraas
12. jún 2010

inak dnes sme kupili ten ultrazvukovy odpudzovac komarov a aj to puzdro na fotak aby sme mohli fotit pod vodou, tak ked vyskusame potom poviem ci to funguje alebo je to na nic. vo stvrtok nam prislo aj choditko co som objednala tuto z bazarika. nieje to klasicke choditko ale to co dieta pred sebou tlaci da sa z toho spravit aj odrazadlo je to super ale Sofinka sa toho akosi boji. no snad si zvykne

bobocka
12. jún 2010

@petraas no ja som kupila miskovi 4 hrnceky doknca a az ten najlacnejsi najjednoduchsi zabral.najprv som mu kupila ten so silikonovym sosacikom,no do toho len hryzol a netahal a nakoniec som kupila v bille za 3 eura hrncek od nejakej ceskej firmy tom a jerry taky zelenozlty bez uchytiek po boku a ten sosacik je pevny plastovy.najprv z toho velmi pit nechcel,ale skusila som zakryt tu dieru co tam je (na vrchu je sosacik s dierkou na pitie potom je tam este jedna vacsia tzv vzduchova dierka co sa da zatvorit s takym plastom co k tomu bol)a to uz pomohlo a misko pije krasne.treba len drobcovi stale ten poharik prikladat.mozno ti sofinka zo zaciatku len malo bude cuckat,ale prikladaj kazdych 10-15 min a jej dojde,ze z toho sa ma napit.uvidis.nam to trvalo 4 dni a misko teraz pekne pije.mne misko samotnu vodicku nechce,tak mu vodicku miesam s cajikom a s jablkovou stavou od hami 🙂.detcky potrebuju aj inu chut.ja som to uz dnes luppite pisala,ale pytala som sa doktora na pitie v takychto teplach a vravel,ze deticky maju vypit denne okrem umeleho ci materskeho mlieka aspon 700ml vodicky ci cajika.my teraz vypijeme tak 400ml.ale dufam,ze casom sa misko rozpije 😉
inak skoda,ze si uz ten ultrazvukovy odpudzovac kupila...ja som bola do dnes spokojna,no dnes poobede bol manzel s malym von a mali to zapnute a moj muz ma na sebe tri obrovske stipance (asi ovad) a od miska musel komare odhanat ☹ .takze to asi az tak velmi nefunguje.skusim vymenit baterku..mozno to bude lepsie.ale mali to zapnute ,svetielko svietilo a aj tak to nepomohlo ☹

lujsa
12. jún 2010

Moj drobec urcite nevypije 600ml,ale kvoli tomu,aby viac pil nechcem prejst z vody na sladene napoje.Viem,ze by toho vypil viac-viac im sladke chuti+sladke vzbudzuje pocit smadu,ale akykolvek druh cukru zvysuje kazivost zubkov,takze zatial zostaneme pri vode.Stolicu nema drobec vobec tuhu,sliny sa mu netahaju,ale doslova tecu,takze vody prijima dostatok a cim je teplejsie,tym viac pije.Ja mu ponukam,ale riadim sa jeho pocitom smadu 😵

@bobocka ten odpudzovac komarov vraj laka samcekov komarov,ale ti krv nesaju,tak mozno funguje-ak Misko nebude mat stipance 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre