V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

krasnulka
21. jún 2010

@kathynka-ahoj, dakujem ze si si na nas spomenula,si velmi zlata. Ja som si tiez tak spomenula,ze sme si tu vsetky pekne pisali a teraz akosi nic☹

salma22
21. jún 2010

fiha a ja som to ani netusila ze maju sviatok tatinkovia fnuk,no dnes to musim dobehnut 😀

weiya
21. jún 2010

@ewwe az teraz som pochopila tomu plnemu nocniku klobasok 🙂 dobreee 😀 😀

ewwe
21. jún 2010

wei 😀 😀 😀

majamisutka
21. jún 2010

Ahoj holky, jen tak pro info:

Posazování na nočník se nesmí uspěchat :
http://revue.idnes.cz/lidicky.asp?r=lidicky&c=1...

wwcko
21. jún 2010

@kathynka Dakujeme Ninka je narodena 3.9 🙂
Baby dalsia otazka 🙂 Neviete niektora ci ma nejaky vplyv na vyvoj reci alebo na nieco ine ten naustok ci ako sa to vola na hrnceku alebo pohariku? Ninka ho preskocila a pije rovno zo slamky. Viem ze slamka je dobra na vyvoj reci dokonca ju aj odporucaju, ale neviem ako je to s tym naustkom... Dakujem 🙂

bobocka
21. jún 2010

@majamisutka noooo,si ma zaskocila s tym linkom.som nevedela,ze to moze mat taketo zle ucinky.ja si vsak aj tak myslim,ze je to individualne,tak ako je kazde dieta individualne.ak sa dietatko uz v nizsom veku nauci na nocik a vie co sa tam robi,tak tomu podla mna netreba branit a ak zas nechape co sa na nocniku robi a nechce tam v nizkom veku sediet,tak to netreba silit.ja som este nocnik neskusala,lebo moj michalko este nevie sam pekne sediet,ale ja asi do roka a pol cakat nebudem.skusime skor a ak to nepojde,tak si pockam nejaky ten mesiac a potom skusim znova.je velmi vela maminiek co si nocniky v nizkom veku pochvaluju a maminky co su na bezpienkovej metode,to uz ani nehovorim.na svk mame vela casopisov pre maminky (ja si kupujem DIETA a MAM A JA) a v jedom z nich som citala clanok od maminky co uz od tretieho mesiaca ucila svoje dietatko na bezplienkovu metodu a je spokojna a dietatko sa vie pekne pytat na zachod.hovorim.je to individualne.no je velmi dobre citat take clanky ako ty si postla aby maminky vedeli svoje pre a proti a potom sa samy rozhodli,ze co je pre ne a ich drobce to najlepsie.takze super,dakujeme.j to urcite budem brat na vedomie 😉

bobocka
21. jún 2010

@wwcko no moj misko pije z poharika s naustkom ale poviem ti pravdu,ze o tom,ze by to malo mat nejaky vplyv na vyvoj reci som este nepocula.no veru,maminky sa asi vecne budu vzdelavat 😀 .ja teda o tom nic neviem,no som zvedava co ti ostatne kocky odpisu.a ak je teda ta slamka vhodnejsia...no veru pojdem ja taky hrncek kupit.pockam si ale este na to,co ti kocky odpisu 😉

salma22
21. jún 2010

o tom som nic nepocula ze naustok je nevhodny ....to si sa niekde dozvedela alebo ti to niekto povedal? moja raz pila zo slamkou ale viac bolo na tricku ako v pusine 😀

wwcko
21. jún 2010

@bobocka pozor. bezplienkova metoda je uplne nieco ine ako nocnik. Tak drzis dieta nad kyblikom, a na nocniku sedi. A pri bezplienkovej metode ide o to ze kazda vsimava maminka a tatko vidi kedy ide dieta cikat alebo kakat a hned ho das na ten kyblik. Ten mas stale pri sebe. Dieta nemusi nic zadrzat. Proste to ide z neho prirodzene von ako do plienk, len ho rychle das nad kyblik. Pri nocniku by malo dieta zdrzat cikanie pokial sa nocnik neposadi a tam urobit potrebu. Takze tu cikanicu a kakanicu zadrzat. A to je to co podla toho clanku deti este nevedia, ovladat tie svaly. Tak som to tak laicky povedala, mozno ma niekto doplni... Ja teda na Ninke nevidim kedy sa jej chce a asi aj tak by som ju nerobila... 🙂
A k tomu pohariku. Nam na cviceni vraveli ze slamka ma pozitívny vplyv na vyvoj reci, ale o naustku nam nic nevraveli, tak ze ci nema.. Ta slamka je preto dobra, lebo pri nej tak spulia usta a podporuje to niektore pismena. hlavne sykavky.

@salma22 nie negativny, ale ci nema pozitívny. Lebo ja mam taky set a tam je napisane ze naustok od 6+ a slamka od 8+. My sme naustok preskocili, tak ze ci sa k nemu nemam vratit... Viem ze je to uz take spekulovanie, ale keby som jej mohla takto "nepriamo" a jednoducho pomoct tak preco nie. Nebude ma to stat ani penaize, ani casu navyse ani nicoho 🙂

petraas
21. jún 2010

@majamisutka ja si myslim ze netreba dodrziavat vsetk co pisu, lebo ozaj kazde dietatko je ine. nehovorim ze by sa to nemalo citat, je dobre ked si toho clovek precita viac ale netreba to dodrziavat ale zariadit sa podla moznosti alebo lepsie povedane podla dietatka. ja Sofinku davam cca od pol roka na nocnik a dobre chape co od nej ocakavam. zatial len kakame ale ked ideme plavat tak aj cikame a vie co po nej chcem ked ju tam posadim. niekedy cikame aj doma. ak to takto pekne pojde tak po roku az po roku a pol ju chcem ucit aj na WC
@wwcko ja som taktiez nepocula o tom naustku ale o slamke ano. inak ja Sofinku stale nemozem naucit na ten naustok. no asi skusim slamku ako ty ci jej nebude lepsie pasovat🙂

weiya
21. jún 2010

@petraas sofinku uz preslo to sadanie si v postielke pred zaspavanim? Chytilo to Nataliu pred par dnami, pred zaspanim sa stale dava do sedu a zo sedu do stoju a uz som hotova z toho, v noci sa o pol stvrtej rano zobudila, a asi 30krat som k nej musela prist a polozit ju , no pohodine a pol to konecne pochopila a zaspala 😅

weiya
21. jún 2010

A co to pisete o tych slamkovych poharikoch, uz som o tom volaco pocula ale este som nikde taky nevidela, by som skusila natalke lebo naustok stale len kuse. @wwcko akej znacky mate ten slamkovy poharik a kde si zohnala. dakujem.

lujsa
21. jún 2010

@wwcko aj ja som pocula o pozitivnom vplyve slamky na rozvoj reci,myslim,ze poharik s naustkom je len prechodnik k tej slamke,aby sa babo postupne naucilo pouzivat tu slamku.Takze ja by som sa k naustku nevracala 😉

@bobocka myslim,ze take nieco,ze sa svaly brucha po druhom porode zlepsia he uplna rariata,ale potesi 😉

@kathynka super zoznam😉
@petraas to povazujem za zart,ze ty sa mas este starat o to,aby sa informacia o chlapovi,ktoreho hladaju dostala vysetrovatelovi 😅 Ved na to,su tam oni!! Mne pred 1,5 rokom ukradli auto(mala som ho 1 tyzden)-bolo to v decembri a hned mi oznamili,ze ho nejdu+zaciatkom januara mi poslali oznamenie,ze vysetrovanie prerusuju.Nikoho nevypocuvali,informacie co som im povedala v zapisnici neboli uvedene,no na zaplakanie je tato policia,aj vymozitelnost prava...

wwcko
21. jún 2010

Dakujem baby, tak ostavame na slamke 🙂

@weiya http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... ja mam tento set. Je to jedna flasa a tri nasadky. Ten obrazok pletie vyzera to ako tri flase 🙂 No cca od 8 mesiaca som nosila so sebou von aj naustok aj slamku a skusala menit. Vcera si prvy krat potiahla zo slamky a tearz krasne pije, tak ostavame na slamke. Doteraz to len kusala a smaial sa na tom ako jej to vrzga 🙂 Chcela som uz prejst z klas. cumla, lebo ten sam tecie ked nahnes tu flasu a ta slamka a naustok nie. 🙂

weiya
21. jún 2010

@wwcko diky

kathynka
21. jún 2010

caute baby 🙂 yoan ma posledne dni otrasny zvyk...konecne sme sa dockali vsetkych hornych 4 zubkov, takze ich ma dokopy uz 6 a to trdielko male zacalo nimi tak otrasne skripat, ze cela rodina krivime ksichty jak nam to vadi...no a vysvetlite takemu drobcovi, ze sa to nema 🙂 ze nam to trha usi a jemu to nici sklovinu...
no, k tomu clanku...holky tu krasne napisali, ze je to indivdualne a plne s nimi suhlasim...ked sofinka od petraas nema s tym problem, tak preco nie uz teraz...a ked nas yoan a bobockin misko ani nemaju potuchy, co serblik je a nevieme si predstavit, ze by pochopili vykonavat potrebu tam, tak naco ich nutit...
inak taky priklad zo zivota od mojej mamy...chodila k nej jedna pacientka od detstva a potom aj jej dcerka...no a na nete sa pisalo, ze muku mozu deti az od ukonceneho 8.mesiaca...ta mamina sa stazovala, ze ten jej drobec je v jednom kuse hladny, tak mama jej povedala, ze nech jej da do prikrmu 1 cajovu lyzicku muky na zasytenie...a kedze to dievcatko malo vtedy len 6 mesiacov a jej matka si na nete vycitala toto, tak povedala, ze moja mama je sprosta a odisla k inej doktorke...pred tyzdnom bola v telke diskusia s primarkou z kramarov, ktora presne povedala, ze podla vyskumov sa detom moze podavat muka uz aj skor, treba dat len pozor na deti s predispoziciou na alergiu...skratka ide o to, ze deticky su fakt individualne a moja mama poznala tu malu od narodenia a vedela, ze nema absolutne ziaden zdravotny problem, tak to jej matke doporucila...no a prisla o pacienta, lebo "inteligentna" mamicka sa drzala internetovych zasad a nie tym, ze jej doktorka pozna jej dieta osobne...presne tak isto ako mama nemala rada, ked mala maleho pacienta a potom matky mali potrebu konzultovat jej vysetrenie telefonicky s rodinnymi znamymi, pricom to chore dieta ani nevideli...

kathynka
21. jún 2010

teda aby som bola presnejsia s tou mukou...tak moze sa podavat uz od 6. mesiaca, kedy sa vacsina deti zacina odstavovat...proste pri tom prechode na umele mlieko...

lujsa
21. jún 2010

@kathynka lepok sa vraj moze od ukonceneho 4.mesiaca,ale nazory sa roznia 😉 Ten zlozvyk-skripanie zubkov robil aj nas drobec,ked sa mu prerezali aj horne zubky.Je to veeelmi neprijemne a normalne som mala pocit,ze si ich zlomi 😒 Tak som sa rozhodla,ze na to nebudem reagovat,lebo keby som ho upozornovala,robil by to stale,uz ho poznam.Nechala som ho tak a kedze to pre mna nebolo zaujimave a ostalo to bez povsimnutia,tak to robil len tyzden-potom prestal,uvidime,ci sa k tomu neskor nevrati.

kathynka
21. jún 2010

@lujsa no vidis, dokonca uz od 4.mesiaca...ale kedze ona si vtedy precitala, ze az od 8.mesiaca, tak dala mojej mame "adios" ako hlupej lekarke...
tak teda dufam, ze aj yoan s tym prestane co mozno najskor...

lujsa
21. jún 2010

@kathynka niektore pacientky su velmi mudre.Ja sa tiez v niektorych odporucaniach nezhodujem s nasou pediatrickou (napr.dat tvaroh od zacateho siedmeho mesiaca),ale nikdy by som ju nenazvala hlupou.Ale ako dr,ktora lieci ochorenia jej nemam co vytknut,je sikovna.Urcite sa ten odchod pacientky tvojej mamky dotkol,ale mozno je dobre,ze odisla,robila by problemy pri niecom inom 😉

bobocka
21. jún 2010

@kathynka ja som to pozerala.bolo to v damskom magazine,vsak?ja som s tym ostala prekvapena,ja som miskovi dala prvy lepok az v siedmom mesiaci na konci nejak.a to tiez trosku.bala som sa reakcie a dnes uz kazdy den korky obzuva a aj vlocky lubi 😉.s mukou ako takou (ako primes do varenej stravy) som este nezacala zatial.ale keby som mala toto info skor,tak by som sa nebala dat chlebik aj skor ako v tom siedmom.ale vies,sto matiek ,sto nazorov.tvoja mamka je skusena pediatricka a aj napriek tomu jej ta matka neverila...ono je to aj o pocite danej matky.ja som bola u koznej s miskom ked mal nabeh na ekzem a doktorka mu hned kortikoidy a stereoidy predpisala a pritom mal len jemne zhorsenie pleti.tak ja som sa na nu vybodla a natierala som ho len modrou indulonou a dnes ma prekrasnu pokozku a po ekzeme ani stopy.ja viem,ze tu miesam hrusky s jablkami,ale len chcem ten matkin postoj vysvetlit.ak je matka presvedcena,ze ista vec je nevhodna pre jej dieta,tak sa moze aj skutocne kvalifikovany odbornik co ma vlastne pravdu aj na hlavu postavit a matka si aj tak svoje spravi.v tomto pripade to bolo na skodu dietata.mohlo byt v opatere skvelej pediatricky akou tvoja mamka bezpochyby je 😉

kathynka
21. jún 2010

@bobocka hej, v damskom magazine to bolo, mamina take pozera 🙂 tak jej to je len luto potom, ze kvoli "internetovej" mamicke pride o maleho pacienta, pricom neurobila ziadnu chybu...ale co uz, ako hovoris, 100 matiek, 100 nazorov...

rpinguin
21. jún 2010

@majamisutka tento clanok je aj tak lepsi, ten tvoj je 10 rokov stary 😀
http://www.choredieta.sk/index.php/starostlivos...

lujsa
21. jún 2010

@bobocka mas uplnu pravdu v tom,co si napisala 😉 S mukou ani ja jedla drobcovi nezahustujem a asi ani nezacnem,chcela by som mu zahustovat s mukou z ovsenych vlociek,ked to bude potrebne,je to zdravsie,tak vyskusam.Ja som napr. vedela o tom,ze lepok sa moze od toho ukonceneho 4.mesiaca,aj pediatricka mi to hovorila,ale zaroven odporucial dat mu ho az v siedmom mesiaci,tak som mu dala az vtedy.Citala som o tom,ze skor ako v polroku odporucaju dat lepok vtedy,ked chcu kojit len 6.mesiacov (v zahranici vacsiniu koja tych 6.mesiaćov,potom idu do prace),aby na zaciatku prijimania lepku bolo dieta kojene,vraj je potom menej alergii na lepok...

bobocka
21. jún 2010

@rpinguin super clanok 🙂 dakujeme 😉 nocnikova problematika je teraz dost aktualna (aspon nas konikovych mamiciek) a aj ked este na nocnik drobca nedavam je super byt informovana a potom si z tych info vybrat to,co mne aj drobcovi bude najviac vyhovovat 🙂

ewwe
21. jún 2010

tak k teme nocnik, ja davam ninu na nocnik rano, a po obede, a pred vecernym spanim, sama som bola prekvapena ze jej to tak ide, ale ak by jej to neslo tak by som ju urcite nenechala hodinu sediet a trapit ju, ona je na nocniku max.3 minuty, a stale sa vycika alebo vykaka, ako ste uz pisali, zalezi to od kazdeho dietata a jeho mamy, nazory sa roznia, plienkove firmy odporucaju nosit plienky do 4 rokov 😝

petraas
21. jún 2010

@weiya no Sofinku to preslo aj nepreslo...uz tak 3 dni bolo dobre ale na 4 sa zasa postavila a blizko postielky je vypinac a tak sa je podarilo rozsvietit luster, sa jej to zapacilo a tak teraz sa zasa stavia a stale roziha svetlo tak ju musim znova uspat na nasej posteli a potom ju preniest

weiya
21. jún 2010

@petraas sikovna je ze si vie sama zazat 🙂 ale aspon ze sa takto podari uspat ju na velkej posteli a preniest, ja ked malu prenasam zaraz je hore 😒

petraas
21. jún 2010

@weiya aj sofinka sa hocikedy budi ked ju prenasam ale akonahle ju polozim do postielky dam je macika co s nim spava a momente je tuha. inak aj teraz v noci zacala robit ze sa zobudi, posadi sa a sedi, hned ako ju zbadam tak jej dam dudlik macika do ruky a hned je tuha🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre