V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
16. jún 2010

@lujsa aj som myslela ze to je vodny kamen, je to biele ale este tam niekedy aj cosi ine plava. no my ci ju hned zlejeme alebo nechame v hrnci je to jedno stale to tam je akurat niekedy menej a niekedy viac.
@bobocka, @kathynka vy kupujete lucku tu uplne neperlivu alebo tu druhu???

kathynka
16. jún 2010

@petraas ano, uplne neperlivu...a nikdy sme ju mimo flase do inej nadoby nedavali, takze ani netusim, ze by tam nieco mohlo ostavat...

petraas
16. jún 2010

@kathynka no vraj ta sa nemusi prevarat ale my kupujeme tu druhu dojcensku lucku lebo je lacnejsia a ta by sa mala prevarat a tak prevarame

kathynka
16. jún 2010

ahaaa, ja len beriem zo spajzy, co je tam nachystane...ja som ani netusila, ze je aj ina lacnejsia...ja yoanovi skor ine veci kupujem - sunar, opalovaci krem, sprej proti komarom...take veci, co trochu vyzaduje komunikaciu v obchode po slovensky, aby mi predavacky poradili...vcera som tak kupila v lekarni sprej proti komarom, ktory je vraj jediny na trhu pre male babatka, aj pre tehotne zeny, je to na prirodnej baze a stalo to 5e...ine ako napr. off je vraj az od nejakych 2-3 rokov...

petraas
16. jún 2010

kathynka my sme kupili gel proti komarom od chicca, mali aj sprej, je taktiez na 100% prirodnej baze a moze sa pouzivat uz od narodenia.

bobocka
16. jún 2010

my kupujeme tu ruzovu lucku uplne neperlivu. a sprej proti komarom som nekpovala a neviem ci vobec budem.na kociku mam ten odpudzovac (aj ked je to asi na dve veci 😒 ) no ja sa bojim,ze ked maleho natrem ochrannym kremom proti slnku a potom esteaj postriekam tym sprejom proti komarom,tak ze sa ten ucinok kremu strati resp znizi.bojim sa tej kombinacie... ☹

zuziiiicek17
17. jún 2010

JA kupujem drobceka ,neprevaram ho ,ale vcera som si precitala jeden clanok a nejak som sa nad tym zamyslela
http://dojcenie.wordpress.com/2010/06/11/potreb...
Myslim si ,ze dojcit sa neda vzdy a vsade ,obcas dam aj ja vodu ,ale nie casto + moj misko ju nechce a cajim mu robit nebudem .

ewwe
17. jún 2010

tak ja este kojim a naliate prsia som uz davno nemala, ale mlieko mam, tak ziadne strachy, tvoje prsia vedia uz kolko vytvorit mlieka podla dopytu 😀 , len dodrziavaj pitny rezim a kojit by sa malo aspon 4x denne, ja planujem tiez kojit do roka a potom sa ninu pokusim odstavit

tie dojcenske vody co maju bublinky, tak by sa mali prevarit, varom sa odstrani ten oxid uhlic. aby babatka neboleli bruska

trdielko149
17. jún 2010

@marusik jeeej dakujeme 🙂 si zlata my sme mali teraz zle dni 2 zubky naraz nam isli tak 39.2 horucky,v noci sa budila,zabaly,cipky ..ach jaj ..ale uz je dobre a sme 4 zubaty krokodilik 🙂🙂
a vy co mate nove? a vsetko najlepsie a najkrajsie vymesacnikom 🙂

lujsa
17. jún 2010

@bobocka aj ja kojim,ale naliate prsia nepoznam...Tie kapsuly More milk plus su vyborne,brala som ich ked mal drobec mesiac a mala som obrovske problemy s kojenim,ricinus communis 5ch mi vobec nepomahal,ale tie kapsuly obsahuju senovku a naozaj mi zvysili laktaciu.

Presne ako pise ewwe,vacsina dojcenskych vod je sytenych,tak tie by sa mali prevarat,aby sa odstranil CO2.Ale ruzovu Lucka a jeden druh Drobceka su upne neperlive 😉

Sprej proti komarom nepouzivame,zato stipance uz drobec mal...Ked bolo velmi teplo,mal na rucickach potnicky,ktore sa mu zapalili,tak som sa bala natriet mu to aj opalovacim kremom,nieto este dat mu na to ten sprej...Mozno by to nevadilo,ale bala som sa,aby sa mu tie potnicky nezhorsili...

Maminy,ktoree kojite-kolko krat kojite cez den a kolkokrat v noci?Ja sa snazim cez den nekojit,resp.neponukat prsnik,chcela by som totiz kojit len do roka..Vraj ak sa nekoji aspon 3x cez den,tak mliecko zacne klesat,u mna to plati,vsimla som si,ze mam menej mlieka,ale na vecer a noc zatial staci.Ale rano uz mliecko takmer nemam.

@trdielko149 blahozelam k zubku 😵 Drobcovi sa prave prerezava piaty,siesty je uz uplne navrety,tak som zvedava,kedy nas potrapi...

bobocka
17. jún 2010

@luisa ja kojim vecer okolo desiatej (misko mi pri kojeni zaspava) potom rano okolo pol siedmej potom okolo osmej (to preto,ze vonku je uz svetlo a michalk sa uz hore driape,no ja sa snazim aby mal nocny spanok aspon 11 hodin,tak ho este u seba v posteli kojim a on este na hodinku dve pospi) potom o pol dvanastej(to znova zaspi)poobede ho kojim okolo pol tretej asi o tristvrte hodinku po obedovom papani a potom okolo siedmej a zas nasleduje to uspavacie kojenie o desiatej.takze to je vlastne 6x,no niekedy aj 8 dame ak si potrebuje drobec este cucnut trosku pomimo.on mi aj vodicku pije,takze pitny rezim je ok celkom.mne ide len o to,ze ten pocit naliatych prs veru u dlho nepoznam a ked ma zema pocit,ze je mliecka malo,tak treba kojit castejsie,preto aj ja kojim v pravidelnych intervaloch vlastne(predtym som mala prsia ako balony dokonca take hrudky sa mi tvorili z toho ako som ich mala naliate a musela som si aj odstriekat pred kojenim ,lebo inak by to malicky nevladal pocukat a stale mu zabiehalo. a teraz nic.ja tam mlieko mam aj ked si len tak hocikdy stlacim prso,tak par kvapiek vyjde,len tym,ze som uz dlho nemala naliate prsia som mala pocit,ze uz mliecko pomaly stracam a to ja nechceeeem.ja urcte nechcem kupovat umele mliecka(aj ked v dnesnej dobe su uz fakt kvalitne a dobre pre deticky),no materske mlieko je vsade vychvalovane a navyse je to zadarmo 😀 . a ja som kojenie nemla velmi rada ked bol michalko maly (mala som veeelmi bolestivu ragadu-tak to bolelo,ze by som si radsej odrodila jedno dieta ako odkojila) no teraz si to fakt uzivam.michalko je tak rozkosny a tak spokojne sa na mna pri tom pozera 🙂.teaz si to spojnie s nim fakt uzivam 😉

lujsa
17. jún 2010

@bobocka ano,teraz je kojenie uplne ine,aj moj drobec si to neskutocne uziva,hm-ka pri tom,usmieva sa 😵 Je to krasne,do roka chcem kojit preto,aby nebol neskor velky problem prestat s tym,ale mam kamosky,ktore kojili 2,5-3,5 roka,takze dnes to nie je nic nezvycajne.Citam,ze kojis pravidelne-takze mas krasne rozdelene kojenia do celeho dna,dlho vam to vydrzi 😵
Ja som mala 3 silne zapaly prsnika,41-ky teploty a bola som uplne sama na maleho,takze presne viem,co to je.Ale prezili sme to,som rada,ze som mohla kojit-prvy krat mi totiz drobca prilozili az 3 dni po porode (zvracal plodovu vodu,tak nemohli skor) a povedali,ze to nerozkojim,ale podarilo sa 😵

petraas
17. jún 2010

@bobocka ved ked miska netries ochrannym kremom proti slnku tak urcite ho nebudes natierat aj proti komarom. ked je slnko tak komare nelietaju. objavuju sa az v podvecer a to uz zasa nieje take slnko tak podla mna mozes miska kludne natriet pripravkom na komare.
ja sofinku natieram ochrannym kr. proti slnku len ked viem ze bude cely den na slnku napr. ked sme na chate alebo ked sa kupe v bazene. inak ked ideme na vychadzku alebo do mesta tak ju nenatieram. troska slnka jej urcite nezaskodi. a pripravok na momare sme kupili pre istotu keby nefungoval ten zazrak na kocik. lebo ked chodime na chatu tak v podvecer je tam stradne vela komarov a vzdy musime ist dom ale to sa nam nechce chceme tam este byt a tak ked nebude ucinkovat ten zazrak tak musim sofinku natriet a to uz slnko ani pomali nieje.

bobocka
17. jún 2010

@luisa joooj,mam najradsej takych mudrcov co vravia matke,ze nerozkoji!!!! 😠 ja som bola v tomto velmi neskusena a po dvoch tyzdnoch trapenia mi predpisala pediatricka nutrilon a dokrmovali sme do piateho mesiaca. a uuuplne zbytocne.maly mal flasku denne.to zas tak stasne vela nie je.ostatok bol plne kojeny.teraz s odstupom casu som na to nastvata,vobec som to nemusela robit.no uz je teraz neskoro.no uz viem presne ako budem postupovat pri druhom.inak ma vie fakt nastvat ked niekto tvrdi,ze maminka ma slabe mliecko,alebo,ze sa nerozkoji!!!ked moze kojit matka,co si adoptuje dieta,tak moze aj kazda ta,co si ho odrodi!!!!uz je len na tej matke ako sa rozhodne(ak ovsem nema zdravotne dovody pre ktore kojit nemoze).ja chcem kojit do roka urcite a potom uvidim ako na tom budeme.postupne budem kojit menej krat denne az uplne prestanem.no viac ako do dvoch rokov kojit urcite nebudem.nerada by som si v styridsiatke hladala prsia pri kolenach 😀 .aj ked uz teraz mozem o stavnatych dvojkach len snivat 😀 esteze mam muza .ktory to vobec neriesi 😉

bobocka
17. jún 2010

@petraas vies moj otec ma rakovinu koze a ja mam tolko znamienok,ze uz aj na mihalniciach pomaly budu.ja musim byt so slnieckom u seba i maleho velmi opatrna.natieram stale.opaluje aj pod mrakom.vsak uvidim.teraz ten sprej proti komarom riesit nebudem ,uvidim ci mi miska ochrani ten odpudzovac (zatial je bez stipanca)ak bude postipany,tak mu aj ten chicco sprej kupim 🙂

petraas
17. jún 2010

@bobocka dufam ze si to nezobrala zle co som pisala...ja som tym nemyslela ze aby si Miska nenatierala opalovacim kremom...len som chcela povedat ze ked stipu komare tak slniecko uz pomali nesvieti a ze kludne by si mohla pouzit repelent ked sa bojis ze bude usinok slabsi...a ze ja sofinku tolko nenatieram tak to som taktiez nemyslela tak aby si Miska nenatierala tolko...musis natierat podla uvazenie kezde dietatko je ine a ma svoj problem takze ja som to v zlom nemyslela ak si to inak pochopila🙂 Sofinka je o mne takze ju nemusim tolko natierat, ja sa nenatieram skoro vobec, len ked lezim cely den na slnku tak vtedy si dam troska opalovacieho kr.

bobocka
17. jún 2010

@petraas jasne,ze viem,ze si to zle nemyslela 🙂 ja len koli okolnostiam (to som ti pisala) musim drobca stale natierat.mohla by som trosku zlavit,no nedaj boh by sa mu nieco stalo ,tak by som si to nikdy neodpustila.ty si tmava a aj sofinka chytila tvoj pigment,takze ty mozes trosku lezernejsie k tomu pristupovat 😉

petraas
17. jún 2010

@bobocka to som rada ze sa nehnevas alebo nieco🙂 no to mas pravdu ze som tmava volakedy som sa nemusela ani opalovat no teraz staci ked troska vyleziem na slnko a uz som hneda🙂 za to sestra ta je uplne bleda a musi sa stale natierat..

ewwe
17. jún 2010

tak ja kojim o 7h, 9h, 14h, niekedy o 18h a v noci 1x-2x podla malej a jej chuti 😀 vlastne ako mi nina rozkaze 😀

bobocka
17. jún 2010

@petraas jasne,ze sa nehnevam!!!vsak nie je na co!!! ja som si este raz precitala co si mi vtedy odpisala a nie je fakt sa na co hnevat.mna by to ani nenapadlo keby si to ty nespomenula 🙂

bobocka
17. jún 2010

@petraas mozno somja zle formulovala odpoved a ty si mala pocit,ze som sa nahnevala alebo co,ale vooobec nie.ak je tak,tak to sa ti ja ospravedlnujem -konikove kamosky forever 😉

grajcaricka
17. jún 2010

ahojte........dlho som tu nebola............čo máte vy a vaše miminká nové?????

petraas
17. jún 2010

@bobocka troska z tvojej odpovede som mala taky pocit ako keby si sa nahnevala aleb nieco...aj ja som si citala co som napisala pre istotu ze ci som nieco zle nenapisala...asi mensie nedorozumenie, no stane sa ...no som rada ze je vsetko v pohode...nemas sa za co ospravedlnovat🙂 tak teda nadalej kamosky🙂))

petraas
17. jún 2010

@ewwe chcela som sa ta este spytat uz si nieked robila v minulosti vyzivu z jahod??? ja len ze ak sa mi podari zohnat jahody tak ju chcem spravit len dost ludi ma odhovara vraj z jahod sa to dost kazi...tak som chcela vediet ci to je pravda

luppita
17. jún 2010

@bobocka aj ja maleho natieram stale , dokonca 50tkou, aj ked len ideme len na prechadzku a svieti slniecko tak musim, minule som ho nenatrela a trosku ho chitilo cez okno v aute 🙂 Ja osobne nepouzivam kremy, som tmava a este nikdy som sa nespalila, ani nic podobne, ale drobec je modrooky blondacik s total bielou pokozkou ( po tatovi) tak o neho sa velmi bojim a radsej natieram o sto sest. 😀 😀 😀

ewwe
18. jún 2010

@petraas nie nerobila, nebolo komu, zatial vsetko drzi, dokonca som dala do jednej sklenicky od kupovanej vyzivky, ci bude drzat to viecko a budem sledovat ci nahodou nezacne kysnut, tak neviem dam ti potom vediet, ale ako som pisala my mame vela jahod tak ja som potrebovala nieco s nimi robit bo dren uz mame plny mrazak

ak mozem poradit tak uvar jablkovu a jahody daj iba ako prichut, ze ich iba do tej jablkovej primiesas, lebo cisto jahodovu by si musela dlho varit, aj ja som primiesala jablka

ewwe
18. jún 2010

mne zas kazdy hovori, ze ci mi ninu nevymenili v porodnici za babatko od nasich pocernejsich spoluobcanov, alebo sa ma pytaju ci ju opalujem na slnku ze je taka hneda, ale my s mm sme takí hnedastejsi

luppita
18. jún 2010

@ewwe no aj mne sa kazdy smeje, ke nepozna draheho, ze cie je to babo, lebo ja som pocernejsia (ked sa opalim jak cigoska 😀 ) a maly je biely jak stena a modrooky a blondavy... ako keby mi ho hned po porode neukazali, tak by som aj ja mala pochybnosti... moc som take babo chcela, ale neverila som tomu, cakala som ze bude tmavy , ocka aj vlasky.... 😀 😀 😀

petraas
18. jún 2010

@ewwe dakujem za radu, tak ked budu jahody tak to risknem a urobim to a ked nie tak aspon z marhul tie snad budu

inak prave papa Sofinka ceresne tak uvidime co bude🙂

trdielko149
18. jún 2010

@petraas aj u svokry su vynikajuce jahodky aj ceresnicky v zahradke ale bojim sa jej ich dat,vyziva kupena je aj jahodova taku uz papala viackrat a nic jej nebolo ale neviem o tyzden mame poradnu tak sa spytam lekarky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre