V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

akinom55
11. nov 2009

Ahojky,
tak sa musím pochváliť... absolvovali sme dnes kontrolu u kycologa a máme to úplne bez nálezu... široké balenie nie je ďalej nutné... tak som strašne rada, aspoň môžeme v kľude donosiť veľkosť 62, lebo niektoré bodyčka nám už cez tie 2 ďalšie plienky poriadne nešli zapínať....

Inak neviem čo plašíte, že vám tie miminká kakajú už menej... podľa mňa je to normálne s pribúdajúcim vekom, proste už im tie brušká fungujú lepšie a hlavne plne kojené vedia mliečko spotrebovať úplne... ja som práve naopak rada, že si berie toľko mliečka koľko potrebuje, a že ho všetko vstrebá... kakáme tak raz za 4 dni a u mňa maximálna spokojnosť, nemám strachy v noci neprebaľovať....

kasenka228
11. nov 2009

aki, tak velka gratulace a trosku zavidim, ale v dobrem 😉
No jasny, kazdy den bobik netreba, natoz 10krat, my taky tolikrat nechodime, no ne?

kasenka228
11. nov 2009

no ale na druhou stranu...kdyz mi mala dneska bolestive plakala, tak jsem byla rada, ze jsem z ni bobika vyšťourala 😕

akinom55
11. nov 2009

Tak som si prečítala ten článok o uspávaní miminka a asi vám to príde divné, ale my sa viacmenej tých krokov držíme a vyhovuje nám to všetkým.... s výnimkou toho dudlíka, ten nám asi pomáha výrazne dodržať ostatné body... a nemyslím si, žeby to znamenalo, že malú nemám rada...
Našli sme si takýto postup lebo aj malej to o mnoho viacej vyhovuje, spinká kľudne a tvrdo, naopak včera som ju mala pri sebe v náručí, a malá bola hore ešte o 22,00 lebo nemohla poriadne zabrať, stále sa prebúdzala a vlastne si myslím, že som ju rozptylovala, či už hladkaním alebo vojimi pohybmi.. ....inak ju ukladáme každý večer o 20,00 a musím zaklopať, žiadne hyterické plakanie, ani nič podobné nepoznáme, práve naopak do pol hodinky máme krásne spinkajúce kľudné miminko...takže ja som zato vďačná a budem v tom pokračovať 😎

mauik83
11. nov 2009

emuš - byla jsem za rohem v krámě s nelou v šátku (kolíbka v kříži s kapsou venku) a bylo mi v zom pěkný vedro... ty máš beco i šátek - co oceníš víc???

kasenka228
11. nov 2009

mauik: a vy mate kycle dobry? Ja co vim, tak kdybyste mely spatny, tak nemuzes nosit v kolibce, pouze vertikalne nozky od sebe...

kasenka228
11. nov 2009

aki, ja se ti nedivim, kdyby to u nas fungovalo bez problemu, tak by mi takovy system taky nevadil, ale my kdyz polozime ditko do postylky, tak rev, takze my nesplnujeme snad ani jeden z uvedenych bodu... dite se mnou v posteli, v pusince prso nebo dudlik atd atd....

mauik83
11. nov 2009

kasen - no já právě pořádně nevim - řekl 1B na obou nohách, a že máme pokračovat se 3 plenama a za 6 neděl kontrola... Píšu to už potřetí, že mě právě sere, že mi nikdo nevysvětlil co to znamená... No nosila bych v kolíbce, jelikož bych ji tam měla vždycky jen třeba půl hodky, než skočim na nákup a tak... Ve vertikální poloze??? To je zas blbost kvůli hlavičce a páteři, ne??? 😕

mauik83
11. nov 2009

kde se píše o tom spaní a usínání? Můžete pls ještě některá hodit odkaz? dix

bibnka
11. nov 2009

Nazdra,

vařím věčeři, tak jen na skok.

Petruš, on právě spolupracoval. Pořád říkal, že to nevidí a že chce to očičko oddělat. A když jsem mu oddělala ruku, tak to hezky řekl, co je to za obrázek. A je fakt, že jsem měla trochu podezření.

Holky, my máme taky IB nález na kyčlích a máme dávat jen jednu látkovku, kterou nedávám. takže vidíte, že je to fakt pokaždé jinak.

Jinak k tomu usínání. Ten článek jsem nečetla, nějak takové články nečtu z principu. Ale myslím, že to záleží na dítěti. Robinek nikdy nesplinl ani jeden z bodu, Tomášek spinká hezky sám v postýlc, usíná sám apod. je to na povaze miminka a taky na vás, jak se k tomu postavíte. Já osobně své dítě přeučovat nebudu, i když by to pro mě bylo pohodlnější 😅 .

kasenka228
11. nov 2009
kasenka228
11. nov 2009

me prave spi dite v naruci...kdyz ji polozim, tak se probudi a bude plakat, co plakat, rvat, tak co mam delat? 😅

alcag
11. nov 2009

ahoj holky ma nekdo z vas potniky,nebo vjerazku?pod krkem nebo v podpazdi?doktorka ze pry to je egzem atopicky

kasenka228
11. nov 2009

bib, to me mrzi s tim ocickem, u deti se to muze jeste spravit, ne? S brylema je to blby, to cloveka, natoz dite hrozne omezuje...

kasenka228
11. nov 2009

my nejaky pupinky mame, ale nejak jsem to neresila co jsou zac 😕

alcag
11. nov 2009

pupinky jsou ty potnicky

akinom55
11. nov 2009

bib, tiež je mi to ľúto s tým očičkom... ale práve som nedávno videla reportáž o tom, že mnoho očných vád sa dá v detstve ešte vyliečiť resp. napraviť... tak treba len veriť....

Kasenka, ja by som sa tým čĺánkom vôbec netrápila a robte to tak, aby ste boli v rámci možnosti všetci a hlavne miminko spokojní... našej malej to tak vyhovuje, ale je pravda, že inému dietku zase nemusí... Naša malá napr. ani moc nemusí nosenie, ponosiť iba tak chvíľočku, pokukať po byte čo je nové a potom šup na deku a kopať nožičkami a ručičkami.. .to je jej najlepšia hra + keď mamina robí na ňu opičky....

Ja som inak zvedavá, ako budeme zaspávať dnes... ono totiž naša malá odvtedy čo nemá dve plienky navyše + abdukčné nohavičky tak kope nožičkami ako divá... vlastne od obeda ešte neprestala, iba na krátko čo si dala 2x polhodinový spánok 😀 😀

mauik83
11. nov 2009

kasen - díky!

Tak my to tak nějak podle toho článku děláme, ale ne úplně, protože když mi prostě usne u kojení, no tak ji nebudu budit, jeno abych ji do postýlky ukládala bdělou, že jo... 😅 😅 😀

No a tu noční stravu už občas vynecháváme teď, když se prdolka nevzbudí... 😀

bibnka
11. nov 2009

Holky, díky 😵 . já mám hlavně strach, že když už bude muset nosit brýle, že nebude chtít a zaboha ho nepřemluvím. "Naštěstí" nosím brýle i já, tak snad bude fungovat, že bude jak maminka. Jsem z toho ale fakt špatná, ale zase si říkám, že jsou horší věci na světě.

Aki:a to počkej, jak se zaběhnuté zaspávací rituály mění s každou novou dovedností. Stačí že se naučí přetáčet. Když se Robinek naučil stoupat, tak si pořád jen stoupal a nedělal nic jiného. Takže při usínání si pořád stoupal a opíral se o mě. kolkrát fakt odpadl ve stoje 😉 😀 😀 😀

wwcko
11. nov 2009

kasen mne to prave s tym mrkanim ani nedoslo, len Martin si to vsimol.

A mam nejake materialy na masaz, ale zatial iba noziciek tak ak chcete....... 🙂

majamisutka
11. nov 2009

my máme v pátek první lekci plavání a i masáž 🙂 už se moc těšíme 🙂

wwcko, šup sem s tím 🙂

wwcko
11. nov 2009

majamisutka posli mi mail adresu, je to vo worde ....

mauik83
11. nov 2009

emuš - víš něco o tom nosítku LILIPUTI co maj na Bráně? Esli je dobrý jako Beco? Pže je o dost levnější, tak jestli máš reference, napiš pls... dix

ww - jj, hod to sem 🙂

majamisutka
11. nov 2009

wwcko máš to v IP díííky 🙂

majamisutka
11. nov 2009

mauik, jééé to je pěkný to LILIPUTI 🙂

emamamamu
11. nov 2009

mauik v satku je teplo a proto nemusi mit dite v zime nic jineho, nez treba body s dlouhym a kalhoty, zahrivas ho svym telem🙂
nositko liliputi je pro vetsi deti, mne vic vyhovuje Beco, hlavne proto, ze ho budu mit na dlouho, elasticky satek je do urcitych kil..pak se musi prejit bud na pevny, nebo nositko...🙂

majamisutka
11. nov 2009

emo, jak je to v Karlíně s parkováním, nevíš?
Já přemýšlím o těch Ačkách, ty masáže jsou u nás v Pexesu zrušený ☹

wwcko
11. nov 2009

Maja, Mauik mate to 🙂

emamamamu
11. nov 2009

majo nevim, jak to je, ale je to myslim Pha 7 (?) a tzn, ze by tam mely byt parkovaci automaty...a misto tam asi je...ja fakt nevim, ale vzpominam si, ze kdyz jsme chodili k IK, tak jsme parkovali normalne pred tou budovou a zadna pokuta... 😕

majamisutka
11. nov 2009

ja spíš jen kvuli tomu jestli je tam místo, jestli to tam není přeplněný.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre