V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
22. jún 2010

@ewwe aj Sofinka zacina akosi strajkovat s jedlom...obcas necha co sa do teraz vobec nestavalo...ale za to chlebik s maslom zje uplne cely krajec snad ani omrvinku nenecha...chcem jej skusit do masla primiesat zltko akoze vajickova pomazanka tak som zvedava ci to zje🙂

inak baby dnes som kupila flasu so slamkou ale u Sofinky ziadny uspech aspon zatial:(((

akinom55
23. jún 2010

Ahojky žienky,
tak som sa sem zase dlho nedostala....akosi v poslednej dobe nič nestíham 😒
No my ešte zúbky nemáme, neštvornožkujeme, ale začali sme sa už stavať... takže moja dcéra v podste denne stojí v kúte... (roh) postieľky...a má to veľmi rada. Inak mám trochu strach, lebo sama sa ešte neposadí, iba ak sa dá do kľaku a niekde sa chce vyštverať tak potom si aj sadne, ale samostatne bez pridržania nie... rozmýšľam, či nie je nejako pohybovo spomalená, ale zase si hovorím, že keď sa už vie postaviť tak má asi nejaké poprehadzované tempo....

Inak máme veľký problém so spánkom cez deň, ona to proste pokladá za zbytočnosť a máme veľký krik a plač zakaždým... chúďa malé vystrája dovtedy kým únavou neodpadne a hlava jej neodkvacne, už som skúšala rôzne formy a spôsoby uspávania... i v kočíku je to max 30 min 😠

bobocka
23. jún 2010

@akinom55 absolutne tu motoriku neries.dolezite su pokroky,akekolvek.moj misko sa plazil,teraz uz lozi,stavia sa na nohy ,popri nabytku sa poprechadza a sediet sa mu pritom este nechce.ja ak ho neposadim,tak sam si nesadne,a to sa vzdy tak hlupo dopredu nahne a este nevie balanc ziskat,tak aj tak vdy na brusku skonci.pritom v stolicke na papanie a vo vajicku krasne vzpriamene sedi,nechce sa opriet.ja to neriesim.v niecom je popredu pred rovnako starymi detickami a v niecom zas zaostava.kazde dietatko je individualne.karolinka este nelozi a nesedi,no uz sa stavia.to je super.jazde dieta ide svojim tempom.a ta hierarchia motorickeho vyvoja je u kazdeho dietatka individualna 😉
@petraas a ty si tiez tu mommu kupila?ja som este iny hrncek so slamkou ako momma nevidela.aj ja sa ho chystam kupit,no som si myslela,ze aspon budem mat z coho vyberat a asi nebudem ☹ .neviem ci sa oplati rovno cela sada (ta je okolo 19euro),alebo len samotny hrncek so slamkou a to je okolo 13euro.este dumam...
inak dnes sme boli na tom EEG michako to krasne zvladol a vsetko bolo ok,takze to presa len tie baby masturbacne pohyby budu a aj podla videa co sme natocili si doktorka mysli, je to ono.ze to vraj coskoro prejde,tak som zvedava 😀

petraas
23. jún 2010

@bobocka nie ja som kupila v dm-ke za 2,45 eur je to sice od roka ale v tescu som videla za 5 aj cosi bolo pisane ze od 8 mesiacov ale ja som rozdiel medzi nimi nevidela akurat v cene a to ze ten v teccu bol tusim o 50ml mensi.

bobocka
23. jún 2010

@petraas fiha,ja som v dmke poharik so slamkou nevidela,ale si ma potesila.ten z mommy vyzera byt super stylovy-fakt ma krasny design,noje fest drahy.aka firma vyrobila ten co ty mas?skusim to vygooglit 😉.ja som citala,ze naustok je od 6+ a slamka od 9+.ja som len zvedava ako sa mne drobec na to nauci.ked ma poharik s naustkom,tak ked je nakloneny,tak z neho logicky par kvapiek vyjde a teda dietatko zacne sat,no ako ma pochopit,ze aj slamka je na satie...hmmm.bude to zaujimave 😀

petraas
23. jún 2010

@bobocka je to canpol babies kukni na http://www.zlacnene.sk/detail/sportova-cestovna... je to takato flasa ale tu nieje dobre vidno. my sme pozerali najprv v tescu lebo v predajni pre deti by bola urcite draha a ked nebude z toho chciet pit tak zbytocne peniaze a potom ma napadla este ta dmka. tiez som tam nic nevidela ale som sa dobre pohrabala a nasla som dva posledne kusy, boli dost zasite🙂 mozno sa ti bude zdat velka ale mne sa nezda a je super ze sa mi da povesit na kocik, no len nech sa Sofinka z toho nauci pit a bude to uplne super

petraas
23. jún 2010

@bobocka pozri este na http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=1319579
inak v tom tescu si nepamatam od koho bola ale tiez vyzerala super

weiya
23. jún 2010

@petraas dobre vyzera ta flaska 🙂 u nas v dm som ju ale este nevidela, uz som tiez zhanala, u nas maju v aladinnovi (obchod pre babatka) len tu mommu, ale tiez sa mi to zda kopec penazi...

bobocka
23. jún 2010

@petraas ta flaska vyzera super!!!!!kupujem,kupujem, kupujeeeem!!!!! idem akurat do dmky,tak ju skusim pohladat a ak nie,tak ju z netu objednam 😉 dakujem krasne 🙂 hlavne moj muz tu pri mne pisti,ze super,ze sme eurace takto usetrili 😉

tinnka9
23. jún 2010

@bobocka presne tuto flasku ma aj nas starsi syn 😉 . Mladsiemu sme kupili poharik so slamkou, je mensi, ma aj rucky, takze sa mu bude dobre drzat. Kupovali sme to v predajni Pre deti, znacka Baby Ono a cena okolo 4€ tusim. Ale zatial sa s nim nekamarati 😒 .

petraas
23. jún 2010

@weiya no ta momma vyzera taktiez dobre ale je to dost aj ked to ma viac nadstavcov. myslim ze ucel splni aj lacnejsia. urcite by som zasa nekupila hocijaku ale tato vyzera celkom good.
@bobocka to aj moj manzel bol rad ze sme zohnali lacnu, lebo on vie ze kebyze nezozenieme tak kupim aj taku drahu🙂
@tinnka9 no aj ja som si najprv hovorila ze ci nieje flasa velka ze sa bude malej asi zle drzat ale v pohode ju udrzi a hlavne sa mi paci preto lebo ked niekam ideme tak beriem vzdy plnu flasu a mensia by nam bola malo

bobocka
23. jún 2010

kocky hncek je super,akurat velky,uplne v pohode ho vie misko v rukach drzat uz sme ho aj skusili a cuduj sa svete,misko si dokonca aj potiahol.vacsinou do toho hryzie,no myslim s,ze za par dni sa nauci na co poharik je 😀

weiya
23. jún 2010

@bobocka myslis ten slamkovi? nasla si ho v dm? pojdem aj ja kuknut

bobocka
23. jún 2010

@weiya ano ten slamkovy dmkovy co petraas poradila.ja som ho tam uz videla,len som vzdy cakala namiesto naustku slamku a ona je pritom skryta vo vnutri 😀 tak som si myslela,ze to bol obycajny hrncek a vzdy som ho prehliadla 😠 ale uz ho mame doma a je sice od roka,ale ja si myslim,ze len koli velkosti.je taky povacsi,no podla mna je super a misko nema problem ho drzat 😉

weiya
23. jún 2010

@bobocka no musim tam ist zajtra pozret , hadam bude aj u nas v hc v dm-ku 🙂

kathynka
23. jún 2010

ahojte...tak my sme boli dnes na 9-mes. poradni...yoan ma 72,5cm a 8575g...nejaky stuplik, nie? ked ste naposledy pisali niektore, ze ti vasi drobci maju 80cm...a inak za posledny mesiac vobec nic nepribral, lebo to ho vtedy vazili vo france a je na tom rovnako...tak mi povedala doktorka, ze sa mozeme prist o take 3 tyzdne prevazit...ale ze to je aj tak v poriadku, lebo kedze ho potrapili zubky, tak mal nejediace chvilky a hlavne to je behanie po dome do rana do vecera je unavne aj pre nas...takze chlapec to vybeha 🙂
okrem toho, ze zajtra ma yoan 9 mesiacov, tak ma udajne aj meniny, co francuzi sice neslavia, ale darcek dostal aj tak...jedna pani cez net mi zhotovila pre neho menovku...a kupila som mu aj formicky s kyblickom Pat&Mat do piesku, lebo kebyze mam cakat, az kym bude mat na konci septembra rok, tak na jesen nam to uz bude trosku na nic...

olalka
23. jún 2010

caute baby, vidim same nove tvare 🙂
ja som tu uz davno nebola, nemam sice septembrovciatko, ale augustovciatko, trosku sa na svet ponahlala 🙂 ale snad vam to nebude vadit, do inej temy sa mi nechce, tu to uz poznam 😉
citala som o tych slamkovych poharikoch, mne mala pije iba z klasickej flasky, z poharika s naustkom nechce, iba ho obhryza, tak hadam skusim tu slamku aj ja.
@bobocka, kamosky syn zacal s tymi pohybmi tiez uz ako babo, kazali, aby ho vtedy len skusila zaujat niecim inym, ze to postupne prejde. dnes ma maly 5 rokov a robi to stale. ale kazde babo je ine, snad to tvojho maleho prejde

petraas
23. jún 2010

@bobocka no super ze si ho zohnala aj ja som myslela ze bude do sofinkinych ruciciek velky ale v pohode ho udrzi a to ze je od roka bude urcite preto ze ma viac ml lebo ako som pisala hore tak ten v teccu bol od 8 mesiacov a rozdiel ziadny akurat v tej cene a v ml. podla mna ked malemu vyhovuje ze ho udrzi tak je jedno ci je od 8 alebo od roka. no hlavne nech sa z nich coskoro naucia pit🙂

achalteke
24. jún 2010

Ahoj baby, dlouho jsem nebyla, protože jsme oba marodili a bylo to fakt pekelný....no už jsme fit. Jinak máme nový kočárek, ten dosavadní jsem rychle prodala, strašně mě rozčiloval :(...
@kathynka gratuluju Yoanovi k měsíčninám a s tou váhou si nědělej hlavu; každá váha váží trochu jinak, Šimon váží jinak u doktorky a až o půl kila víc když ho vážím na váze doma ten samej den...
Co se pití týče Šimon vzal nakonec na milost kouzelnej hrnek od Aventu s náustkem a pije z něj dobře, zatím zůstaneme tedy u něj...
Nočník u nás nehrozí, ačkoliv Šimon už nějakou dobu sedí tak na nočníku nevydrží ani minutu, tak ho nenutím a budeme to zkoušet asi až za nějaký čas 😉
Hezký den všem 🙂

zuziiiicek17
24. jún 2010

Ahojky ,ja som stalôe leniva prispievat ,tak vas len citam 😀
ta flaska vyzera uplne super ...ideme zajtra do mesta ,tak ju urcite kupime 🙂 aj cena je celkom v pohode .akurat ,ze moj drobec nechce nic iba cici 😖 tak snad pomoze toto.
Ja musim este zajtra skocit na gyndu 😖 dlho som to odkladala ,ale uz fakt musim ...som 9 mesiacov po porode ,ale ja tu jazvu stale citim a kvoli tomu aj odmietam priatela ☹ som zasita asi az za usami-doslova ,ze na pannu .mate vy niektora s tymto problem ?

akinom55
24. jún 2010

ahojky,
tak my pijeme tiež z takého hrnčeka s náustkom od Nuku....malej sa páči a jedine z neho pije sama, tak to občas využijem a i mliečko jej tam spravím, a ja zatiaľ povysávam a umyjem podlahy...občas to totiž inak nestíham a ona je na seba hrdá keď sa sama napapá....
Inak achal kočík mám nový aj ja....cortinu som nepredala, nechávam ju na zimu ale príde mi ten športiak moc veľký a ťažký (máme zlý prístup do domu - samé schody), tak sme si kúpili "golfky" teutonia a teraz v lete využívam ich...a i kvôli dovolenke som kúpila niečo lahšie....
Nočník zatiaľ u nás nehrozí, príde mi to zbytočne skoro a keď som čítala tie rady kedy začať, tak vlastne si myslím že máme ešte čas... .skúsim to tak, keď nám bude 1 a 1/2 roka....

achalteke
24. jún 2010

@akinom55 no nám quinny nevyhovoval vůbec, měl teda super jízdní vlastnosti ale jinak nic, velkej, širokej, blbý polohování, špatné pásy, otevřená stříška....teď máme peg pérego centro, což je takový hybrid mezi golfkama a sporťákem a jsem maximálně spokojená, dokonce se tam dá stříška sklopit až k madlu takže nepotřebuju slunečník, nic, má obrovskej koš, je lehoučkej a skládá se jednou rukou, fakt super....

petraas
24. jún 2010

@kathynka gratulujem Yoanovi k 9. mesiacikom, nech vam len radost robi🙂
inak menovka je super aj ja chcem dat Sofinke nejaku spravit k roku

weiya
24. jún 2010

ahojte, boli sme neska i my flasku v dm kupit 🙂 som si ju tam veru nikdy predtym nevsimla 😅 ked sa mala zobudi, vyskusame cajina dat 🙂 som zvedava... @kathynka aj od nas gratulacia k 9.mesiackom 🙂 Menovka je pekna, to na kocik alebo kam? 😅
@zuziiiicek17 inac aj mna este jazva pobolieva sem tam, ale neni toaz tak hrozne.

bobocka
24. jún 2010

@olalka jasne,pridaj sa.par tyzdnov hore dole 🙂
@kathynka gratulacia k 9mesiacom 🙂.super darcek pre yoana si kupila.ty si asi najlepia pestunka na svete 😉
@petraas fakt je super ten hrncek.vcera do neho michalko este hryzol a dnes uz pije.strasne rychlo pochopil na co to je.este mam vzdy poruke aj poharik s naustkom (malicky musi mat svoj prijem tekutin a ak by mu ta slamka nesmakovala dam poharik),no zatial to fuguje super.dnes vypil len nieco vyse deci z poharika so slamkou-ale vsak den este nekonci 😉

bobocka
24. jún 2010

@weiya uvodos,e neolutujes.super je ten hrncek 😉 ja uz som davno z takej hluposti nebola takto nadsena 😀

weiya
24. jún 2010

@bobocka akurat sa s nim hram a tesim sa s neho 😀

weiya
24. jún 2010

@bobocka som ja ale "tela" reku vyskusam najprv ja, a som sa cela pooblievyla 😀 😀 😀 uvidim ako to pojde hviezdicke mojej 😵

bobocka
24. jún 2010

@weiya hahaha ti vyslo 😉.niekedy su maminky sikovnejsie ako deticky 😀 hadam to naty pojde lepsie nez jej maminke 😀 😀 😀

weiya
24. jún 2010

@bobocka 😀 😀 mala sa veru neobliala, ale iba kusala do slamky a s rukou davala prec flasku, asi sa jej nepaci 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre